Şimdi Ara

GTX 680 Almalı mıyım? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
0
Favori
1.835
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hadi bende post kasmış olayım. alma kardeşim alma! ikisinide alma
  • GTX 680 şuanki fiyatını hak etmeyen bir kart, hemde referans tasarım. Bence özel soğutmalı modeller ( özellikle MSI Ligthning ) çıkana kadar beklemeniz ve özel soğutmalı almanız daha iyi olur. Hem o zamana kadar fiyatlarda makul bir seviyeye iner. ( 1-2 aya ) Vatan'dan da %25 olduğu zaman alırsın bir tane özel soğutmalı model.

Ayrıca bu kart için sağlam bir psu almak lazım riske girilmez dandik psu ile o kadar para vericeksiniz. Alttaki linkteki psu almanızı öneririm 80+ Gold sertifikalı 850w güç kaynağıdır. Gold sertifikası sayesinde sisteminize enerjiyi en üst kalite ve verimlilikte verebilecektir. GTX 680 alıyorsan böyle bir psu alacaksın

http://www.teknobiyotik.com/donanim/psu-guc-kaynagi-power-supply/seasonic-x-850-80-plus-gold-850w-moduler-guc-kaynagi.html

• AL

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hümiyettin

GTX 680 şuanki fiyatını hak etmeyen bir kart, hemde referans tasarım. Bence özel soğutmalı modeller ( özellikle MSI Ligthning ) çıkana kadar beklemeniz ve özel soğutmalı almanız daha iyi olur. Hem o zamana kadar fiyatlarda makul bir seviyeye iner. ( 1-2 aya ) Vatan'dan da %25 olduğu zaman alırsın bir tane özel soğutmalı model.

Ayrıca bu kart için sağlam bir psu almak lazım riske girilmez dandik psu ile o kadar para vericeksiniz. Alttaki linkteki psu almanızı öneririm 80+ Gold sertifikalı 850w güç kaynağıdır. Gold sertifikası sayesinde sisteminize enerjiyi en üst kalite ve verimlilikte verebilecektir. GTX 680 alıyorsan böyle bir psu alacaksın

http://www.teknobiyotik.com/donanim/psu-guc-kaynagi-power-supply/seasonic-x-850-80-plus-gold-850w-moduler-guc-kaynagi.html

Sağlam psu mu? kart benim eski gtx260 kadar enerji harcıyor.

• Bende sanırım xfx gtx 285 ile bir süre daha idare edeceğim gibi görünüyor =P
  • Arkadaşlar saçma sapan mesajlarla lütfen forumun kalitesini düşürmeyin. 5000TL de olsa alıcısı illa ki olacaktır, bu iş bir tutkudur, hobidir ne derseniz deyin. Konuya dönecek olursak, o işlemci büyük ihtimalle GTX680'i frenleyecektir. Bence en mantıklısı testlerin daha geniş yelpaze donanımlarla gelmesini ve de fiyatların mantıklı düzeylere gelmesini beklemek. Ben de istiyorum bu kartı almak ancak sabreden derviş hesabı bekliyoruz
  • Konu açarak mantıklı bir cevap alabilmen çok zor baksana yorumlara
    En iyisi gelişmeleri bir süre daha takip ederek fikrinin netleşmesini beklemek
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zaym1n

quote:

Orijinalden alıntı: onr1818

quote:

Orijinalden alıntı: Zaym1n

Merhaba arkadaşlar

GTX 680 çıktı birçok test sitesi inceleme ve benchmark testlerini yayınladı bende şuan 1500tl ye yakın para sizce almalı mıyım?

Tabiki şuan almıycam vatana 2000tl ye yakın bi fiyatla 4 adet gelmiş ve hemen satılmış (yorumlarda böyle denildi). Birkaç hafta beklemeyi düşünüyorum ya da bir sonraki %25 indirim olana kadar bekliycem bu sırada fiyat düşer ve indirimle normale yakın bi fiyata düşmüş olur. Sistemimi sol tarafta profil resmimin altında görebilirsiniz 600w psu var NVIDIA'dan baktığıma göre minimum 550w psu istiyo ben ekran kartını aldıktan 1 ay sonrasında corsair gs800 psu alıcam o arada idare eder şuan ki psu.

