Şimdi Ara

Grundig GNB 1450 B2 B8 Notebook Kullanıcılar Kulübü (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
175
Cevap
8
Favori
13.578
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Servise yakın olan bios için görüşebilir mi?
    Ben hala sebebin bios olduğunu düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bir Acayip Adamm

quote:

Orijinalden alıntı: Onder Akbas

quote:

quote:

quote:

Sonuç olarak bu konuda bu pc'yi alan arkadaşlar neye karar verdi?
    Herkes iade ediyor mu?
    Acaba bilgisayarı düzgün çalışan var mı?
    Herkeste sorun olması tesadüf mü?

Pc hizlandi ama batarya olu halen.

Tek sorun simdilik bu.Kararsizim iade konusunda,buyuk ihtimal servise yaptiracagim.

Ben konuştum sürat kargo numarasını aldım iade edeceğim.Şimdi servise yollasak bile isteselerde değişim yapamayacaklar.Bize resmen bozuk cihazları itelemeye mi çalıştılar anlamadım?

Eski cihaz oldugu icin nataryasi kala kala olmus olabilir ama bu denli olmezdi.Bilmiyorum bir sikintisi var ama ne.

Iade etmek yerine serviste cihazi yaptirsaniz daha iyi olmazmi ? Sonucta uygun fiyata aldik.

Telefonda konuştuğum arçelikte çalışan arkadaş sorunun bataryada olmadığını söyledi.Sokette filan sıkıntı var sanırım.Açıkçası midem bulandı servisle filan uğraşasım yok bir sürü baş ağrısı.

Hocam cihazin tasarimi felan on numara hizi da bu fiyata gore normal iyi yani sonucta 7 inch tablet fiyatina aldik ama bataryasi sikinti.

Ben masaustunden kaldirmam devamli sabit kullanirim veya fisiyle beraber kullanirim diye dusunursen sorun yok sevise bile vermeyebilirsin ama bataryayla kullanirim dersen o zaman servise vermek gerekebilir.Bencede cihazlarin boyle olmasi firma tarafindan bilinen bir olaydi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Buradaki sorun belirten arkadaslar Cihaz donanimsal olarak sorunlu oldugunu gosteriyor.Burada sorun su satici bu cihazlara ucuz fiyata verme sebebi zaten buydu.Basta cihazlarin bu sekilde en basit olarak batarya sorunu icerdigi soylense bu kadar talep olmayacakti.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar ben de şimdi açtım ve test ediyorum cihazı. Şu ana kadar rastlanılan farklı işlemci ve internete bağlanmama problemi olmadı ancak herkeste bulunan batarya problemi bende de var. Batarya takılı fakat dolmuyor şeklinde bir yazı var. Somut olarak problemin çözümünde ilerleyen arkadaşımız da henüz yok galiba.

Ne yapacağız şimdi bu durumda iade harici düşünen var mı?

• Somut duruma ulaşan var. Sorun bataryada imiş. Serviste değiştirmişler sıkıntı gitmiş.
    Kendisi zaten müsait olduğunda buraya yazar.
  • Ben de şimdi arayıp servis adresini aldım yarın gideceğim inşallah sadece bataryadadır problem.
    Hocam sizin dediğiniz yukarıda mesajı olan ve soket takılı değil diyen arkadaş mı?

• Yok değil başka bir arkadaş. Takipte kalın yazar kendisi
  • Aradım Cuma gelecek servis gelişmeleri yazarım . Sadece batarya sorunlu çözülmeyecek bir şey değil gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: dEs_

Somut duruma ulaşan var. Sorun bataryada imiş. Serviste değiştirmişler sıkıntı gitmiş.
    Kendisi zaten müsait olduğunda buraya yazar.

Sorun batarya da değil. Cihazı elimle servise götürdüm ve 2 adet sıfır batarya takmamıza rağmen çözüm bulunamadı anakart değişimi önerdiler. Ama eğer sizlerin içinden sadece bataryası sorunlu olan arkadaş var ise bataryayı değiştirip güle güle kullansın ucuza aldık çünkü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi espial -- 21 Temmuz 2015; 20:57:00 >
  • Bu arada 11.6 inch olan modelle arasinda hiz veya performans farkini hissedemedim aksine 1150 full hd videoyu daha akici oynatiyor.

