Şimdi Ara

Grundig VLX8586 Serisi Tv Hakkında Her Şey (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
904
Cevap
19
Favori
41.909
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam degisim karari verebilirler. Vermezlerse merkezi arayip itiraz edin durumu anlatin, biraz baski yapinca yola geliyorlar.

Desgisim karari cikarsa surec uzayabiliyor. Benim ve buradan 2 arkadasin daha 3 haftayi buldu surec. Yedek tv mutlaka usteyin 3 hafta tvsiz kalmamak icin..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba hocam,

Soylediklerinize %100 katiliyorum. Ayni seyleri kendi incelemelerimde de gordum hep. Bu buyuk markalar maalesef rekabetci ve az maliyetli tv uretme, maksimum kar saglama politikasi izledigi icin sorunlar bitmiyor. 20000 liralik led tv dahi alsaniz sorunlar var. Kagit ustunde reklamlarda oylebsisiriyorlar ki, insan o tvlerin kusurlarini gorunce lanet ediyor. Tam da dediginiz gibi; Türkiyede sorunsuz led lcd tv yok. Ivir zivir bikac ozelligi ballandira ballandira tanitiyorlar ama temel islevi olan goruntulerdeki sorunlari kimse soylemiyor, daha da vahimi o firmalar bunlara cozum uretme girisiminde dahi bulunmuyor. Goz gore gore kusurlu urunler uretip satiyorlar. Ama bu cakallar sunun farkinda; a firmasi da b firmasi da c firmasi da benzer sorunlu tvler satiyor. O yuzden sorun yok nasilsa satilacak hepsi. Simdi herkes sizin ve bu forumdaki bircok arkadasin yaptigi gibi bu sorunlari kurvalasa, ogrense kimse 5000-20000 civari paraya tv almaz. Ulkemizde bu rv satislari yere cakilsa bu sefer bu firmalar sorunlari cozmek zorunda kalir. Ama ozellikle bizim ulkemizde arastirmaktan ogrenmekten usenen, herseyden bihaber yasayan zihniyet cogunlukta odugu icin onlerine ne konursa sorgulamadan onu yer. Bu sebeple bu ulkede dunyada satilamayan her tvyi her mali satarsiniz. Yeter ki 2 allayip pullayin. Keske diyorum herkes sizin gibi olaylari irdelese, gercekleri gorebilse..

Servisler konusuna gelince ayni isguzar markalarin ayni isguzar servisleri. Mantik ayni. Minimum maliyet. Bilhassa philips sony ve lgler icin herseye normal demek adetten. Adamlara goruntu komple yok desen normal diyecek cehalette ve terbiyesizlikte servisler de var maalesef. Ama bazilari en azindan servis konusunda musteriyi magdur etmiyor. En basta vestel. Urunlerini begenmek ayri konu ancak serviscilik anlaminda cag atlamislar.. Yine beko-arcelik-grundig ortak servisi de fena degil. Samsung kullananlar da cogunlukta memnun. Şayet ben ulkemizdeki tvlerin hepsinin dogustan ozurlu oldugunu bildigim icin ilk baktigim sey servis hizmeti oldu. Ilk vestel aldim, sorun yasadim. Adamlar once degisim yapti, yine sorun cikti kendileri arayip ozur diledi ve para iadesi teklif etti. Baska servisler hakem heyetine gitmeden para iadesi yapmiyor genelde... Grundig aldim, yine ariza yapti yenisi gelecek. Servis kotu olsaydi su an ben de satmistim belki tvyi, ya da 3000 lira civarina aldigim icin gormezden gelip kullanacaktim..

Tv alirken servisten sonra limiti 3000 olarak belirledim. Cunku baktigim 14-15 bin liralik tvlerde bile sorunlar vardi. Zaten butcem oralara cikmazdi ama bu incelemelerim beni tvlerden ve markalardan soguttu. 3 ay magaza magaza gezdim, rezaleti gorunce madem hepsi sorunlu, verilecek minimum tutarda en fazla faydayi saglayacak tvyi hedefledim. Sizin sonlara dogru dediginiz gibi kusurlarini bile bile en uygun maliyetliyi secmeye calistim. En az sorunlu tv en iyi tv maalesef...

