Şimdi Ara

GSM No Doğrulama Hakkında; (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
739
Cevap
1
Favori
61.961
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: Leopar

Donanımhaber bugüne kadar mailla herhangi bir spam gibi etik olmayan bir davranış gerçekleştirmedi, fakat herkesin bildiği gibi cep telefonu numarasını bugüne kadar bir kaç yere vermek carefourdan boynerden vs. spam sms' ler gelmesine neden oluyor...

DH bu elindeki cep telefonu numarası database' i ile tahmin etmesi zor bir para kazanabilir, bkz. facebook profil bilgileri paylaşımı ile ilgili haberler..

DH yöneticileri bu telefon numaralarını hiç bir şekilde etik olmayan bir şekilde kullanmayacaklarına dair bir yazılı sözleşme gibi birşey düzenlemeliler ki gönül rahatlığı ile numaralarımızı verelim.. En azından benim açımdan durum böyle spam sms denen lanet şeyden nefret ediyorum...

Aynen söylediğiniz gibi, bu tür bir davranış içerisinde olsaydık mail'inize spam mesajları yollardık, mail adresleriniz de bizdeydi sonuçta.

• peki diyelim benim 10 tane hattim var
    hepsine uytelik alabilrimiyim?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Gayipten Gelen Ses

Buna Karşın 2 Dakika kuralı Yarım dakikaya insin

Biz sizden cep telefonu numaranızı alıp bunun üzerinden kar etmiyoruz, birşey kazanmıyoruz. Aksine sizin huzurunuzu sağlamak için bazı şeylerden feragat ediyoruz. Bu yüzden yaptığınız karşılaştırma manasız olmuş.
  • quote:

Orjinalden alıntı: musAKka

quote:

Biz sizden cep telefonu numaranızı alıp bunun üzerinden kar etmiyoruz, birşey kazanmıyoruz. Aksine sizin huzurunuzu sağlamak için bazı şeylerden feragat ediyoruz. Bu yüzden yaptığınız karşılaştırma manasız olmuş.

muSakka

şimdi ben tel kullanmıyorum annem babamda izin vermiyor böle bi uygulamaya ne yapıcaz? atıcakmısnız forumdan?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Næccm

peki diyelim benim 10 tane hattim var
    hepsine uytelik alabilrimiyim?

Eski fake üyelik sistemi aynı anda devam etmektedir. Kişinin birden fazla üyelik kullandığı tespit edildiğinde gereği derhal yapılacaktır.
  • peki cep nolari profilde gozukcekmi?
    gozukmucekse hemen veriyim
  • Mail adresleri zilyon tane olduğu zaman satılabiliyor hepsi çalışır durumda tamamı Türkiye' den vs. diye.. Ama gsm nosu böyle değil, yanlış anlaşılmasın DH' nin şu ana kadar ki güvenilirliğinden bir şüphem yok bundan sonrada olmayacağını ümit ediyorum... Fakat bu sistemi kurmak ciddi bir maliyet getirecek bir dişçinin işinde dahi baya külfetli bir fatura çıkmıştı karşıma.. Koskoca bir foruma bu düzeneği kurmak gerçekten maliyetli olmuştur, diye düşünüyorum...

Neyse bahsi geçen sözleşme her halukarda hazırlanmak zorunda yasal olarak sanırım, şartlara bakıp ona göre tartışırız bu konuları; doğmamış çocuğa don biçmeye gerek yok...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leopar -- 12 Ağustos 2008; 0:39:18 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: aLiM KaFKeF

quote:

quote:

muSakka

şimdi ben tel kullanmıyorum annem babamda izin vermiyor böle bi uygulamaya ne yapıcaz? atıcakmısnız forumdan?

Forum güvenliği ve daha huzurlu bir ortam için bazı şeylerden feragat ettiğimizi söylemiştim. Sms onaylı sistemin bahsettiğin gibi dezavantajları da var ancak artıları çok daha önemli yer tutmaktadır.

Sonuçta evelden bu foruma girmeniz için bilgisayar ve internet bağlantısı gerekiyordu. Güvenlik amaçlı buna oldukça yaygın kullanılan (bilgisayardan kat kat daha yaygın) cep telefonu eklendi.

• quote:

peki cep nolari profilde gozukcekmi?

Gözükmeyecekler.
  • Eğer Telefonumuzu girmeksek silinecekmiyiz?
  • quote:

quote:

peki cep nolari profilde gozukcekmi?

Gözükmeyecekler.

saolun hemen verelim ozamn
  • quote:

Orjinalden alıntı: Oz_An

Üst satırda yazdığınız kesinlikle doğru bunun için güzel birşey ama forumdestek olarak belki geç cevap gelmesi önemli değil ama hiçbir sonuç çıkmıyor incelemeden

kimse sonuç alamıyor bu forumdestek adresinden.bir tek ben mi sonuç aldım acaba?

ayrıca bu sistem için en başta fake üyeleri önlemek için değil de forumdaki bayan üyelere numaralarınızı vermek için istiyoruz gsm no'larınızı deseler, herkes sorgusuz sualsiz veririrdi.

• quote:

Orjinalden alıntı: kpmustafa

Eğer Telefonumuzu girmeksek silinecekmiyiz?

Şu an itibariyle sadece profilinizde değişiklik yapamayacaksınız, üyeliğiniz silinmeyecek.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • Soru : Erdem2602

Ücretlendirme olacak mı?Ne zaman bize DH'den mesaj gelecek?(Yani özel mesaj aldığımızda felan gelecek mi?)
  • Tekrar soruyorum.Devlet ve güvenlik kuruluşları tarafından istenildiğinde telefon numaramız verilecekmi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Erdem2602

Soru : Erdem2602

Ücretlendirme olacak mı?Ne zaman bize DH'den mesaj gelecek?(Yani özel mesaj aldığımızda felan gelecek mi?)

Sistem sadece üyelik onayı için kullanılacaktır.
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: kpmustafa

Eğer Telefonumuzu girmeksek silinecekmiyiz?

Şu an itibariyle sadece profilinizde değişiklik yapamayacaksınız, üyeliğiniz silinmeyecek.

İyi o zaman bende profilimi değiştirmem.
  • 1 saate yakın oldu hala mesaj gelmedi telefonuma.Bir sorun mu oluştu acaba?
  • quote:

Orjinalden alıntı: CashRulez

Tekrar soruyorum.Devlet ve güvenlik kuruluşları tarafından istenildiğinde telefon numaramız verilecekmi?

tabii ki verilecek verilmemesi imkansız modları bilmem ama adminler rahatça telefon numaraları görebilir ve bundan ziyade ise telefon nomu vermeye de niyetim yok olsa bile arkadaşımın telini kullanırım yine aslım olmayacaktır
    tekrar söylüyorum profil umurumda değil ve telefonumu vermeyede niyetim asla olmayacaktır herhangi olasılıkta karşı tarafa koz vermeye de niyetim yok dostum var düşmanım var ne malum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dephyr -- 12 Ağustos 2008; 0:56:39 >
  • bence forumu adam gibi kullanlar
    ve zamanin cogunu burda gecirenler verebilir nolarini
    mesala ben
    ben adam gibi konular actiktan sonra kotu kotu paylasimlar yapmadiktan sonra benim bisedne korkum olmaz
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.