Şimdi Ara

GS Hukuk'tan mezun olan bir kişi ne yapar? Çok merak ediyorum.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
53
Cevap
0
Favori
47.264
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
Mesaj
 • Adamların tarihinde 250 mezunu var topu topu.Bu insanlar nerelere giderler, ne yaparlar? Buradan mezun olan biri ne kadar kazanır , çevresinde duyan gören birilerini arıyoruz ... • bi kanalda izlemiştim rektör konuktu, mesela hukuk bölümümüz çok sağlam bu sene sonuncu giren türkiye 65.si demişti
 • Fransızca olduğu için çalışma alanı dar olabilir. Ekşiden alıntı:

  quote:


  öss giriş sıralamasında en yüksek puanlardan birine sahip, ancak bu sıralamanın doğruluğuna şüpheyle bakılan fakülte. öys veya öss ile girilmiş, iyi bir eğitim alındığı ve bu eğitimin okul bittikten sonra işinize çok fazla yarayacağı düşündürülmesine rağmen nedense bir türlü bu sonuca ulaşılamayan, her iş başvurunuzda 'siz fransızca eğitim alıyordunuz değil mi? fransızca da pek bir işe yaramıyor' soru ve bakışlarına maruz kalınan ilim yuvası..ilim yuvası demişken, öğrenci başına düşen akademisyen sayısı çok fazla olmasına rağmen, profesör sıfatını almış, ama o andan itibaren herhangi bir yayın yapmayıp, sadece üniversitenin adını avukatlık mesleğini ifa etmek için kullanan ve eğitim yerine sus payı olarak desliklere kırmızı koltuklar ve fakülteye bilgisayar odası yaptırmayı yeterli gören, sadece haftanın bir günü o da şanslı iseniz okulda görebileceğiniz gs lisesi mezunu hocalardan müteşekkil eğitim kurumu...iyi bir eğitim verildiğinden her zaman şüphe duyulmasına rağmen, öğrencilerinin kapasitesinden asla şüphe duyulmayacak yer...
 • Evet ama salt öss başarısıyla değerlendirmek sığ geliyor bana.

  Ekşi sözlük yorumlarına da pek katılmıyorum daha doğrusu güven-e-miyorum.Bazen hiçbir bilgisi olmayan adam bile karalayabiliyor istediği şekilde.Asıl bilgiyi mezunlarından ya da okuyan öğrenciden alabiliriz ama malesef benim tanıdığım hiç kimse yok...
 • boş ve aç kalmaz kısaca...çok farklı bir okul kültürü ve imajıyla olsun. galatasaray mezunuyum denılınce daha bır farklı yaklasılıyor bu bır gercek bana gore türkiyenin en iyi üniversitesi... Mezunları arasında müthiş bir bağ var geneli birbirleriyle iş yapıyor...Tanıdığım biri galatasaray hukuk okuyor ve tek istediği okuldu nokta atışı yaptı orayı kazandı...  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dozdoz -- 15 Mart 2010; 23:31:27 >
 • orda aldığın fransızca ayrıca dışarıda alcağın ing. ile 2 dili anadilin gibi konuşabilirsin. ayrıca Ben Galatasaraydan mezunum diyince sana gıpta ile bakarlar. sen ordna çıkınca zaten belli bir çevren olur. özellikle biraz da çok çaba gösterirsen çıkar çıkmaz kaliteli bir yerde başlayabilirsin.
 • hıyar satar.ne yapacak avukat olur ıste
 • ya ne olacak avukat olur çok çalışırsa hakim yada savcı olur. Yani hukukun belli alanı bi nevi devlettin etrafında geçiyo iş yaşantınız. Ama üniversite çok kaliteli olurda bi faydası anlamında soruyosanda hukuk ta bi faydası pek olmaz sadece dil öğreniyorlarsa o biraz etki eder.
 • quote:

  Orijinalden alıntı: dozdoz

  boş ve aç kalmaz kısaca...çok farklı bir okul kültürü ve imajıyla olsun. galatasaray mezunuyum denılınce daha bır farklı yaklasılıyor bu bır gercek bana gore türkiyenin en iyi üniversitesi... Mezunları arasında müthiş bir bağ var geneli birbirleriyle iş yapıyor...Tanıdığım biri galatasaray hukuk okuyor ve tek istediği okuldu nokta atışı yaptı orayı kazandı...


  aynen boş ve açıkta kalmaz..bir de öğrencilerini fransaya staja gönderdıgını duymuştum..ne kadarı doğrudur bılemem ama şu bi gerck ki türkiyenin en iyi en prestijli üniversitelerinden biridir..
 • Oha 250 kişi mi ? Bizim komşunun damadı mezun. Adam deli gibi kazanıyor. Yalnız o adam nasıl o 250 içinde görseniz inanmazsınız. Ben dumur oldum şu anda :D
 • quote:

  Orijinalden alıntı: dozdoz

  boş ve aç kalmaz kısaca...çok farklı bir okul kültürü ve imajıyla olsun. galatasaray mezunuyum denılınce daha bır farklı yaklasılıyor bu bır gercek bana gore türkiyenin en iyi üniversitesi... Mezunları arasında müthiş bir bağ var geneli birbirleriyle iş yapıyor...Tanıdığım biri galatasaray hukuk okuyor ve tek istediği okuldu nokta atışı yaptı orayı kazandı...


