Şimdi Ara

Grundig VLX8586 Serisi Tv Hakkında Her Şey (44. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
904
Cevap
19
Favori
41.903
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ofulanbe

arkadaşlar 40 VLX 8600 WP model numaralı Grundig TV için sitede sorguladığım da V06.008.00 güncellemesi olduğunu gördüm fakat yazılımı kurmayı başaramadım
    yardımcı olabilir misiniz ?
    Benim güncellemeler otomatik gelmişti, manuel kurulum kendim yapmadım hiç.

Manuel olarak siteye sürüm yüklendiyse bir iki ay içinde otomatik olarak da dağitima sunulur (Tabi tvde wifi varsa)

Ama manuel olarak da kurulur tabiki. Yanlis yonlendirmeyeyim sizi, son 3-4 sayfayi bir okuyun, manuel guncellemeyi basariyla yapanlar oldu konuda. Flash bellegi once formatlamak gerekiyordu sanirim.

Yine konuyu gören baska bilen bir arkadas olursa yazar.

Sonuc olarak guncellemeyi yine de yapamazsaniz tekrar mesaj yazin, ben de arastirip yardimci olmaya calisirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi avastos -- 21 Eylül 2019; 17:24:43 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: avastos

Manuel olarak siteye sürüm yüklendiyse bir iki ay içinde otomatik olarak da dağitima sunulur (Tabi tvde wifi varsa)

Ama manuel olarak da kurulur tabiki. Yanlis yonlendirmeyeyim sizi, son 3-4 sayfayi bir okuyun, manuel guncellemeyi basariyla yapanlar oldu konuda. Flash bellegi once formatlamak gerekiyordu sanirim.

Sonuc olarak guncellemeyi yine de yapamazsaniz tekrar mesaj yazin, ben de arastirip yardimci olmaya calisirim.

Alıntıları Göster
    Güncellemeyi tavsiye eder misiniz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Alıntıları Göster
    merhaba
    güncellemeyi yüklemeyi sonun da başardım önceki sayfalar da bir arkadaşımız farklı bir USB bellek ile denediğin de güncellemeyi yükleyebildiğini yazmış , arkadaşımızın söylediği gibi farklı bir USB bellek ile denediğim de güncellemeyi sorunsuz yükleyebildim
    fakat ben herhangi bir fark göremedim

• quote:

Orijinalden alıntı: helluri

Güncellemeyi tavsiye eder misiniz

Alıntıları Göster
    Hocam yanlış anlaşıldı galiba, güncelleme bizim cihaza (vlx8586) gelmemiş, bir arkadaş grundig marka başka bir cihaza manuel güncelleme için soru sormuş, ben ona cevaben yazmıstım o mesaji.

Yani maalesef bizim VLX 8586 lara yeni bir güncelleme gelmedi, daha da gelmez artık.

• quote:

Orijinalden alıntı: ofulanbe

merhaba
    güncellemeyi yüklemeyi sonun da başardım önceki sayfalar da bir arkadaşımız farklı bir USB bellek ile denediğin de güncellemeyi yükleyebildiğini yazmış , arkadaşımızın söylediği gibi farklı bir USB bellek ile denediğim de güncellemeyi sorunsuz yükleyebildim
    fakat ben herhangi bir fark göremedim

Alıntıları Göster
    Çoğu guncellemede menülerde veya ayarlarda değişiklik olmuyor. Daha önceden servislerce raporlanan ufak tefek hata düzeltmeleri oluyor. Bununla beraber panelin renk ayarları da oynanmis olabiliyor. Tabi bunlari da kullanicilar farketmez dogal olarak.

Misal bizim vlx 8586 serilerine 3 kere güncelleme geldi. Bunlardan ikisinde biz kullanicilar hicbir fark goremedik ama bazi kullanicilar yasadiklari yeniden baslatma, kumanda tusuna basilmasina ragmen islem yapmam gibi bazi sorunlarin cozuldugunu yazdilar.