Neden acaba daha yeni ve ghz i yuksek bir islemcisi oldugundan mi acaba...

• Diğer konuya yazdım buna da yazayım arkadaşlar;

1150 ve 1450 iki modeli de aldım, ikisinde de batarya problemi vardı. Dün servise verdim. Bugün servisten teknik eleman aradı, 1450 ye yeni pil takmış ve sıkıntısız şarj oluyormuş. Fişten çıkarıp çalıştırmasını söyledim, zaten şuan bataryada çalışıyor uzun süredir dedi. Yani sorun pildeymiş. Bu da demek oluyor ki her cihazda anakart problemi vs olmayabiliyor. Elemanla uzun uzun telefonda konuştum, sağolsun ilgilendi, bazı arkadaşlarda anakart probleminden kaynaklanıyor, pil değişmek fayda etmiyor dedim, sizinkinde sorun görünmüyor dedi.

1150 modeli için de diğer forumda bazı arkadaşlar pili değiştirip kurtardı. Ancak eleman pili değişmiş yine şarj olmamış, Ancak fan şikayeti de eklenince muhtemelen komple değişim olur dedi. Biraz şansımıza kalmış bu anakart veya batarya problemi.

Ram ekleme ssd takma olaylarını sordum, 1450 için yaparsanız sıkıntı olmaz dedi. Ancak küçük bilgisayar için komple sökülmesi gerektiğinden garanti kapsamı dışı kalabilir dedi. Ama ben dikkatli söküm takım işleminin ardından bi sorun olacağını garanti dışı kalacağını hiç sanmıyorum.

Yarın 1450 yi servisten alınca dener, sonucu sizlerle paylaşırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: c_a_l_99

Diğer konuya yazdım buna da yazayım arkadaşlar;

1150 ve 1450 iki modeli de aldım, ikisinde de batarya problemi vardı. Dün servise verdim. Bugün servisten teknik eleman aradı, 1450 ye yeni pil takmış ve sıkıntısız şarj oluyormuş. Fişten çıkarıp çalıştırmasını söyledim, zaten şuan bataryada çalışıyor uzun süredir dedi. Yani sorun pildeymiş. Bu da demek oluyor ki her cihazda anakart problemi vs olmayabiliyor. Elemanla uzun uzun telefonda konuştum, sağolsun ilgilendi, bazı arkadaşlarda anakart probleminden kaynaklanıyor, pil değişmek fayda etmiyor dedim, sizinkinde sorun görünmüyor dedi.

1150 modeli için de diğer forumda bazı arkadaşlar pili değiştirip kurtardı. Ancak eleman pili değişmiş yine şarj olmamış, Ancak fan şikayeti de eklenince muhtemelen komple değişim olur dedi. Biraz şansımıza kalmış bu anakart veya batarya problemi.

Ram ekleme ssd takma olaylarını sordum, 1450 için yaparsanız sıkıntı olmaz dedi. Ancak küçük bilgisayar için komple sökülmesi gerektiğinden garanti kapsamı dışı kalabilir dedi. Ama ben dikkatli söküm takım işleminin ardından bi sorun olacağını garanti dışı kalacağını hiç sanmıyorum.

Yarın 1450 yi servisten alınca dener, sonucu sizlerle paylaşırım.

Sizcede iki cihaz stok halde ayni performansi vermiyor mu ? Bana gore ayni ikiside.Hatta 11.6 video acarken daha rahat aciyor sanki.

Test etme imkaniniz olduysa dusunceniz nedir hocam ?

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Herkes iade ediyor mu?

Tek sorun simdilik bu.Kararsizim iade konusunda,buyuk ihtimal servise yaptiracagim.

Ben konuştum sürat kargo numarasını aldım iade edeceğim.Şimdi servise yollasak bile isteselerde değişim yapamayacaklar.Bize resmen bozuk cihazları itelemeye mi çalıştılar anlamadım?