Oledler konusunda inceledigim 2016 model bir lg oledde bu led yanmasi denen sey vardi. Mediamarktte incelerken farkettim, 1 saat kahrimi ceken ve sonunda kanka oldugumuz satis elemani da lglerde o sorunlarin hala devam ettigini soyledi. Hatta biz lg ile gorustuk degisim yapsinlar diye adamlar herkesin gelip gordugu tvyi bile degistirmediler dedi. Yani lg de servis olarak sorun cikarsa can sıkabilir.. Belki yenilerde bu olay duzeltilmis olabilir. Ama benim sahsi fikrim, yine o paralari verip bu sefer aman ayni goruntu kalmasin ekranda aman kanal logosu izi kalmasin diye cebellesmek de insani kendi parasiyla rezil etmektir. Isin kotu tarafi, servis gelip “kullanim kilavuzunda ekranda uzun sure sabit goruntu kalmasin iz birakabilir yaziyor. Bu yuzden bu iz kullanici hatasi” diyip isin icinden cikabilir.. Ben butcem yetmedigi icin oled konusunu cok arastirmadim. Sorun cikmayacaksa yada servis bunlari cozuyorsa tabiki olde en iyi goruntu veren panel..

Uzun konusmusum biraz :) Her ne alirsaniz siz arastirin hocam, u arim sizi mutlu eden bir tv secersiniz...

• emrahsnr kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun öncelikle,memnun olmadığınız ürünü bir şekilde elden çıkarmışssınız,
    Bahsettiğiniz ekran aydınlanması 9600 serisinde altyazı olarak değilde misal dvd bağlı iken pause basınca ekranda logo çıkımca ekran karanlık iken komple karanlıkdan bahsediyorum logonun olduğu yer baştan aşşa aydınlanıyor alt yazılı filmde izledim altyazılarda hiç dikkat etmedim olsa idi illa fark ederdim çok titiz izlemeye başladım tv yi yeni gelicek tv ye hazırlık olsun diye,

Ayrıca fiyat sıkalasına göre sorunsuz yada en az sorunlu tv olayı bana hiç mantıklı gelmiyor açıkçası bırakın 3 4 bin tl leri 2 bin liralık tv dede bu sızma olmamalı fiyat arttıkça hdmı sayısı artar hdmı 2 olur 3 olur ,ekran kristal panel olur oled olur,arayüzü yada işletim sistemi tam çalışır zerre donmaz kumandası afilli olur,her türlü giriş çıkış olur,renkler ve buna siyahlar dahil en iyi renkleri alırsın tamam fiyatı artarda 3 4 bin tl ye tv alıp sızma olması kabul edilemez ama son kullanıcı yorumlarına bakıncada siz dahil farklı markalarda ürünler alanlardada bu sızma mevcut ,siz dah 7000 bin tl para verdim demişsiniz daha kaç tl verilcekte sorunsuz tv alıncak akıl işi değil,

Aldığımız tv ler büyük ebatlı olunca hem servisin kalitesi hemde tv nin kalitesinin iyi olması lazım benim iyilikfen kastım aervisin ilgili alakalı olması,tv ile ilgilide tv nin kolay kolay bozulmaması lazım,koca 55 60 nç tv yi eve gel al götür atölyede aç sağı solu çizilsin sonra eve getir tekrar kur,sen o çiziği gör bunlar çok yaşanan şeyler şahsen benin bu gbi durumlarda midem bulanır,

Bu tv işi cidden sinir stresli bir hal almaya başladı ciddi manada insanların yaşam kalitesini düşürdüğü kanaatindeyim ben hem maddi hemde manevi kafa rahat olamıyor artık,almadan önce aldıktan sonra dahi,

Ben 3000 tl ye 55 9600 bulmadan önce en baz ürünlerden alıcaktım,hı level 48 4k yada seg 55 4k (fp si çok iyi olmasa dahil) ama 55 8586 2.457 ye bulup alıp sonrada 55 9600 ü 3.000 l ye bulunca 9600 ü alıp fazladan 1000 tl verilir bu tv ye dedim şahsen,cidden birçok özelliği çok iyi en başta ses mesela tv yi 20 25 ses ayarı arası izlerken filmde bir gürültü olunca tv ye 3.5 metre uzaktayken kafamı pencereye refleks olarak çevirip dışarı bakıyorum ara ara sanki ses dışardan geliyor gibi o denli acayip bir ses teknolojisi var tv de,kasa kalitesi dizaynı bence piyasadaki en iyi dizayna sahip tv birde sony nin bir modeli var oda çok iyi,kumanda kalitesi üst düzey ağır güzel bir kumanda,smartını fazla denemedim ama denediğim kadarıyla net hızlı ise çok rahat oynatıyor kendi uygulaması üzerinden,

