Şimdi Ara

Grundig GNB 1450 B2 B8 Notebook Kullanıcılar Kulübü (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
175
Cevap
8
Favori
13.579
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cihazı servise vermiştim yeni cihazla değişim yapılacak. Faturayı istediler. Hızlı ve temiz bir iş oldu diyebilirim. Satın almayı düşünen de olursa satarız :)

• Bugün benim de cihazım geldi siyah bataryasıyla beraber.

Şuan win 8.1 e güncelliyorum.

Ramlar 1.5 v 1600 mhz .Ben de grundig 1150'den çıkma 2 gb ddr3 133mhz 1.35v ram ayarladım.Biraz riskli uyum konusunda sıkıntı yaşar mıyım?

Ben acaba ikisi de 1333 mhz 1.35 v de çalışır mı diyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bir Acayip Adamm -- 28 Temmuz 2015; 1:27:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bir Acayip Adamm

Bugün benim de cihazım geldi siyah bataryasıyla beraber.

Ramlar 1.5 v 1600 mhz .Ben de grundig 1150'den çıkma 2 gb ddr3 133mhz 1.35v ram ayarladım.Biraz riskli uyum konusunda sıkıntı yaşar mıyım?

Orijinal ram 1.35 degilmiydi ya

Ben grundig 1150 cihazimdan buna takcaktim diye dusunuyordum her ikisinde boylelikle 4 gb olurdu ama demekki yalanmis.Eger 1.35 degilse sikinti olabilir.

Bi deneyin isterseniz hocam calisiyorsa sikintisiz bende yapayim ram alip ayni islemi.

Bu arada hayirli olsun kavustunuz cihaza siyah renk vermelerindeki sebep neymis acaba ilginc.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Onder Akbas

quote:

Ben grundig 1150 cihazimdan buna takcaktim diye dusunuyordum her ikisinde boylelikle 4 gb olurdu ama demekki yalanmis.Eger 1.35 degilse sikinti olabilir.

Bi deneyin isterseniz hocam calisiyorsa sikintisiz bende yapayim ram alip ayni islemi.

Bu arada hayirli olsun kavustunuz cihaza siyah renk vermelerindeki sebep neymis acaba ilginc.

O anda ellerinde siyah varmış güya.Gri için Salı gününü beklemem gerekiyormuş.

Hocam elinizdeyken önce siz deneyin lütfen.Ben rami ayarladım fakat henüz kargoya verilmedi.Eğer sıkıntı olacaksa biz de iptal ederiz 1.5 v ramlara bakarız

• quote:

quote:

quote:

O anda ellerinde siyah varmış güya.Gri için Salı gününü beklemem gerekiyormuş.

Hocam elinizdeyken önce siz deneyin lütfen.Ben rami ayarladım fakat henüz kargoya verilmedi.Eğer sıkıntı olacaksa biz de iptal ederiz 1.5 v ramlara bakarız

Hocam ben 4 gb ram almadim daha almis olsam servise vercektim.Kendim yapmayacagim cunku garantisi boxuluyor.

• Altı üstü bir ram takacaksın ama garanti bozulur diyorlar. Sanki anakarta lehim atıyoruz anasını satim.

• Sonucta icini servis harici aciyorsunuz hocam.Adamlar hakli bence.

• Başka hangi firma ram değiştirdin diye garanti dışı bırakıyor ki?
    Bana göre de hiç haklı değiller maalesef.
  • quote:

quote:

quote:

Hocam windows 10 rezervesi cikti mi sizce yada bu pcyi alan arkadaslarda cikti mi ?

Ne yaparsam yapayim cikartamadim sanirim desteklemiyor bizim pc.

Cihazı göndermiştim bu batarya mevzusundan henüz tekrar ulaşmadı ama için rahat olsun windows 10 alacaksın

Batarya mevzusu sorunsuz hocam adam geldi eve kadar yaninda yeni batarya ile taktik calisti bu kadar 10 snde sikintidan kurtulduk suan sorunsuz pc.

Sizinkisinde ne sorun var acaba ? Bu arada windows 10 rezervi simgesi cikmiyor bir turlu yapamadim umarim yukleyebiliriz.

