Şimdi Ara

GTA 4 PC'de Lost and Damned motorları !!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
6
Cevap
0
Favori
3.250
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Aslında ana başlığa yazmıştım ama ilgi görmeyeceğini düşünerek yeni bir başlık açmayı uygun gördüm..

Oyunu SPARKIV programı ile modlarken GTA 4'ün 360 için çıkacak eklenti paketi Lost and Damned'deki motorların oyunun dosyalarında olduğunu fark ettim.. Yalnız oyunda sadece Sanchez, Hellfury, Zombie, NRG900 ve PCJ600 çevrede bulunabiliyor.. GTA'nın mod/skin yayınlanan sitelerin hepsinde yayınlanmış Lost and Damned motorlarını oyuna ilave etmek için modlar var yalnız bunlar diğer motorları değiştirerek yapılan cinsten.. Şöyleki Hellfury'nin dosyalarını SPARKIV programı ile değiştirerek aşağıda resimleri olan motorlardan herhangi birini oyuna ekliyorsunuz.. Bu değişiklik oyunda bir bug vs oluşturmuyor.. Fakat benim kafama takılan asıl konu şu eğer oyunun içerisinde var ise motorlar neden modla başka motor yerine ekliyoruz.. Bunu da araştırdım oyunun common klasörünün içerisindeki 4 dosyayı değiştirerek oyunda görünmeyen bu motorların açıldığını tahmin ettiğim bir paket buldum ama ingilizce yetersiz olduğu için tam olarak ne yaptığını yada nasıl eklediğini gerçek olup olmadığını anlayamadım ingilizcesi ii birisi aşağıdaki metni çevirirse belki bi çözüm buluruz.. İşte metin :

Install all the handling and data files first.
    Take a taxi from your savehouse to the green marker on the map provided, trip skip to speed things up if you like, then proceed to run or sprint to the nearest red marker.
    If a bike deosn't spawn here run to the next red marker. try not to arrive any closer than the green marker as it can effect spawning.
    If you want to see all the bikes then do as above and dont get on, you have a look around it no problem though.
    Then reload your save and proceed to the bikes location as described earlier, doing the reload triggers the next type to spawn at the locations.
    You can keep reloading and returning to the spawns to go through the whole list of bikes.
    The Bikergang1 in the cargrp are the Angels and Bikergang2 are The Lost, the lost's gang house and bar are marked in blue on the map.
    Bikes should spawn at both the Angels and The Lost's locations as well as a Revenant in traffic near the origonal Bohan savehouse.
    The Angel's spawns are far more reliable though and are the ones used in the spawning method mentioned above.

Have fun biking,
    pinky.

Burada anlatılanların içinde olduğu dosyalar common/data klasörünün içerisindeki 4 dosyayı değiştiriyor. carcols.dat, cargrp.dat, handling.dat ve vehicle.ide... Bu dosyaları inceledim orjinalleri ile farkı sanırım oyundaki bu açık olmayan motorların oyunda olmasını sağlıyor ama bir türlü görünmedi bu motorlar...
    Bunlarda resimler:

Bu resimlerde benim Hellfury'i değiştirerek yaptığım modlar oyunun içindeki Lost and Damned motorlarından istediğinizin wft ve wtd uzantılı dosyalarını export yapıp isimlerini Hellfury yaptıktan sonra tekrar import etmek yeterli oluyor...

Oğuzgürsel'in uyarısı üzerine unuttuğum mod içinden çıkan resim alttaki de

motorlar burada görünüyormuş ama buralarda eski motorlar oluyor değişikliği yaptığım halde..

Bu arada oğuz'a teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skywalkerhan -- 10 Şubat 2009; 2:00:19 >

• Güzel çalışma.
    Eline sağlık abi
  • çözüm bul hacı
  • quote:

Orjinalden alıntı: skywalkerhan

Install all the handling and data files first.
    Take a taxi from your savehouse to the green marker on the map provided, trip skip to speed things up if you like, then proceed to run or sprint to the nearest red marker.
    If a bike deosn't spawn here run to the next red marker. try not to arrive any closer than the green marker as it can effect spawning.
    If you want to see all the bikes then do as above and dont get on, you have a look around it no problem though.
    Then reload your save and proceed to the bikes location as described earlier, doing the reload triggers the next type to spawn at the locations.
    You can keep reloading and returning to the spawns to go through the whole list of bikes.
    The Bikergang1 in the cargrp are the Angels and Bikergang2 are The Lost, the lost's gang house and bar are marked in blue on the map.
    Bikes should spawn at both the Angels and The Lost's locations as well as a Revenant in traffic near the origonal Bohan savehouse.
    The Angel's spawns are far more reliable though and are the ones used in the spawning method mentioned above.

Have fun biking,
    pinky.

önce yol tutuş ve data dosyalarını yükleyin.
    oyunu kaydettiğiniz evden haritadaki yeşil işaret hedefine bir taksiyle gidin, entera basarak çabucak ulaşabilirsiniz tabi, daha sonra en yakın kırmızı işarete koşun.
    motor ortaya çıkmazsa bir sonraki kırmızı noktaya koşun. yeşil işaretten daha yakina gitmeyin, o zaman motor ortaya çıkmaz. (???)
    Tüm motorları görmek istiyorsanız yukarıdaki gibi yapın ama motora binmeyin.
    save dosyasından tekrar oyunu load edin ve motorun olduğu yere tekrar gidin, oyunu tekrar yüklemek belirli yerde diğer motorların çıkmasını sağlar.
    oyunu tekrar tekrar load edip diğer motorları çıkarmaya devam edebilirsiniz.
    Bikergang1 Angels, Bikergang2 The Lost oluyor, the lost's gangster evi ve bar haritada maviyle gösterilmiştir.
    Motorlar Revenantın Bohandaki evin trafiğinde çıktığı gibi hem Angels hem de The lost'un mekanlarında ortaya çıkmalı.
    Gerçi Angelın ortaya çıktığı yerler daha güvenilir ve bu yerler yukardaki spawn metodunda kullanılan motorlar

• Olursa güzel olur tessekürler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.