Şimdi Ara

Grundig VLX8586 Serisi Tv Hakkında Her Şey (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
905
Cevap
19
Favori
41.886
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gurultuye bende karsiyim tabiki. Yuksek ses dinlemem ama kaliteli dinlemeyi severim. Grundig ide bu yuzden tercih ettim. Yayin ile uyumlu oldugunda sesi cok guzel gercekten. Bende ek olarak 2000 lerden kalma sony muzik sesi var onu acinca tv den sogutuyor ama olsun tv arti muzik seti olarak dinliyorum cevrelesin beni diye:) yoksa gidip 5+1 alsak logitec falan thx olanlar pahali epey

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • avastos A kullanıcısına yanıt
    Eyvallah, bilgiler için teşekkürler usta

• Rica ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: pdrdurdu

quote:

Orijinalden alıntı: gkhansim

Kullandığım Panasonic Vt20 serisi plazma bozulup tamir olmadığından ben de Teknosadan 48VLX8586 2399 TL aldım.
    Televizyona fazla para vermek istemediğimden bana f/p olarak uygun geldi.

Bu ürünün güncel bir yazılımı var mı acaba internetten güncelleme yok diyor ama Grundig'in kendi sitesininden seri no ile bakınca aşağıdaki yazılım çıkıyor.
    Bunu kullanan kuran var mı acaba.Grundig VLX8586 Serisi Tv Hakkında Her Şey

Televizyonu biraz kurcalayıp deneyimlerimi paylaşırım.

Hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın..
    Acaba Hd yayınlarda 2 m mesafede görüntüde bozulma oluyor mu,netlikte azalma, insan yüzlerinde pudralama gibi..

Televizyonu biraz kurcaladım eski televizyonum Panasonic VT20 serisi bir plazma olduğundan ve 2500 TL'yi geçmeyen bir şey baktığım ve ilk tercihim PHILIPS 49PUS6561 almak için fiyatların düşmesini bekledim ama 2500'lere inmedi hiç 6561'i nedense çok tukaka yapmışlar burada ama bence rakiplerine göre f/p olarak daha iyi Mağazada video falan oynatım gayet başarılı bir tv. Neyse 8586 için yüksek bir beklentim yoktu ama bence iyi bir ürün.

Yukarı da sorduğum yazılım zaten tv de ki yazılımmış yani güncel.

Kasa kalitesi kullanılan malzeme kendi segmentinde ki benzer fiyatlara satılan rakip ürünlerden daha iyi Samsung KU7000 Vestel falan.
    Ölü piksel yok Işık sızması da yok diyebilirim ki bu bütün Led tv ler de olan bir şey.
    İki kumanda çıkıyor biri küçük sadece kanal değiştirmek için ama kumandalar için çok büyük bir eksi önceki kanala dönme tuşu yok.
    Bağlantı seçenekleri iyi USB 3.0 HDMI CI falan hepsi var DTS ses desteği var.
    Kanal geçişleri normal ama bazen diğer kanala geçtiğinde saniyelik pikselleşme gibi bir şey oluyor.

Uydudan HD yayınlar bence iyi özellikle bazı kanallar da çok daha iyi.( D-Smart belgesel kanalları falan ) Yani gelen yayın ne kadar kaliteli ise tv o kadar başarılı. Belli bir mesafeden izleyince eski tv kadar başarılı. Yalnız görüş açısı değişince biraz vasatlaşıyor. Eski tv her açıdan çok iyi görüntü veriyordu.
    Futbol yayınları iyi öyle top arkasında falan bir iz oluşmuyor.
    Basketbol da Euroleague yayınları çok daha iyi.
    Dediğim gibi gelen yayın ne kadar kaliteli ise tv de o kadar başarılı.
    Kayan alt yazılar sorunsuz titreme falan yok.
    Siyah renk performansı plazmada ki kadar olmasa da çok başarılı.
    İnsan yüzlerinde pudralanmış gibi görüntülerden bahsedilmiş evet bazı yayınlar da var özellikle daha yakın mesafeden izleyince daha çok belli oluyor. Bence bu da yayın kalitesi ile ilgili çünkü bu sorun özellikle bazı stüdyo yayınların da ve SD kanallar da olan bir şey. Çünkü sinema kanalların da izlediğim filmler ve belgeseller de böyle bir şey pek yok. Harici harddisk de izlediğim filmler de hiç yok.Ayrıca pudralı yüz sorunu galiba bütün Led tv ler de var çoğunluk bir şikayet gibi sanki.Eski televizyonum da böyle bir şey yoktu çünkü.
    UHD yayınlarına sadece TRT de bakabildim özellikle maç yayınları falan çok iyi.
    SD yayınları vasat ama beklediğim kadar da kötü değil yine yayın kalitesi diyeceğim çünkü örneğin TV8'5 da ki yayında iyi görüntüler verirken diğer bazı SD yayınlar da kötü olabiliyor. Elbette bu bahsettiğim şey ortalama 2 mt mesafeden izlerken söylediğim şeyler yaklaştıkça görüntü daha da vasatlaşıyor. Gene de eski tv bu konu da çok çok daha iyiymiş.
    Görüntü ayarları ışık renk kontast falan bunlar iyi istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.
    3D performansı eski tv den bile iyi demek ki yazılımla falan gelişen bir teknoloji. Ama ben pek kullanmıyorum gözlük takmak falan bir zaman sonra sıkıntı oluyor. Oturup da bir filmi 3D olarak izlemişliğim yok.

