Şimdi Ara

GTX 660 Tİ ve GTX 660 Tİ AMP! FARKI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
956
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar başlıkta belirttiğim gibi ikisi arasındaki fark ne oc değerleri falanmı yoksa oc siz mhz hızlarımı?

• amp! ayrı bir kart değil. zotac'ın ocli modellerinden biri. normal gtx 660 ti'nin overclock edilmiş hali sadece.(sana tasiyem msi'ın ocli modellerine bakman.)
  • 660ti bellekler6008 mhz çekirdek 1006 mhz iken

660ti amp bellekler 6608 mhz çekirdek 1111 mhz

aradaki fark budur kardeş
  • gtx 660 ti gpu olarak gtx 670 ile aynı ama bellkler kırpılmış
    amp versiyonda bellekler 600 mhz kadar oc edilmiş bu yüzden oc yapmayacak insan direkt amp versiyonunu tercih edebilir.
  • bir kart çıkarılır oc yapılır,adı ti,hawk,oc olarak değiştirilir yada bir üst modelin (üstteki arkadaşında dediği gibi) bellekleri kırpılır yeni modelmiş gibi satılır bilmeyen yada nasıl oluyorsa işine gelen de hemen alır,olay bu...

GTX 660 Tİ ve GTX 660 Tİ AMP! FARKI
  • Tek fark ampnin ocli olması başka bir fark yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: T13K0L

bir kart çıkarılır oc yapılır,adı ti,hawk,oc olarak değiştirilir yada bir üst modelin (üstteki arkadaşında dediği gibi) bellekleri kırpılır yeni modelmiş gibi satılır bilmeyen yada nasıl oluyorsa işine gelen de hemen alır,olay bu...

resmini koyduğunuz iki kart arasında %15 gibi bir fark var ve gtx660 660ti in kırpılmış hali değildir. ikisi farklı gpu lar kullanmaktadır. gtx660ti 680 ve 670'in kırpılmış halidir. 3'ü gk104 gpu'su kullanırken gtx660 gk106 gpusu kullanmaktadır. hepsinin arasındaki performans farkı bellidir. kimin bütçesi neye yetiyorsa onu alır. yorumunuzdan sanki nvidia bellekleri kırpıp aynı performansı farklı bir modelmiş gibi daha pahallıya veya ucuza satıyormuş gibi bir anlam çıkyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fire.Sword

quote:

bir kart çıkarılır oc yapılır,adı ti,hawk,oc olarak değiştirilir yada bir üst modelin (üstteki arkadaşında dediği gibi) bellekleri kırpılır yeni modelmiş gibi satılır bilmeyen yada nasıl oluyorsa işine gelen de hemen alır,olay bu...

resmini koyduğunuz iki kart arasında %15 gibi bir fark var ve gtx660 660ti in kırpılmış hali değildir. ikisi farklı gpu lar kullanmaktadır. gtx660ti 680 ve 670'in kırpılmış halidir. 3'ü gk104 gpu'su kullanırken gtx660 gk106 gpusu kullanmaktadır. hepsinin arasındaki performans farkı bellidir. kimin bütçesi neye yetiyorsa onu alır. yorumunuzdan sanki nvidia bellekleri kırpıp aynı performansı farklı bir modelmiş gibi daha pahallıya veya ucuza satıyormuş gibi bir anlam çıkyor.

o anlamı sen çıkartmışsın başkası olsa şimdiye kadar 50 kere yazardı.ben ti nin kırpılmış halidir dedim mi?hayır!!! basit ama çok doğru bir genelleme yaptım.bir üst model dedim, ara model demedim.herkesin parası kendine,biz alma demedik zaten.%15 performans farkı falan da yok.en fazla %5-10 arası denir,o fiyata daha iyi kart varken gidilir gtx 660ti alınır.T13k0L de başlıktan çekilir,hatta kaçar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi T13K0L -- 15 Ocak 2013; 1:06:41 >

