Şimdi Ara

GRUNDIG GNB 1150 B1 N2 Trendbook Kullanıcıları Kulübü (81. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.862
Cevap
59
Favori
110.648
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7980818283
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler 60 gb ssd almayin yetmiyor suan disk sikistirmasi yapiyorum bide islemcisini degistirme olanaginimiz var mi ya da xp kurabilen var mi dostlar pc cok sikistirmaya gelmiyor :( 60 gb ssd 4 gb ram taktim ama lol oynarken yaniyor cok isiniyor ama hala uzmedi beni bundan sonra pc alirsam grundig alcam keske biraz daha malzeme kalitesi iyi olsa

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • faruk-coskun F kullanıcısına yanıt
    Yeni gordum sorunu cozebildiniz mi? Ben sorunun guncellemenin basarisiz olmasiyla alakali oldugunu dusunuyorum. Tabi daha bilgilliler el atarsa daha iyi olur

• ßenle100les kullanıcısına yanıt
    Xp kuramazsınız malesef anakart ve işlemci desteklemediği için kurulum ekranında mavi ekran verir pc kapanır.

İşlemci değişme şansı yok malesef.

Artık işlemci windows için yetersiz geliyor bence, sadece net amaçlı kullanlar için Lubuntu yada Xubuntu öneririm.

60gb msata disk benim pcdede mevcut benim işimi görüyor, kullanım ile alakalı tabi birazda. İçindeki hdd yi sökmediğim için film gibi yer kaplayan şeyleri oraya atıyorum.

• 60 gb mSATA arıyorum ama satılmıyor artık herhalde piyasada.
  • Man Down kullanıcısına yanıt
    Pcye parca alcaksan suanki durumda pek almamani oneririm zira fiyatlar ucuk iyi zamaninda aliexpressten istediklerimi almisim ikinci el arastir bence

bi arkadaş sıfır 60'lık recadata msatayı 125'e satıyor ama piyasa acayip uçmuş cidden, 250'lik samsung evo 850'yi 270lere almıştık, bilemiyorum. piyasa bundan sonra daha kötüye gitmese iyidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Man Down -- 17 Nisan 2018; 15:15:40 >
    Hocam dahada kotuye gidecektir bu ulke bunlari uretemiyor tl nin degeri zayifladi uzuldugum nokta artik pc telefon isi zenginlere hitab eder oldu.

bilgisayarı 11 yaşındaki kardeşim ödevleri için kullanıyor ara sıra. bazen de bi yere giderken yanımıza alıyoruz. daha önce 4 gb kingston ram takmıştım, oyun vs yüklenmeyeceği için (microsoft store'dan ufak oyunlar yüklü tabi kardeşim için) 60 gb msata iş görür diye düşünüyorum. 120'lik en ucuz 200 lira, bu laptopa bu yatırım değmez diye düşünüyorum, en fazla office programları kurarız herhalde.
    120 ilk ssd teb kart + kuponla 110 a ggden aldım.Gg cek kampanyası olursa takipte olun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • TESLA37 kullanıcısına yanıt
    Msata daha performanslı olur diye ssd bakmıyordum, yanlış mıyım? Değmez mi aradaki farka

• quote:

Orijinalden alıntı: Man Down

bilgisayarı 11 yaşındaki kardeşim ödevleri için kullanıyor ara sıra. bazen de bi yere giderken yanımıza alıyoruz. daha önce 4 gb kingston ram takmıştım, oyun vs yüklenmeyeceği için (microsoft store'dan ufak oyunlar yüklü tabi kardeşim için) 60 gb msata iş görür diye düşünüyorum. 120'lik en ucuz 200 lira, bu laptopa bu yatırım değmez diye düşünüyorum, en fazla office programları kurarız herhalde.
    Ayyn oyle sana katiliyorum

Ben de alsam mı diye kaç gündur düşünüyorum. Kuponla falan 130 TL ye gelecek Adata ssd.daha öncede 80 TL ye 4 GB ram almıştım. Bu PC ye bilgisayara bu kadar masraf yatirim mantıklı mı ? Zaten işlemcisi falan düşük seviye düşük fiyatlı bir PC diyorum içimden.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ellekem kullanıcısına yanıt
    Bir nebze daha rahatlatiyor eskisin oranla daha fazla sikistirabiliyoruz pcyi ama hocam zaten cihaz office ve film icib yeterli benim gibi lol calistitmiyorsaniz gerek yok bence

• quote:

Orijinalden alıntı: ellekem

Ben de alsam mı diye kaç gündur düşünüyorum. Kuponla falan 130 TL ye gelecek Adata ssd.daha öncede 80 TL ye 4 GB ram almıştım. Bu PC ye bilgisayara bu kadar masraf yatirim mantıklı mı ? Zaten işlemcisi falan düşük seviye düşük fiyatlı bir PC diyorum içimden.

