Şimdi Ara

_-_-_-_-GRUP GAKGOŞ ELAZIĞ-_-_-_-_ 100. üyemiz paladin_v (23. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
593
Cevap
7
Favori
63.038
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • benide ekleyin dogukan23---------------""""KeBaN""""
  • Benimki biraz taciz gibi olacak ama hepiniz şimdiden kusura bakmayın,

İçinizde şu ÇEDENE KAHVENİZİ anlatabilecek hiç kimse yokmu YAHU

Yoksa iyi birşey değilmi acaba?
  • gakko yaz gakgos1903 bende geldim burdayım
  • quote:

Orjinalden alıntı: nonto

Benimki biraz taciz gibi olacak ama hepiniz şimdiden kusura bakmayın,

İçinizde şu ÇEDENE KAHVENİZİ anlatabilecek hiç kimse yokmu YAHU

Yoksa iyi birşey değilmi acaba?

Elazığ ve civarında yetişen menengiç ağacından toplanan Çedene’den özel yöntemlerle yapılır. Birçok hastalığa iyi gelen Çedene kahvesi nefis kokusuyla misafirlere ikram edilen önemli bir içecektir.

Hazırlanışı:

1 Fincan kahve yapmak için Cezveye; 1 Fincan su veya süt, 1 Çay kaşığı Çedene kahvesi, Arzu edildiği kadar şeker, eklenerek; orta ateşte kaynamaya başladıktan sonra birkaç kez karıştırılıp 6–7 dakika daha kaynatılır, sıcak olarak içilir

Çedene Kahvesinin Faydaları

Şifâ kaynağı lezzetli bir kahve olan çedenenin, Nefes darlığı, mide ve akciğer rahatsızlıklarına iyi geldiği tesbit edilmiştir.

• Mide ülserine şifa verir. Midedeki müzmin ağrıları giderir.

• Kabızlığı önler, bağırsakları çalıştırır, dalak için çok yararlıdır.

• Öksürüğü keser, soğuk algınlığına iyi gelir, göğsü açar, bademciğe faydalıdır.

• Ağız kokusunu önler, Nefesin güzel kokmasını sağlar.

• Böbrek kumlarının dökülmesine yardımcı olur.

• Vücudu kuvvetlendirir, dinçleştirir, güç ve enerji verir.(alıntıdır)

umarım açıklayıcı olabilmişimdir.

• ahaha gakkolar napısizz nedisiiz

Tam sömestırda elazığdan memleketime döndüm rahat rahat bi konu dışında bakıyım dedim yine siz alıcanız olsun siz yokmusunuz siz 3 senedir ah ah
  • ahanda geldim gakgoşlar, niye haber vermisiz gücendim valla, darısı diğer gakgoşların başına
  • listeye benide ekleyin
  • kardeşim benide eklersen sevinirim 94. olmak istiyorum doğum yılım ! Benide alın gakkoş kardeşlerim

(Antalya 'dan ) (ama GAKKOŞ)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lopy -- 12 Temmuz 2009; 15:32:10 >
  • benide ekleyin istanbul, izmir...
  • Ya 4 Gün Önce Ekle dedim Baboş Hala almamışın 94. Üyelik istiyorum
  • beni de ekleyin gakkoslar

dogum elazig, su an ikamet ankara.
  • gakkom konu guncel se hemen benıde ekleyın ikamet ankara ama elazıglıyız bilen varsa ögretmen evının yakınlarında anneanem oturur yazları gıderız
  • 6 yıl okudum :p
    elazığ için bikaç site yaptım.. elazığsporla bikaç deplasmana gittim vaktim olduğu sürece içerdeki tüm maçları takip ettim 5 yıl aynı evde kaldığım ev arkadaşımda elazığlıydı -tüm elaziz türkülerini binlerce kez dinlemişliğim var- :) iş hayatıma da elazığda şekil vermeyi düşünüyorum bende elazığlı sayılırım.. :)
  • Listeyi biraz geç güncelledim bunun için gusura bakmayın arkadaşlar. Yeni gelen herkesi ekledim. 100 üyeyi geçtik. Hepiz hoşgelmişsiz. Allahıza gurban.
  • elazığda 29 ekim hazırlıkları

hükümet konağı

gazi caddesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mercan2317 -- 28 Ekim 2009; 16:09:53 >
  • Karakoçanlı var mı aramızda belki tandıklar vardır sitede haberimiz yok
  • Merhaba İstanbul Esenlerde oturuyorum..Elazığ Sivriceliyim benide ekleyinn..

buarada Elazığ ımızla ilgili fotoğraf toplamak isteyen arkadaşlar varsa aşagıdaki linke tıklayabilirler..

http://www.google.com.tr/search?q=elaz%FD%F0&domains=wowturkey.com&sitesearch=wowturkey.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tolga2328 -- 17 Kasım 2009; 20:14:04 >
  • Elazığ ımızı tanımak isteyenlere:

*Kahraman Türk milliyetçisi bir halka sahip şehirlerimizdendir.Elazığ merkez köylere kayıtlı nüfusu tamamen Türktür.Ancak son yıllarda çevre illerden çok göç alıp olumsuz etkilenen şehirdir.Bu arada Gakkoşlar tıpkı Osmanlı gibi oğuzların kayı boyundandır.

*Milliyetçiliğin, Vatanseverliğin Baş Kalesi,
    Terörün her daim lanetlendiği topraklar !

*Türkiyenin en büyük yerleşim birimlerinden biri.

*Türkiye'nin Gakkoş üssüdür.

*81 vilayet arasında sosyoekonomik sıralamada 20.sırada bulunmaktadır.birçok kişinin Erzurumdan küçük olduğu sanması ilin çok tanınmamasının bir göstergesi durumundadır. Merkez nüfusu 300.000 in üzerindedir.

