Şimdi Ara

Playstation 2 [ANA KONU] (271. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.449
Cevap
88
Favori
546.124
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 269270271272273
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: seykan16

quote:

Orijinalden alıntı: Dilbilen

quote:

Beyler hepinize iyi forumlar 3 ay snra askere gtcem beni ozamana kadar idare etsn dye ps2 almayi dusunuyorum ps2 oyunlarini indirebilcem bi site varmi

Bende yazi gecireyim diye aldim ama bin pişmanım hocam.Eger ps3 e alışmışsanız sakin ha sakın almayın derim bence.

Ps2 cok kullandm sattim snra sattimada pisman oldum bende dolu oyunu var ve hala mac oyunu ckyo pes13 falan tahminim pes14 de cikar bence zaman gecirmek icin iy bi knsol ucuz ustelik tabiki asker dn snra direk ps3 alirm siz ndn pismansnz hocm

Çocukluğumu çalışarak gecirdim sayılır ps2 yle yaklaşık 2 sene önce tanıştım sonra tam o sıralar ps3 u tanıdım ve etkin olarak cafelerde vs. Bir sürü oyununu oynadım (ps3).Sonra bir heves ps2 aldim cunku ps3 alacak tv ve param yoktu.Ama pes 2013 u acmamla birlikte hayal kırıklığı yaşamam bir oldu.Eski pes dizilis kadrosu vs beni resmen soguttu oyundan.Ne overall lar görünüyor ne dizilis güzelliği o ps3 deki görüntüsu var.Sahsen ben pişmanım ps2 aldigima.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• SADECE PES OLARAK DEGERLENDİRMEMEK LAZIM BEN 250 TL BİR nütçe dandik tabletler bu fiyatta bir ps2 edindim içine 160 gb hdd ve chiple ömürlük cihaz oldu
    bütün oyunlarda mevcut ama benim gibi 106 ekran tvde oynuyorsanız eger component kablo edinin progresivve scan ile tekken oynuyorum.. godfowar progresivve scan ile görüntü gerçekten çok net birde tv plazma olunca renkler tam olutor dadından yenmiyor hee bebek gelene kadar bu rahatlık ayrı konu ondan sonra satmam arkadaş canım sıkılınca yetiyor bana

kablosuz ps2 kol edindim ama namussuz pil canavarı..
  • quote:

quote:

quote:

Beyler hepinize iyi forumlar 3 ay snra askere gtcem beni ozamana kadar idare etsn dye ps2 almayi dusunuyorum ps2 oyunlarini indirebilcem bi site varmi

Bende yazi gecireyim diye aldim ama bin pişmanım hocam.Eger ps3 e alışmışsanız sakin ha sakın almayın derim bence.

Ps2 cok kullandm sattim snra sattimada pisman oldum bende dolu oyunu var ve hala mac oyunu ckyo pes13 falan tahminim pes14 de cikar bence zaman gecirmek icin iy bi knsol ucuz ustelik tabiki asker dn snra direk ps3 alirm siz ndn pismansnz hocm

Hocam bbuarada madem eskidende oynadiniz size bir sorayim oyuncularin overall lari pes 13 nasil görülebilir acaba?

• ps3'ümü sattım ps4 bekliyorum.Geçenlerde emektar efsane ps2'mi buldum.2 haftaya üniversiteye dönüyorum.Öğrenci evinde en büyük eğlencemiz pes oynamaktı.Hala pes var mı dedim bir baktım pes fifa ne ararsam var.God of war falan hepsini indiriyorum.Nasıl mutluyum anlatamam.Ps2'mi sevdiğim kadar ps3'ü hiç sevemedim.Bu konsol efsaneydi ya.
  • Arkadaşlar PS2 PES 2014 çıkmadı biliyordum ama bimeks reonunda böyle bişi var?

http://www.bimeks.com.tr/urun.aspx?uid=129009
  • Ps2 var bende hiç kullanılmamış ve açmadım bile .
    Hafıza kartı var orjinal 2 adet joystick'i var .
    Benim merak ettiğim konu adamlar telefona joystick bağlıyorlar ve benim telefonda bu işe uyumlu.
    Ama joystick kablosuz . Bizim playstation'da kablosuz joystick var mı ?