• şu 660'ın fiyatı bi 400 altına düşse ah bi düşseeee
  • AMP oc'li model oluyor herhalde ama benim hatırladığım AMP'nin Zotac'ın referanstan farklı bir soğutucusu olduğu her iki durumda da Zotac zayıf kalıyor asla önermem MSI, Asus gibi firmalara yönelin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Fire.Sword

quote:

o anlamı sen çıkartmışsın başkası olsa şimdiye kadar 50 kere yazardı.ben ti nin kırpılmış halidir dedim mi?hayır!!! basit ama çok doğru bir genelleme yaptım.bir üst model dedim, ara model demedim.herkesin parası kendine,biz alma demedik zaten.%15 performans farkı falan da yok.en fazla %5-10 arası denir,o fiyata daha iyi kart varken gidilir gtx 660ti alınır.T13k0L de başlıktan çekilir,hatta kaçar...

sen bu yanlış bilgi ve anlatım bozukluğuyla daha fazla kişiyi yanıltmadan kaç zaten. herkes için en hayırlısı olur. bu cevabı da sana değil kimse yazıklarına bakıp yanlış yönlendirilmesin diye yazıyorum. cevap vermek zorunda değilsin. üstte koyu olarka işaretlediğim yer ne anlama geliyor. bir gtx660 çıkar o.c yapılır adı gtx660 hawk, gtx660ti, gtx660 o.c olarak değiştirilir. farklı bir anlam çıkacağını sanmıyorum. şimdi bunların 3'de farklı şeyler. hawk, msi'ın özel soğutucusu, ti nvidia'nın farklı bir gpu ya sahip farklı bir ekran kartı, o.c aynı model ve soğutucuya sahip kartın fabrikadan hız aşırtılmış olarak gelmesi. sen 3 tane birbiriyle alakası olmayan şeyi aynı kefeye koymuşsun. sonra da o anlamaı sen çıkartmışsın başkası olsa şimdiye kadar 50 kere yazardı. demişsin. neyi 50 kere yazardı. senin yanıldığını mı? onuda anlamadım. sonra bellekleri kırpılıp yeni bir modelmiş gibi satılır ve bilmeyen alır demişsin. ya ne yapacaktı. bellekler kırpılınca performans ve fiyat düşüyor ve faklı bir model olarak satılıyor. nvidia'nın her modele faklı bir gpu'mu tasarlaması gerekiyor. sonra ikisi arasında %15 farkı techpowerup'a bakıp söyledim. ama sen istersen ve yeterli matematiğin vasa verdiğin anadtech incelemesidneki bütün oyunlardaki farka bakıp yine ortalama %15 fark olduğunu görürsün. son olarak hem ben gtx660ti alma demedim diyorsun hemde o fiyata daha iyi kart varken gidilir gtx660 ti alınır gibi bir eleştiri yapmışsın. gtx660ti fiyatına hd7950 var. eğer hd7950 dururken gtx660ti alınmaz diyorsan o da senin düşüncen. iki kartın da birbirine göre farklı artıları var. kim ne arıyorsa onu alır.

• Şimdi arkadaşlar. Aşağıdaki 3 kart arasında sadece Bellek Hızı farkı var değil mi ? Bu 3 kart arasında oyun oynarken gözle görülür bir fark olur mu ? Birde AMPve Ti AMP arasında ne fark vardır ?
    http://www.vatanbilgisayar.com/zotac-zt-60802-10p-gtx660-ti-gddr5-2gb-192bit-nvidia-geforce-dx111-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=61845
    http://www.vatanbilgisayar.com/zotac-zt-60804-10p-gtx660-ti-amp-gddr5-2gb-192bit-nvidia-geforce-dx111-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=61846
    http://www.vatanbilgisayar.com/zotac-zt-60902-10m-gtx660-amp!-gddr5-2gb-192bit-nvidia-geforce-dx111-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=65668

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gonzai -- 23 Haziran 2013; 22:27:41 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.