Eski cihaz oldugu icin nataryasi kala kala olmus olabilir ama bu denli olmezdi.Bilmiyorum bir sikintisi var ama ne.

Iade etmek yerine serviste cihazi yaptirsaniz daha iyi olmazmi ? Sonucta uygun fiyata aldik.

Telefonda konuştuğum arçelikte çalışan arkadaş sorunun bataryada olmadığını söyledi.Sokette filan sıkıntı var sanırım.Açıkçası midem bulandı servisle filan uğraşasım yok bir sürü baş ağrısı.

Hocam cihazin tasarimi felan on numara hizi da bu fiyata gore normal iyi yani sonucta 7 inch tablet fiyatina aldik ama bataryasi sikinti.

Ben masaustunden kaldirmam devamli sabit kullanirim veya fisiyle beraber kullanirim diye dusunursen sorun yok sevise bile vermeyebilirsin ama bataryayla kullanirim dersen o zaman servise vermek gerekebilir.Bencede cihazlarin boyle olmasi firma tarafindan bilinen bir olaydi.

Benim için bedava da olsa taşınamadıktan sonra fazlalık laptop bu haliyle.

Ama cihazı beğendim ssd ram takviyesiyle gayet iş görür bir cihaz.

Bugün fırsatım olmadı ama yarın yollayacağım aldığım yere.Bir konuşalım bakalım eğer batarya değişimiyle düzelecekse iade etmem.Ama ürün değişiminin mümkün olmadığını söyledi arkadaş.Ellerinde stok yokmuş.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Herkes iade ediyor mu?

Bugün fırsatım olmadı ama yarın yollayacağım aldığım yere.Bir konuşalım bakalım eğer batarya değişimiyle düzelecekse iade etmem.Ama ürün değişiminin mümkün olmadığını söyledi arkadaş.Ellerinde stok yokmuş.

Hocam size tam 11.6" lik model olurmus o zaman tasinabilirlik acisindan cok guzel dediginiz gibi bu biraz agir ve buyuk.

Ama 1150 olan model dedigim gibi sizin ihtiyaciniza gore.Bulursaniz 350 liraya 1150 alin kacirmayin derim.Ben kalkipta bu 11 inchlige veya bu aldigimiza ram ve sad takanlari anlamiyorum yahu madem bu kadar masrafa girceksin bi 4 gb ram 100 tl nerdeyse ssd desen 200 tl etti sana 300 tl bide degistirilmesiyle ugrascaksin felan.Ha o zaman bile tamam hizlancak ama simdi sahinken gidipte ferrari olmayacak.Bu fiyata aldiysak isimizi gorelim simdiki hali asil kullanim amacina gore yeterli fazlasina gerek yok bana gore.Yani 4-5 bin liralik laptop kullaniyorum istesem bende yaparim ama gercekten gerek yok hocam siz dedigim gibi 1150 arastirin almaya calisin.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Herkes iade ediyor mu?

Hocam size tam 11.6" lik model olurmus o zaman tasinabilirlik acisindan cok guzel dediginiz gibi bu biraz agir ve buyuk.

Ama 1150 olan model dedigim gibi sizin ihtiyaciniza gore.Bulursaniz 350 liraya 1150 alin kacirmayin derim.Ben kalkipta bu 11 inchlige veya bu aldigimiza ram ve sad takanlari anlamiyorum yahu madem bu kadar masrafa girceksin bi 4 gb ram 100 tl nerdeyse ssd desen 200 tl etti sana 300 tl bide degistirilmesiyle ugrascaksin felan.Ha o zaman bile tamam hizlancak ama simdi sahinken gidipte ferrari olmayacak.Bu fiyata aldiysak isimizi gorelim simdiki hali asil kullanim amacina gore yeterli fazlasina gerek yok bana gore.Yani 4-5 bin liralik laptop kullaniyorum istesem bende yaparim ama gercekten gerek yok hocam siz dedigim gibi 1150 arastirin almaya calisin.