Asıl önemli yeri seyir zevkini sağlıyan renklerde hareketli görüntülerde açık renklerdeki performans muazzam iyi bence ama karanlık sahne ve yayın kalitesi iyi değilse siyahlar iyi değil,benim tv çok sorunlu olduğu için daha kullanma klavuzunu açıp bakmadım dahi burdaki arkadaşlardan aldığım bilgiler sayesinde renk ayarlarını yapıyorum kendimce belki onunda etkisi var istediğim görüntüleri tam alamadım belki,

Işık sızması sn liman arkadaşımızın paylaştığı görsele yakın bndeki tv dede varama bu sızmanın olmadığı tv azınlıkta zannedersem,

Hareketli sahnelerde yada anlık hareketli vücut hareketlerinde azda olsa bütünlük kaybı oluyor ,misal hareket arkasında iz yada gölge diyim ama hemen toparlıyor ve hep olmuyor bu hep olmayışıda ilginç belki yayın kalitesi yada başka bir şey,

Uzun lafın kısası bunca sorunlu tv var ben az sorunlu servisli tv yi alma taraftarıyım işin özü bu ve 2500 3000 tl arası bir rakam olucak fazlası asla olmaz ve hiç kimse için olmamalı.

(Kusurlu yazılar için özür ipadden yazınca hızlı yazarken harfler atlıyor eksik oluyor)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leventsr -- 23 Ekim 2016; 10:47:42 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• focus1 kullanıcısına yanıt
    Elinize saglik, cok faydali bir paylasim olmus...

• 3000 liraya 55 Inc i nereden aldınız acaba 9600 serisini

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bimeks den 550 tl hediye çekiyle aldım onuda 32 tv alımında kullandım 3000 tl ye mal oldu net

• leventsr L kullanıcısına yanıt
    avastos A kullanıcısına yanıt
    Hocam şayet dediğiniz gibi ekran komple karanlıkken logo çıktığında aydınlanma oluyorsa, altyazılı filmlerde altyazı çıktığında da oluyordur. Mesela game of thrones izliyorsanız, bu dizi çoğunlukla karanlık sahnelere sahiptir. Bunun gibi fimde ya da dizide gece iken ya da karanlık sahne çıktığında altyazılara dikkat edin....Muhtemelen dediğim olay vardır..Bu panellerin olayı bu. Full led olmadığı için altyazı da beyaz olduğundan, sahneye altyazı geldiğinde, panel altyazıyı aydınlatabilmek için kenarlardaki ledleri açıyor. Tabi bu ledler açıldığı için de o bölüm olduğu gibi aydınlanıyor. Yani aslında edge led denilen olayın kendisi kusur...
    Şayet olmuyorsa, bu tv alınabilir.

Yalnız şu dikkatimi çekti. Bu başlıkta yazan hemen herkes illa ki tvsinde bişey çıkmış ve değişim/iade istemiş...Sİzler dahil. Bu beni düşündürdü. Bu saaten sonra hakikaten değişim/iade/servis süreviyle uğraşmak istemiyorum... :(

Diğer konu da, 2016 model LG oledde de ekran yanması sorununu gördüm demişsiniz. Bu dediğiniz tv, 2016 üretimi 2015 modelleri mi (eg920, eg960) yoksa 2016da çıkan yeni seri olan E6/C6/G6/B6 modelleri mi?

• Hocam serisini hatirlamiyorum o kadar cok tv inceledim ki.. Ama o iz cok net bir sekilde gorunuyordu tvde. Satis elemani da oledlerde bu sorun oluyor demisti. Yani oled konusunda detayli arastirma yapmis bi arkadas varsa cevap yazabilir, ben de mearak ettim, boyle bir sorun duzeltilmis ise cok kisi oled tercih edecektir. Ya da yine bazen magazalarda gercekten bilgili satis temsilcileri olabiliyor. Denk gelirseniz ve samimi olursa sorunlari da soyler zaten. Ben 1 kere denk geldim oyle bi calisana, zaten hemen hemen ayni seyleri soyledik ayni fikirdeydik.

