Şimdi Ara

GTX 980 Ti , GTX 980 ve 970 ANA KONU (99. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.628
Cevap
31
Favori
245.912
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 979899100101
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • GTX970 TR fiyatları 1000TL'ye düşmediği sürece Amazon'dan Evga Global garantili olarak alınır.
  • Vinewood kullanıcısına yanıt
    Kesin bilgimidir bu o zaman asus ile yapayım sli bekle bekle ayar oldum. 3 Hafta diyorlar yeni stoklara.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Korialstrasz

Detaylı açıklama için teşekkür ederim. Ekran kartından çok iyi anlamıyorum ama Evga SC'nin değerleri daha iyi gözüküyor. Forumda gördüğüm çoğu kişi Evga SC alınmaz, Evganın en kötüsü diyor. Kendinden oc'li geldiği için bizim yapacağımız oc potansiyeli az mı oluyor?

Gigabyte'ın sitesinde sadece super overclock modelin sayfası var. Ancak piyasada düz model ve super overclock model satılıyor. Gigabyte için hangi model daha iyi sizce?

Gigabyte malzeme kalitesi her zaman üst düzey olan bir firma. Anakart ve ekran kartlarında açıkca bunu görebilirsiniz. Windforce ların Asus kadar popüler olamama nedeni +100 TL fiyatıydı. Asus Direct CU II 900 TL satılırken Gigabyte 1000 TL altında bulunamıordu. Tabi windforce soğutması daha etkili. 900 serisinde Gigabyte ürünlerine baktığımızda yine kaliteli tasarım göze çarpıyor. Evga'nın giriş seviyesi gt 970 lerinden gigabyte daha iyi fakat arada 30$ fark vardı en son Amazon'da. Ve Gigabyte Türkiye'de garanti geçerli olmuyordu bildiğim kadarıyla.

Evga SC tercih edilebilir. Bende 970 modelini düşünüyorum. Belki FTW seviyelerine de durumuma göre çıkabilirim. Vakit gelsin bakacağız

• Zotac GTX 980 AMP Extreme ne zaman gelicek bilgisi olan varmı ? yoksa zotac gtx 980 referans tasarımı olandanmı alayım ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alkımm

Kesin bilgimidir bu o zaman asus ile yapayım sli bekle bekle ayar oldum. 3 Hafta diyorlar yeni stoklara.

http://www.techpowerup.com/mobile/reviews/ASUS/GTX_970_STRIX_OC/4.html

http://www.techpowerup.com/mobile/reviews/EVGA/GTX_970_SC_ACX_Cooler/4.html

İkiside 225 W veriyor

• Şimdi Vatan Bostancı mağazası ile görüştüm; 980 Strix gelmiş. Referans tasarımlar henüz ulaşmadı (bilgisi yokmuş) ama diğer markalarında özel modelleri bildiğim kadarı ile depoya geldi dedi telefondaki arkadaş. Ama hangileri bilemiyormuş.

Ben de 780Ti satışa koymayı düşünüyorum, şeytan dürtüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cybernoid -- 24 Eylül 2014; 16:38:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cybernoid

Şimdi Vatan Bostancı mağazası ile görüştüm; 980 Strix gelmiş. Referans tasarımlar henüz ulaşmadı (bilgisi yokmuş) ama diğer markalarında özel modelleri bildiğim kadarı ile depoya geldi dedi telefondaki arkadaş. Ama hangileri bilemiyormuş.

Ben de 780Ti satışa koymayı düşünüyorum, şeytan dürtüyor.

Bence 780ti varken 9xx serisine geçmen israftan başka bir şey olmaz

Yok sadece dürtüyor, karar vermiş değilim. Ayrıca zaten şansıma performansı iyi bir kart denk geldi. 980Ti olsa pek düşünmemde. Bilemiyorum yani :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cybernoid -- 24 Eylül 2014; 16:43:07 >
  • quote:

Önce ki sayfalarda kaldı yazdıydım bir kaç adet gelmiş.Onlarıda 29 eylülde teslim edeceklermiş bir sonraki parti bayramdan sonraya hatta parasını göndereyim bana da ayarlayın dedim katiyen yok başka stok söz veremeyiz dediler.Zotac amp ve türevleri yani özel seriler ise 2 -3 haftadan önce gelmeyecekmiş.