  Hiçbir şey uzaktan gözüktüğü gibi değildir

  quote:

  galatasaray üniversitesi'ne kaydımızı yaptırdıktan sonraki ilk günümüzde, fit binasında gördüğümüz "mühendislik kulübü toplanıyor!!" afişinden aldığımız ilk izlenim, anlatılanların aksine, mühendislik fakültesinin aslında öğrencileri fazla sıkmadığı, öğrencilerin ders çalışmalarının yanı sıra sosyal aktiviteler ve kulüp faaliyetleri içerisinde bulunabildikleri bir okul olduğu yönündeydi. ancak afişin altında görülen "toplantı tarihi 20 ekim 1998 saat 12:30" ibaresi mühendislik öğrencilerine durumun vahimiyetini kavratmakla kalmayıp öğrencilik hayatlarının gözlerinin önünden bir film şeridi gibi geçmesine neden olmuştu. yazı da daha sonra yetkililere durumun bildirilmesiyle birlikte kaldırılmıştı, ancak o yazıyı kimsenin sonuna kadar okumadığı, tarihi onca zaman farketmediği, yazıya ayıracak zaman bile bulamadığı gerçeği gözler önüne serilmişti. bu arada yazıyı görme tarihimizin 2003 olması da olayın kayıtlara geçmesi açısından da burda belirtilmesi gereken bir diğer nokta.

  tabi ben mühendislik öğrencisi değilim belki de ondan tebessümle anlatabiliyorum bunları, mühendis arkadaşlar size çok daha iyi anlatacaktır gsü nün bu talihsiz müessesesini.
  (bkz: fit)

  incarnate  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Noir Désir -- 16 Mart 2010; 0:47:41 >
 • sorbonne a gider master yapar daha sonra aihm davalarına bakar parayı kırar vs..

  siz kafaya takmayın onları boşver
 • quote:

  Orijinalden alıntı: dozdoz
  boş ve aç kalmaz kısaca...çok farklı bir okul kültürü ve imajıyla olsun. galatasaray mezunuyum denılınce daha bır farklı yaklasılıyor bu bır gercek bana gore türkiyenin en iyi üniversitesi... Mezunları arasında müthiş bir bağ var geneli birbirleriyle iş yapıyor...Tanıdığım biri galatasaray hukuk okuyor ve tek istediği okuldu nokta atışı yaptı orayı kazandı...

  genelde dediginiz lise icin gecerli. en iyi devlet lisesi diyebiliriz. fakat universite olarak bilkent odtu koc bogazici gibi ciddi rakipleri var.

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Kaçırdığınız bir nokta var , Avrupa insan hakları mahkemesi gibi kararlarının uluslar arası olan geçerliliği olan yargı kurumları Fransızca ve İnglizce dillerini kullanıyorlar. Bunun Gs mezunlarına sağladığı avantajı görmezden gelmek çok acımazsızca olur.
 • torpilsiz bişi olmuyor
 • Üniversite farketmeden hukuk mezun boş kalmaz diye duymuştu genelde avukat oluyorlar.
 • o kadar çok özel üniversite açıldıki -ilaveten hukuk fakültesi-hukuk mezunu sayısı it sürüsü gibi arttı..Açılması en kolay fakültelerden birisi hukuk aksine çok da kârlı..Bina+öğretim görevlisi+ sıra.. bir mühendislik fakültesi gibi labaratuar yada benzeri şeylere ihtiyaç duymadığı için bütün vakıf üni lerinde hukuk açarlar 2-3 sene içerisinde dikkat ettiyseniz..
  Bu hal içinde galatasaray hukuk gibi bir kurumdan mezun olana helal olsun dan başka ne denilebilirki..üstüne forsu+2 yabancı dil cabası..
 • Gs mezunlarının hangi bölüm olursa olsun iş bulma derdine düstüklerini sanmıyorum. Olsa olsa nasıl bir iş aradıkları konusunda farklılıklar olur.
 • İş bulup çalışıyorlardır işte daha ne olacak?Kaliteli üniversitelerden mezun olan on binlerce insan var bunların hepsi süper kazanmıyor.Hukuk fakülteleri zaten yüksek puanla alıyor benim için galatasaray,ankara falan filan farketmez hukuk aynı gözümde.Hem bu okul olayı adamı yerin dibinden alıp göklere çıkarmıyor.Kaliteli üniversitede belli bir kültür alırsınç.Onların belirli normları vardır kimisi yabancı dili süper öğretir,kimisi çok sosyal öğrenci yetiştirir.Her okulun farklı yapısı vardır.Önemli olan okul bittikten sonra iş hayatında başarılı olmak.İş hayatı sadece okul ismiyle yürümüyor sende de cevher olacak.
 • adam ekşi sözlükte sırf zırmalamak için ciddi saçmalamış. Fransızcayı sanki zimbabwece filan sanıyor herhalde aklıevvel.
  Her avukat boşanma davasına ya da ödenmeyen cep telefonu faturalarının icra takibine bakıyor sanıyor herhalde bu sözlük ağızı ezberlermiş arkadaş.
  En basitinden piyasada kaç tane fransızcası iyi birçok uluslararası firmaların uluslarararası hukuku için gerekli avukat var?
  Fransızca bilmek Türkçe ya da İngilizce bilmemek filan mı demek acaba?
 • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.