Şimdi Ara

Grundig VLX8586 Serisi Tv Hakkında Her Şey (45. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
905
Cevap
19
Favori
41.889
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Kadyr

bence hemen yüklemeyin. bir şey çıkarmışlardır falan. mesela youtube. sıkıntı yaşarız
    Hemfikiriz. Ben de o yüzden sordum yükleyen arkadaşa.

Zaten birkaç defa denedim, yükleyemedim. Tv'yi fabrika ayarlarına geri döndürdüm, yine yükleyemedim. Anlamadım neden yüklenmiyor.

Ayrıca fabrika ayarlarına dönmeden önce bazen kumandada basılan tuşlara tepki vermeme sorunu vardı az da olsa. Fabrika ayarlarına döndükten sonra çok daha kötü oldu. Şimdi sık sık algılamıyor, tek çare sağdaki açma kapama tuşundan kapatıp açmak. Sonra düzeliyor ama yarım saat geçmeden yine aynı. Yani kısacası FABRİKA AYARLARINA DÖNMEYİN SAKIN. Benim tecrübem bu yönde oldu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben yükledim. Yükleme işlemi uzun sürüyor ve bu sırada tv'yi kapatmamanız gerekiyor. Yüklemeden sonra uygulamalarda ve menülerde kayda değer bir değişiklik görmedim. Netflix ve youtube apple tv üzerinden kullandığım için onlara da yorum yapamıyorum. Ama tvnin menülerinin hızlandığını söyleyebilirim.
  • ueaydin U kullanıcısına yanıt
    selam. tv üzerinden netflix ve youtube deneme şansınız var mı ona göre yükleyelim bizde.
  • Bende güncelleme gorunmuyor artik, geri mi cektiler acaba?

• avastos A kullanıcısına yanıt
    Benim 8600 de de yok. Bu arada tv aparatı aldım sanırım uyacak içinden çıkan vidalar uymadı 6x20 vida olacak 6x15 almıştım yetmedi. Bayramda montaj yaparım sana resim atacağım aklımdasın. Mal bu parasına göre güzel
    n11.com'dan PLUSAPARAT 22"-84" ARASI TÜM TV 'LER İÇİN ASKI APARATI seçtim! Alışverişin Uğurlu Adresi'nde fiyatlar harika!
    https://urun.n11.com/aski-aparati/plusaparat-22-84-arasi-tum-tv-ler-icin-aski-aparati-P98630413

• quote:

Benim 8600 de de yok. Bu arada tv aparatı aldım sanırım uyacak içinden çıkan vidalar uymadı 6x20 vida olacak 6x15 almıştım yetmedi. Bayramda montaj yaparım sana resim atacağım aklımdasın. Mal bu parasına göre güzel
    n11.com'dan PLUSAPARAT 22"-84" ARASI TÜM TV 'LER İÇİN ASKI APARATI seçtim! Alışverişin Uğurlu Adresi'nde fiyatlar harika!
    https://urun.n11.com/aski-aparati/plusaparat-22-84-arasi-tum-tv-ler-icin-aski-aparati-P98630413
    Hocam teşekkür ederim, vida detayı hakkında bilgim yoktu, siz söylemeseniz bulamazdım da. Alacağım zaman referans olur bana.

Güncelleme iptal edildi sanırım, yok çünkü.

Montajı yaptım parasına göre fena ürün değil.
    Vidalar ile TV arası boş görünüyor arada plastik pul olması lazım ben takmadım vida kısa geldiği için pulsuz Taktım arka kasa biraz kasıldı. Uzun vidayı alacağım 6x25 olan ona göre de 8 adet pul alacağım bu sefer vida uzun kalır ise pul ile sabitlesin diye. İçinden çıkan o siyah kalın pullar sadece görsel amaçlı vidalar çıplak kalmasın diye yoksa benimkide şuan sıkı tutuyor. Diğer tv lere göre bizde plastik çıkıntı var o yüzden vidayı sım sıkı sıkmıyorsun ama vida içeri girdiği için ve yük aşağı doğru olduğu için sorun olmuyor.
    Bu arada benim tv vlx8600 seninki ile arkası aynıdır sanırım.vida ve pullar en fazla 5tl tutar. Cıvatacı hırdavatçılardan alabilirsiniz.