Ben sadece ssd taktım ram değiştirmeye gerek yok diye düşünüyorum.Benim için performans gayet yeterli

Not:os linux kullaniyorum

• Bu pcye uygun AliExpresste Msata var mı acaba bilen varsa daha önce biri paylaşmıştı sanırım

Bende rami iyi ki almışım dedim. Sörf yaparken browserda baya farketti.
    Ben de win7 kullanıyorum idare ediyor işte İşlemcisi sıkıntılı asil. evde ayrica dell İ5 bir laptop daha var. Sıradan kullanmada dahi çok farkli. saniyesinde anlaşılıyor Bu PC çok yavas..işkence geliyor bu pc onunla kiyasla Tarayıcı olsun arayüzde dolaşırken olsun herşeyde. Ki ben asla oyun oynayan biri değilim. Tarayıcı ofis başka programlar film vs amaçlı kullaniyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: faruk-coskun

Arkadaşlar bios güncellemesi yaptım ve sonrasında karşıma iki tane uyarı geliyor açılınca resimlerini ekledim bunları nasıl düzeltirim

. Ayrıca yeniden başlat komutunu verince pc kapanıyor bunun biosla alakası varmı varsa nasıl düzeltirim yardım edebilir misiniz acaba. Bir de usb görmiyor win7 ultimate x64 yükledim usb driver güncelleyemiyorum kabul etmiyor. Lütfen yardım edin

Aynı sorun bende de var, Windows 7 yüklemek için güncelledim biosu uefiyi de kapattım ama Windows 7 yüklerken sürücü seçemedim cihaz USB de görmüyordu geri döndüm Windows 10a şimdi yeni biostan dolayı aynı sorunlar var ve açılıştaki Grundig yazısı yerine style note yazıyor bende sanırım bios yazılımı sorunlu ve muhtemelen yeni güncelleme de gelmeyecek

Ek olarak şunu da farkettim, cihaz uyku moduna geçiyor ama çıkarken kapanıyor

Edit: gigabyte q21 biosu yükledim şimdi açılışta inaccessible boot device hatası veriyor format atıp tekrar deneyeceğim şimdi. Cihaz düzelirse nasıl yapılacağını anlatırım

İkinci edit: format da attım şuan. sadece baştaki hata mesajları çıkmıyor, yeniden başlatma hala yok, uyku moduna alınca direk kapanıyor. Ama biosa yeni özellikler gelmiş benim için en önemli olanıysa sanallaştırma etkinleştirme özelliği oldu. Isteyen olursa nasıl yapılacağını anlatırım yine de

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emironurlular -- 22 Nisan 2018; 23:29:17 >

• Buyuk ihtimal 120 GB Adata SSD alacağım. Bakalım sıradan kullanımda farkedecek mi ?

• emironurlular E kullanıcısına yanıt
    Hocam biosa giremiyorum bir türlü. F2 ile giriyordum ama girmiyor. Neden acaba biosa geçende girmiyordu biosu güncellemiş olmama rağmen bir daha güncelleyince girebildim. Her defasında tekrardan bu şekilde güncelleme işlemi yapmadan nasıl girebilirim neden girmiyor ?

• quote:

Orijinalden alıntı: ellekem

Hocam biosa giremiyorum bir türlü. F2 ile giriyordum ama girmiyor. Neden acaba biosa geçende girmiyordu biosu güncellemiş olmama rağmen bir daha güncelleyince girebildim. Her defasında tekrardan bu şekilde güncelleme işlemi yapmadan nasıl girebilirim neden girmiyor ?
    Bilgisayarı açmadan önce çok hızlıca basmaya başlayın f2 tuşuna çünkü biosa girmek için çok az bir zaman tanınıyor
    Olmazsa Windows içinden girebilirsiniz

Ayarlar>güncelleştirme ve güvenlik> kurtarma>şimdi yeniden başlat>sorun gider> gelişmiş seçenekler> uefi donanım yazılımı ayarları> yeniden başlat
    Uzun ama bu şekilde girebilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emironurlular -- 27 Nisan 2018; 20:14:20 >
  • 
Sayfa: önceki 7980818283
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.