Şimdi Ara

Gtx 1080 için 9400f mi / 8600k mı / 4790k 4.4 mı?(Ryzen 3700x lü sistem kuruldu) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
1
Favori
2.215
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Gtx 1080 için 9400f mi / 8600k mı / 4790k 4.4 mı?(Ryzen 3700x lü sistem kuruldu)

Windows 10 alip başka birine satmiş hediyesi varmiş ondan dolayi böyle bi sistem toplamiş hatta toplatmişlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SEHZADE63 -- 8 Ekim 2019; 9:14:32 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • i.y4114 kullanıcısına yanıt
    Sabah size listeyi gönderdim msj geldimi.?? Sayfada yokum ondan soruyorum

• Evet gördüm hocam cevabınız için teşekkür ederim

• Selamünaleyküm herkese hayırlı akşamlar arkadaşlar
    Dün itibari ile oyunun sistem gereksinimleri açıklandı ben de elimdeki parçaları sattım ve sistem şu şekilde şekillenecek sizce doğru karar vermiş miyim konu hakkında yardımcı olursanız sevinirim birinci mesaja da sistemi güncelliyorum

Anakart: gigabyte B450 AORUS ELITE
    http://www.gigabyte.com.tr/products/page/mb/b450_aorus_eliterev_10#kf

Ram: CORSAIR 16GB (2x8GB) Vengeance LPX Kırmızı 3200MHz CL16 DDR4 Dual (sipariş verildi )

İşlemci : Ryzen r5 3600 / 3600x

Ekran kartı: evga gtx 1080

Sizce sistem nasıl görünüyor arkadaşlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Schi20phrene -- 9 Ekim 2019; 22:23:0 >

• Arkadaşlar dün gece güncel olarak mesaj gönderdim ama gönderdiğim mesajlar görünmüyor mu yardımınıza ihtiyacım varda

• quote:

Orijinalden alıntı: Schi20phrene

Selamünaleyküm herkese hayırlı akşamlar arkadaşlar
    Dün itibari ile oyunun sistem gereksinimleri açıklandı ben de elimdeki parçaları sattım ve sistem şu şekilde şekillenecek sizce doğru karar vermiş miyim konu hakkında yardımcı olursanız sevinirim birinci mesaja da sistemi güncelliyorum

Anakart: gigabyte B450 AORUS ELITE
    http://www.gigabyte.com.tr/products/page/mb/b450_aorus_eliterev_10#kf

Ram: CORSAIR 16GB (2x8GB) Vengeance LPX Kırmızı 3200MHz CL16 DDR4 Dual (sipariş verildi )

İşlemci : Ryzen r5 3600 / 3600x

Ekran kartı: evga gtx 1080

Sizce sistem nasıl görünüyor arkadaşlar
    Sistemin güzel olmuş.

Bende aynı ramleri kullanıyorum. x570 anakartta. Ram leri taktığın zaman anakartın default mhz geliyor. 3200 mhz e bios tan OC yapman gerekiyor. Bilgin olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: ufuqcan06

Sistemin güzel olmuş.

Bende aynı ramleri kullanıyorum. x570 anakartta. Ram leri taktığın zaman anakartın default mhz geliyor. 3200 mhz e bios tan OC yapman gerekiyor. Bilgin olsun.

Alıntıları Göster
    Teşekkür ederim hocam ramlerde değişiklik yaptım umarım bi sıkıntı çıkmaz
    GSKILL 16GB (2x8GB) SniperX Orman Kamuflaj 3200MHz CL16 DDR4 Dual Kit Bundan aldım , buda msi b450 gaming plus max anakartta defult olarak 3200 de çalılır mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Schi20phrene

Teşekkür ederim hocam ramlerde değişiklik yaptım umarım bi sıkıntı çıkmaz
    GSKILL 16GB (2x8GB) SniperX Orman Kamuflaj 3200MHz CL16 DDR4 Dual Kit Bundan aldım , buda msi b450 gaming plus max anakartta defult olarak 3200 de çalılır mı?

Alıntıları Göster
    Anakartın desteği var ama default olarak 2600 mhz görüyor diye biliyorum. 3200 mhz a OC edip biostan kullanabilirsiniz. Youtube üzerinde bununla ilgili OC videoları mevcut.

Yeni seri B450 sanırım alacağınız anakart. B450 nin önceki versiyonlarında 2000 serisi bir işlemci takıp bios güncelleme yapıp 3000 serisi işlemciler kullanılabiliyordu. Siz yinede kendiniz toplayacaksanız eğer çalıştıramassanız korkmayın. Bios güncellemesi gerekebilir 2000 serisi bir işlemciyle.