• Pes 2013'te oyun hızı diye bir ayar var mı ps3'teki gibi.Pas hızı göstergesi yok mu.Bunları da merak etmiyor değilim.Önümüzdeki 3 ay bu konsolla idare edeceğim.

Bu kablo için ps3 için yazıyor ama mesela ps3 için aldığım component kablo ps2'de çalışıyordu.Ps2'yi tüplü 37 ekran tv'ye bağlayacağım sorun olur mu.

Tıkla

• Merhabalar.
    Kardeşim ps 2 hediye etti.Heyecanla kablo bağlantıları derken tv de scart girişi olmadığını farkettim.Tos girişinden denedim 3 kablo var(sarı,siyah,kırmızı)fakat tv de av girişi 2 tane.
    ayrıca ybpr girişi var kafam çok karıştı .
    Tv nin arka fotosunuda koyuyorum buna nasıl bir kablo almam lazım.
    Yardımlarınızı bekliyorum...saygılar...
  • Tesekkur ederim deneyecegim insaallah.....

• quote:

Orijinalden alıntı: seljuks42

Merhabalar.
    Kardeşim ps 2 hediye etti.Heyecanla kablo bağlantıları derken tv de scart girişi olmadığını farkettim.Tos girişinden denedim 3 kablo var(sarı,siyah,kırmızı)fakat tv de av girişi 2 tane.
    ayrıca ybpr girişi var kafam çok karıştı .
    Tv nin arka fotosunuda koyuyorum buna nasıl bir kablo almam lazım.
    Yardımlarınızı bekliyorum...saygılar...

ypbr kablosu component kablodur.fakat ben de lcd televizyonda bu kablo ile kullandım sonuç pek iyi değil.en iyisi rgb kablo bence.ben de lcd'de denedim ypbr dediğin kablodan daha iyi.Bence rgb almalısın.Ama ps2'de lcd ile pek bir şey bekleme tüplü tv'de çok daha iyi.Bunun sebebi ps2 çözünürlük düşük ,televizyon yüksek olduğundan upscale yapıyor.Ben öğrenci evine led tv alacağım ps4 ile birlikte .Şu an lcd tv var,ps3'ü sattım 2-3 ay ps2 ile idare edeyim dedim lcd'de görüntü çöp resmen.O yüzden lcd tv'yi götürmeyip ananemden 37 ekran tüplü tv'yi aldım sırf ps2 için.Bu kablonun benzerini aldım altın uçlu yine memnunum
    http://urun.gittigidiyor.com/video-oyun-konsol/tasco-ps3-rgb-kablo-2-yil-garantili-91768031

• RGB ve component yapı olarak aynı, Forumunda bununla ilgili konu dahi var. Alıntı

quote:

