Şimdi Ara

Grim Dawn (2016) [ANA KONU] (81. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.888
Cevap
34
Favori
106.162
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7980818283
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet şaşırdım güncelleme gelince epey de büyük boyutlu bir şey.
  • Kaç gb güncelleme? Oyunda çok büyük farklılıklar oluştu mu acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Grim Dawn ı indirimden aldım. Ashes of Malmouth Expansion paketini alıp almamakta kararsızım, multi player modunda odalar 4 kişilik ve parolalı. Kankalar yoksa multi modunu oynayamıyorsun. O zaman single mod için oynayabilecek bir oyun. Zaten onu torrent den indiren indirmiştir.

Madem online modu çok zayıf sizce orjinal almaya değer mi bu oyunu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Korgeneral -- 4 Temmuz 2018; 23:53:23 >
  • İade et arkadaşım nesini soruyorsun üç kuruşluk şeyin. Sanırsın sadece online oyuna para verilir bunu yapan insan değil zaten leylekler getirdi bu oyunu.

• Korgeneral kullanıcısına yanıt
    Hayatımda oynamaktan en keyif aldığım oyunlar single player oyunlardır, sırf tutup single diye ben bunları çalayım mı yani.

Adamlar 3 kuruş paraya sürekli güncel tuttukları bir oyun sunuyor her 1-2 ay da bir yeni yaması geliyor yeni genişleme paketleri geliyor. Her biri de dolu dolu içerikler 150 saat oynamışım yeniden dönmek için yeni genişleme paketini bekliyorum. Bana 11+24 TL ye(ashes of malmouth) 150 saat oynatmış kendisini bir çay 2 tl olmuş kusura bakmada adamlar resmen bedavaya oyun satıyor güncel kura göre.

Single player oyunları size indirmemenizi , indirimlerde almanızı öneririm çünkü gerçek oyunculuğu ve oyunu ayakta tutanlar onlar. İnsanların emeklerini gasp etmeyin. İndirip deneyin tabi oyunları ancak eğer sevdiyseniz haklarını verin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Experto Crede -- 5 Temmuz 2018; 10:18:21 >
  • Korgeneral kullanıcısına yanıt
    Online mod ve orijinal almak kelimeleri aynı cümlede kullanılmamalı. Oyunu beğendiyseniz satın alırsınız, beğenmediyseniz almaz, korsan olan oyunu da bilgisayarınızdan silersiniz.

Ne zamandan beri online olmayan ya da zayıf olan oyunlar orijinal almaya değmediği düşüncesi oluşturmaya başladı?
  • Pek beyler bu kadar gazdan sonra ek paketleri almaya karar verdim.

2 steam ve 1 origin hesabım var. 100 e yakın orjinal oyun sahibiyim. Bende orjinal oyunu destekliyorum.
  • Pek beyler bu kadar gazdan sonra ek paketleri almaya karar verdim.

2 steam ve 1 origin hesabım var. 100 e yakın orjinal oyun sahibiyim. Bende orjinal oyunu destekliyorum.
  • Öncelikle herkese merhaba. Yaz indirimi ile Grimdawn satın aldım ama şöyle bir sıkıntım var. Oyunda fps bütün özellikler en düşükte olmasına rağmen inanılmaz düşüyor. Biraz kalabalıklaştığı zaman resmen kare kare oynuyorum. Sistemimin özelliklerini aşağıya yazayım. Sürücü güncelleştirmesi falan her şeyi denedim. Kendim zaten bilişim sektöründe çalışıyorum. Oyunun istediği önerilen donanımların bile üzerinde sistemim var. Yardımcı olursanız sevinirim.

