Şimdi Ara

GTX 780---GTX 580 SLI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
771
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • başlıkdaki gibi hangisi daha yararlıdır şimdi ben toplam 600 liraya sli yapıcagım fakat gtx 780 kadar performans alabilirmiyim ana kart tam desteklermi sli ?

normalde 780 daha mantıklı farkındayım ama fiyat performans açısından biri 1.5 milyar biri 600 lira yetişirmi performansı 780 e eğer yetısmezse almamayı dusunuyorum fps uzerinden soylermısınız mesela 780 70 fps alıyorsa 580 sli nekadar alır ?

bu arada tek 580 ile 54 fps alıyorum battlefield 4 de ultrada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi betara -- 2 Eylül 2014; 0:10:15 >

• Sli icin hem islemcinin iyi olması hemde psunun iyi olması gerekir,780 iyidir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • http://www.youtube.com/watch?v=Qtsns4yccJU

hocam bu video sana yardımcı olacaktır.
  • bide bunu buldum hocam
     GTX 780---GTX 580 SLI
  • testerenecmi kullanıcısına yanıt
    bunun 2 kart lı olanı ve düz 780 olanı varmıdır acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: betara

bunun 2 kart lı olanı ve düz 780 olanı varmıdır acaba

hocam bide resim ekledim ona bak
  • testerenecmi kullanıcısına yanıt
    ozaman ben sli yapıyorum hocam 1050 wat psu yetermı + cok abartı bir elektrik faturası ödermiyim ?

edit: birde anakart performansı düşürürmü düşürür diye bir yorumlar almıştım ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi betara -- 2 Eylül 2014; 0:16:08 >
  • quote:

ozaman ben sli yapıyorum hocam 1050 wat psu yetermı + cok abartı bir elektrik faturası ödermiyim ?

yeterde artar hocam o psu gtx 580 sli için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: testerenecmi

http://www.youtube.com/watch?v=Qtsns4yccJU

hocam bu video sana yardımcı olacaktır.

Bu ekranı ikiye bölüp aynı sahneyi çekmeyi biliyor musunuz nasıl yapıyorlar ?
  • kardes eski seri karta yatırım yapmak pek mantıklı değil güö tüketimi bellek dezavantajı sürücü güncellemeleri falan pek coğu şeyden mahrum kalacaksın yani 780 alma gene ama 770-680-670 gibi veya 280x - 280 7970 7950 elinde kartı satarak üzerine para koyup almak daha mantıklı cift gpu sorunlarıda cabası
  • 580 sli in cektiği gücü düşünemiyorum
  • GTX 580 1.5gb değilmiydi?yani bence sırf bu yüzden bile değmez gibi , yoksa 2. elde 380tl bile satan var kartı , sli ile ortalama 600w çeker herhalde oyunda , yoksa çoğu oyunda iyidir f/p olarak 780 performans verir belki geçerde ama bazı oyunlarda sli ile çok bir perf alamıyorsunuz oyun yazılından dolayı

Tomb raider buna iyi örnektir 4 way kartlada oynasanız neredeyse %85+ perf alırsınız ama bazı oyunlardada iki kart ile %60-65 perf alırsın
  • Ben size ayrıntılı açıklama yapmıştım. Bu arada o bench skorları eski bazı SLI sonuçları düşük
  • quote:

başlıkdaki gibi hangisi daha yararlıdır şimdi ben toplam 600 liraya sli yapıcagım fakat gtx 780 kadar performans alabilirmiyim ana kart tam desteklermi sli ?

normalde 780 daha mantıklı farkındayım ama fiyat performans açısından biri 1.5 milyar biri 600 lira yetişirmi performansı 780 e eğer yetısmezse almamayı dusunuyorum fps uzerinden soylermısınız mesela 780 70 fps alıyorsa 580 sli nekadar alır ?

bu arada tek 580 ile 54 fps alıyorum battlefield 4 de ultrada

Gidin r9 290 falan alın yada ikinci el hd7990 falan bakın 1000 tl ye

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gtx 580 kart olarak gerçekten iyidir, SLI performansı elbette genel anlamda oyun performansını arttıracaktır;ancak Concerve'nin dediği gibi birincisi bellek boyutu düşük ikincisi, SLI gibi çözümlerde soğutma çok daha büyük bir önem kazanıyor, fırın gibi olmasın kasanızın içi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: testerenecmi

bide bunu buldum hocam
     GTX 780---GTX 580 SLI

Resim açıklayıcı olmuş. Eski nesil kartlara yatırım yapmayın bence. Verimlilik açısından da SLI ve Crossfire ı pek tavsiye etmem.

not: gtx 580 in sli performansı beklediğimden daha başarılı çıktı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheoPhy -- 2 Eylül 2014; 11:13:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: KediQ

580 sli in cektiği gücü düşünemiyorum

+1
  • #ŞARBAY# kullanıcısına yanıt
    Standart hızlardaki gtx580 in bir tanesi 244 watt güç çekiyormuş.

http://www.geforce.com/hardware/desktop-gpus/geforce-gtx-580/specifications
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.