Şimdi Ara

gtx 1080 windforce alınır mı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
631
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • nasıl bir karttır? internette türkçe kaynak göremedim. bilgisi olan paylaşabilirmi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Alır mı derken? Kafanıza takılan nedir?
  • ryzen 5 1600 işlemci ile kullanacağom ve monitörü temin edene kadar 1080p kullanacağım. bu süreç içerisinde oyun performansı nasıl olur, darboğaz ne kadar yaşanır

• potocky kullanıcısına yanıt
    Eğer monitörünüz 60 hz ise ve GTX 1080 israf olur. Önerim AMD ve Nvidia yeni serileri gelene kadar idareten ikinci el gtx 1060 almanız yönünde. Bunun dışındaki seçenekler pek mantıklı olmayacaktır.
  • Yıl sonunda 2K bir monitör alacağım ama? Yinede israf mı olur? Geçen sürede oyunları nasıl oynarım?

Bence gtx1060 alip satmaya ugrasmayin derim. Ama ben ikinci el gtx 1060 alirim, idarelik kullanirim, yeni monitor alinca tekrar satarim derseniz alin.

Gigabyte turkiye servisi sorun cikarabiliyor.

Msi fanlari sorun cikarabiliyor.

Galax felan bakmanizi oneririm.

Ama gtx1060 isine girmeyip gtx 1080 ile de idare edebilirsiniz.

Guzel monitor alana kadar vsync acip 60fps idare edip karti tam kullanmazsiniz idare edersiniz olur biter. Monitor alinca sorun cozulcek zaten.

Veya ekran kartini almayin, monitor alirken hepsini birden alin. Ben olsam oyle yapardim.

• quote:

Orijinalden alıntı: They Call Me Alpha

Bence gtx1060 alip satmaya ugrasmayin derim. Ama ben ikinci el gtx 1060 alirim, idarelik kullanirim, yeni monitor alinca tekrar satarim derseniz alin.

Gigabyte turkiye servisi sorun cikarabiliyor.

Msi fanlari sorun cikarabiliyor.

Galax felan bakmanizi oneririm.

Ama gtx1060 isine girmeyip gtx 1080 ile de idare edebilirsiniz.

Guzel monitor alana kadar vsync acip 60fps idare edip karti tam kullanmazsiniz idare edersiniz olur biter. Monitor alinca sorun cozulcek zaten.

Veya ekran kartini almayin, monitor alirken hepsini birden alin. Ben olsam oyle yapardim.

Aynen hocam benim planımda monitör alana kadar idare etmek ama korkuyorum şimdi 1080p 60hz monitörüm ile kaç fps alırım ortalama? Şimdi yıl sonuna kadar işkence olsunn istemiyorum.

Hocam islemci oyunlarda maksimum kac fps verebiliyorsa o kadar alirsiniz. Mesela bi gta5 de ultra ayarlara cekerseniz msaa x8 felan olursa darbogazi onlersiniz. Tabiki cogu oyunda ekran kartindan %100 faydalanmiyacaksiniz ama bu zaten gecici olucagi icin sorun olmaz. 1080p monitorunuz kac hz acaba? Iyi bir monitorse yine cok sorun olmaz g-sync ile rahatlatirsiniz. Ama idarelik zaten, oyun oynamada sorun olmaz. Kanser olcak bir sey cikmaz yani. Bir kac ay sonra zaten 2k ya gecis yapcaksiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: They Call Me Alpha

Hocam islemci oyunlarda maksimum kac fps verebiliyorsa o kadar alirsiniz. Mesela bi gta5 de ultra ayarlara cekerseniz msaa x8 felan olursa darbogazi onlersiniz. Tabiki cogu oyunda ekran kartindan %100 faydalanmiyacaksiniz ama bu zaten gecici olucagi icin sorun olmaz. 1080p monitorunuz kac hz acaba? Iyi bir monitorse yine cok sorun olmaz g-sync ile rahatlatirsiniz. Ama idarelik zaten, oyun oynamada sorun olmaz. Kanser olcak bir sey cikmaz yani. Bir kac ay sonra zaten 2k ya gecis yapcaksiniz.

şuanki monitör 1080p 60hz. Ama yinede gtx1080 alacağım dediğiniz gibi yıl sonunda 144hz 2k monitöre geçiş yapacağım. umarım süreç boyunca oyun oynayabilirim

• quote:

Orijinalden alıntı: ismailgvn77

Eğer monitörünüz 60 hz ise ve GTX 1080 israf olur. Önerim AMD ve Nvidia yeni serileri gelene kadar idareten ikinci el gtx 1060 almanız yönünde. Bunun dışındaki seçenekler pek mantıklı olmayacaktır.