Win 10 simgesi yeni çıktı

• quote:

Orijinalden alıntı: Slitheen

quote:

quote:

quote:

Hocam windows 10 rezervesi cikti mi sizce yada bu pcyi alan arkadaslarda cikti mi ?

Cihazı göndermiştim bu batarya mevzusundan henüz tekrar ulaşmadı ama için rahat olsun windows 10 alacaksın

Batarya mevzusu sorunsuz hocam adam geldi eve kadar yaninda yeni batarya ile taktik calisti bu kadar 10 snde sikintidan kurtulduk suan sorunsuz pc.

Sizinkisinde ne sorun var acaba ? Bu arada windows 10 rezervi simgesi cikmiyor bir turlu yapamadim umarim yukleyebiliriz.

Hocam nasil cikti ? Guncelleme mi geldi onu yaptiniz da mi cikti ?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Slitheen

quote:

quote:

quote:

Hocam nasil cikti ? Guncelleme mi geldi onu yaptiniz da mi cikti ?

Bütün güncellemeleri (200 kadar) + win 8.1 güncellemesi yaptım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar bugün Malatya Dörtyol Arçelik servisinden 0 slimbook verdiler ancak modeli farklı sizlere danışmak istedim daha mı iyi daha mı kötü diye. Gelen model GNB 1452 B1 N2. Ben bir iki araştırdım zaten çoğu özellik aynı hatta gelen bilgisayarda usb 3.0 girişi de var bir adet. ancak işlemci aldığımız bilgisayardan farklı Intel® Celeron® Processor N2815 (1M Cache, up to 2.13 GHz). Ben karşılaştırma yapmaya çalıştım ama pek bir şey anlamadım. Yardımcı olursanız sevinirim
  • Gerçek performans durumunda farklı sonuç da çıkabilir ama az farkla 1007u daha iyi bir işlemci.

• Sizce çirkefe yatmak lazım mı bunun için? Uğraşmak istemiyorum açıkçası ama siz kağıt üstünde biraz daha iyi deyince tam olarak karar veremedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugur_Akd

Sizce çirkefe yatmak lazım mı bunun için? Uğraşmak istemiyorum açıkçası ama siz kağıt üstünde biraz daha iyi deyince tam olarak karar veremedim

Size soyle soyleyebilirim hocam.Sizdeki n2815 bende bulunan n2830 yani gnb 1150 deki islemciden cok ufak geride.Ama n2830 da 1007udan bir tik geride.

Fakat bunlar kagit ustu degerler.Farkini hissedecek kadar degil.Suan kullandiginiz islemcinin 1007uya gore ghz i yuksek ama onbellegi dusuk.Bende hem n2830 lu 1150 modeli hemde 1450'modeli var arasinda fark var mi dersen yok ayni derim cunku hissettirmiyor o ufak farki.Ama sizin islemci 1-2-3 diye siralarsak 3. Sirada suan.

Yani cirkefe yatarsaniz bir ise yararmi bilmem veriyorlarsa 1007u versinler yoksa kullanin gitsin kafaya takmaya bile degmez.3 islemcide zaten tırt islemciler.

• Onder Akbas O kullanıcısına yanıt
    çok sağ olun siz de değmez değiştirmeye diyorsunuz. peki bir soru daha sorayım elimde başka notebooktan çıkmış i3 işlemci var onu takabilir miyim bu bilgisayara uyumlu mudur?
  • arkadaşlar,
    GNB 1450 B2 B8 Slimbook için Windows 10 sürücülerini ulaşan var mı ben GRUNDİG DESTEK de göremedim.
    Windows 10 sürücüleri önce ulaşan alursa burada paylaşalım. çok faydalı olacağını düşünüyorum.
  • maksi09 kullanıcısına yanıt
    Selamlar 1450'de msata girişi yok muydu acaba?
  • Bir Acayip Adamm B kullanıcısına yanıt
    içini henüz açmadım. msata ile sata arasında hız farkı yok. aynı hızdalar. M.2 sata olursa hız farkı o zaman olur.
    http://teknoseyir.com/yeni-nesil-mini-depolama-arabirimleri-m-2-msata-nedir
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.