Şimdi Ara

Gtx 750 ti bu sisteme uyar mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
560
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

dün eski bir konuya sordum yanıt veren arkadaşımız oldu ancak benim bu bilgisayar 4 gb belleğe sahip ddr3 olarak görünüyor aşağıda paylaştığım linkteki ekran kartı ise ddr5tir benim pcye uyar mı ? Bu ve buna benzer farklı sürüm ekran kartlarıda belirtmeniz önem arz eder.

Oynayacağım oyunlar; Gta 5 mafia 3 hitman tarzı oyunlardır özellikle bu oyunları sadece bu ekran kartıyla oynayabilir miyim? eğer değişecek başka parça varsa lütfen yardım edin. Teşekkürler.
    https://urun.n11.com/ekran-karti/asus-strix-gtx750ti-oc-2gb-gddr5-128-bit-ekran-karti-P283308198?cid=700501

sistemim şöyledir.

Operating System
    Windows 10 Home 64-bit
    CPU
    Intel Core i5 2400 @ 3.10GHz 57 °C
    Sandy Bridge 32nm Technology
    RAM
    4,00GB Dual-Channel DDR3 @ 665MHz (9-9-9-24)
    Motherboard
    PEGATRON CORPORATION 2AB6 (CPU 1) 44 °C
    Graphics
    Philips 202E (1600x900@60Hz)
    1024MB NVIDIA GeForce 405 (Unknown) 63 °C
    Storage
    931GB Seagate ST31000528AS (SATA) 32 °C
    Optical Drives
    No optical disk drives detected
    Audio
    IDT High Definition Audio CODEC

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• uyar az bile gelir

• Az derken neyi kastettiniz:)) benim korkum ana kartta girişi var mıdır hdmi mi vga mi pek anlamadim. Uyduğunu başka arkadaşta demişti peki gta 5 için nasıl çözünürlükte oynarım ve onerceginiz başka hangi kart var 4 gb ram takviyesi içinde oneriniz varmi

• quote:

Orijinalden alıntı: yasaksevdam10

Az derken neyi kastettiniz:)) benim korkum ana kartta girişi var mıdır hdmi mi vga mi pek anlamadim. Uyduğunu başka arkadaşta demişti peki gta 5 için nasıl çözünürlükte oynarım ve onerceginiz başka hangi kart var 4 gb ram takviyesi içinde oneriniz varmi
    onun icin daha bilgili arkadaslar yardımcı olacaktır giriş bakımından olur o konuda sıkıntı olmaz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkürler bilgisi olan aydınlatırsa çok memnun olurum.

• Anakartınız bu sanırım
    http://www.findlaptopdriver.com/pegatron-2ab6-mainboard-corporation-specs-151202h39/

Ekran kartı uymasına her türlü uyar. Siz görüntü çıkışını anakarttan almayacaksınız zaten ekran kartı alınca. Ekran kartındaki hdmi, dvi ya da vga çıkışından görüntü alacaksınız.

Bu kartta da hdmi çıkışı dahil hepsi mevcut.

Ancak gtx 750ti gibi bir karta 750 TL VERİLMEZ.

Ya Rx 560 alın ya da Rx 570

Rx 560 2gb 659 TLhttps://www.webdenal.com/sapphire-11267-19-20g_958941.html

Rx 570 4gb 845 TLhttps://www.ebrarbilgisayar.com/sapphire-radeon-rx-570-4gb-256bit-gddr5-pulse-itx-ekran-karti-11266-34-20g-pmu359339

OEM Rx 460 satılıyordu 370 TL civarına sanırım tükenmiş her yerde. Fiyatına ve sizin sisteminize göre mükemmel bir seçim olurdu.

Rx 570 için darboğaz olacaktır diye tahmin ediyorum 1600x900 çözünürlükte.

• Hocam vakit ayırıp detaylıca bilgi verdiğin için çok teşekkür ederim alacağım ekran kartlarida fıkır sahibi yaptı son olarak gta 5 oynayabilir miyim kasmadan . eğer bu ekran kartlardan birini alicaksam mutlaka ram de takviye edecekmiyim saygılar

• 2*2gb şeklinde kullanıyorsunuz ramleri ve 4gb ram günümüz oyunları için yetersizdir.

4gb ddr3 1333mhz CL9 (9-9-9-24) ram daha alın ikinci elde ucuza bulabilirsiniz. Mümkünse aynı marka model olsun ramler.

Eğer elinizdeki ramleri elden çıkarabilirseniz dediğim değerlerde 2 adet 4gb ddr3 ram alın çok daha iyi olacaktır.

Gta 5'i de Rx 560-570 ile kasma yaşamadan yüksek ayarlarda oynarsınız. Ama 4gb rami yükseltmeniz şart.

Bu arada ram için @665 mhz yazsa da 2 ile çarpmanız gerekiyor bu değeri. Yani 1330 yapıyor bu da ramin gerçek frekansına eşittir (1333mhz)
  • Çok açıklayıcı oldu teşekkürler kendinize iyi bakın

• Mugetsuga kullanıcısına yanıt
    Hocam çok sordum ama 24 saattir karar veremedim. Bunun içinde bir yorum yaparsanız minnettar kalırım. Dün gece bahsettiğiniz ''OEM Rx 460'' adli ekran kartını sipariş ettim ama unuttuğum bisey vardı benim monitör sadece vga girişli mevcutta olan ekran kartıma bir dönüştürücü ile bağlanıyorum dönüştürücü aşağıda ki şekildedir. Hal böyle olunca Bend e siparişi hemen iptal ettim baktığım kadarıyla bu rx 460 ekranların sadece hdmi girişi var bu durumda hdmi to vga donusturucusunu almam gerekiyor buda ekranda dalgalanmalara sebep veriyormuş. Bu ekran kartının başka bir girişi daha vardı sanırım DVI-I . Bu dvi-i dedikleri giriş benim eski donusturucuye uyar mı acep veya diğer iki ekran kartlarina. Gtx 750 ti bu sisteme uyar mı?

• Daha yeni şimdi baktim dediginiz gibi bu ekran kartı ucuz olduğu icin midir yoksa kıymete bindi diye mi bilemedim ama hepsiburada da ki satıcıda ürünü kaldirmis ben 400e bulmuştum şimdi oda yok ://

• Hdmi to vga aktif dönüştürücüler ile sorun olmuyor diye duymuştum.

Bu elinizdeki dönüştürücü aktif dönüştürücü mü bilmiyorum açıkçası. Dvi to vga galiba bu elinizdeki.

Ama muhtemelen çalışacaktır oem rx 460 dvi çıkışını vga'ya bu dönüştürücüyü takarsanız. Buna benzer bir dönüştürücü kullanıyordum 10 sene önce sorun olmuyordu.

Gördüğüm kadarıyla hiçbir Rx 560 ve Rx 570'de Vga çıkışı mevcut değil. Hdmi, Dvi ve DP çıkışı mevcut. Hatta yeni nesil kartların hemen hemen hepsinde Vga çıkışı yok.

En olmadı dediğim gibi dönüştürücü aktif değilse aktif olandan alırdınız.
  • Evet Dvi to vga bende ki, dediğiniz gibi denemek lazım almadan bilemeyiz, zaten sistemim yarım yamalak geçici olrk düşünüyorum, bir yerden mutlaka patlak verecektir. Tekrar satışa koyarlarsa alacağım teşekkürler tekrar.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.