Şimdi Ara

gtx 1060/rx580 nin 2019 yılında da iş görücek olması (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
1.232
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Su sıralar fp işlemci r5 2600, ıntel ise fp olmaktan çıktı artik sistem toplayacaklar r5 2600 16 gb dual ram ve 570 veya 580 ile güzel bir pc oyun multimedya deneyimi yaşar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aerosol 34 kullanıcısına yanıt
    R5 2600’ün Intel’deki karşılığı nedir hocam? i5-8600K veya i5-7600K’dan iyi mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Jingles -- 10 Ocak 2019; 15:51:47 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mr. Jingles kullanıcısına yanıt
    7600k den iyi bir işlemci i5 8.nesil işlemcileri ile kafa kafaya az miktar ıntel daha iyi özellikle oyun performansı anlamında ancak fp oranı çok iyi bir işlemci en son i5 8400 ü 1500 1600 to fiyatına görmüştüm ryzen 5 2600 ü indirimler de millet 1000-1300 arası fiyatlara aldı

• Aerosol 34 kullanıcısına yanıt
    Peki R5 1600 serisi nasıl hocam?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Mr. Jingles kullanıcısına yanıt
    Ryzen ilk serisi oyun performansı anlamında iyi değil i5 8400 un baya gerisinde kalıyordu 2. Nesil ile kafa kafaya getirdiler

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-26E6B5369

Ne gibi bir kuyruk acım olsunki ? Şuan 4 gb rx 570/580 F/P oranı en iyi kart. Düşük bütçeli kuulanıcılar için biçilmiş kaftan. BEnim aldığım dönemde en ucuz rx 570 1450 tl tek fan saphire di. Ben 2200 tl gtx 1060lar satılırken 1650 tl aldığım dönem itibiryle iyi fiyattan almıştım.
    Ilk yazdigin mesaji bir daha oku ondan sonra yorum yap.

• Konsola gecmek en azindan yeni seri gpu ve cpular gelene kadar ^^

• Halen daha Gtx 1060 diyenler var. Ciddi ciddi gidip Gtx 1060'a o paraları veriyor musunuz hem de Rx 570-580 varken.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-AEF248198

Halen daha Gtx 1060 diyenler var. Ciddi ciddi gidip Gtx 1060'a o paraları veriyor musunuz hem de Rx 570-580 varken.
    Ciddi ciddi RX serisinin şu anda stok bitirme fiyatlarını baz alarak yorum yapıyorsunuz galiba.

Ben RX570 lerin 2000TL lerde olup RX580 lerin fiyatını yazmayacağım bile, miningcilerden kart bulunmuyorken Palit GTX1060 6GB Jetstream modelini 1200TL ye almıştım teknobiyotik üzerinden. AMD kartları her ne kadar sevsemde mining zamanında oyun amaçlı kullanacak kişileri hiç düşünmediler.

Şu anda en f/p kart RX570 olabilir. Yarın ne olacağı belli değil.
  • 1080p kullananlar için hala gideri olan kartlar tabiki.
  • 30 fps ile donma hissetmiyor musun? benim monitörüm 60hz ve fps 59 olsa bile donma hissediyorum

• ps4 ile alıştırdılar hocam 30 fpsye.

gamepad + rivatuner 30 fps + adaptive half sync açınca pc'de de "oynanabilir" seviyeye geliyor. 30 fpsnin sırrı gamepad aslında. fareyle cidden 30 fps oynanmaz. sebebi de fareyi çok seri şekilde hareket ettirebiliyoruz, fakat oyunun kareleri yavaş, 33 mslik olduğu için çok göze batıyor. gamepadler daha ağır bir hareket sundugu için o kadar göze batmıyor

gönül isterdi ki her daim 60 fps alalım. ama i9 9900k bile ac odyssey denen garabet oyunda sabit 60 veremiyor, 40lara 50lere kadar dip yapıyor (atina şehrinde) ortalama 80-90 fps verse ne yazar, şehre giriyorsun, hop, 50-70 arası dalganan bir grafik. adamlar mı yapamıyor nedir bilemiyorum. arsız herifler oyunun gereksinimlerini de "30 fps hedefli" şeklinde çıkarıyorlar. kendileri bile dümdüz 60 çıkarabilecek işlemci bulamamışlar piyasada demek ki.

oyunlar aşırı talepkar oldular

tabii sabit 30 fps alabilseydim ona da şükür ederdim. ne yazık ki fx 6300 bir işlemcim vardı ve iskenderiyede 20-25 fpsye kadar droplar yaşıyordum. ama mali durumum belli, götürdüğü yere kadar götürsün diyorum, oyunun keyfini çıkarmaya çalışıyorum. oldugu kadar be aga aldık yeni sistem, bunu da suyu çıkana kadar kullanıcaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi veliayhangizemiseviyor -- 10 Ocak 2019; 18:30:56 >