https://www.koctas.com.tr/diall-metrik-vida-silindir-basli/p/1000142399

Grundig VLX8586 Serisi Tv Hakkında Her Şey

• quote:

Montajı yaptım parasına göre fena ürün değil.
    Vidalar ile TV arası boş görünüyor arada plastik pul olması lazım ben takmadım vida kısa geldiği için pulsuz Taktım arka kasa biraz kasıldı. Uzun vidayı alacağım 6x25 olan ona göre de 8 adet pul alacağım bu sefer vida uzun kalır ise pul ile sabitlesin diye. İçinden çıkan o siyah kalın pullar sadece görsel amaçlı vidalar çıplak kalmasın diye yoksa benimkide şuan sıkı tutuyor. Diğer tv lere göre bizde plastik çıkıntı var o yüzden vidayı sım sıkı sıkmıyorsun ama vida içeri girdiği için ve yük aşağı doğru olduğu için sorun olmuyor.
    Bu arada benim tv vlx8600 seninki ile arkası aynıdır sanırım.vida ve pullar en fazla 5tl tutar. Cıvatacı hırdavatçılardan alabilirsiniz.

https://www.koctas.com.tr/diall-metrik-vida-silindir-basli/p/1000142399

Üstad iyi bayramlar öncelikle,
    Ben tv nin arkasına baktım şimdi, bizimkinde de o çıkıntı var ancak bizim modelin montajı farklı. Yukarıda vida yeri yok, sabitleme vidalarının hepsi çıkıntı üzerine konumlandırılmış. Kullanma kılavuzunda da göstermiş resim ile. Aşağıya resim ekliyorum.

Vesa standardında olan herhangi bir aparat uyar diye yazılmış, 400x200 diye de ölçü var.

Vesa apart diye aratınca çıkan aparatlarda da 400x200 ve 400x400 destekler yazıyor. Sanırım vesa olan hepsi uyuyor.

Ancak şu vida işi biraz karmaşık sanırım. Keşke onun da bilgisini yazsalarmış mesela 6x25 mm gibi.

Sizin ufaklık da tvnin önünde oturuyor resimde, maşallah Allah bağışlasın. Görebildiğim kadarıyla 1 yaşından büyük ve yürüyordur sanırım

Benim almama daha zaman var, henüz ufaklık ayaklanmadı, bakalım aldığım zaman yine buraya yazarım.

Bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi avastos -- 24 Mayıs 2020; 14:26:4 >

• quote:

Orijinalden alıntı: avastos

Üstad iyi bayramlar öncelikle,
    Ben tv nin arkasına baktım şimdi, bizimkinde de o çıkıntı var ancak bizim modelin montajı farklı. Yukarıda vida yeri yok, sabitleme vidalarının hepsi çıkıntı üzerine konumlandırılmış. Kullanma kılavuzunda da göstermiş resim ile. Aşağıya resim ekliyorum.

Vesa standardında olan herhangi bir aparat uyar diye yazılmış, 400x200 diye de ölçü var.

Vesa apart diye aratınca çıkan aparatlarda da 400x200 ve 400x400 destekler yazıyor. Sanırım vesa olan hepsi uyuyor.

Ancak şu vida işi biraz karmaşık sanırım. Keşke onun da bilgisini yazsalarmış mesela 6x25 mm gibi.

Sizin ufaklık da tvnin önünde oturuyor resimde, maşallah Allah bağışlasın. Görebildiğim kadarıyla 1 yaşından büyük ve yürüyordur sanırım

Benim almama daha zaman var, henüz ufaklık ayaklanmadı, bakalım aldığım zaman yine buraya yazarım.

Bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim...

Alıntıları Göster
    Hatta şimdi 55vlx8600 a da baktım,

https://www.manualscat.com/tr/grundig-55-vlx-8600-bp-kullanma-kilavuzu

Bu linkte kullanım kılavuzu var, 11. sayfada montaj bilgisi var, sizin paylaştığınız resimdeki gibi, çıkıntıların üzerinde değil motaj yeri. Sizinki için de vesa yazmış ama sanırım 400x400 diye geçen ölçü.