Aslinda boyut olarak 13 inch ideal benim icin.11 lik model gerçekten cok küçük geliyor bana.
    Arkadas bu 1450 nin firsatini paylasinca dayanamadık aldik.Ama bu da gayet portatif bence.
    Takviye konusunda size katilmiyorum.Cunku 32 lik veya 64 luk bir ssd ve 2 gb ddr3 takviyesi yapmak istiyordum.Max 100 tl ederdi bunlar.Bence değerdi ama cihazlar sorunlu geldi yapacak birsey yok.

• Onder Akbas O kullanıcısına yanıt
    1450 yi uzun uzun kullanmadım ancak iki cihaz da benzer performansları verecektir.

1150ye 4gb tek modül ram alacağım, ondan çıkanı da 1450 ye takacağım hocam, bu haliyle benim için yetersiz. Uygun kampanya vs olursa da msata ya da ssd takviyesi de yapabilirim.

Bu cihazlar ram + ssd ile tadından yenmez.

Ferrari mi olacak demişsiniz de, SSD takarsak ferrari olacak evet

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sam_Mobile -- 22 Temmuz 2015; 8:14:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: espial

internete bağlanmasından problem yaşayan arkadaş modeme yada ap kaç kişi bağlanıyor.

modeme 3 yada 5 kişi bağlanıyor ... aynı anda yanımdakı bağlanabilirken ben bağlanamıyorum .... DNS değiştirmiştim ancak arkadas soyledıkten sonra baktım tekrar OTOMATIK olmus ... wireless kafasına gore 5 - 10 dk sonra görmuyor ... sınırlı erısım oluyor ... tekrar baglandı
  • quote:

Orijinalden alıntı: cugkul

quote:

internete bağlanmasından problem yaşayan arkadaş modeme yada ap kaç kişi bağlanıyor.

modeme 3 yada 5 kişi bağlanıyor ... aynı anda yanımdakı bağlanabilirken ben bağlanamıyorum .... DNS değiştirmiştim ancak arkadas soyledıkten sonra baktım tekrar OTOMATIK olmus ... wireless kafasına gore 5 - 10 dk sonra görmuyor ... sınırlı erısım oluyor ... tekrar baglandı

Modem yada AP hangisinden ip alıyorsanız DHCP ip aralığına bir bakın isterseniz. İp aralığı fazla değilse dediğim sıkıntı olabiliyor.
    Örneğin 192.168.1.100-----192.168.1.1005 ise bu cihaza 5 kişiden fazla bağlantı olması durumunda 6 kişi ip alamıyor.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cugkul

quote:

Modem yada AP hangisinden ip alıyorsanız DHCP ip aralığına bir bakın isterseniz. İp aralığı fazla değilse dediğim sıkıntı olabiliyor.
    Örneğin 192.168.1.100-----192.168.1.1005 ise bu cihaza 5 kişiden fazla bağlantı olması durumunda 6 kişi ip alamıyor.

ilginiz için öncelikle cok tesekkur ederım ... ancak sorunum sızın anlattıgınız sekılde olmadıgından emınım ... dedıgınız kısma ben bakmayı bılmıyorum ama gun ıcınde sadece GRUNDIG lap top acıkkende bu sorunu yasayabılıyorum ... yanı tek baglantı oldugunda

• Arkadaşlar sizlere taze bir bilgi vereyim.

Ben bugün ürünü kargoladım cihazı kardeşler ticarete.

Az önce bir arkadaşla görüştüüm.İ5 işlemcili diğer makinelerin bataryasını denediğinde şarj olduğunu görmüş.Yani sıkıntı bataryadaymış.Daha önceki denemiş olduğu çalışmayan bataryalar da 1450'nin bataryalarıymış.

Yani 1450 serisinin bataryaları komple ölmüş anladığım kadarıyla.

Ya tekrar yeniden onlara batarya gelecekmiş ya da diğer modellerin siyah renkli bataryaları bizim cihazlara takılacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bir Acayip Adamm -- 22 Temmuz 2015; 17:34:10 >
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.