Şimdi Ara

Gta 5 İŞLEMCİ SICAKLIGI 19 SORUN OLURMU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
1.127
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arakdaşlar 2hafta önce anakart işlemci aldım msı 970 gaming fx 8350 ve sıcaklık 70filan çıkıyordu kasada küçük hayliyle bugün xigmatek achilles s1284w aldım kasanın içinde taktım gta oynarken 75 dereceye cıkıyordu bende kasadan cıkarttım tüm parçaları bilgisayar masama koydum kurdum güzelce sadece işlemci fanı var başka sogutma yok sistem boşken 11de sıcaklık 1.5 saat gta oynadım yüksek ayarda sıcaklık oyun açıkken bakıyorum en fazla 19 gördüm normalmi bu sizce sıkıntı cıkartmaz demi

• 1. Umarım fx 8350'li sistemi sıfır almadınız.

2. Fx 8350'nin hatta başka bir işlemcinin o kadar soğuk çalışmasının imkanı yok. Ki zaten minimum oda sıcaklığında olur bir pc bileşeni.

Yanisi o termometre yanlış.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • GTA V oynarken kasayı buzluğa at gene ısınır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 19 kötü

işlemcin hipotermiye girip ölebilir

bahar aylarındayız, soğuk algınlığı da mümkün

ya da

işlemci ısın o değil, sensörün bozuk

bence sensör bozuk ama sen gene de geceleri bi battaniye ört kasana üşütmesin

• Balkanlar'dan gelen soğuk hava kütlesinin etkisi hâlâ sürüyor galiba. Güneşli günler sizi bekliyor, pc bileşenleri.

• Ryzen'ler çıktıktan sonra arkadaş FX 8350 almış.

Haliyle soğuk su etkisi yaptı, arkadaş işlemciyi 19 derecede çalışıyor sanıyor. Beyni buna zorluyor.
  • Yanlış ölçüyor. Gta oyna sonra bios tan bak kaç gösteriyor

• Yahu hiç olmadı elini işlemci soğutucuya dokundur. Elin yanarsa bil ki yanlış gösteriyordur.

• 19c olması imkansız sensörde sıkıntı vardır
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheNewAtilla

1. Umarım fx 8350'li sistemi sıfır almadınız.

2. Fx 8350'nin hatta başka bir işlemcinin o kadar soğuk çalışmasının imkanı yok. Ki zaten minimum oda sıcaklığında olur bir pc bileşeni.

Yanisi o termometre yanlış.

Gta 5 İŞLEMCİ SICAKLIGI 19 SORUN OLURMU
    Stok voltaj ve stok hızlarda 19'u rahat görüyorum.

Edit: boşta tabiki gta5de 45-50 dereceleri görüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mikuru Asahina -- 22 Mayıs 2017; 16:41:49 >

• İşlemcinin 19 derece olduğuna inandın yani?
  • Arkadaş 1 damacana soğuk su içmeye gitti galiba
  • Sıvı nitrojen soğutma kullanıyorsun sanırım

• quote:

Orijinalden alıntı: RNNN

19c olması imkansız sensörde sıkıntı vardır

Antarktika kıtasında,penguenler ile birlikte yaşıyorsa rahatlıkla olur.
  • Fx serisinde sistem boşta 20 derecelerde geziyordu benim de. Yıllarca kandırıldım mı?

• Mikuru Asahina kullanıcısına yanıt
    Hava soğutucunuz ne kadar iyi olursa olsun, en iyi macun, en iyi fanlara sahip olsanız bile ancak kasanın bulunduğu oda sıcaklığına kadar inebilir. Boşta bu kadar olabilir en fazla. Tabi bu dediğim en iyi bileşenlerle. Oda sıcaklığı 25 derece iken hava soğutma ile 19 derece görüyorsanız sisteminizde sensör sorunu var demektir.

Ya da en basiti söyle diyim işlemci pc kapalıyken ne kadar soğuk olabiliyorsa hava soğutma ile en fazla o kadar olabilir. Termodinamik yasalarına göre bu böyledir.

Sen o derecelere pek güvenme yani.
  • ne kadar iyi soğutucu olursa olsun(fan) bir işlemci boştayken oda koşullarında 25 in altına düşmez sen kalmışsın diyorsunki gta5 oynarken 19 derece. bırak bu işleri kardeşim :) sen ölçme sıcaklığı oyununa bak
  • quote:

Orijinalden alıntı: gcb1903

Hava soğutucunuz ne kadar iyi olursa olsun, en iyi macun, en iyi fanlara sahip olsanız bile ancak kasanın bulunduğu oda sıcaklığına kadar inebilir. Boşta bu kadar olabilir en fazla. Tabi bu dediğim en iyi bileşenlerle. Oda sıcaklığı 25 derece iken hava soğutma ile 19 derece görüyorsanız sisteminizde sensör sorunu var demektir.

Ya da en basiti söyle diyim işlemci pc kapalıyken ne kadar soğuk olabiliyorsa hava soğutma ile en fazla o kadar olabilir. Termodinamik yasalarına göre bu böyledir.

Sen o derecelere pek güvenme yani.

Sıvı soğutma kullanıyorum

• Umarım fx 8350'li sistemi sıfır almadınız.

Fx 8350'nin hatta başka bir işlemcinin o kadar soğuk çalışmasının imkanı yok. Ki zaten minimum oda sıcaklığında olur bir pc bileşeni.

Yanisi o termometre yanlış olması lazım normal deil yani katılıyorum
  • olmaz
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.