Bu durumda vesa standardı denmiş olsa bile vida uzunluğu standardı sağlanmamış oluyor.

Bakalım biz nelerle karşılaşacağız montaj yapacağımız zaman

Hocam sanada iyi bayramlar daha 9 aylık kenarlardan ayağa kalkıyor tv ye vuruyordu:) sizinkinide Allah bağışlasın. Bu arada bu tv ye takılan ayağın her yeri vida. 400x200 e de uyabilir satıcıya bir sorarsınız. İçinden bir sürü vida çıkıyor ama tv ler standart olmadığı için uymuyor. Daha önce ultimate kaliteli marka aparat almıştım ondada bir sürü vida boşa gitti.

• quote:

Orijinalden alıntı: avastos

Hatta şimdi 55vlx8600 a da baktım,

https://www.manualscat.com/tr/grundig-55-vlx-8600-bp-kullanma-kilavuzu

Bu linkte kullanım kılavuzu var, 11. sayfada montaj bilgisi var, sizin paylaştığınız resimdeki gibi, çıkıntıların üzerinde değil motaj yeri. Sizinki için de vesa yazmış ama sanırım 400x400 diye geçen ölçü.

Bu durumda vesa standardı denmiş olsa bile vida uzunluğu standardı sağlanmamış oluyor.

Bakalım biz nelerle karşılaşacağız montaj yapacağımız zaman

Alıntıları Göster
    6x25 ile benimki tam oldu. Muhtemelen senin kine içinden çıkan vidalar bile uyabilir

• Kadyr K kullanıcısına yanıt
    Son hali güzel olmuş

Hocam selam. Sen tv ye uygulama falan yükleyebiliyor musun?

• quote:

Hocam selam. Sen tv ye uygulama falan yükleyebiliyor musun?

Selam,

Aldigimdan beri birkac kere denedim, yukleyemedim. Yuklenecek bir yer de bulamadim. Sanirim oyle bir ozellik yok, son guncellemede standart ne verildiyse onlar var, haricinde bir yukleme yapilamiyor herhalde. Ya da ben beceremedim Grundig VLX8586 Serisi Tv Hakkında Her Şey 

• Sanırım o şekilde bende bulamadım. İçinde ne var ise o. Smart ip TV önerdi arkadaşım o yüzden ona bakacaktım. Sağlık olsun. Bir şey sorayım bazsn YouTube izlerken reklam çıktığında yükleniyor takılıyor bağlantı gitmiş gibi sende de oluyor mu?

• quote:

Sanırım o şekilde bende bulamadım. İçinde ne var ise o. Smart ip TV önerdi arkadaşım o yüzden ona bakacaktım. Sağlık olsun. Bir şey sorayım bazsn YouTube izlerken reklam çıktığında yükleniyor takılıyor bağlantı gitmiş gibi sende de oluyor mu?

Evet, bazen youtube da reklam yükleyeceği zaman donup kalıyor. Sanırım reklama geçerken yükleyemiyor, sonra da takılı kalıyor. Exit yapıp tekrar youtube a girince düzeliyor. Bu sorun tv yeniyken çok sık oluyordu, ama son 2 yıldır çok nadir oluyor. Bu yuzden rahatsız edici veya can sikici boyutta degil.

Sürüm eski olmasına rağmen netflix kusursuz çalışıyor. Puhu tv ile blu tv de sorunsuz. Diğer uygulamaları zaten kullanmıyorum. Çok uygulama var, sizin keşfettiğinkz işe yarra bir uygulama varsa söylerseniz sevinirim. Ben pek işe yarar uygulama bulamadım.

Web tarayıcı rezalet, bunu düzeltmediler. Bir siteye girmek işkence, gezinmek ayrı bir işkence. Hele film sitesine girerseniz reklamlar yüzünden iyice sapıtıyor. 2019 model 55 inc arcelik tv vardı komşuda. Onun smart arayüzü bizimkiyle ayni. Ama web tarayıcıyı onda cok guzel yapmislar. Her siteye rahat girip cikiyor, film de acip sorunsuz oynatiyor. Keske o tarayiciyi bizim tvye aktarmanin yolu olsaydi.