Sizce almalı mıyım? Yoksa başka bi ekran kartımı alıyım.

sizin yerinizde olsam özel sogutmalı modeller çıkana kadar beklerdim referans karta para vermek ne kadar mantıklı daha sessiz daha serin daha iyi o.c olabilen kartlar çıkdıgında alınır diye düşünüyorum

Sonunda birisi doğru düzgün cevap verdi.

Özel soğutmalı versiyonlar ne zaman çıkar sizce ? Benim bu konuda pek bi bilgim yokta nisan sonu gibi çıkar herhalde dimi yani öyle umut ediyorum. Oyunlarda 10fps ye kadar etki edermi diğer kartlarda genelde öyle oldu yani beklemeye değer midir?

emin olun beklemeye deger daha uygun fiyata daha iyi performans verir olabilir ben bekleyin derim

• quote:

GTX 680 şuanki fiyatını hak etmeyen bir kart, hemde referans tasarım. Bence özel soğutmalı modeller ( özellikle MSI Ligthning ) çıkana kadar beklemeniz ve özel soğutmalı almanız daha iyi olur. Hem o zamana kadar fiyatlarda makul bir seviyeye iner. ( 1-2 aya ) Vatan'dan da %25 olduğu zaman alırsın bir tane özel soğutmalı model.

Biraz pahalıymış ya ben alttakini düşündüm %25 indirimle 250tl ye yakın bi fiyat oluyo daha uygun sanki ne dersiniz ?
    http://www.vatanbilgisayar.com/G%C3%BC%C3%A7%20Kayna%C4%9F%C4%B1/corsair-cmpsu-800geu-gaming-serisi-80-plus-800w-140mm-fanli-guc-kaynagi/productdetails.aspx?I_ID=53503

quote:

Orijinalden alıntı: Salvatuon

Arkadaşlar saçma sapan mesajlarla lütfen forumun kalitesini düşürmeyin. 5000TL de olsa alıcısı illa ki olacaktır, bu iş bir tutkudur, hobidir ne derseniz deyin. Konuya dönecek olursak, o işlemci büyük ihtimalle GTX680'i frenleyecektir. Bence en mantıklısı testlerin daha geniş yelpaze donanımlarla gelmesini ve de fiyatların mantıklı düzeylere gelmesini beklemek. Ben de istiyorum bu kartı almak ancak sabreden derviş hesabı bekliyoruz

Dediğiniz gibi hobi ve istek meselesi ayrıca belirttiğim gibi durduk yere konuyu kirlettiler. İşlemci konusunda forumda daha önce bi konuda görmüştüm cpuların etkisi ile ilgili yanlış hatırlamıyosam gtx 580 ile yapılmıştı test i7 2600k dan athlon işlemciye kadar 4-5 tane işlemci ile aynı testler gerçekleştirilmiş en fazla 3-4 fps oynuyo en alt işlemci ile i7 arasında bende phenom II x4 965 var i5 2500k dan biraz daha aşşağıda olduğunu düşünürsek çok fazla etki edeceğini sanmıyorum ama zaten yazın veya sonbaharda anakart+işlemci yenileme planım var en azından o zamana kadar çok çok rahat idare eder beni.

quote:

Orijinalden alıntı: Alagan

Konu açarak mantıklı bir cevap alabilmen çok zor baksana yorumlara
    En iyisi gelişmeleri bir süre daha takip ederek fikrinin netleşmesini beklemek

Dediğiniz gibi bekliyorum ama işe yarar yorum yapanlar var üstteki arkadaşlar gibi tabi birkaç kişi daha düzgün yorum yapmış bu tür fikirler toplayıp net olarak ne almam veya ne zaman almam gerektiğini kesinleştiricem.

quote:

Orijinalden alıntı: onr1818
    emin olun beklemeye deger daha uygun fiyata daha iyi performans verir olabilir ben bekleyin derim

Haklısınız o zaman 1 ay kadar yani mayıs'a kadar bekliyim hem fiyatlar düzelmiş olur (umarım). Hem de sonra %25 veya %20 indirmi yakalmış olurum genelde 1-1.5 ay da bir sürekli yeniden yapıyolar yine denk gelir diye umuyorum.

