Şimdi Ara

gtx 1660ti'lı sistemde fps sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
318
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba, sorunum başlıktaki gibidir. Gtx 1660ti, 16gb ram, i7 9750h'lı sistemde hitman (2016) gibi oyunlarda dahi 40-60fps arası değerler alıyorum, rdr2'de de aşağı yukarı aynı değerlerde.fps limiti için vsync kapatma dışında başka bir ayar bilmiyorum fakat iyi olduğunu ve en azından birkaç sene önceki oyunları high-ultra'da oynayabileceğim bir sistemde bu değerleri almak çok canımı sıkıyor.tüm driverlar güncel, virüs taraması yapıldı, sıcaklık değerleri oyun içi 68-70 dereceyi geçmemesine rağmen değerler bu şekilde.Yardımcı olabilir misiniz?

• gtx 1660ti'lı sistemde fps sorunu

görüldüğü üzere fps değerleri bu aralıkta gidip geliyor. aynı sistemdeki test videolarına baktığımda ultra ayarlarda alınan fps değerleri 200-250 aralığında.

ps: içim yana yana ayarların hepsini mediuma çekmeyi denedim ve 1fps bile oynamadı, yine 40-60 fps aralığında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi diggawithanattitude -- 27 Ekim 2022; 19:34:8 >
  • Cihazın (laptopun) modeli nedir? Cihazı harici bir monitöre bağlamayı deneyin. Fps artacak mı bakalım.

• sreylare kullanıcısına yanıt

harici bir monitörüm yok maalesef, cihaz gamegaraj blaster 7 tn.

• diggawithanattitude D kullanıcısına yanıt

Bu cihaza ait Control Center yazılımı var. Sizde yüklü ve ayarlarına baktınız mı bilmiyorum. Acaba içerisinde Optimus'u devre dışı bırakacak bir ayarı var mıdır?

Hdmi veya dp girişli Tv'ye bile bağlanabilir. Nvidia ayarları seçili değilse max performansta olsun.

• sreylare kullanıcısına yanıt

yüklü, bu ayarların hepsini yaptım, windows pil ayarlarından performansa da çektim, cpu'yu pile bağlıyken dengeli değil max performansta olacak şekilde de değiştirdim fakat 1 fps bile fark etmiyor maalesef, çıldırmak üzereyim.

işin komik tarafı bu cihazı yaklaşık 2 yıldır kullanıyorum ve genel anlamda sadece multimedya aracı olarak kullanıldı, çok nadiren oyun oynadım. sıcaklık değerleri her zaman sabit, bir kasma, takılması olmayan bir cihaz.fakat ne zaman bir oyun oynayacak olsam değerler bu şekilde.

Bios'a bakalım. Bios'ta Dgpu ayarı yoksa ne yapsak nafile o halde. Televizyon gibi bir şeye bağlamadan Fps artışı görmek zor olacak.

Cihazın Ram durumu nedir? Tek Ram varsa çiftlemek ve dual yapmak işe yarayacaktır.

• Sürücü kaynaklı da olabilir. Üstüne kuruldukça sıkıntı çıkarabiliyor.

472.12 whql
    https://www.nvidia.com.tr/drivers/results/180669

UHD Graphics 630 (9750H için grafik sürücü)
    https://www.intel.com/content/www/us/en/download/19344/intel-graphics-windows-dch-drivers.html

Olmadı sürücü temiz kurulumu deneyiniz.

Bende i5 3210m + HD 7670m hp G6 Laptopta yıllar evvel intel dahili grafik ile amd catalyst 15.7.1 sırayla yükleyip olumlu sonuç almıştım (videodaki gibi). Yine de geri yükleme noktası / backup alınız.

GameGaraj'ın verdiği sürücü 2020de çıkmış.
    https://www.gamegaraj.com/suruculer/

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• a-f-h A kullanıcısına yanıt

teşekkürler, henüz 1 saat önce gpu güncellemesini yaptım ve her kurulumda da temiz kurulum yapıyorum, zaten beni çıldırtan da aklıma gelen tüm önlemleri alıyor olmama rağmen böyle sıkıntılarla yüzleşmek.

sıkıntının windows'ta olup olmadığını kontrol etmek adına temiz kurulum yapacağım, anlık olarak güncel windows 11 kullanıyorum, windows 10'a dönmeyi deneyeceğim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.