Birde aradım bulamadım bu asusların oc patansiyeli nedir tek 8 pin ile nereye kadar oc zorlaya bilirim bile bilsem.

Aşağıda Vinewood'un verdiği linklerde bakarsan eğer 8 pin Asus için tek başına yeterli gelmiş gelmesine;ancak gerek maksimum çıkılan saat ve memory hızları gerekse çekilen güçler arasında fark var, tabii fark öyle uçuk kaçık bir oranda değil o nedenle kablo karmaşası bakımından Asus tercih edilebilir, ayrıca sıcaklık olarak 3-4 derece EVGA kartlardan daha düşük.

• quote:

Kesin bilgidir içiniz rahat olsun.
    6-pinlik bağlantılar 75W, 8-pinlik bağlantılar ise 150W verir.

75W zaten hiçbir güç kablosu takmasanız dahi sağlanıyor, böylece totalde 225W yapıyor.
  • 980 alan varmı?

• quote:

Orijinalden alıntı: regujohn

işte benim düşümcem aslında sli yapmak aynı karttan bulursam..yani ikinci el uygun bulursam sli da yapabilirim

SLI yapmak yerine GTX980Ti gibi bir kart beklemek daha mantıklı olacaktır sizin için.Merak etmeyin gereksiz AA ayarlarını kapatarak sizi daha tatmin edici bir seviyede idare edecektir GTX780Ti.
  • güzel kartlarda dolar çok yüksek ya gtx 970i dolar 1.45teyken alsak 850 liraya alabilecektik şaka gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cose Turche

güzel kartlarda dolar çok yüksek ya gtx 970i dolar 1.45teyken alsak 850 liraya alabilecektik şaka gibi

aynen dostum sli yapılırdı 1700 tl ye :):) süper
  • ASUS STRIX GTX970 Vatan'da Ankara + Bostancı + Topkapı'ya gelmiş :) Az daha param biriksin ve alan kişiler inceleme yapsın alacğaım.
    Vatan Bilgisayara Gelse Alcamda Stokda Yok İşte Yada zotac gtx 980 amp extremi bekliycem
  • Asus Referans stoklarda görünüyor.

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-gtx980-gddr5-4gb-256bit-nvidia-geforce-dx12-ekran-karti.html?srt=PU

Ankara (Söğütözü)
    Bostancı
    Topkapı

Ancak fiyatı diğerlerine göre çok yüksek. 300 TL'ye daha ucuzu varken kim neden ASUS alsın. Strix modelide Bostancı'da varmış ama internet sitesinde yok henüz.

Zotac :http://www.vatanbilgisayar.com/zotac-gtx980-gddr5-4gb-256bit-nvidia-geforce-dx12-ekran-karti.html?srt=PU

Topkapı
    İzmir (Bornova)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cybernoid -- 24 Eylül 2014; 17:57:03 >

• quote:

Orijinalden alıntı: cybernoid

Asus Referans stoklarda görünüyor.

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-gtx980-gddr5-4gb-256bit-nvidia-geforce-dx12-ekran-karti.html?srt=PU

Ankara (Söğütözü)
    Bostancı
    Topkapı

Ancak fiyatı diğerlerine göre çok yüksek. 300 TL'ye daha ucuzu varken kim neden ASUS alsın. Strix modelide Bostancı'da varmış ama internet sitesinde yok henüz.

8Pin asus almak için bir sebep , herkezin Psu su 8+6pin kaldırmıyor

• 2245metin kullanıcısına yanıt
    Daha öncede yazdım 3 hafta sonra gelecekmiş novabilgisayara beklerim dersen bekle :D Fiyatı şuan ki gibi 1.920 TL kalacak mı asıl onu merak ediyorum.
  • Sizce Vatan'da GTX 980'in günahı ne olur?
  • 
Sayfa: önceki 979899100101
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.