Hocam bekleye bekleye ölecek insanlar
    1060 alıcam alamıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uçankeko -- 19 Haziran 2017; 16:5:50 >
  • valla ben de aynı şeyi düşünüyorum hocam ama şu an piyasanın hali ortada alınabilecek en mantıklı kart 1060 gibi görünüyor. 1070 - 1080 fiyatları da inanılmaz fırladı.
  • Bahsettigin ekran kartiyla ilgili deneceklen denmis. 1080p 60hz monitorun varsa gerek yok denmis, dogru. Denecek baska birsey yok zaten. Bak iki uc tane incelemeye internetten, hangi oyunda kac fps veriyor gor, ona gore kararini ver.

Benim sana esas demek istedigim baska sey.

2k 144Hz monitor almak sorun degil, sorun o monitoru besleyebilmek bunu hic unutmayin 2k ya gecerken.

2k 144 monitorun hakkini vermek, 4k 60hz monitorun hakkini vermekten daha zor ve maliyetli bunu da unutmayin.

Bak burayi incele demek istedigimi anlayacaksin.
    http://www.guru3d.com/articles-pages/geforce-gtx-1080-ti-review,26.html

Oynadigin oyunlarin tabi ne oldugu ve fps ihtiyaci muhim bu noktada. Overwatch gibi hizli fps oyunlarda frame sayisi cok onemliyken, ornegin diabloda 60fps oynanabilir olabilir. Ha bu demek degildir ki 120fps diablo oynamak 60fps oynamakla aynidir, tabiki degildir ama 60fps ile overwatch cok kotu bir deneyim yasatirken diablo boyle kotu bir deneyim yasatmaz cunku zaten oyunun motoru 60fps icin uretilmistir, demek istedigim budur.

Diyecegim su ki ana amac oyun oynamak ise 2k cozunurluk 30 inchten kucuk monitorlerde sart degil. Hatta 1080p daha uygun. Ha 32inch monitorde 1080p olursa isin tadi kacar dusuk dpi'dan oturu ama 27 inch monitorde gayet kabul edilebilir bir cozunurluk 1080p oyun oynamak icin.

PG278Q kullaniyorum, aldigimda daha Turkiyede satista bile degildi, ilk framesync teknolojisini sunan monitor oldugu icin saldirip almistim, cunku bu framesync olayinin son 25 yildaki goruntu teknolojilerindeki en buyuk farki yaratacak sey oldugunu anlamistim. Ama misal bugun sorsaniz keske 1080p olsaydi cozunurlugu derim monitorumun. Cunku su an iyi performans alabilmek icin mecburen 1080ti almak zorunda kaldim ki 1080p olsaydi gtx1070 ile bile ayni hizaya gelirdi fps. Aradaki fark bu iste 2k ile 1080p'nin. O yuzden iyi dusun. Herkes 400 dolarlik kartla canavar fps alirken sen 750 dolarlik kart almak zorunda kalacaksin ayni fpsleri yakalamak icin. Hadi ben usa'dan aliyorum diye fiyatlar daha katlanilabilir halde belki ama ya Turkiye'den almak zorunda olanlar ne yapacak? Bobrek satip ekran karti almak zorunda kalma diye soyluyorum bunlari. O yuzden iyi dusun iyi karar ver 2k'ya gecmeden once.

TL;DR
    144hz refresh rate mulaka olsun ama 2k cozunurluk yerine 1080p tercih edin, bu sizi ciddi ekran karti masrafindan kurtaracaktir ve oyun oynarken aradaki cozunurluk farkli kendini hemen hemen hic hissettirmeyecektir.

• quote:

Orijinalden alıntı: TheLawMan

Bahsettigin ekran kartiyla ilgili deneceklen denmis. 1080p 60hz monitorun varsa gerek yok denmis, dogru. Denecek baska birsey yok zaten. Bak iki uc tane incelemeye internetten, hangi oyunda kac fps veriyor gor, ona gore kararini ver.

2k 144Hz monitor almak sorun degil, sorun o monitoru besleyebilmek bunu hic unutmayin 2k ya gecerken.

2k 144 monitorun hakkini vermek, 4k 60hz monitorun hakkini vermekten daha zor ve maliyetli bunu da unutmayin.

Oynadigin oyunlarin tabi ne oldugu ve fps ihtiyaci muhim bu noktada. Overwatch gibi hizli fps oyunlarda frame sayisi cok onemliyken, ornegin diabloda 60fps oynanabilir olabilir. Ha bu demek degildir ki 120fps diablo oynamak 60fps oynamakla aynidir, tabiki degildir ama 60fps ile overwatch cok kotu bir deneyim yasatirken diablo boyle kotu bir deneyim yasatmaz cunku zaten oyunun motoru 60fps icin uretilmistir, demek istedigim budur.

