Şimdi Ara

Gskill FlareX Ram ile ilgili

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
662
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    http://www.vatanbilgisayar.com/gskill-8gb-flare-x-ddr4-2400mhz-cl16-1-2v-amd-ryzen-uyumlu-tek-modul-ram.html
    ram'den var yalnız bu ram i gskill in kendi sitesinde bile bulamıyorum ne sayfasında ne biryerinde kod olarak F4-2400C16S-8GFX geçiyor ama kendi sitesinde yok
    ayrıca anakartın kendi desteklediği ram'lere bakıyorum orada da bulamadım asus TUF B350M plus anakart var
    ram ile ilgili bir sorunum yok kullanıyorum 1 aydır ancak aynısından 1 tane daha almak istiyorum dual çalışırmı? bir uyum problemi olmaz dimi?
    aynı frekans aynı yani tamamiyle o.c yok 2400 de çalışacak.

yardımcı olursanız sevinirim. veya bu ramden kullanan varsa

• aynısından alıp takarsan sıkıntı yaşayacağını sanmıyorum
    2*8 3000 alıp 2933 olarak kullanırsan biraz daha performans artışı elde edersin
  • quote:

Orijinalden alıntı: merdas

aynısından alıp takarsan sıkıntı yaşayacağını sanmıyorum
    2*8 3000 alıp 2933 olarak kullanırsan biraz daha performans artışı elde edersin

bütçe yetmediği için 3000 alamadım.. birde ilginç olan linklediğim gskill ram neden kendi sayfalarında yok çok ilginç hani sanki sahteymiş gibi bir hissiyata kapılıyorum
  • özel bir bölge içn üretilmiş olabilir misal orta doğu rusya türkiye gibi o yüzden kendi sitesinde yoktur veya tr distirübütör bize özgü bir kodlama yapıp vermiştir piyasaya
  • Nasıl yok? Zaten sadece üst sınıf Flare X ve ekonomik Fortis var AMP uyumlu. Gskill'e giriyorsun, Product'a basıyorsun ardındansa serisini Flare X veya Fortis seçiyorsun - zaten yanlarında "AMD için" diye bizzat belirtiyor - daha ne zorluğu yaratıyorsunuz kendinize?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mete Can Karahasan

Nasıl yok? Zaten sadece üst sınıf Flare X ve ekonomik Fortis var AMP uyumlu. Gskill'e giriyorsun, Product'a basıyorsun ardındansa serisini Flare X veya Fortis seçiyorsun - zaten yanlarında "AMD için" diye bizzat belirtiyor - daha ne zorluğu yaratıyorsunuz kendinize?

F4-2400C16S-8GFX bu model yok işte garip olan bu.. benim verdiğim linkteki rami bulursan sen bana linklermisin? 8gb model yok sitede flarex
  • Seri nosunu google yaz bir bulursun belki. O rama voltaj vererek 2933 dd çalıştırırsın 2133 mhz cl 15 ram 2933 cl 16 da. Çalıştırıyorum 1.4 vle

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Artık üretilmiyor olabilir,o nedenle yoktur.Piyasada varken alın bir tane daha.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xMANİTUx

Artık üretilmiyor olabilir,o nedenle yoktur.Piyasada varken alın bir tane daha.

selam aldım 1 tane daha bugün sorunsuz çalıştı anlamadığım pc baya farketti yani oyunlarda sanki bir akıcılık hissettirdi bu kadar nasıl farkediyor şaşırdım doğrusu
  • Ramler çift kanal çalışmaya başlayınca sistem hızlanır.
  • Dual çalıştırmışsınız gibime geldi.Slotlar 1_3 yada 2_4 dual çalışır.
  • Zaten bulup almışsın. Burda önemli olan sadece frekans değil, sonradan RAM ilavelerinde frekans, tepkime süreleri (4 tepkime süresi de), çalışma gerilimi gibi özelliklerin birebir örtüşmesi. Misal, 8GB, 2400MHz, CL16-16-16-39, 1,2Volt gibi.

İşlemcinin AMD Ryzen serisi olduğunu düşünüyorum. Ryzen işlemciler tam performansını dual channel bellek takılıyken gösterirler. İlk seri Ryzen'ler Türkiye'ye geldiğinde bununla ilgili test videoları çekilmişti. Bu sebeple sen aslında daha önce İşlemcini bile tam performansta kullanamıyordun ki şu an hem RAM upgrade yaparak sistemine katkıda bulundun hem de işlemcinden tam anlamıyla yararlanabiliyorsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayakliPC

Zaten bulup almışsın. Burda önemli olan sadece frekans değil, sonradan RAM ilavelerinde frekans, tepkime süreleri (4 tepkime süresi de), çalışma gerilimi gibi özelliklerin birebir örtüşmesi. Misal, 8GB, 2400MHz, CL16-16-16-39, 1,2Volt gibi.

İşlemcinin AMD Ryzen serisi olduğunu düşünüyorum. Ryzen işlemciler tam performansını dual channel bellek takılıyken gösterirler. İlk seri Ryzen'ler Türkiye'ye geldiğinde bununla ilgili test videoları çekilmişti. Bu sebeple sen aslında daha önce İşlemcini bile tam performansta kullanamıyordun ki şu an hem RAM upgrade yaparak sistemine katkıda bulundun hem de işlemcinden tam anlamıyla yararlanabiliyorsun.

evet ryzen 5 1600 kullanıyorum yeni 1 ay olmuştu alalı valla şu an çok memnunum darısı her isteyenin başına diyim :D acaip performans artışı var. 2 ram de aynı aynı frekans, aynı timing

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.