Sistem:

AMD FX8350 işlemci
    Asus Evo 990fx anakart
    Asus ROG RX470 4GB 256 Bit ekran kartı
    24 GB ram
    800w PSU
    160 GB Samsung SSD
  • Weldan W kullanıcısına yanıt
    Bu problemi yaşayan başkalarıda var sanırım dx9 ile açmayı deneyin bir de oyunu. Onun dışında steam topluluk merkezinde daha bir çok ingilizce kaynak vardı.
  • Grim Dawn'ı 908 saattir oynuyormuşum, 3 tane 100 level softcore ve 2 tane de 100 level hardcore karakterim var. Özellikle hardcore'da Forcewave Tactician'ım ile önüme geleni indiriyorum. Kesmediğim Nemesis boss kalmadı, Ravager hariç. Henüz ona denk gelemedim. Sapık gibi yardırmak isteyen varsa bana özelden ulaşsın lütfen

Softcore karakter 1: Battlemage Melee

Softcore karakter 2: Commando, Melee tank

Softcore karakter 3: Spellbinder, arcanist ile necro karışımı oldu ama caster'dan melee döndüm çok dayak yiyorum diye, en ezik softcore karakterim bu sanırım :D

Hardcore karakter 1: Forcewave Tactician, Grim Dawn'da ki en hayatta kalabilen karakterim, softcore'da yattığım bossların karşısında çay almaya falan gidiyorum, %23 crit damage, saniyede 638 life regen falan var, girmediğim yer kalmadı.

Hardcore karakter 2: 2H Warder, Bildiğin yürüyen elektrik santrali, bir tank değil ama silip süpürüyor önüne geleni

Sadece end-game değil, Co-Op oynamak isteyen olursa da kabul ederim. Ben her gün düzenli oynuyorum.

Grim Dawn (2016) [ANA KONU]

Grim Dawn (2016) [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-7A1E308D7 -- 12 Temmuz 2018; 1:9:49 >

• Hocam maşşallah harbi yardırıyormuşsun @Hesperiush

Ben oyunu alalı 3-4 ay oldu galiba sınavlar vs yeni başladım battlemage kasmaya çalışıyorum baya hit almış bir adamın buildine göre bakıyorum...

http://www.grimdawn.com/forums/showthread.php?t=65663
    https://www.grimtools.com/calc/bVA8Pew2

Şunlara göre 24lvl yaptım hesabımı ama sanki eksik var gibi yani başka yakın lvl battlemage karakterler biraz daha fazla can ve enerjiye sahip one handed sword damage olarak daha yüksek gibi aldığım itemler mi yanlış anlamadım zaten çoğunluğu toplama item ...

https://www.grimtools.com/calc/q2m9LWz2 : Benim dizmeye çalıtığım şey acaba eksik mi var? Oynarken questlerde vs zorlanmıyorum ama bilemedim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Storm Raider -- 16 Temmuz 2018; 17:7:47 >

• Storm Raider kullanıcısına yanıt
    Evet öncelikle örnek aldığınız buildde ana hasar kalemini Aether Damage oluşturuyor bu yüzden sizde eşyalarınızda mümkün oldukça Ather Damage veren veya yüzdesel olarak Aether Damage yükselten eşyalar bulup giymelisiniz.

Sizin giydiğiniz eşyaların ise hiç birinde Aether Damage yok. Build bunun üstüne kurulu olduğu için vurmamanız çok normal. Çok iyi setler hariç bu oyunda her zaman buildinizin Damage çeşidine göre item giyiyorsunuz. Aetherse eşyalarınız Ather damage vermeli. Bunu her eşyanızda gözetin mutlaka. Diğer türlü damage atmanız çok zorlaşıyor.

Bir de bu buildlerde bazen bu buildleri hazırlayanlar ana build yerine oyunun erken safhasında başka şekilde ilerlenmesini tavsiye ediyorlar bende bir kere öyle denedim ancak hayal kırıklığı yaşamıştım ana builde göre oynamaya başladım hasar vurmaya başladı karakter.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Experto Crede -- 16 Temmuz 2018; 17:26:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Storm Raider

Hocam maşşallah harbi yardırıyormuşsun @Hesperiush

Ben oyunu alalı 3-4 ay oldu galiba sınavlar vs yeni başladım battlemage kasmaya çalışıyorum baya hit almış bir adamın buildine göre bakıyorum...