İnternet tarayıcısı sıkıntılı kullanışlı değil.
    Smart özelliği de vasat. Örneğin tivibu eski sürüm olduğu çalışmadı.
    Youtube da bir kaç kısa video oynattım sıkıntı olmadı.
    Ama genel olarak İnternet ve Smart olarak iyi değil. Yani televizyonu alırken bu özellikler sizin tercih sebebiniz ise bu ürün size göre değil.
    Benim için tercih sebebi olmadığından çok takmıyorum bu özelliklere.
    Ses performansı da çok iyi.
    Oyun performansı nasıl bilmiyorum çünkü oyun oynamadığımdan onu deneyimlemedim.

Media Player özelliği bir şey hariç iyi.
    2-3 TB'lık diskleri taktım sorun olmadı hepsini okudu.
    İzlediğim filmler diziler en düşük 720p çözünürlükte bile çok iyi sonuçlar verdi eski tv ile bir fark göremedim.
    Ama alt yazıların Türkçe desteği yok galiba çünkü bazı harfler kare olarak çıkıyor tv de canımı en çok bu sıktı.
    Bunun için bir ayar falan da göremedim. Bunun nasıl düzeleceğini bilen biri varsa yazarsa sevinirim.
    Aslında bir yazılım güncellemesi ile çözülecek bir şey.

Yukarı da yazdıklarım gece ortalama 2-3 mt. mesafeden sarı ışık veya loş ışık ve ışıklar kapalı ortamda ki deneyimlerimdir. Bunu yazma sebebim beyaz ışık da farklı bir görüntü verebilir ki bence verir.
    Gün ışığı performansı biraz daha düşük eski tv bunda da daha iyiydi.

Sonuç olarak ben bu ürünü sadece tv ve hard disk de ki videoları izlemek için almış biri olarak beklentimin üstünde bir sonuç aldım.

Son olarak bu media player alt yazı sorunu nasıl çözülür bir bilen yazarsa sevinirim.

• Alt yazida turkce karakterler gozukmuyorsa. Metin dosyasini acip farkli kaydet seciyorsunuz ve asagida unicode yada ansii yaziyor unicode secilince duzeliyor yada tam tersi hatirlayamadim ama duzeliyor. O sekilde kaydedince

• gkhansim G kullanıcısına yanıt
    avastos A kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun tv niz...

İki kumanda çıkıyor biri küçük sadece kanal değiştirmek için

demişsiniz, ayrıca almadınız kutudan 2 adet çıktı manasında dediniz sanırım? eğer öyleyse TVyi nerden aldınız? çünkü bende tek kumanda çıktı...
  • kocaballi kullanıcısına yanıt
    Evet kutudan çıkan 2 kumanda biri 3-5 düğmeli açma kapama kanal değiştirme gibi küçük bir şey.
    Teknosa dan aldım.
  • Ben de teknosadan aldim.
    Kutudan 2 kumanda cikti, biri kucuk biri normal.
    2 adet de aktif gozluk cikti.

gkhansim, incelemeniz icin tesekkur ederim. Emek vermissiniz, zaman ayirmissiniz ve cok da güzel bir yazi olmus..
    Altyazi sorunundan yeni haberdar oldum, hic denememistim. Acikcasi bilgim de yok. Ama biyerlerde denk gelirsem paylasirim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi avastos -- 6 Aralık 2016; 19:20:33 >
  • iyi aksamlar biz de 48 inçlik modelini aldık teknosadan cercevede kirik cikti belirttik degisecekmis siparis verdiler ayrica kanal degistirirken alttan yan gitme olayini begenmedim usbyi taktim bi iki kere sapitti durdur oynat falan yaptim birde bluetoothu telefona bağlaya bilme şansımız var mı yapamadımda

• Hocam kanallarin yan yana cikmasini ben de begenmiyorum. Ama 1 hafta icinde alisiliyor, sorun ettigim bir durum degil.

Usbden hem flash bellek hem hdd ile film oynatma konusunda sorun yasamadim.. Hatta seri ve problemsiz calisiyor bende.

Bluetooth ile tv arasinda baglanti yapmadim hic, bilgim yok...