Orijinalden alıntı: mustafa982

Yaw arkadaşlar ben o kadar şeyi boşuna mı yazdım? birşey bilmiyorsam konuşmam, denediğim kesin emin olduğum şeyleri yazıyorum buraya
    Component ile RGB fiziksel olarak aynıdır. Yani ses hariç, görüntü için 3 tane iletken vardır. Component analog bir hd bağlantı şeklidir. RGB uçları scartın içinde mavi-7, yeşil-11, kırmızı ise 15 numaralı pine bağlıdır. Yani bu uçlardan kablo çıkartıp uçlarına da kompozit tarzı erkek fiş takarsanız component kablo elde etmiş olursunuz.
    İkinci resimdeki 1 nolu kablo orjinal paketin içinden çıkan kablodur ve görüldüğü gibi pinleri eksiktir. diğer ucu RCA şeklindedir(video,sağ ses,sol ses). 2 nolu kablo ise sonradan aldığınız ps2-scart kablosudur ve RGB içinde olmak üzere bütün pinleri doludur. Eğer crt (tüplü) tv kullanıyorsanız ve tv nin rgb desteği varsa en iyi görüntüyü scarttan alırsınız. ondan sonra svideo, daha düşüğü ise kompozit video dur(RCA kablonun sarı ucu).
    Lcd tv lerde sd görüntülerde (480p nin altındaki görüntüler) ister ps2, ister dvd player, ister reciver bağlayın en iyi görüntü yine lcd ye component ten giriş yaparak elde edilir. Ayrıca önceki mesajlarımda da dediğim gibi bazı ps2 oyunlarında ki 480p ve 1080i çözünürlüğünü görebilmeniz için komponent girişten bağlamanız şarttır.
    4. resimde ise benim önceden yaptığım scart-component dönüştürücü görüyorsunuz. Piyasada malesef yok. Ama ps3 için yaptıkları ps3-component kablosu geriye dönük uyumlu bir kablo. Ya bu kablonun türkiye ye gelmesini bekleyeceksiniz. Ya da daha öncede söylediğim gibi "Bir adet gri ps2 to scart + (iki erkek scartı birbirine eklemek için kullanılan)iki tarafıda dişi ufak ek aparatı + scart to component kablo" kombinasyonu ile hd görüntü alabilirsiniz.
    nitrousoxide arkadaşımın sorusuna gelelim. Ycb R/Pbc R/Pr bu ifade aynı zamanda YUV ve progressive scan ile aynı ifadedir. PS2 den component ile görüntü almak için system configurations kısmından Ycb R/Pbc R/Pr seçeneği seçilmelidir.
    Bu arada ben bunları yazarken arkadaşlar benzer şeyler de söylemişler. bu bakımdan aynı şeyler yazılmışsa yazan arkadaşlardan özür dilerim. Çünkü bu bana da sık yapılan ve de hiç hoşuma gitmeyen birşey. Bana soru sormak isteyen arkadaşlar varsa elimden geldiği kadar cevaplamaya çalışırım. zaten burda herkesin amacı yardımlaşmak değil mi?

Konu Başlığına Burdan
    http://forum.donanimhaber.com/m_10809393/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackBeasT -- 13 Eylül 2013; 8:13:51 >

• quote:

Beyler ps2 de pes 13 oynarken oyuncularin güçlerini yani overall larını nerden gorebiliriz ?

güç olarak yazmıyor maalesef simgesel olarak var
  • quote:

Orijinalden alıntı: Stewie G.

quote:

Beyler ps2 de pes 13 oynarken oyuncularin güçlerini yani overall larını nerden gorebiliriz ?

Peki pas atma hizi da mi gözükmüyor ve oyun hiz ayari da yok mu

• quote:

Orijinalden alıntı: Emir

quote:

quote:

pas atma hızı ps3 veya pc deki gibi adamın tepesinde gözükmüyor aşağıda gösterge var fakat ordada sadece şut ve orta gözüküyor . Oyun hızı ayarlardan yapılabiliyordu galiba

• quote:

quote:

quote:

quote:

pas atma hızı ps3 veya pc deki gibi adamın tepesinde gözükmüyor aşağıda gösterge var fakat ordada sadece şut ve orta gözüküyor . Oyun hızı ayarlardan yapılabiliyordu galiba

Oyun hizi bulamadım

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Oyun hizi bulamadım

oyun hızı ayarıda olmayabilir ben yanlış dedim size o konuda galiba efsane olunda oyundan çıkınca hızlandırabiliyorsun normalde ayarlardan yoktu galiba

• Yil olmus 2013 ben daha yeni ps2 almayi dusunuyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: modifci

Yil olmus 2013 ben daha yeni ps2 almayi dusunuyorum

hiç alma 4 te çıkıyo valla kafayı yersin ben diyim

onun yerine psp al illa sony konsol alıcaksan, tablet al daha işine yarar
  • quote:

Orijinalden alıntı: gol mü ofsayt

quote:

Orijinalden alıntı: modifci

Yil olmus 2013 ben daha yeni ps2 almayi dusunuyorum

hiç alma 4 te çıkıyo valla kafayı yersin ben diyim

onun yerine psp al illa sony konsol alıcaksan, tablet al daha işine yarar

Ya aslinda grafik cok fazla umrumda degil iki kisi eglenebilsin sorunsuz olsun yeter bana 100 tl civari chipli bir sey bakiyordum da kararsizim alsam mi almasam mi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 269270271272273
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.