Şimdi Ara

GTA IV Kasma Sorunu Çözümü !! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
119
Cevap
5
Favori
322.717
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2.secenek işe yarıyor ama oyun ps2 oyunu gibi oldu
  • Oyunda Directx 10 desteği yok ki. Komut yoluna dx10 yazmanın mantığı nedir?

Ekleme: Ayrıca Directx 10 daha az fps verir olsa bile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bkaakco -- 28 Kasım 2012; 12:50:09 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar Benım PC Özellikleri 3 gb ekran kartı 4 gb ram AMD 4 çekirdel n950 işlemci var Ben cracktan falan oldugunu dusunuyorum bana saglam crack yada patch Linki gonderırmısınız ? Bu arada Bende Kasma derken Oyun 15-20 sanıye Cok saglam calısıyor sonra Donuyor sonra yine düzeliyor Grafiklerle falan alakası yok denedım saten bilgisayarım bu oyun icin cok cok daha iyi Bana yardımcı olurmusunuz Not . Oyunu İndirdim..
  • Ya arkadaş, komutlarla iş çözmeye kalkışıyorsunuz ama zahmet olmazsa buraya kopyala yapıştır yaptığınız şeyleri de birazcık okuyun. Verdiğiniz komutta önemli bazı ayalar 0'a düşürülüyor.

-shadowdensity 0
    -viewdistance 0
    -waterquality 0

gibi... Ne anladım ben bu işten? Oyun içinden de ayarları kısıp performansı artırmak mümkün.
  • 1.1 patchden 1.4 patchye kadar yukledım ama oyun yine kasıyor Hersey Very Hing' te ama Low yapıncada bse farketmıyor grafikler dusuyor ama oyunun kasma sorunu ufacık bile etkılemıyor

Anlıcanız Bilgisayarımda performans sıkıntım yok Ne yapmalıyım bunlar işe yaramıyor denedım hepsini

Şimdiden Teşekkürler
  • Bir de NVIDIA PhysX deneyin her tür ekran kartında büyük bir performans vaat ediyor bendeki vaatlerini tutuyor:))

http://www.tamindir.com/nvidia-physx/

Ha bir de Cntl+Alt+Delete yaptığınızda, svchost.exe çalışanından iki tanesini 150 ve üzeri belleği harcıyor ise bir tanesini durdurmanız şart, bunlar bariz performans kaybı. Ben sadece bunları yaparak GTA4'de %45 performans sağladım. Su gibi akıyor son grafiklerde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cnmailem

gta4 LOW OYNUYOM OPTİONSDAN YAPTIM LOW KASIYOO YİNEDE İŞETİM SİSTEMİM BUU Bİ YARDIMMM

EKRAN KARTININ KAÇ olduGUNU NERDE ÖGRENEBİLİRİM

İşletim sistemi:Windosw 7 Home Basic 64 bit (6,1 Yapı 7601)
    Sistem modeli:HP G62 Notebook PC
    İşlemci:İntel(R) Core(TM) i3 CPU Ö350 @2.27ghZ (4CPUs)
    Bellek:3072MB RAM
    Disk bellegi dosyası:1980 MB kullanıldı, 3885MB kullanılabilir
    Directx Sürümü:DirectX 11

Aynı Pc Kullanıyoruz ama daha pahalıya almışsındır... Home Basic Dvd De Vermişler Ekran kartı 2Gb 2.26 2.28 arası olduğu için 2.27 deniliyo yoksa ole deil :D
  • Ama Bir Sorun Var Arabaları Sürünce Donuyor Bunların Aynısını Yaptım Şimdi Ekran Sağ Sol Kayıyor Sarhoş gibi :D Bi çare varsa yazarmısın kardeşim
  • Bir 3 Sorun Daha Var 1.Bindigim Arabalarda Buhar Çıkıyor 2.Arabalar Kendi Gidiyor 3.Video Lardada Sağ Sol Sağ Sol Kayıyor Ekran
  • quote:

Orijinalden alıntı: FearLeasTR

Merhaba Arkadaşlar Herkes Çok Şikayetçi Olduğunu Gördüm Bu Konuda Lafı Uzatmadan Konuya Girim

1.Seçenek

Başlat bölümünden, Çalıştır…’a tıklıyoruz.
    Karşımıza çıkan kutucuğa msconfig yazıyoruz.
    Daha sonra karşımıza çıkan pencereden, Hizmetler bölümüne tıklıyoruz.
    Ve daha sonra, aşağıda yer alan seçeneklerden Windows Olay Günlüğü yazısının yanındaki seçili seçeneği kaldırıyoruz.
    Son olarakta Tamam butonuna basıyoruz ve Bilgisayarımızı Yeniden Başlatıyoruz