• quote:

Orijinalden alıntı: vamp

Battlefield 5 te yeni metro haritası açıldı örneğin. O haritada 6/6 işlemcilerin ryzen 3600 kadar performanslı olabileceğini düşünmüyorum. Haritanın testleri yapılmadı gerçi ama işlemcilerin ciğerlerini söküyor. Kullandığım AMD 1700x işlemcinin %60 ın altında çalıştığını görmedim. ryzen 1700x in %60 ve üzeri çalışması demek i5 9400 için %100 yük anlamı taşır %100 yük demek bolca stutter tekleme anlamına gelir. Yani demem o ki siz BF5 te oyun oynarken arkadan bir mail gelir onu bile bilgisayar çözecek işlem gücü bulamaz bu da direk oyunda takılmalara donmalara sebep olur. Bu sebepledir ki 6/6 ve 4/8 işlemciler ömürlerini tamamlamışlardır. Artık yeteri kadar performans sergileyememektedirler. Ryzen 3600 şu an 9600k dahil bütün i5 serisinden daha uzun ömürlüdür

Alıntıları Göster
    BF5 64 kişilik online haritalar bir kıstas değil. Online oyun oynamayan ve elinde çok güçlü bir kart olmayanlar için 6/6 işlemcilerin çok daha gideri var. Şu saatten sonra alınmaz evet ama örneğin adamın elinde 8400, 8600K, 7700K gibi işlemciler var ekran kartı da 1070-1080 bu adam BF5 hariç diğer oyunlarda sorun yaşamaz. Bir 3700X, 9700K kadar fps almaz ama yaşayacağı kayıp oyununa göre 3-5 maksimum 8-10 fps olur oda 100+ fps de

• quote:

Orijinalden alıntı: 128MilyarDolar

BF5 64 kişilik online haritalar bir kıstas değil. Online oyun oynamayan ve elinde çok güçlü bir kart olmayanlar için 6/6 işlemcilerin çok daha gideri var. Şu saatten sonra alınmaz evet ama örneğin adamın elinde 8400, 8600K, 7700K gibi işlemciler var ekran kartı da 1070-1080 bu adam BF5 hariç diğer oyunlarda sorun yaşamaz. Bir 3700X, 9700K kadar fps almaz ama yaşayacağı kayıp oyununa göre 3-5 maksimum 8-10 fps olur oda 100+ fps de

Alıntıları Göster
    2020 kasım ayına kadar evet dediğiniz gibi olur. Ondan sonra 60 fps için zen2 tabanlı 8/16 kurgusundaki konsol işlemcisi var. Yani bahsettiğiniz senarya 60 fps ve üzeri için maksimum 1 yıl dayanır. ondan sonra yukarda saydığınız işlemciler 8/16 lık işlemci için yazılan oyunların gücünü kaldıramaz 60 fps nin altına yuvarlanır Bu sebeple uygun fiyata güçlü işlemci almak her zaman uzun ömürlülüğü arttırır

• Herkese iyi geceler arkadaşlar sistem bileşenleri tekrardan değişti güncel olarak şu şekilde

R7 3700x (uygun bulmuşken satın almak istedim)
    Msi b450 gaming plus max
    Evga gtx 1080 sc
    Gskill sniperX ddr4 2.8 16gb 3200mhz cl16
    250gb adata ssd + 1tb seagate hdd
    Aerocool 600w 80+
    144hz 24” viewsonic

