Şimdi Ara

GT740M Kötü bir ekran kartı mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
641
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar,lenovo z510 model bilgisayarım var.Malumunuz üzere ekran kartı gt740m.Bilgisayarı alırken çok kişiye sordum,bazıları 64bit olduğu için eleştirdi,bazıları 128bit ile fark etmez yeni nesil ekran kartı vs. konuştular.Çok oyun oynayanda biri değilim,bugün kardeşim yüklemiş battlefield 3'ü.Bir kaç yerde oyun oynarken fps değerinin 30 olmasının iyi olduğundan bahsediyorlardı.İnternette araştırdım biraz,öyleymiş.Dedim bari hazır oyun varken fps yi ölçeyim.Fraps ile battlefield 3 medium ayarlarda 30 fps yi görmedi.20-25 arasında gidip geldi hep. Acaba bu ekran kartının 64 bit olmasından mı kaynaklanıyor? Kime sorsam battlefield 3ü çok rahat oynarsın dedi.Mediumda bile 30 fps bulmuyorsa kötü oluyor o zaman değil mi? Fps değirini artırmak için ne yapmalıyım arkadaşlar? Yoksa GT740M çöp mü?

• Ekran kartinin performansini bilmiyorum ama o fps leri aliyorsan kotu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Frapssiz daha yüksek olur fps.
  • Nasıl yani? Fraps ekran kartı performansını mı düşürüyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ra-Horakhty

Nasıl yani? Fraps ekran kartı performansını mı düşürüyor?

Sistemi yorduğu için fps düşüyor.Youtubedaki videolarda mesela fps sonuçlarını frapssiz ve frapsli olarak ayrı ayrı yazıyor bazıları.Fark eder çünkü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Propus

quote:

Nasıl yani? Fraps ekran kartı performansını mı düşürüyor?

Sistemi yorduğu için fps düşüyor.Youtubedaki videolarda mesela fps sonuçlarını frapssiz ve frapsli olarak ayrı ayrı yazıyor bazıları.Fark eder çünkü.

Anladım sağolun.Bir de programsız oynamayı deneyim,bakalım nasıl olacak.
  • Frapsta kayıt yaparsan performans düşer kayıt yapmazsan %1 bile performansa etki etmez.
  • Kayıtlık bir işim olmadı.Sadece değerlere bakmak için açıyorum.O zaman ekran kartı çöp demek oluyor bu.
  • quote:

Kayıtlık bir işim olmadı.Sadece değerlere bakmak için açıyorum.O zaman ekran kartı çöp demek oluyor bu.

Gt430 ekran kartım var. Hd de mediumda 25fps alıyodum senin gibi. Çözünürlüğü biraz düşürdüm. Fps 40ın altına düşmüyor. 90fps gördüğüm oldu. Dene bence gayet zevkli oluyor. Çözünürlükten rahatsız olmadım. Çözünürlük 1280x1024 falandı. Yada 1024x768. Seninki de benim gibi olacak diye tahmin ediyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Doğrudur hocam,çözünürlüğü düşürünce illa ki bir performans artışı olacaktır.Ama benim demek istediğim,ekran kartım 1366x768 çözünürlüğü destekliyor.Oyunu bu çözünürlükte oynayamıyorsam demek ki bu ekran kartı kötüdür öyle değil mi? Ki bir de medium ayarlarda oynuyorum.Yani siz diyorsunuz ki bu ekran kartında ancak bu şekilde oynarsın,performansı artırmanın bir yolu yok?
  • quote:

Doğrudur hocam,çözünürlüğü düşürünce illa ki bir performans artışı olacaktır.Ama benim demek istediğim,ekran kartım 1366x768 çözünürlüğü destekliyor.Oyunu bu çözünürlükte oynayamıyorsam demek ki bu ekran kartı kötüdür öyle değil mi? Ki bir de medium ayarlarda oynuyorum.Yani siz diyorsunuz ki bu ekran kartında ancak bu şekilde oynarsın,performansı artırmanın bir yolu yok?

Aynen öyle hocam. Çözünürlüğü düşürünce uçarsın. Ama birde lowda dene bakalım.

• Oyuna girerken sağ tıklayıp yüksek performanslı nvidia grafik işlemcisi kısmını seçiyormusunuz? intel hd graphicsle oyunu oynuyor olabilirsiniz z510 en nefret ettiğim notebooklardan biridir :) onunla beraber tüm çift ekran kartı kullanan bilgisayarlarda :)
  • Low da oynayacaksam böyle atayım ben bu bilgisayarı Teşekkürler hocam sağolun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cinayet13

Oyuna girerken sağ tıklayıp yüksek performanslı nvidia grafik işlemcisi kısmını seçiyormusunuz? intel hd graphicsle oyunu oynuyor olabilirsiniz z510 en nefret ettiğim notebooklardan biridir :) onunla beraber tüm çift ekran kartı kullanan bilgisayarlarda :)

Sanırım kendi otomatik olarak nvidia ya geçiyor, intel hd grafiğin kaldırabileceğini zannetmiyorum oyunu.
  • Başında X yok yani GTX760 gibi değil.
    Bu da orta-alt seviye bir ekran kartı olduğunu gösterir.
    Monitör hd ise bir çok oyunu medium da oynatır.
  • Belli olmaz orası :) i5 makine intel hd iyi bir grafik birimi masaüstünde 1024 çözünürlükte medium-high arası 60ın altına inmiyor :) laptopdada mediumda 20-25 doğal gibi bence harici karta geçmiyor... tamam 740m çokda iyi bir ekran kartı değil ama çokda kötüde değil...
  • Herkese teşekkür ediyorum yorumları için.Anlayacağımı anladım ben.Pc yi değiştireceğin en yakın zamanda.
  • quote:

Herkese teşekkür ediyorum yorumları için.Anlayacağımı anladım ben.Pc yi değiştireceğin en yakın zamanda.

Masaüstü topla bence

• quote:

Herkese teşekkür ediyorum yorumları için.Anlayacağımı anladım ben.Pc yi değiştireceğin en yakın zamanda.

Yinede söylediğim şekilde oyunu açmayı dene düzelmezse ekran kartı o kadardır :) bu arada yeni alacağın bilgisayarda dikkat edeceğin ilk şey tek ekran kartlı olması olsun
  • quote:

Aslında 740 oyun oynatabilecek kapasitede bir ekran kartı .
    Şuan piyasada oynatamadığı oyun yok. Tabii ultrada demiyorum low medium arası.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.