Şimdi Ara

Gta 5 oynayabilmek için bilgisayarımda hangi yükseltmeyi yapmalıyım?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
510
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • bilgisayarımda gta5'i oynayabilmek istiyorum. sadece işlemciyi yükseltsem olur mu?

Sistemim şu şekilde:
    Amd 6700 hd series
    4gb ram ddr2
    intel core 2 duo e7200
    500gb hdd

e7200 yerine xeon e5450 alıcam ve bir de 6 ısı borulu kule tipi soğutucu almayı düşünüyorum. ekran kartı için herhangi bir değişiklik yapmasam gta5 için oynanabilirlik kazanabilirmiyim?

• İşlemci ve ram sıkıntı sistem için;

Minimum İşlemci GtaV için Q6600 demiş quad core en az 4 çekirdek işlemci mevcut olmalı yani senin bir tık daha iyi bir işlemciye geçmen lazım. En az 8gb ram gerektiğini düşünüyorum. Ben oynarken ortalama 6gb ram kullandığını hatırlıyordum.

Ekran kartı yetiyordur diye tahmin ediyorum. Ayar düşerek akıcı oynatabilir zaten oyun 2013 te piyasaya çıktı o zamanlar piyasada çok müthiş performanslı kartlar yoktu...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam Ekran kartından yeterli ancak ramda biraz kısıtlı 4 gb ile anca low ayarlarda oynarsınız anakartınız nedir çünkü bu işlemci güzel bir anakart ile oc deli gibi oluyor o zaman birde artı 4gb daha alırsınız 8gb ile rahat rahat yüksek ayarlarda gider

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: windows7cüneyt

Hocam Ekran kartından yeterli ancak ramda biraz kısıtlı 4 gb ile anca low ayarlarda oynarsınız anakartınız nedir çünkü bu işlemci güzel bir anakart ile oc deli gibi oluyor o zaman birde artı 4gb daha alırsınız 8gb ile rahat rahat yüksek ayarlarda gider
    ga-g31m-s2l anakart var. en fazla 4gb ram destekliyor. benim amacım zaten oyunu en düşük ayarlarda stabil şekilde oynayabilmek. bu bilgisayardan çok yüksek şeyler beklemiyorum. elimdeki e7200 işlemciye xeon için hazırlık olsun diye overclock yapmaya çalışmıştım. 266x6 ayarını 280x6 ya çekmiştim. 2.53Ghz den 2.66Ghz ye çıktı işlemci. 290a çektiğimde bilgisayar açılmadı, mavi ekran verdi. alacak olduğum xeon işlemciyi overclock yapmadan kullanmak istemiyorum. acaba bu anakart overclock için uygunmudur?

• Pek performanslı bir anakart değil xeon işlemcide de üst noktalara çıkmaz ama yinede denemeden olmaz diyorum deneme yanılma yöntemi ile anlaşılır bu videoyu izlemeni tavsiye ederim doğru bir oc için https://www.youtube.com/watch?v=eG4paGivKSk&app=desktop

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi windows7cüneyt -- 29 Mayıs 2020; 0:51:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: windows7cüneyt

Pek performanslı bir anakart değil xeon işlemcide de üst noktalara çıkmaz ama yinede denemeden olmaz diyorum deneme yanılma yöntemi ile anlaşılır bu videoyu izlemeni tavsiye ederim doğru bir oc için https://www.youtube.com/watch?v=eG4paGivKSk&app=desktop
    bakıyorum videoya. İlgilendiğiniz için teşekkürler arkadaşlar.
  • Storm Raider kullanıcısına yanıt
    Hocam benim elimde de quad core q8300 var uyar mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Storm Raider

İşlemci ve ram sıkıntı sistem için;

Minimum İşlemci GtaV için Q6600 demiş quad core en az 4 çekirdek işlemci mevcut olmalı yani senin bir tık daha iyi bir işlemciye geçmen lazım. En az 8gb ram gerektiğini düşünüyorum. Ben oynarken ortalama 6gb ram kullandığını hatırlıyordum.

Ekran kartı yetiyordur diye tahmin ediyorum. Ayar düşerek akıcı oynatabilir zaten oyun 2013 te piyasaya çıktı o zamanlar piyasada çok müthiş performanslı kartlar yoktu...
    3 çekirdek AMD ile oynamıştım. Phenom X3 işlemcilerden. İşlemci kullanımı %100 oluyor ama oynanıyor.
  • bu şekilde de oynarsın 4gb ram yeterli 1080p oynamayacaksan.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • En iyisi taktır 16gb ram

• quote:

Orijinalden alıntı: NassinGözüm

En iyisi taktır 16gb ram
    hocam anakart 16gb desteklemiyor. Ayrıca gta 5 in 16gb ram kullanacığını da sanmıyorum. Çoğunlukla yayın yapanlar kullanıyor 16gb ram.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ColdMetal82 -- 1 Haziran 2020; 18:49:54 >
  • 8gb ram taktır ama low ayar da belki oynarsın

• quote:

Orijinalden alıntı: ColdMetal82

hocam anakart 16gb desteklemiyor. Ayrıca gta 5 in 16gb ram kullanacığını da sanmıyorum. Çoğunlukla yayın yapanlar kullanıyor 16gb ram.

Alıntıları Göster
    Sistemdeki pc ile gta5 ultra ayarlarda 10gb ram üstünü gördüğüm oldu. 4gb ekran kartının 3980mb kullanıyor, bu rdr2 dede aynı, oyunlar artık yüksek ram istemeye başladı, siz ne kadarda az kullanıyor derseniz, oyun sizin sistemine göre ayarlandığı için, ram 2gb bile olsa gta5 açar. Kaldı ki 2gb ram pcde bile gta5 oynadığım var. Tabi ona oynamak denseydi :D
    Takviye istiyorsan ram 8gb yapıp oyunu rahat oynayabilirsin.

TAvsiyem bu sisteme para yatırma, 2000 tlye orta düzeyde cidden iyi bir masaüstü toplarsın, istersen yardım da ederim. Kendim topladım kendin taktım bütün sistemi. Cidden 10 yıl öncesinin sisteme para bayılmaz bana biraz abes kaçıyor gibi geliyor. Yok eğer durumum yok diyorsan, 8gb ram yap, birde yanına 120gb ssd almanı öneririm, o zaman oyunlardaki farkı çok göreceksin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hayalci -- 3 Haziran 2020; 10:49:49 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.