• emrahsnr kullanıcısına yanıt
    9600 ve 8586 kullanıcıları sanki daha detaycı gibi yada dahamı bilinçli bilmiyorum

Bugün tv tahsiyesi bölümünde üst seri diye tabir edilecek ks 8500 yada 9500 serisi bir arkadaşda dikkat etmiş ve fark etmiş ,ondada ses logosu çıkınca ekranda aydınlanma olmakta

Demekki 6000 7000 bin yl aralaığındaki tv yi alan insanın tv sibdede aynı yada benzer bir durum var ama bunu ilk defa o arkadaş fark etti heralde daha önce bu ks lerde buna benzer bir durum okumamıştım

Ya insanlar farkında değil üst seri aldık nasılsa sorunu yoktur yada daha düşük fiyatlı tv lerdeki durum yok diye düşünüp incelemiyor yada fark ediyorlar ulan onca para verdik çaktırmayalım diyorlar muhtemelen

Bendeki 9600 de altyazılı filmlerde karanlık sahnede dikkatimi çekmedi bu durum ama harici cihaz bağlı iken o cihaza ait bir logoda belirgin bu durum
    Örnek verdiğim pause logosunda yada dvd uzun süre bekleyince dvd nin markası ekranda kalıp siyah ekranda dönüo dururken gezindiği yerlerin aydınlanması gibi

Sony üst seri alan kişide muzdarip samsung üst seri alanda muzdarip

Birde burda sirun yaşayan yada aslında sorun olmayıpda doğuştan genetik hatalı panalleri değiştiren kişilerin çok olması sebebide tv de çok fazla sorun olduğundan ziyada servisin ve markanın müşteri memnuniyeti adına değişim ve iadeyi kolay yapması

Benzer duruma sahip tv leri misal lg sony yada samsung kullanıcıları mecbur paşa paşa kullanıyor yada aleti mecbur satıyor,burda ise paşa paşa kullanmak yerine marka ve servisin nimetinden yararlanılıyor,benim düşüncem bu

Şimdi yine tv alsam başta grundig sonra da vestel yada aynı eşitlikte samsung alırım ama 3000 tl yi asla geçmem üst ve masimum sınırım olur

• tam 8586 yada 9600 alacagim derken, biraz yabanci sayfalari arastirdim.
    grundiglerde korkuc bir input lag var. Futbol araba yarisi oynayanlar anlamiyor haliyle ama FPS oynayanlar illallah etmis...

Hayal kirikligi oldu resmen. Ku7000 e cevirdik ibreyi
  • ranthor R kullanıcısına yanıt
    Ku 7000 dede genel görüntü sorunları var mesela görüntülerde altyazıda titreme hem gözümle gördüm teknomarkette hemde kullanıcılar bune böyle diye sitemde bulunuyor,tabi hepsideğil farkeden rahatsız olanlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: ranthor

tam 8586 yada 9600 alacagim derken, biraz yabanci sayfalari arastirdim.
    grundiglerde korkuc bir input lag var. Futbol araba yarisi oynayanlar anlamiyor haliyle ama FPS oynayanlar illallah etmis...

Hayal kirikligi oldu resmen. Ku7000 e cevirdik ibreyi

Ah be hocam, benim 8586 icin en muzdarip oldugum konuydu bu. Bendeki lag in da otesiydi oynanamaz duzeydeydi. Belki de benim tvnin herkesinkinden farkli bir sorunu vardi, cunku ayni tvyi kullanan diger arkadaslarda bu sorun yokmus. Sonucta zaten tvnin goruntusu komple gittigi icin degisim yapilacak.

Ku7000 icin input lag olmadigi soyleniyor ancak onda da baska sorunlar var. Mesela en basta hareketli sahne performansi grundiglerden daha kotu. Yine bu forumda samsung kullananlarin bahsettigi sorunlar var, inceleyebilirsiniz.