• Schi20phrene kullanıcısına yanıt
    Gayet güzel bence. İleride güzel bir cpu soğutucu alırız. Hatta bu msi hediyesi gelenler ilanlarda mevcut ml240 gibi modellerin 400 450 e satıldığını gördüm. Şuan çok detaylı okuyamadım postları lakin eger almadıysak 5700 ve ya xt serisi neden almıyoruz ? ( Elde varsa veya fiyattan dolayı ise ok)
    Sadece tek tavsiyem monitör ü 27 e geçirmen yerin ve bütçen var ise yıllarca 24 144hz kullanmış biri olarak söylüyorum. Ne gerek var gayet yeterli,27 çok gelir vs diyordum. 2k 144hz bir monitör aldım çok doğru bir karar vermisim. Şuan 24 küçük geliyor.
    Şimdiden güle güle kullan
  • efemelih kullanıcısına yanıt
    Hocam soğutucu olarak elimde noctua nh d14 var çidt fanlı , Geçen gün tedarikçi firma inventus İle görüştüm elektronik posta gönderdim kendileri çok ilgiliydi ve yeni soket işlemci ve ana kartı için gerekli aparatları ücretsiz olarak gönderdiler yani elimde şu anda güzel bir soğutucu var daha önce de Intel dört serisinde kullanıyodum gerçekten efsane;
    Ekran kartı için nvidia gtx 1080 Benim hep hayalimdi ve memnun kalacağımı düşünüyorum ve Çok iyi bir abi ile tanıştım bu forumdan bana gayet makul fiyata kutulu garantili faturalı şekilde vericek şu anda bana revize etti ürünü ve yakın zamanda alışveriş yapacağız, Alışveriş resmi olarak gerçekleşmemiş olsa bile iki taraf arasında verilen sözler var ve yalan söyleyemem ben kendi bütçem adına iyi bir fiyata aldığımı düşünüyorum Evga gtx 1080 Sc yi 2000tl ye
    Monitör konusuna gelecek olursak söyledikleriniz de bir kullanıcı olarak bence çok haklısınız ve büyük ekranın keyfi çok daha farklıdır bunun ben de farkındayım ama şu an için teknoloji masraflarımı sonlandırırmış olmak istiyorum oyunu satın alarak
    Monitör den önce Ben müzik dinlemekdan çok hoşlanan çok farklı bir müzik ruhun ve kulağı olan bir adamım o yüzden monitördan önce küçüklükten beri hayalim olan ve bence şu anda bu ürüne eşdeğer bir ürün üretilmedi o yüzden ikinci el temiz olarak maksimum 800tl ye logitech z5500 Alacağım Allah nasip ederse

Sizlerden gelen geri dönüşlere ve yorumlara bakılırsa gayet tatminkar bir sistem olduğunu düşünüyorum zaten bu işin sonu yok hep daha iyisi hep daha iyisi piyasaya çıkıyor ömür biter ama yinede ne maddiyat yeter ne de Yeni teknolojinin sonu gelir o yüzden şu anda hayalim olan oyun çıktığı zaman beni fazlasıyla memnun edecektir diye düşünüyorum

• Schi20phrene kullanıcısına yanıt
    Harika ozaman güle güle kullan çok işini görsün inşallah.

• efemelih kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim hocam Allah razı olsun
    ;)

• vamp kullanıcısına yanıt
    ps5 işlemcisi ryzen 2700 e denk geliyor x olmayan.

ps5 geldiğinde ray tra olmayan ekran kartlarıda ne olacak muamma
  • quote:

Orijinalden alıntı: mavikıs

ps5 işlemcisi ryzen 2700 e denk geliyor x olmayan.

ps5 geldiğinde ray tra olmayan ekran kartlarıda ne olacak muamma
    Hdd ler ne olacak o da muamma. Tavsiye edilen depolama birimi pc tarafında m2 ssd yazarlarsa kimse şaşırmasın. Star citizen oyununda bunu gördük. Digital foundry incelemsinde gözüküyor. Hdd stutterdan geçikmiyorken ssd yağ gibi akıyor. Ayrıca yükleme süreleride çok farklı. 24thread işlemciyi oyun 40 fps de %40 meşgul ediyor...

https://www.youtube.com/watch?v=OngP6uEfQoE&feature=youtu.be

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• vamp kullanıcısına yanıt
    ssd olacağı zaten ve rt olacağı şuana kadar gelen resmi bilgilerde var şaşırtıcı olan

bence fiyatı ve pc karşısındaki performansı olacak sanki mesela ray tracing olmayan

ekran kartları çöp olabilir olanlarda çıkıcak olan rt li rx 5800 den aşağı kartlardan

söz ediyorum ps5 ten şamar yiyebilir
  • Nerden nereye geçmiş konu birde bunu anlamam konsol üretıcısıne cpuyu yapan amd gpuyu yapan amd ama pcden daha iyi olicakmişşş tokatlıcakmışş pc donanım üretıcılerının geliştirmediği üzerine katarak gitmediği bir ürünü konsol nasıl geçicek..
    2080ti sli gücü 32gb 4000mhz,ram pcıex 4.0 ile yeni 5000mbsnlik okuma 3500yazma ssdli su soğutmalı bir sıstemi konsol nasıl gecer 5k oyun oynuyorum şuan ben konsol daha yeni 4k hdr oyunlara başlattı oda xbox ones ile
    144hz monıtor gsync veya 200hz gaming monıtorle 4k bir 60hz tvde bir olurmu oyun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi demircibu -- 25 Ekim 2019; 3:40:40 >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.