• ben note4 ü mavidiş ile bağladım ama o kadar, bağlandı sadece....

bir diğer alternatif olarak mirorlink ile de bağladım, hatta seyirtürkten bir film açtım tv ye aktardım sıkıntı olmadan gösterdi....

@avastos

yalnız AVR ile ARC bağlantısı olmadı, büyük ihtimalle hdmi kabloda sorun var, yarın 1.4 destekli yeni kablo geliyor onunla deneyeceğim...

bu kumanda eksikliği tuz biber oldu, arçeliği arayıp bu işi bitireceğim... panel kullanımını öğrenebilseydim iyi olurdu, eksik aksesuarı isteyeceğim, +garanti isteyeceğim ve işin cılkını çıkarım hediye çeki isteyeceğim, bakalım ne olacak...
  • kocaballi kullanıcısına yanıt
    Her yol mübah

Kumanda verirler heralde:)

• 55vlx8586 modelini alalı birkaç gün oldu.Genelde memnunum ama beni rahatsiz eden iki konu var.Bu televizyonu kullananlardan bilgi rica ediyorum.

1- Tv ye biss giremiyorum.Bu beim için çok önemli futbol maçları gösteren kanalların çoğunda biss var.Bu sorunu nasıl halledeceğim.

2-hevc x265 formatlı bir kaç görüntüyü usb bellek ile izlemeye çalıştım ama filmin bazen 3. dakikası bazen 5. dakikası bazen 15. dakikası görüntü takılıp sonuyor.Bunun sebebi tv arızası mı ? Yoksa usb veri transferinin yetersiz olması mı ? Bu sorunu yaşayan başka birisi var mı ?
    3- Tv duvara takılı bu yüzden seri no ile yazılım kontrolü yapamıyorum .Seri no bilen bir arkadaş burada paylaşabilir mi ? Ya da bu seri no her üründe fark lı mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tugiacar -- 7 Aralık 2016; 13:50:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: avastos

quote:

Orijinalden alıntı: kocaballi

ilginize çok teşekkürler....

bir de kullanımla ilgili 2 soru sorup sizi biraz rahat bırakayım....

1. bir kanalı izlerken reklam arasında bir başka kanala geçiyoruz, sonra diğer kanala geri dönmek için kısa yol tuşu var mı? ben tespit edemedim...

2. smart klavye kullanıyor musunuz? tercihiniz var mı?

Estagfurullah hocam.

1. Onceki kanala geri donme tusunu ben de aradim bulamadim. Kumandada oyle bi tus yok. Belki baska bir kombinasyon vardir bilemiyorum.

2. Smart klavye kullanmiyorum, ben genelde pc bagliyorum hdmi`ya, pcye de bluetooth klavye mouse takiyorum, cok zevkli bir kullanim oluyor..

back tuşuna bastığınızda anlık olarak o kanalı hafızaya alıyor sonra back tuşuna her bastığınızda o kanala geri dönüyor ta ki exit tuşuna basana kadar.

• tugiacar T kullanıcısına yanıt
    İlkini bilmiyorum fakat;

2- Eğer USB belleğiniz USB 3.0 destekli değilse o zaman bellek, veri yükünü kaldıramıyor demektir. USB 3.0 destekli bir USB alıp cihazın USB 3.0 portuna takarak deneme yapmanızı öneririm.

3- Her cihazın seri numarası birbirinden farklı. Bu yüzden kendi cihazınızın seri numarasını girerek arama yapmanız gerekiyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Oncelikle tvniz hayirli olsun, guzel gunlerde kullanin..

Biss girildigine dair biseyler okumustum forumda. Ben kullanmadigim icin hic dikkatimi vermemistim..

Hevc x265 oynatmayi da usb ile denemedim. Pc`den acip hdmi ile bagliyorum. Pcden baglayinca sorun yasamadim..

Seri no tvye ozel. Zaten su an tek bir yazilim var benim bildigim. Guncelleme cikmadi.

• avastos A kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler...Firmaya mail gönderdim bakalım nasıl bir dönüş yapacaklar.
  • vlx8585 ile vlx8586 arasında ne fark var ?
  • Arkadaşlar 48vlx8586 spariş ettim hediye çekiyle beraber 2100 tl ye geldi

Şimdi sizden yardım istiyecem bu televizyonu kullanan arkadaşlar kontrast renkler siyahlar ve akıcılık nasın acil cevap bekliyorum

50ku7000 ile arasında 500 tl var bu farkı boşuna vermek istemiyorum ama bir yandan 8586'yı canlı görmediğim için biraz kuşkuluyum artıları ve eksileriyle birlikte sizden yorum bekliyorum çünkü olmazsa iptal edip ku7000 alacam şimdiden teşekkürler
  • helsloot kullanıcısına yanıt
    Panel farki var. 8585 50hz, 8586 100hz.

8585 akici degil kesinlikle tavsiye etmem.
    8586 tavsiye ederim.

• 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.