Benim fikrim, sorunsuz tv yok maalesef. En az sorunlu ya da sizi en az etkileyen sorunlari olan tvyi secmek zorunda kaliyoruz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi avastos -- 24 Ekim 2016; 20:11:40 >

• avastos A kullanıcısına yanıt
    Dün arkadaşım için tvlere baktık genel olarak

Yanımda 1080p yify ip man 2015 vardı son dövüş sahnesinde 8586 da inanılmaz bir ghostin vardı. 9600 ve 8600 de az da olsa ara ara vardı ama 8586 çok kötüydü o konuda. 3D işimize yaramayacağı için 8600 aldık arkadaşıma da. Kendim de 9600 almıştım ama dünkü o sahneden sonra iyiki 8586 almamışım dedim.

Ku7000 de bir farkı yok 8586 dan onda da baya vardı iz olayı

Philips 6581 serisine de baktım ama iğrenç bir renk ayarı vardı tvnin o kadar uğraşmama rağmen suratlar acayip şekilde detaylıydı ve görüntüyü aşırı bozuyordu.

Bu arada 8600 ün muadili olan Arçelik ve beko 9672 serisi va panel çıktı tvyi dün bizzat inceledim 8600 ile eş değer bir performansı var ama panelini ku7000 e benzetmedim değil ku dan biraz daha iyi gibiydi hatta bazı sahnelerde ama smartı kötü işte bu tip yerli üretimlerin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Humboldt H kullanıcısına yanıt
    Valla hocam nasıl incelediniz bilemiyorum ama bende vlx8586 kullanıyorum.Almadan önce baya bir tekno market gezdim.Ghosting,banding,dirty screeen baya testler yaptım.9600-8600-8586-8585 - ku7000-7500 , LG UH615-650. İncelediğim tv ler arasında grundigler baya başarılıydı diğerlerine göre. 8586 da 8600-9600 e cok yakın performans sağlıyordu.

Şuan tv m de ,Spor müsabakaları olsun,hızlı film sahneleri olsun gayet akıcı,ghosting,banding,kirli ekran, rahatsız edici bir sorun görmedim ki baya testlerde yaptım.Banding ve kirli ekran cok çok az.Hafif ışık sızması var kabul edilebilir düzeyde

Belki sizin baktığınız tekno marketteki panel sorunlu yada ayarlarında sorun olabilir diye düşünüyorum.Kumanda alıp ayar yapmayı denediniz mi ?
  • Hocam ben de hoodan nickli arkadasimiz gibi uzun sure inceledim. Evet 8586 da hizli sahnelerde bir miktar bozulma olusuyor ancak ben hic bahsettiginiz kadar kotu performans almadim. Şu var; ayarlardan memc`yi dusuk yada orta yapip arka isik ayarini da yine 70-80 yaparsaniz o goruntu duzelir. Ayarlari oynarken farkettigim bir durumdu. Arka isik incelediginiz tvde 0 ise cok fazla ghosting olusuyor. Ama yukseltince duzeliyor.

Hatta ben daha farkli dusunuyorum; hem 8586, hem 8600, hem 9600 de ayni ayarlari yaparak denedigim videolarda en iyi sonuc 8586 da idi. Sebebi ise tabiki 8586 nin va, digerlerinin ips panel olmasi. Ips panelli tvler sonyde bile hareketli sahnelerde sorunlu. Bu testi sonylerde de yaptim, yine va panelli 55x8505c, ips panelli 55xd805 den cok daha iyiydi.

Belki de magazada incelediginiz tvnin ayarlari kotu yapilmisti. Ya da belki o panel arizaliydi. Cunku sunu birkac kez teyit ettim; 8686 grundiglerin en iyi hareketli sahne performansi sunan tvsi.
    Ama bu tvde de soyle bir sorun var; hareketli sahnelerde bazen insan kafalari ve eller bozuluyor, ghosting degil, dagiliyor gibi. Cok kisa bir an oluyor, sonra duzeliyor. 9600 kullanan bir arkadas da ayni durudan bahsetmisti.

Kisacasi 8586 va panel oldugu icin hareketli sahnelerde bir adim onde.

Yazilim konusunda ise tamamen haklisiniz. Belki de en zayif kaldigi noktalardan biridir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi avastos -- 25 Ekim 2016; 16:44:20 >

• hoodan kullanıcısına yanıt
    Evet kumandayı aldım teknosadaki promotör arkadaşın elinden iyice kurcaladık arkadaşla, sağolsun teknosadaki çalışan arkadaş kırmadı özgürce bıraktı bizi.