Diger guncellemede ise tarayiciya html5 destegi gelmis, goruntude bariz bir iyilesme olmus, ayarlar menusunde bir iki degisiklik olmustu.

• 4-5 yıldır bu televizyonu kullanıyorum genelde memnunum ama son günlerde bazen kumanda çalışmamaya başladı.Televizyonun elektriğini kesip tekrar açtığımda kumanda çalışmaya başlıyor. Sorunun yazılımsal olabileceğini tahmin ediyorum. Bu televizyona nasıl ve hangi yazılımları atmam gerekiyor. Bu konuda yardımcı olabilecek birileri var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tugiacar

4-5 yıldır bu televizyonu kullanıyorum genelde memnunum ama son günlerde bazen kumanda çalışmamaya başladı.Televizyonun elektriğini kesip tekrar açtığımda kumanda çalışmaya başlıyor. Sorunun yazılımsal olabileceğini tahmin ediyorum. Bu televizyona nasıl ve hangi yazılımları atmam gerekiyor. Bu konuda yardımcı olabilecek birileri var mı?
    Kumandada bir tuşa basınca (mesela ses kısma) televizyonun sol alttaki mavi ışığı yanıp sönüyor. Normalde bu mavi ışık yanıp söndüğünde kumandadan komut televizyona iletildi, televizyon da bu komutu aldı anlamına gelir. Ama ses kısılmadı.

Bu bahsettiğim durumsa sizin yaşadığınız problem, yazılımsaldır. Ve bir çözümü ben bulamadım. Ama ben bu durumu çok nadir yaşıyorum, ve kapatıp açmaya gerek kalmadan birkaç dakika sonra düzeliyor. Dediğim gibi nadir yaşadığım için sorun etmedim.

Yeni sürüm yok, artık zaten çıkmaz da.

Ben size "fabrika ayarlarına dönme" yi denemenizi tavsiye ederim. Bu şekilde tamamen düzelmese de kabul edilebilir derecede olacak şekilde düzelebilir. (Fabrika ayarlarına dönerseniz sanırım kayıtlı kanal listesi, wifi ayarları vs, siliniyor)

Hariçten yeni yazılım sadece servislerde mevcut, onlar yükleyebilir. Ama zaten son sürüm kurulu ise servisin yapacağı yeniden yazılım yüklemek sorunu çözmez...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi avastos -- 6 Aralık 2019; 23:13:11 >

• quote:

Kumandada bir tuşa basınca (mesela ses kısma) televizyonun sol alttaki mavi ışığı yanıp sönüyor. Normalde bu mavi ışık yanıp söndüğünde kumandadan komut televizyona iletildi, televizyon da bu komutu aldı anlamına gelir. Ama ses kısılmadı.

Bu bahsettiğim durumsa sizin yaşadığınız problem, yazılımsaldır. Ve bir çözümü ben bulamadım. Ama ben bu durumu çok nadir yaşıyorum, ve kapatıp açmaya gerek kalmadan birkaç dakika sonra düzeliyor. Dediğim gibi nadir yaşadığım için sorun etmedim.

Yeni sürüm yok, artık zaten çıkmaz da.

Ben size "fabrika ayarlarına dönme" yi denemenizi tavsiye ederim. Bu şekilde tamamen düzelmese de kabul edilebilir derecede olacak şekilde düzelebilir. (Fabrika ayarlarına dönerseniz sanırım kayıtlı kanal listesi, wifi ayarları vs, siliniyor)

Hariçten yeni yazılım sadece servislerde mevcut, onlar yükleyebilir. Ama zaten son sürüm kurulu ise servisin yapacağı yeniden yazılım yüklemek sorunu çözmez...

Alıntıları Göster
    teşekkürler...sanırım tek seçenek fabrika ayarlarına dönmek.