2.Seçenek

Önce masa üstünde yeni bi not defteri aç Ve adına "commandline" yaz. sonra içine ise bunları yapıştır

-memrestrict 699145600
    -forcehighqualitymirrors
    -notimefix
    -novblank
    -noprecache
    -framelimit 30
    -novblank
    -noprecache
    -norestrictions
    -noswapdelay
    -renderquality 4
    -shadowdensity 0
    -viewdistance 0
    -detailquality 100
    -shadowquality 3
    -reflectionquality 4
    -reflectionresolution 2048
    -shadowresolution 2048
    -waterquality 0
    -waterreflectionquality 5
    -minspecaudio
    -dx10
    /high

not defterini kayıt et kapa. at gta 4 ün içine.
    saçma gelicek ama yap görürsün...

3.Seçenek

Oyun Hızlandırıcı Kullana Bilirsiniz Buyrun Linkleri

Game Booster

PCBoost

Vb. Programlar Kullana Bilirsinz...

İyi Oyunlar...

Admin Konuyu Sabitlermisin

Mesaj Yazarak Konuyu Güncel Tutalım Lütfen!

saol kardeşim deneyeceğim

• Arkadaşlar merhaba yeni bir başlık açmaktansa buradan sormak istedim sorumu. GTA IV'ü oynarken bilgisayarım çok fazla kasıyor. Üstelik özel bir durum (mesela çatışma gibi FPS düşüren etkenler) yokken bir anda bu takılma başlayabiliyor. Oyunu STEAM'den indirdim anlayacağını crack gibi şeylerle uğraşmama gerek yok. Ayrıca rockstargames'in resmi sitesindeki patchleri de indirdim. Window olay günlüğünü'de etkisiz hale getirdim. GameBooster programını da kullanıyorum ama nafile. Asıl sorun bilgisayarımın özelliklerinin görece çok iyi olması. Yani çevremdekiler bu sistemin çok daha düşük haliyle oyunu takılmadan oynayabiliyorlar. Şubat ayında aldım Casper laptopumu şimdi özelliklerini sayıyorum yardım ederseniz mutlu olurum. Acil bir durum.

Intel (R) Core (TM) İ7 3632QM CPU @ 2.20 GHZ
    16 GB RAM
    750GB HDD
    Windows 8

Ekran kartı konusunda iki tane ekran kartı gösteriyor biri Intel HD 4000. dxdiag'da baktığım zaman sadece hd4000'in adı geçiyor. Ama onun dışında bazen GeForce 630M yazıyor. Bu konuda da yardım edebilirseniz sevinirim.

• Oyunu imzamdaki sistemle 1080p'de herşey yüksekte rahat gram kasılmadan oynuyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mitridat

Arkadaşlar merhaba yeni bir başlık açmaktansa buradan sormak istedim sorumu. GTA IV'ü oynarken bilgisayarım çok fazla kasıyor. Üstelik özel bir durum (mesela çatışma gibi FPS düşüren etkenler) yokken bir anda bu takılma başlayabiliyor. Oyunu STEAM'den indirdim anlayacağını crack gibi şeylerle uğraşmama gerek yok. Ayrıca rockstargames'in resmi sitesindeki patchleri de indirdim. Window olay günlüğünü'de etkisiz hale getirdim. GameBooster programını da kullanıyorum ama nafile. Asıl sorun bilgisayarımın özelliklerinin görece çok iyi olması. Yani çevremdekiler bu sistemin çok daha düşük haliyle oyunu takılmadan oynayabiliyorlar. Şubat ayında aldım Casper laptopumu şimdi özelliklerini sayıyorum yardım ederseniz mutlu olurum. Acil bir durum.

16 GB RAM
    750GB HDD
    Windows 8

Ekran kartı konusunda iki tane ekran kartı gösteriyor biri Intel HD 4000. dxdiag'da baktığım zaman sadece hd4000'in adı geçiyor. Ama onun dışında bazen GeForce 630M yazıyor. Bu konuda da yardım edebilirseniz sevinirim.

