Şimdi Ara

GTA 6, gerçeğe yakın benzersiz bir animasyon teknolojisiyle gelecek (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
3.048
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • GTA4 ve rdr1 deki kullandiklari teknolojiyi baya gelistircekler gibi.

• Kahya Yahya kullanıcısına yanıt

para olunca bal gibi yaşatır

gta6 da olmaz diye bişey yok

• sdbz kullanıcısına yanıt

Far Cry serisini hiç oynamadım. Ancak Cry Engine ile sadece ilk oyun olan Far Cry oyunu geliştirildiğini biliyorum.

Geri kalan serinin tamamı Dunia Engine ile yapıldı.

Dunia da zaten Ubisoft'un, Cry Engine üzerinden modifiye ve geliştirmesi sonucunda ortaya çıkardığı bir oyun motoru.

Cry Engine ile Crysis serisi dışında çok iyi yapılmış bir oyun yok. Grafik olarak çok güçlü bir oyun motoru. Ama o kadar. Bildiğim kadarıyla bu oyun motoru biraz karışık diye kimse kullanmaya yanaşmıyordu. Yani piyasaya Unreal Engine ve Unity Engine gibi kendini kabul ettiremedi.

Ben de zaten Ryse: Son of Rome fiyaskosundan sonra Cry Engine'i takip etmeyi bırakmıştım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Umit_22 -- 1 Kasım 2023; 19:31:38 >
  • M0meNtS kullanıcısına yanıt
    Rdr 2 gibi bir şaheser var ortada,gta 6 üstüne koyarak gelecektir rockstar ayağına sıkmaz...
  • Kahya Yahya kullanıcısına yanıt

evet rdr2 konsolda üzmedi

nedense ps5 e upgrade getirmediler halen 30 fps 1080p

gta6 nın ps5 e fazla geleceğini düşünüyorum ve en az 2 yıl konsolda kalacak

ama çok da önemli değil 2013 yılımı hatırlıyorum gta5 geldiği zaman muhteşemdi

mesele oyunun güzel olması boşver

• rdr2'deki gibi kağnı style olmasın da...

• gerçekçilik gta 4’den, fizik motoru rdr 2’den iyi olsa tadından yenmez.
  • Çıkana kadar 300 kere daha haberi yapılır şimdiye kadarki sayı 50-60 arasıdır bireysel konular hariç
  • Şu FPS takıntıları ve online yüzünden oyunlarda eğlence kalmadı.

GTA 6 bile bu yüzden 10 yıl oldu hala çıkmıyor.

Oyun sektörü eskiden ergenlere değil yetişkinlere hitap ederdi, bunu da bıraktılar şimdi yetişkinlerin parasına yani ebeveynlerin, ergenlerin aklına hükmediyorlar.

• Umit_22 kullanıcısına yanıt

Yıllar önce üniversitedeyken internetten bulduğum kaynaklarla arkanoid benzeri bir oyun yapmıştım. Hoca dedi ki tahta illa ateş de etsin. O zaman internette kaynak da bu kadar fazla değildi. Baktım olmuyor. Ben de topun kopyasını çıkarıp kenarlarından biraz yassılaştırdım, hızını artırdım ve düz gitmesini sağladım. Oldu sana mermi.

• mert1907 kullanıcısına yanıt

Böyle haberler olmasa GTA V'den daha fazla satmayacak mı yani :D Zaten her halükarda, fiyasko olmadığı sürece GTA V'den fazla satacak.

• yakup548 Y kullanıcısına yanıt

Satmasına satarda bu tür haberler heyecanı diri tutmaya yarıyor. Sonuçta GTA 5 üzerinden 10 sene geçmiş.

• Gta 7 tahminime göre 2050'de falan gelebilir :)

• Umit_22 kullanıcısına yanıt

Yemin ediyorum hislerimi dile getirmişsin. Sırf oyun hatalardan ayıklanmış olsa da bu ruhsuzluk yüzünden indirimdeyken bile almadım oyunu. Full grafik ayarlarında videolara bakıyorum pırıl pırıl şehir görüntüleri, sokak görüntüleri veya normal oyun videoları görüyorum, o npc ler yüzeysel ve sadece kalabalık olsun diye, çevreyle etkileşim yok, her biri bir diğeriyle aynı mekanik hareketlerinde sadece görüntüsü az değişik, mesela bir bara gidiyorsun uzunca bir köşeli koltuk var, oradaki npc lerin arası bile eşit mesafede ve maksat sadece mekan boş görünmesin, bunu izlerken alıyor insan, o ruhsuzluğu. Full ayarlarda oynayabilirim bu oyunu ama almış olmak için almamak lazım. Piyasa da tonla oyun var.

• Valla bu kadar sene bekledikten sonra hem grafikleriyle, hem senaryosuyla, hem haritanın büyüklüğüyle ve detaylığıyla, hem yapay zekasıyla, hem fizik araç ve oyun motoruyla, hem detaylarıyla, hem hareket serbestliğiyle, hem kişisel bakım alet erdavat kullanabilme kişisel gelişim kişisel ihtiyaçlar gibi sims özellikleriyle her anlamıyla kusursuz bir oyun olmalı yoksa bu hem satışlara, hem borsadaki hisselerine, hem marka değerine, hem piyasadaki tekelliğine öyle bir darbe vurur ki bir daha toparlanamazlar.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.