• Benim vlx 8600' de geldi bu V06.008.00 güncellemesi. Otomatik yaptım ama yapılan değişiklikler nedir görme imkanımız yok mu acaba?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: memothegreat

Benim vlx 8600' de geldi bu V06.008.00 güncellemesi. Otomatik yaptım ama yapılan değişiklikler nedir görme imkanımız yok mu acaba?
    Güncelleme yeni mi çıktı?

Neyin değiştiği ile ilgili resmi açıklama yapılmıyor.
    Anca servisler biliyor olabilir bi ihtimal.

• avastos A kullanıcısına yanıt
    Yeni değil sanırım. Googledan aratınca başka modellere önceden geldiğine dair yorumlar okudum. Benim modele yeni uyarladılar galiba. İçeriğini öğrenemedim ama.
  • Bizim bu tv yi duvar askı Aparatı ile kullanan var mı? Arkası tam düz değil galiba biraz farklı hangi aparatı alacağız buna

• quote:

Orijinalden alıntı: Kadyr

Bizim bu tv yi duvar askı Aparatı ile kullanan var mı? Arkası tam düz değil galiba biraz farklı hangi aparatı alacağız buna
    Ben de yakın zamanda alacağım. Bebek ayaklaninca sabitlemek şart olacak. Kutudan aparat cikmamisti sanirim. Bulup alirsaniz buradan da bilgi verirseniz sevinirim. Ben sizden once almis olursam yazarim buradan yorumlarimi.

• quote:

Ben de yakın zamanda alacağım. Bebek ayaklaninca sabitlemek şart olacak. Kutudan aparat cikmamisti sanirim. Bulup alirsaniz buradan da bilgi verirseniz sevinirim. Ben sizden once almis olursam yazarim buradan yorumlarimi.

Alıntıları Göster
    evet hocam bende aynı dertten dolayı alacağım. bizim tv vesa standartlarında değil sanırım öyle idi. şu korona muhabbeti bitsin ancak bakabilirim mağazalara. nette pek bulamadım
  • avastos A kullanıcısına yanıt
    kullanma klavuzunu inceledim vesa 400*400 uyuyor demiş. o zaman bir çok malzeme uyuyor olması gerekli
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kadyr

kullanma klavuzunu inceledim vesa 400*400 uyuyor demiş. o zaman bir çok malzeme uyuyor olması gerekli
    Kılavuz öyle diyorsa bu iyi haber sanırım. 400x400 neredeyse tüm aparatlardaki standart olculerden biri.

• Merhaba, bugün yeni güncelleme geldi,V06.013.00. Yükleme yaptim ama fadkettigim bir degisiklik yok.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • AZ ÖNCE TELEVİZYONU AÇINCA GÜNCELLEME UYARISI GELDİ.
    AMA GÜNCELLE DEDİĞİMDE HATA OLUŞTU DİYOR.
    AYARLARDAN GÜNCELLEME KONTROL ETTİĞİMDE DE GÜNCELLEME GÖRÜNÜYOR AMA YAPAMIYORUM.

GRUNDIG SİTESİNDE DE GÜNCELLEME GÖRÜNÜYOR.

BENDEKİ MEVCUT VERSİYON: V06.005.00
    YENİ VERSİYON: V06.013.00 (25 Şubat 2020)

Güncellemeyi yükleyebilen var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: ElectroTech

Merhaba, bugün yeni güncelleme geldi,V06.013.00. Yükleme yaptim ama fadkettigim bir degisiklik yok.
    Merhaba, siz mesaji gonderdiginizde ben de yeni yaziyordum.

Ben yukleyemedim.

Smart tv de degisiklik var mi, cikartilan veya eklenen uygulama var mi? (Netflix youtube var mi hala)

Tarayici cok kotuydu, o konuda bir degisiklik olmus mu?

Baska bir farkedilir degisim yok mu

• bence hemen yüklemeyin. bir şey çıkarmışlardır falan. mesela youtube. sıkıntı yaşarız
  • 
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.