Şimdi Ara

GSS Prim Borcu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
1
Favori
4.896
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Devlet bana 1100 lira kitlemiş. Babadan gelen sigortam kalktığından beri 1 defa bırak hastaneyi sağlık ocağına bile gitmedim. Ne verdi ki devlet benden 1100 lira para istiyor? Ödemiyorum.

• Ayni durumdayim

Asiri milliyetcilikten toplumsal soyutlanmaya doğru hizla ilerliyorum bu toplum ve devlet yüzünden

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • "sigorta: önceden ödenen prim karşılığında, bir kimsenin ya da bir şeyin herhangi bir yönden ilerde karşılaşabileceği zararı gidermek için, bu işle uğraşan bir kuruluşla yapılan bağlantı sözleşmesi."
  • Degisiklik olmadiysa gelir testini arastirin ucreti dusurme ihtimali var

• quote:

Orijinalden alıntı: hamza5806

Ayni durumdayim

Asiri milliyetcilikten toplumsal soyutlanmaya doğru hizla ilerliyorum bu toplum ve devlet yüzünden
    Öyle gerçekten hocam. Sana kaç kitlemişler?

@Lenora
    Ödemiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xe17

Degisiklik olmadiysa gelir testini arastirin ucreti dusurme ihtimali var
    Evet hocam gidip Sosyal Güvenlik Kurumuna başvuruda bulunucam 1 ay içinde. Evde yaşayanlara kişi başı asgari ücretin 1/3 'ü düşmüyorsa başvurun diyor. Gidip başvurucam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RemyDeGourmont

Öyle gerçekten hocam. Sana kaç kitlemişler?

@Lenora
    Ödemiyorum.

Alıntıları Göster
    Aylar önce 700du suan 900 1000 civari olsa gerek

Abi neden bu ulkede yasiyorum ya neden neden neden ben inanki gelişmiş ulkedeki insanlarin yuzde 95inden daha gelismis biriyim neden surekli aptallik yapilan aptalca yonetilen aptalliklarla dolu bu ulkedeyim ya

• quote:

Orijinalden alıntı: hamza5806

Aylar önce 700du suan 900 1000 civari olsa gerek

Abi neden bu ulkede yasiyorum ya neden neden neden ben inanki gelişmiş ulkedeki insanlarin yuzde 95inden daha gelismis biriyim neden surekli aptallik yapilan aptalca yonetilen aptalliklarla dolu bu ulkedeyim ya

Alıntıları Göster
    Coğrafya kaderdir diye boşuna dememişler hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RemyDeGourmont

Coğrafya kaderdir diye boşuna dememişler hocam.

Alıntıları Göster
    Sorma sirf o iki kelimelik tespit tum hayatimin içinden geçti

• ben de bu b.ku oduyorum. butun arkadaslarım kendini kurtardı tr den gitti. demirin tuncuna insanın ..ine kaldık.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Banada 5300 kitlemişler hergünde faiz işliyor yani hergün kitliyorlar bu parayı ödeyecek durumum kesinlikle yok zaten çalışamıyorum işsizim devletin bana yardımcı olacağına benden durduk yere para istiyor böyle saçma bi sistem dünyada başka bi ülkede varmı acaba

• Eskiden hastane vs durumlardan Bahsedip simdi cok iyi diyorlar. Lan harac kesiyorsun insanlardan tabi sistem daha iyi olacak. Eskiden milletten zorla boyle para alinsa ariza cikardi. Mahkeme yolunu bile kapadilar.

• Ya bırakın beyler sanki hizmetini kullandık. Ulan sabaha kadar kustuğumu bilirim de sigortam yok diye param da olmadığından hastaneye gitmedim. 1.5 hafta yattım. E ben para ödeyeceksem böyle gitseydim madem? Ha ama tabi Suriyeli değiliz ki.
  • devlet senden o borcu söke söke alacak merak etme sen

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1200de bende var şuan. Bu gss denen kepazelik yıllardır nasıl kalkmadı ben hala hayret ediyorum. Devlet İşsiz insanın anasından babasından nasıl para ister.

• Keira- kullanıcısına yanıt
    Aga olmayan bişeyi nasıl alcakki hesabımda para yok evim yok arabam yok hiç bişey yok bi canım var onumu alacaklar

• Beyler ben hiç gelir testi yaptırmadım.
    Sigortalı olarak da çalışmadım.
    E devletten sorgu yapınca tescil aralığı olarak lisede yaptığım staj ve askerlik dönemim görünüyor borç yazmıyor.

1993 doğumluyum, sizce sorun var mıdır?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 26ya girdim bende hala borç gözükmüyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mein Herz Brennt

Beyler ben hiç gelir testi yaptırmadım.
    Sigortalı olarak da çalışmadım.
    E devletten sorgu yapınca tescil aralığı olarak lisede yaptığım staj ve askerlik dönemim görünüyor borç yazmıyor.

1993 doğumluyum, sizce sorun var mıdır?
    25'i gectikten sonra işsiz isen işletiyorlar çarkı. Bazen farkına dahi varmıyorlar. Ben gelir testi yaptirinca direk toplu borç cıkmişti. O zaman odedik, 300 civarı bir sey idi.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.