Doğru düzgün yorum yapan herkese teşekkürler.

• Corsair 80+ da iyi ama Gold sertifikalı değil galiba bu özelliği yüzünden verdiğim daha pahalı ama çok kaliteli bir psu dur
  • al ya da alma desekte eğer almak istiyorsan al denilen mesjaları, almaya niyetli değilsen alma denilen mesajları dikkate alacaksın.

lakin benim fırsatım olsa ve diğer donanımlarımda buna denk olsa nisan sonunu bekler öyle alırdım.

para var huzur var
  • quote:

Orijinalden alıntı: 865pe

AL

Ne deyon sen bakim,hınzır yarbay.
  • quote:

Aslında alınabilir bi kart fakat fiyatı ref. tasarıma göre cok pahalı biraz daha bekle özel sogutmalı karttan al derim ben ,ayrıca bi öneride daha bulunmak istiyorum arkadasın gönderdigi psu dan var bende eger aklına takılan bi soru varsa sorabilirsin ve cok kaliteli yani yolda bırakmaz

• Aslında 80+ gold sertifikasını duyunca aklımda pek soru kalmadıda pahalı gibi biraz yani bendeki psu nun özelliklerine baktımda +65 verimlilik yazıyo thermaltake in yani berbat aslında ama sorunsuz ve ısınmıyo thermaltake-corsair veya diğer kaliteli markaların 80+ plus sertifikalı her psu sorunsuzdur diye düşünüyorum ve nvidia gtx 680 için minimum 550w diyo 800w psu da verimliliği ne kadar olursa olsun rahat rahat yetecektir bu yüzden gold sertifikalı olana fazla para vermek istemiyorum diyebilirim :) o yüzden indirimle 200-300 arası bi fiyata gelen her psu ya bakabilirm ancak 400tl civarı bi psu biraz pahalı kaçtı. Ekran kartı ayrı tabi.

Bu arada şunu belirtiyim 3. nesil ipad eğer işlemci gibi donanımsal özellikleri biraz daha iyi olsaydı onu alıp pc ye de gtx 660ti (ya da adı ne olacaksa) onu almayı düşündüm ama ipad 3 retina ekran - 1gb ram dışında çok önemli bi yenilik yapmadı bu yüzden komple ekran kartına vericem parayı.

@BrKcN_1903 @ilhdmr @Salvatuon @onr1818 @Alagan @Hümiyettin @inuh @perseepona @Foxbat

Dediğiniz gibi bekliycem umarım doğru düzgün bi fiyata iner ve güzel modeller gelirde baya bi süre ekran kartı almam.

Tekrar teşekkürler.