• Ekran kartı değerlendirirken Ubisoft oyunları dikkate almayın hocam zaten... İşlmeciyi sömüren en büyük etken Denuvo denen illet. Özellikle nedendir bilinmez Ubisoft oyunlarında çok daha fazla sömürüyor. Bir arkadaş forumda bi ara lisanslı ve korsan üzerinde FPS ve işlemci kullanımını karşılaştırmıştı. Orada epey fark çıkıyordu işlmeci yönünde.
  • Inatla yeni kartlari bekliyordum ama amd, rx 590 ı cikarinca anladim ki 1 sene daha ayni kartlari yenileyip tekrar cikaracak bu adamlar. Bu arada sakın rtx 2060 ı gosterip gtx1060 a gore su kadar hizli demeyin, rtx 2060 rakibi fiyatindan dolayi gtx 1070 dir. Yeni yıldan önce 1000tl ye ryzen 2600 ve 1200tl ye rx 580 4gb nitro aldım. 800tl ye de 16gb 3000mhz ram çektim böylelikle 3-4 sene daha 1080p de sıkıntı yaşamam gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: acaluka

Ekran kartı değerlendirirken Ubisoft oyunları dikkate almayın hocam zaten... İşlmeciyi sömüren en büyük etken Denuvo denen illet. Özellikle nedendir bilinmez Ubisoft oyunlarında çok daha fazla sömürüyor. Bir arkadaş forumda bi ara lisanslı ve korsan üzerinde FPS ve işlemci kullanımını karşılaştırmıştı. Orada epey fark çıkıyordu işlmeci yönünde.
    valla hacı, pc tarafına "grafikli hikayeli güzel oyun" olarak oyun çıkartan tek tük firma kaldı. bak game awards 2018'e, goty ödülüne çıkabilen bir pc oyunu var.. o da ubisoft'un ac'si

firmalar teker teker pc kısmını bırakıyor. sartık pc oyunculugu pubg, fortnite, call of duty, battlefield gibi fps oyunlarının hemagonyasına kalacak gibi.

bu arada korsan oyun ve lisanslı oyun arasında fark oluşmaz hocam. çünkü ac oyunlarının crackleri denuvoyu kaldırmıyor, denuvoya sahte bir hedef veriyor. ben ac originsi hem korsan hem orijinal denedim. fark olmadı ne yazık ki. hatta önce orijinal aldım, acaba derman olur mu diye korsan deneyip indirdim. o derece

ama denuvonun tamamen kaldırıldığı oyunlarda, dishonored 2, this war of mine, cidden performans artışı gözlendi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi veliayhangizemiseviyor -- 10 Ocak 2019; 19:14:15 >

• İyi ki zamanında amazondan 1200 liraya aldım. Yaptığım en kârlı yatırımlardan biriydi 3 sene önce pc toplamak

• gtx 660 ile coc ve bf1i ultra oynuyorum neden perte çıksın?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-26E6B5369

Ekran kartıyla evlnemiyorsun sonuçta oyun oynamak için alıyorsan oyandığın oyunlardan görüntü fps ihtiyacını karşılıyorsa 2080 ti şöylemiş böyleymiş bir önemi yokki. gtx 970 dahi ölmemiş bence gtx 1080 niye ölsün.
    Öyle söylemler var da forumda o yüzden söyledim

• quote:

Orijinalden alıntı: admLive

Ciddi ciddi RX serisinin şu anda stok bitirme fiyatlarını baz alarak yorum yapıyorsunuz galiba.

Ben RX570 lerin 2000TL lerde olup RX580 lerin fiyatını yazmayacağım bile, miningcilerden kart bulunmuyorken Palit GTX1060 6GB Jetstream modelini 1200TL ye almıştım teknobiyotik üzerinden. AMD kartları her ne kadar sevsemde mining zamanında oyun amaçlı kullanacak kişileri hiç düşünmediler.

Şu anda en f/p kart RX570 olabilir. Yarın ne olacağı belli değil.

Alıntıları Göster
    Şimdiki fiyatına baktım teknobiyotik'ten 2299 tl olmuş. Yarın Gtx 1060 1000 tl olur Rx 580 2299 tl olur o zaman da Gtx 1060 öneririz. Gerçi ben yine Nvidia önericeğimi sanmıyorum ama neyse.

• _Dominic_Toretto_ kullanıcısına yanıt
    yeni konsolların ps5 fiyatının ne olcağı önemli tahminen 600 dolar olur 4k 60fps ise
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.