Sisteminiz iyi sayılır. Öncelikle tüm patchleri indirdinizmi ? Oyunu hangi ayarlarda oynuyorsunuz ? Kaç FPS veriyor. Oyuna sağ tıklayıp Nvidiayı seçip girmeyi denedinizmi. Belki oyunu İntel 4000 ile açıyor. Siz Nvidia'yı seçin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Cihathalitt

quote:

Orijinalden alıntı: mitridat

Arkadaşlar merhaba yeni bir başlık açmaktansa buradan sormak istedim sorumu. GTA IV'ü oynarken bilgisayarım çok fazla kasıyor. Üstelik özel bir durum (mesela çatışma gibi FPS düşüren etkenler) yokken bir anda bu takılma başlayabiliyor. Oyunu STEAM'den indirdim anlayacağını crack gibi şeylerle uğraşmama gerek yok. Ayrıca rockstargames'in resmi sitesindeki patchleri de indirdim. Window olay günlüğünü'de etkisiz hale getirdim. GameBooster programını da kullanıyorum ama nafile. Asıl sorun bilgisayarımın özelliklerinin görece çok iyi olması. Yani çevremdekiler bu sistemin çok daha düşük haliyle oyunu takılmadan oynayabiliyorlar. Şubat ayında aldım Casper laptopumu şimdi özelliklerini sayıyorum yardım ederseniz mutlu olurum. Acil bir durum.

16 GB RAM
    750GB HDD
    Windows 8

Sisteminiz iyi sayılır. Öncelikle tüm patchleri indirdinizmi ? Oyunu hangi ayarlarda oynuyorsunuz ? Kaç FPS veriyor. Oyuna sağ tıklayıp Nvidiayı seçip girmeyi denedinizmi. Belki oyunu İntel 4000 ile açıyor. Siz Nvidia'yı seçin.

Rockstargames'in kendi sitesinden 1.0.4.0 ve 1.0.7.0 patchlerii indirdim bir faydası olmadı. Oyunu low'da bile oynasam aynı şekilde kasıyor. Herhalde 10 15 fps veriyordur. Varsayılan grafik ayarlarından Nvidia seçili. Hatta Nvidianın kendi programından physx ayarlarını bile ayarladım gene fayda etmedi. gamebooster programı bile arttırmıyor hiç bir şekilde. virüs olduğundan şüphelenmeye başladım zira euro truck simulator 2 de bile yüksek detaylarla oynayamıyorum. mass efect 2de de öyle keza. (call of duty 3 yüklüydü bir kaç ay önce en yüksek detaylarda bir kere bile kasılmadan oynadım, yakın zamanda virüs girmiş olabilir) ancak biraz araştırdım ve i7 işlemcilerde bir uyumsuzluk sorunu olduğunu okudum. programlamasında çok hata olduğu da söyleniyor. benim sistemim tahminime göre gta 4'ü high'da en azından ortanın biraz üzerinde çok rahat çalıştırır. diğer önerilerinizi bekliyorum yardım edin lütfen. grafiklerden olduğunu sanmıyorum anlayacağınız.

• Benim bilgisayar casper notbook 4 yıllık pc.Gta yı low da çatır çatır açıyo çok hızlı bir şekilde.Ben mediumda oynuyorum ve bilgisayar oyunu ilk kurduğunda high e göre ayarlıyor ama kasıyor.Bu arada ekran kartım g105m:)Çok dandik kart ama yükleyipte oynamadığım ağır oyun bir max payne 3 ve gta5 kaldı...Oyun kasmaması için benim bildiğim 2 yöntem var.1. cisi oyuna test11 diye birşey var performans arttırıcıek dosya(bunu gta nın dizinine atılacak) 2. ci ve son yöntem ise grafikleri düşürülücek mecbur.Gerisi hikaye...
  • bende fx6300 + hd7770 var. aynı sistemle millet Ultra'da oynarken benim ki mediumda bile kasıyor.
  • Sagol Cok işime Yaradı.
  • beyler bu işe yarıyomu kafayı yicem tüm patchleri yükledim yaw lowda oynuom binalar görünmüyo , highde oynuom takılıyo - kasıyo işe yarıyomu olay günlüğünü yaptım pek bişey değişmedi , oyun güçlendirici kullanıyom yine pek bişey değişmiyo şu notdefteri işe yararmı - 2.1 ghz 4 çekirdek 1gb ekran kartı 3 gb ram grunding laptop

• Ben çözümü buldum valla herşeyi off yapıyorum çözünürlük en düşükte görüntü çamur gibi ama fps sabit 40 ne kadar patch varsa yükledim olmadı her yöntemi denedim olmadı bende böyle yapıyorum bu kadar sorunlu bir oyun ilk kez görüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: sıradan insan

Ben çözümü buldum valla herşeyi off yapıyorum çözünürlük en düşükte görüntü çamur gibi ama fps sabit 40 ne kadar patch varsa yükledim olmadı her yöntemi denedim olmadı bende böyle yapıyorum bu kadar sorunlu bir oyun ilk kez görüyorum

Yukarda Ayarlarda Çözünürlük var msl:1360x480 gibisinden

Onu Düşür Oyunun Kalitesinde Bayağı Bir Oynama Olabilir tam ortasını bul olmadı düşürmek zorundasın

Bir Problem Kalmıyacaktır

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.