Evde kullandığım ayarları yaptım açıkçası memc kısmın düşük-orta-yüksek denedim ama bir türlü o hızlı el hareketleri sonrasındaki izi kaybettiremedim. Banding testte falan sıkıntı yoktu ama özellikle o çakma 1080p filmi getirdim iyi kalitede çoğu iyi gösteriyor ama düşükte iş ne oluyor diye denemek istedim.

Dediğiniz gibi de olabilir ama nedense orada el sonrasındaki izleri yoğun olarak gördük 8600 ve 9600 de aynı ayarlarda gayet sorunsuzdu.

Bu arada va panelin renkleri beni nedense hala cezbediyor ama alıştık artık ips`e ışık sızmalı da olsa
  • quote:

Orijinalden alıntı: avastos

Hocam ben de hoodan nickli arkadasimiz gibi uzun sure inceledim. Evet 8586 da hizli sahnelerde bir miktar bozulma olusuyor ancak ben hic bahsettiginiz kadar kotu performans almadim. Şu var; ayarlardan memc`yi 70-80 arasi yapip arka isik ayarini da yine 70-80 yaparsaniz o goruntu duzelir. Ayarlari oynarken farkettigim bir durumdu. Arka isik incelediginiz tvde 0 ise cok fazla ghosting olusuyor. Ama yukseltince duzeliyor.

Hatta ben daha farkli dusunuyorum; hem 8586, hem 8600, hem 9600 de ayni ayarlari yaparak denedigim videolarda en iyi sonuc 8586 da idi. Sebebi ise tabiki 8586 nin va, digerlerinin ips panel olmasi. Ips panelli tvler sonyde bile hareketli sahnelerde sorunlu. Bu testi sonylerde de yaptim, yine va panelli 55x8505c, ips panelli 55xd805 den cok daha iyiydi.

Belki de magazada incelediginiz tvnin ayarlari kotu yapilmisti. Ya da belki o panel arizaliydi. Cunku sunu birkac kez teyit ettim; 8686 grundiglerin en iyi hareketli sahne performansi sunan tvsi.
    Ama bu tvde de soyle bir sorun var; hareketli sahnelerde bazen insan kafalari ve eller bozuluyor, ghosting degil, dagiliyor gibi. Cok kisa bir an oluyor, sonra duzeliyor. 9600 kullanan bir arkadas da ayni durudan bahsetmisti.

Yazilim konusunda ise tamamen haklisiniz. Belki de en zayif kaldigi noktalardan biridir...

Sizde memc ayarı sayı şeklinde mi? Bende düşük orta gibi gidiyor

• helluri kullanıcısına yanıt
    9600 sizdeki heralde ,bendede aynı 9600 de düşük orta diye ayar gidiyor,
    Ben orta düşük falan tüm ayarları denedim ama ekran ardında bazen izler belli oluyor yinede bu memc ayarıyla ilgili değil heralde.

• quote:

Orijinalden alıntı: leventsr

9600 sizdeki heralde ,bendede aynı 9600 de düşük orta diye ayar gidiyor,
    Ben orta düşük falan tüm ayarları denedim ama ekran ardında bazen izler belli oluyor yinede bu memc ayarıyla ilgili değil heralde.

8586 bendeki

• quote:

Orijinalden alıntı: helluri

quote:

Orijinalden alıntı: avastos

Hocam ben de hoodan nickli arkadasimiz gibi uzun sure inceledim. Evet 8586 da hizli sahnelerde bir miktar bozulma olusuyor ancak ben hic bahsettiginiz kadar kotu performans almadim. Şu var; ayarlardan memc`yi 70-80 arasi yapip arka isik ayarini da yine 70-80 yaparsaniz o goruntu duzelir. Ayarlari oynarken farkettigim bir durumdu. Arka isik incelediginiz tvde 0 ise cok fazla ghosting olusuyor. Ama yukseltince duzeliyor.

Sizde memc ayarı sayı şeklinde mi? Bende düşük orta gibi gidiyor

Hocam yanlış yazmışım ayni cumlede arka isiktan da bahsederken kafa gitmis.

Memc ayari kapali-dusuk-orta-yuksek seklinde.

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.