*40. yaşına yaklaşmış bir üniversitesi mevcuttur.

*Doğuda milliyetçi bir şehir konumundadır. Dolayısıyla ülkücü mafya babaları ya da ulusalcı tetikçilerin çıktığı bir şehirdir.

*Mehmet Ağar, Yeşil kod adlı Mahmut Yıldırım (elazığ imam hatip lisesi mezunu),Necdet Ulucan,Akgünler, Erhan Tuncel, Veysel Özerdem, Alparslan Aslan, hatta sanalları olarak Polat Alemdar, Abdülhey, Güllü erhan vs..

*Milliyetçi bir şehir olmasının kamuflesi ile de dursun karataş, cemil bayık, aysel tuğluk, nizamettin demirtaş gibi isimlerde Elazığlıdır.

*Palu ve civar ahalisinin katkıları ile kimi ülkücü, kimi pkk bağlantılı avrupa uyuşturucu ticaretinde de Elazığlılar çok etkendir.

*dtp'nin yeni başkanı ile birlikte üç dtp m.vekili de Elazığ doğumludur fakat Elazığda, Elazığa yerleşmiş tunceliler dışında dtp'ye neredeyse hiç oy çıkmamış, dahası dtp seçim otobüsü kurşunlanmıştır.

*Mehmet Ağar dışında önemli bir siyasi aktör olan, Mhp genel sekreteri Cihan Paçacıda Elazığlıdır. Birçok illegal ve terör örgütü üst kadrosunun memleketi olmasına rağmen Türkiye'de ilk ve bildiğim kadarıyla tek olarak pkk sempatizanının linç edilerek öldürüldüğü şehirdir.

*1995 seçimlerinde tansu çillerin seçim otobüsüne saldırılmış, mesut yılmaz ise domates ve yumurta saldırısına uğradığı için seçim konuşmalarını yapamadan şehirden ayrılmak zorunda kalmıştır. Terör olaylarının yükselmeye başladığı yakın zamanda shp genel başkanı murat karayalçın güvenlik güçleri sayesinde linç edilmekten kurtulmuş olay basına pek yansımamıştır.

*90'lı yılların ortasında bir malatya deplasmanında yaşananlar nedeniyle, yabancı bir araştırma merkezi tarafından o sene dünyanın en holigan 2.taraftarı seçilmiş taraftara sahip olan ve daha sonraki yıllarda Türkiye 1.futbol liğine (süperlig) damgasını vuran bir d.bakırspor maçı yaşamış futbol takımına sahiptir.

*Herşeye rağmen Milliyetçi-Muhafazakar kimliği ile bilinen ve öyle de olan, Yozgatlıların, Erzurumların, Maraşlıların çok sevdiği bir şehirdir.

*apo, Elazığda örgütlenme sağlanmadan kürt devletinin kurulmasının mümkün olmadığını belirtmiştir. Zira böyle bir örğütlenme de sağlanamamıştır.

*Musikisi hayran olunasıcadır.

*Elazığlı bir arkadaşımın hakkında '' Elazığ Türkiye Cumhuriyeti gibidir; bütün komşularıyla kavgalıdır'' dediği muhafazakar şehir.

*Elazig deyince aklima
    -kebanda yedigimiz ve tadi damagimizda kalan alabaliklar
    -harput kalesinde butun asaletiyle dalgalanan ay yildizli bayragin altinda o toy sesleriyle "canim sena feda olsun buyuk Turkiyem" diyen gençler
    -otobuste titrek sesiyle torunu yasindaki genç kiza "kizim sen geç otur ben ayakta kalirim" diyen asil amcalar
    -ve topraginin her kosesi ayri bu huzur ve asalet kokan
    buyuk bir memleket geliyor aklima...

*1- Eğer ki oturduğu yerde en az iki iskemble işgal edise,
    2- Herhangi bir içeceği şişeden bardağına doldurduhdan sonra şişede galanını gafaya dikise,
    3- Yolda yürüken gendisi önde, garısı beş metre arhada yürise, o şahsın yüzde yüz Elazığ'lı olduğunu bilimidiniz?

*Türkmen şehridir desem yanlış olmaz.
    Yukarı şehir diyede bilinen Harput Osmanlıya sancaklık yapmıştır.
    kimilerine göre anadoluya ilk yerleşen türkmen aşiretleri tarafından yurt edilmiştir.
    kimilerine göre ise kafkaslardan parça parça halinde gelen türkmen aşiretler tarafından yurt edinilmiştir.

*Hankendi, Mollakendi, Hazar baba gibi yerleri vardır ki aynı isimler Azerbaycan'da da kullanılan bölge isimleridir.

*Evliyalar şehridir aynı zamanda burası;
    Arap baba, Feti Ahmet baba, Memet baba ve daha bir dolusu evliya çıkarmıştır.

*Alperen kelimesine ilk bu şehirde raslanmıştır.
    Harput'ta eski mezarlar üzerinde yapılan araştırmada mezarlarda isimler değil ünvanlar bulunduğu görülmüş. bu ünvanlardan biride Alperendir.

*Güzel bir mani oldukça tebessüm ettiren;
    yedin gara erik çağala
    dedin yaralarım sağala
    ahanda düştün vıriğe(ishal)
    ağla gakkom ağla...

uludağ sözlükte geçen benim derlediğim yorumlardır..

saygılar..

• Gakkolarımın bayramını kutlarım. Bu yaz memleketteyim inşallah
  • Ben Samsundayım babam ElazığLı annem Samsunlu ama beni de yazabilirsiniz :)
  • 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.