Bir de bende hala kumandayı algilamama sorunu devam ediyor. Haftada her gun kullandigimi varsayarsak 3-5 kere oluyor. Bur tuşa basınca televizyonun sol alttaki mavi isigi yanio sonuyor, yani kumandadan komut basariyla tv ye ulasiyor, ama tv komutu gerceklestirmiyor, tv kanali sorunsuz calismaya devam ediyor ama sanirim arka planda yazilim donmus oluyor. Tvyi sagdaki anahtardan kapatip acmak gerekiyor.

Aslinda tv donanim olarak gercekten bugun bile cok iyi. Bir ufak guncelleme ile yukarida saydigim sorunlarin hepsi tamamen cozulebilir, ama bunu yaparlarsa yeni tv satamazlar...

Dolayisiyla ben cok rahatsiz edici olmayan ufak tefek sorunlara ragemen hala cok memnunum.

• Telefonda Grundig kumanda uygulaması var bazen kullanıyorum. Tv de dediğin gibi YouTube Netflix puhu vs onlar rahat ve hızlı. Güncel bir çok tv den hızlıdır belkide. Genel olarak bende memnun kaldım. Sesi de güzel ama bazı video veya filmlerde zırıltı yapıyor dts onu anlayamadım. Tekrar alır mıyım bilmiyorum ama fp ürünü kesinlikle.

55vlx 8586 televizyonum var aynı sorunlar sanırım hepimizde var. Youtube da film izliyorum reklam girince donup kalıyor bazen, televizyonu kapatıp açmadan tekrar da youtube girmiyor. Film izlemek iyice sıkıntı oldu, kumandalarda da donmalar olunca bu gün fabrika ayarlarına yükledim, güncelleme de yapmadım bakalım ne olacak.

Benim sormak istediğim bu televizyonlarda kablosuz ekran yansıtma özelliği yok mu? Laptop ile Youtube da film izlerken tv ye yansıtıyor, ama başka sitelerden maç ve ya film izlerken ekranı yansıt dediğimde uyumsuz diyor. Biraz uğraştım başaramadım. Yardımcı olacak arkadaş var mı acaba.

• quote:

Orijinalden alıntı: konjektor

55vlx 8586 televizyonum var aynı sorunlar sanırım hepimizde var. Youtube da film izliyorum reklam girince donup kalıyor bazen, televizyonu kapatıp açmadan tekrar da youtube girmiyor. Film izlemek iyice sıkıntı oldu, kumandalarda da donmalar olunca bu gün fabrika ayarlarına yükledim, güncelleme de yapmadım bakalım ne olacak.

Benim sormak istediğim bu televizyonlarda kablosuz ekran yansıtma özelliği yok mu? Laptop ile Youtube da film izlerken tv ye yansıtıyor, ama başka sitelerden maç ve ya film izlerken ekranı yansıt dediğimde uyumsuz diyor. Biraz uğraştım başaramadım. Yardımcı olacak arkadaş var mı acaba.

Tv de ekran yansitma diye bir yer var sanirim. Su an evde degilim bakamiyorum. Oradan adimlari takip edince telefon/bilgisayarda da ayni ozellik varsa oradan da acinca zaten tv'yi goruyor. Bu sekilde telefonun ekranini oldugu gibi tv ye aktarabiliyoruz.

Ancak ben bu ozelligi asla verimli kullanamadim. Uak ufak takilmalar ve gecikmeler oldu, bu sekilde film izlemek mumkun olmadi maalesef. Telfon ekranini tv ye aktarip resimlere bakmak veya interneti kullanmak icin kullandigimda sorun yok ama film izleme veya mac izleme icin bende duzgun calismadi.

Youtube daki sorunu bende nadiren yapiyor. O yuzden cok sorun etmiyorum. Kumanda algilamama sorunu daha sık oluyor ve daha can sıkıcı. Ancak totalde ben hala televizyondan cok memnunum. Benim icin en onemlisi goruntu ve hareketli sahne olayi, bu ikisi bj tv de cok iyi.

• Merhaba.

Firmware v06.013.00 olarak, netflix versiyonu hala 2014.1.5?

şimdiden teşekkürler

• 
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.