http://www.grimdawn.com/forums/showthread.php?t=65663
    https://www.grimtools.com/calc/bVA8Pew2

Şunlara göre 24lvl yaptım hesabımı ama sanki eksik var gibi yani başka yakın lvl battlemage karakterler biraz daha fazla can ve enerjiye sahip one handed sword damage olarak daha yüksek gibi aldığım itemler mi yanlış anlamadım zaten çoğunluğu toplama item ...

https://www.grimtools.com/calc/q2m9LWz2 : Benim dizmeye çalıtığım şey acaba eksik mi var? Oynarken questlerde vs zorlanmıyorum ama bilemedim...
    Linklediğiniz Battlemage'in aynı setini kullanıyorum ama farklı bir buildi oynuyorum. Linki de şu https://www.grimtools.com/calc/4ZDM9J8N

Softcore'da Melee Battlemage ile hardcore'da da Forcewave Tactician ile Gladiator zorlukta crucible bitirdim 150-170 arası buna dahil. Şu dakikadan sonra başka bir tank build oynamak istemiyorum artık. Uzun zamandır aklımda Blademaster yapmak vardı, youtube'da bir video izledim. Adamın biri Rashagaal the Mad Queen'i 7.5 saniye de indiriyordu. Allah yarattı demiyor öyle bir vurmak yok yani, ilk izlediğimde gözlerime inanamamıştım.

Grim Dawn şahsım adına şu an piyasada ki en iyi aksiyon RPG durumunda. Ben Path of Exile'ın combat sistemini sevmediğimden ve eninde sonunda bir şey almaya " mecbur bıraktığı " için vaktimi harcamadım onun için. Grim Dawn'ın sistemi daha derli toplu, herkesin bildiği gibi eski Diablo ekibinden de adamlar var ekipte. Kaldı ki daha " Forgotten Gods " çıkacak. Çok acayip, eğlenceli ve iddialı modlar geliyormuş oyuna araştırdığıma göre. Bu Diablo 3'te ki Greater Rift mantığına benzer şeyler.

Valla Diablo 1'den beridir aç gibi aksiyon RPG oynuyorum. Diablo 3 bir dönem epey moralimizi bozmuştu ama bu oyun çok başka. Varsa Co-Op yardırmak isteyen her zorluk seviyesine itina ile girilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-7A1E308D7 -- 16 Temmuz 2018; 17:43:19 >

• Path of exile bir şey almaya mecbur bırakmıyor bilip bilmeden yorum yapmayın rica ediyorum. Sevmiyorsanız sevmiyorum deyin yanıltıcı beyana ne gerek var.

• Experto Crede kullanıcısına yanıt
    Evet hocam aether dmg itemleri toplayıp öyle denemekte fayda var. Daha başlarda olduğumdan pek fazla aether gücü veren item bulamıyorum satıcılarda veya loot olarak itemlerde önceliği zırh değerine göre değerlendiriyorum ilerki lvl lerde ayar tutarım heralde teşekkürler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Uzun bir aradan sonra tekrar başlayacağım. Var mı build önerisi olan?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • xass kullanıcısına yanıt
    benim denemediğim kalmadı ama en keyiflilerinden söyliyim

Deathknight kasabilirsin. Cadence + kalkan + aether shield şekilde duruyor.
    Shaman 2H gidebilirsin. Devotionlardan tempest'i açınca thor gibi oluyorsun.
    Aether Arcanist gidebilirsin gayet güçlü oluyor ileride
  • IceRulez kullanıcısına yanıt
    Shaman 2h dediğinizin buildi var mı? Hangi hasar tipleri ve petlimi bu buildi?

• dsgtan D kullanıcısına yanıt
    yok petsiz, primal strike upluyorsun, ondan sonra geliştirmesini de yap ki seri seri vurabil, full shaman gidebilirsin ileride demolitionist yapıp elemantalist olabilirsin yahut arcanist seçip druid olabilirsin.

full lightning ve primal strike gidiyorsun çok eğlenceli builddir.
  • 
Sayfa: önceki 7980818283
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.