Diyecegim su ki ana amac oyun oynamak ise 2k cozunurluk 30 inchten kucuk monitorlerde sart degil. Hatta 1080p daha uygun. Ha 32inch monitorde 1080p olursa isin tadi kacar dusuk dpi'dan oturu ama 27 inch monitorde gayet kabul edilebilir bir cozunurluk 1080p oyun oynamak icin.

PG278Q kullaniyorum, aldigimda daha Turkiyede satista bile degildi, ilk framesync teknolojisini sunan monitor oldugu icin saldirip almistim, cunku bu framesync olayinin son 25 yildaki goruntu teknolojilerindeki en buyuk farki yaratacak sey oldugunu anlamistim. Ama misal bugun sorsaniz keske 1080p olsaydi cozunurlugu derim monitorumun. Cunku su an iyi performans alabilmek icin mecburen 1080ti almak zorunda kaldim ki 1080p olsaydi gtx1070 ile bile ayni hizaya gelirdi fps. Aradaki fark bu iste 2k ile 1080p'nin. O yuzden iyi dusun. Herkes 400 dolarlik kartla canavar fps alirken sen 750 dolarlik kart almak zorunda kalacaksin ayni fpsleri yakalamak icin. Hadi ben usa'dan aliyorum diye fiyatlar daha katlanilabilir halde belki ama ya Turkiye'den almak zorunda olanlar ne yapacak? Bobrek satip ekran karti almak zorunda kalma diye soyluyorum bunlari. O yuzden iyi dusun iyi karar ver 2k'ya gecmeden once.

TL;DR
    144hz refresh rate mulaka olsun ama 2k cozunurluk yerine 1080p tercih edin, bu sizi ciddi ekran karti masrafindan kurtaracaktir ve oyun oynarken aradaki cozunurluk farkli kendini hemen hemen hic hissettirmeyecektir.

cevap için çok teşekkür ediyorum öncelikle
    bunu sanırım 6 ay sonra tekrar değerlendireceğim. şuanlık benim merak ettiğim 1080p 60hzdeki gtx1080 performansı nasıl olacak? yeni monitör için ise 2K monitörü alıp ayarları kısamaz mıyım ? ileride çok daha güçlü kartlar çıkınca 2kya ihtiyacım olacak diye düşünüyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi potocky -- 19 Haziran 2017; 18:5:3 >

• 2k ya ihtiyacın varsa al winforce iyi bir soğutma sistemidir
  • quote:

Orijinalden alıntı: potocky

quote:

Orijinalden alıntı: TheLawMan

Bahsettigin ekran kartiyla ilgili deneceklen denmis. 1080p 60hz monitorun varsa gerek yok denmis, dogru. Denecek baska birsey yok zaten. Bak iki uc tane incelemeye internetten, hangi oyunda kac fps veriyor gor, ona gore kararini ver.

TL;DR

cevap için çok teşekkür ediyorum öncelikle
    bunu sanırım 6 ay sonra tekrar değerlendireceğim. şuanlık benim merak ettiğim 1080p 60hzdeki gtx1080 performansı nasıl olacak? yeni monitör için ise 2K monitörü alıp ayarları kısamaz mıyım ? ileride çok daha güçlü kartlar çıkınca 2kya ihtiyacım olacak diye düşünüyorum

Rica ederim, 60Hz ye fazla gelecek 1080p'de bir zarari yok aslinda ama elindekini verimli kullanamamis olacaksin bugunluk hepsi bu.

2k alip tabi kisabilirsin ama kisacaksak neden 2k aliyoruz :)

Ileride guclu kartlar cikinca demissin, buna ileride bakalim cunku kartlar guclendikce oyun firmalari da buna gore grafikleri kastiriyorlar, bugunden birsey demek cok zor o yuzden 2k'nin gelecegi icin. Ha 8k cikar bugun 4k dan bahseder gibi 8k dan bahseder olursak o gun zaten 2k mainstream cozunurluk halini almis olur tipki bugun 1080p nin mainstream oldugu gibi.

• TheLawMan kullanıcısına yanıt
    Ne de guzel yazmissin hocam ya..👍

• quote:

Orijinalden alıntı: katharsis1537

Ne de guzel yazmissin hocam ya..👍

Tesekkur ederim

Insanin basina gelince, izah etmesi daha kolay oluyor tabi onun da etkisi muhakkak var :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.