• Bana kalırsa HD 7970 şuanki fiyatlara göre daha mantıklı görünüyor. (Vatan'ın %25'lik indirimlerine her iki kartı da dahil edip düşündüm). Aradaki fiyat farkıyla aradaki performans farkına bakınca, GTX 680'e o kadar para vermeye gerek varmı? Bu konuda isteğiniz nedir önemli olan o. En hızlı kartı mı istiyorsunuz? Yoksa performansı yüksek olsun, sıkıntı çıkarmasın mı istiyorsunuz? Önemli olan nokta bu. Önce isteğiniz nedir, tam olarak onu öğrenelim, daha sonra isteğinize göre tekrar yorum yapalım
  • kardeş acıkca sana sölim gtx680 para verilmez enazından busene verilmez seneye fiyat düşer öle alırsın zaten oyun amaclı düşünüyorsan 1000 tl ve üzeriler oyunlarda gayet iyiler hemde kendi kendine bi sor sence almalımısın.
    madem 1500 tl paran var 6990 veya 7970 al bide amd nin yeni kartları gelecek onları bekle diyenler olacaktır muhtemelen onlarıda dınleme o gelecek katlarda 2000 tlye yakın olacak veya da geckin olacaktır yanı gelecek kartlarıda beklemek biraz sacma olur ha şöle bi durum olur yeniler geldiği zaman eskilerde düşüş olur ozaman alırım dersen o da kendine ..Son bi tavsiye TGX680 ALINMAZ..
  • Sen alırsın arkasından özel modeller gelir, dürter bir daha alırsın. Sonra bir bakmışsın 384bit, 4 GB vs. diye gider. Bir bakarsın hep alıyorsun... Tam ona geçersin, 690 çıkmış olur... Cevabını kendin bul. Almalı mısın? Mevcudun yetmediğinden emin misin? Yoksa sana sürekli, "o sana yetmez, bu belki yeter" diyenler mi var (üreticiler) Üstelik bu kadar kazık fiyatla satarlarken.

Aldığın kartın maksimum 3 ay içinde yarı fiyatına düştüğünü gördüğünde için cız etmeyecek mi? 2 koyup 4 alacaksan (iş yapacaksan) al, ama o kartın öyle bir özelliği yok. Oyun oynamak için bilgisayar parası fiyatına, o para o karta verilmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cybernoid -- 25 Mart 2012; 11:26:55 >
  • bu kartları fabrika çıkışlı almayi tercih etmem asla özel sogutmalı olanı cıkana kadar beklemek lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: cybernoid

Sen alırsın arkasından özel modeller gelir, dürter bir daha alırsın. Sonra bir bakmışsın 384bit, 4 GB vs. diye gider. Bir bakarsın hep alıyorsun... Tam ona geçersin, 690 çıkmış olur... Cevabını kendin bul. Almalı mısın? Mevcudun yetmediğinden emin misin? Yoksa sana sürekli, "o sana yetmez, bu belki yeter" diyenler mi var (üreticiler) Üstelik bu kadar kazık fiyatla satarlarken.

Aldığın kartın maksimum 3 ay içinde yarı fiyatına düştüğünü gördüğünde için cız etmeyecek mi? 2 koyup 4 alacaksan (iş yapacaksan) al, ama o kartın öyle bir özelliği yok. Oyun oynamak için bilgisayar parası fiyatına, o para o karta verilmez.

Ha ha haaa

Budur işte... Ama bu kadar basit bir şeyi düşün(e)meyip fikir danışmak için konu açarsan, dalga geçen de çıkar, goy goy muhabbeti yapıp eğlenen de.
    Ha benim saçacak o kadar param olsa gider quadro alırım ama segmentimiz farklı be yaw.

• Ben milyarder değilim her yeni kart çıktığında bi tane daha almak istiyim sadece şunu söylemek istiyorum şuan bende HD6850 var ve 1080p çözünürlükte en üst grafik ayarlarında oyunları hep sınırlarda oynuyorum yani 30fps 25fps civarı ve 2 senedirde hiç donanımsal bi ürün almadım GTX680 alma sebebim 2-3 sene bidaha kart almamak istememden kaynaklı. Bu yüzden konu açtım daha iyi fikri olan varsa söylesin diye HD7970 alsam biraz daha düşük performans alcam ama yine 2-3 sene dayanıcak ancak 7970'e 1300-1400 tl verebilen (indirimle) 100 lira daha ekleyip GTX680 alabilir bende böyle yapmak istiyorum.

Şimdi @JackIcLup ve daha önceki bir çok kişinin söylediği gibi nisan sonuna kadar bekliycem özel soğutuculu olanlar çıkınca onlardan alıcam hem fiyatlar düzelmiş olur biraz hem de bir sonraki %25 veya %20 indirime denk gelmiş olurum olmadı biraz daha bekleyip indirim olunca alırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zaym1n -- 25 Mart 2012; 17:11:52 >

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.