Şimdi Ara

Groove Music Windows 10 Muzik Bulmama Sorunu-Cozumu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
1
Cevap
0
Favori
514
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Windows 10 da gomulu olarak gelen muzik oynaticisi groove music ile cesitli sebeplerden dolayi(tam bilmiyorum) bir sorunla karsilastim.
    Sorun su sekildeydi groove music yeni eklenen dosyalari bulmuyordu.Ayarlardan klasorleri kaldirip tekrar eklememe ragmen sonuca ulasamadim.Bir sure
    kullanmadim.Bugun uygulamayi kaldirmaya karar verdim fakat gomulu olarak win 10 da bulundugu icin direk olarak kaldiramadim.
    PowerShell uzerinden kaldirilacagini ogrendim .Arama barindan powershell diye aratin ve yonetici olarak calistirin.Komut satirina Get-AppxPackage yazin
    ve yuklu olan uygulamalar listelenecek ardindan ardindan adi Microsoft.ZuneMusic olan uygulamayi bulun ve burada package fullname kisminda yazani kopyalayin
    ve en altta komut satirina ulasin ve su kodu yazin Remove-AppxPackage PackageFullName(yani kopyaladigimiz isim)
    en nihayetinde girmemiz gereken komut su sekilde oldu Remove-AppxPackage Microsoft.ZuneMusic_3.6.15131.0_x64__8wekyb3d8bbwe
    bu komutu yazdigniz zaman Groove Music silinecektir .Ayrica silmek istedigninz baska gomulu uygulama varsa burden silebilirsiniz fullpackagename i degistirerek.
    Sildikten sonra magaza uzerinden groove music uygulamasini tekrar kurdum.Sorunumun duzeldigini ve uygulamanin sorunsuz calistigini gozlemledim..

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.