Şimdi Ara

Grim Dawn (2016) [ANA KONU] (31. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.888
Cevap
34
Favori
106.157
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yeni bir başlangıç için bu oyunu almayı düşünüyorum, Diabloda sıkı Wd oyuncusuyum aynı zamanda. Bu oyunda zevkle oynayabileceğim pet build skill vs ler nelerdir ?
  • beyler nasıl pet alabılıyoruz acaba?
    yoksa saman fılan olup summon'mu yapacagız petlerı?

birde buıldler icin kaynak verebilirmisiniz?
  • arkadaşlar ekleyin birbirimizi bulalım, beraber oynayalım. pek oynayan yok ama toplaşırsak güzel bir sayıya ulaşırız bence

http://steamcommunity.com/id/NatGeo/
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zemox

1000 saati aşkın diablo 3 oynamış ve şuan 300 saati aşkın grim dawn oynamış biri olarak yanıtlayim;

Önceliklle yukarıdaki yoruma dayanarak söylüyorum, diablo da olan çeşitlilikten kat ve kat daha fazlası bu oyunda var. Bu çok net ve tartışmaya gerek olmayan bir konu:)

Gafikleri diablo 3 kadar gelişmiş değil, animasyonlar da diablo kadar iyi değil, fizik de. özetle grafik ve animasyon beklentin olmasın.

Hack/Slash in en önemli özelliği olan karakter gelişime gelirsek diablo kadar sığ değil tam tersi çok zengin. offical forumlarına girersen daha şimdiden 10 larca süper classlar çıktı bile ortaya. diablodaki gibi tek tip barbar, tek tip DH yok. her classtan onlarca oynanış stili yaratabilirsin. yetenek ağacı inanılmaz detaylı ve her dokunuşunda farklı classlar ortaya çıkabilir. Hybrid buildler de cabası, örneğin uzun bir süre Light Damage ve pet build oynadım. duel wield casterlar... pistol+shield classlar...life steal buildler.... pet classlar.... bu gider de gider. http://grimcalc.com/ buradan classları ve yetenekleri görebilirsin. 15 farklı sınıf var.

Pasif yeteneklere gelirsek:) zaten diabloyu biliyorsun, ne kadar yetersiz olduğunu da düşünüyorsundur.. grim dawn pasiflere gelecek olursak: itemdan gelenler, devotion pointten gelenler(google yapabilirsin), skill ağacından gelenler, itemlara taktığın zımbırtıdan gelenler, set itemlardan gelenler. belki benim keşfetmediklerim de vardır.

Farm olayına gelirsek. 3 zorluk var, ve her zorlukta oyuna baştan başlıyorsun. normal/veteran - elite- ultimate. elite gerçekten çok zor, ultimate ise diablo ya göre düşünecek olursan level 65+ rift gibi düşünebilirsin, yani item olmadan yapabilieceğin yer değil. diablodaki rift mantığı bunda yok, bence diablo nun en mantıklı yaptığı şey de rift di. umarım grim dawna da buna benzer bir sistem gelir. sonuçta itemları test etmek ve daha da oyunu zorlaştırmak önemli. grim dawnda farm dungeonlarda yapılıyor, item kovalamak için harita rastgele gezebilirsin vs..

Multiplayer kısmı ise henüz çok zayıf, diablo 3 ile kıyaslanamaz, sonuçta diablo 3 temellerini multiplayer üzerine kurdu, grim dawn öyle değil. multiplayer beklentin varsa, büyük beklentilere girme.

Özetle; Animasyon,seslendirme,konu,questler,multiplayer diablo 3 te çok daha iyi. grim dawn da ise: Class Sistemi,Itemlar,Yetenek Ağaçları,Faction ve Nemesis sistemi, Karakter gelişim daha iyi

Unutmamak gereken şey şu, Oyun daha çıkmadı!! ve her fırsatta daha da geliştireceklerini söylüyorlar. çıktıktan sonra da geliştirmeye devam edecekler. hatta 16 ocak'da yeni güncelleme içeriğini açıklayacaklar. diablo 3 ün ilk çıktığı günleri iyi biliriz:) daha yeni yeni diablo 3 adam oldu.

Bu mesajdan sonra direk satın aldım oyunu Zamanında Diablo 3 ve ek paketini satın alıp baya bir oynamıştım ama o rezalet karakter gelişimi, skill sistemi yüzünden çok çabuk sıkılıp bırakmıştım. Benim için hack n slash'taki en önemli özellik o olduğun için bu oyunu severim o zaman.

• Aldıracaksınız sonunda bana bu oyunu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • AsosyalBilgisayar kullanıcısına yanıt
    Pet'leri shaman ve oculist skillerinden alabilirsin. ayrıca devotion kısmından da petler alabiliyorsun. itemlardan gelenler de var. pet class oynamayı düşünüyorsan önce shaman daha sonra occulist seçmeni öneririm. başta pet ile başlamak zorlayabilir ama level aldıkça pet itemlar düştükçe skillerini de yavaş yavaş petlere yönlendirmek avantajlı olur. pet'ler tamamen itemların altında yer alan "+Bonus to All Pets" kısmından faydalanır. yani senin üzerinde olan ve + pet damage olamayan hiç bir item, petlerin hasarını arttırmaz. örnek item:http://gracefuldusk.appspot.com/items/7633-Binding-Emerald-of-Mogdrogen

http://grimcalc.com/ buradan build yapabilirsin.

• arkadaşlar karakter oluşturma rehberi gibi bişey varmı çok ayrıntılı olmasada olur bildiğiniz çok ayrıntılı olunca hangi skillere vereceğimi şaşırıyorum deneme yanılma içinde çok vakit lazım
  • matrim kullanıcısına yanıt
    müsait olduğum zaman mini bir rehber yapmak isiyorum. ondan önce bir kaç detay söyleyim belki çözebilirsin.

öncelikle innventory e baktığın yerde char 1 char 2 gibi kısımlar var. buraları mutlaka incele. char 2 kısmı çok önemli. en üstte yer alan kısım mouse 1 ve 2. kısma atadığın skillerin vereceği hasarı gösteriyor. altındakilerde hangi hasar tipinde ne kadar hasar arttırımı yaptığını gösterir. örneğin skill den aldığın bir büyü lighting vuruyor diyelim. üzerine giyeceğin her +%light damage bu skillin hasarını arttırır ve bu char 2 kısmında görünür . ayrıca elemental damage dediği de fire+light+cold damage dir. kkarakter gelişimi için en önemli nokta şu: seçeceğin sınıfın desteklediği hasar tipleri vardır, örneğin shaman lighting ve bleeding ağırlıklıdır bir yandan vitalty hasar tipini de destekler. yani shaman açtıydıysan lighting ağırlıklı kıyafetler giyip bu alanda gelişebilirsin. yada chaos hasar tipi ağırlıklı kıyafetlerin varsa oculist seçebilirsin. gibbi gibi.... skillerin üzerinde ne vurduğu yazar. örneğin bir skillin 100 fire vuruyor yazar. sen üzerine %100 fire itemlar giyersin. bu durumda 100 değil 200 vurursun. yani fire vuruşunu %100 artırır.

ufakta olsa yardımcı olabilir. oynadıkça öğrenirsin zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zemox -- 31 Aralık 2015; 13:45:21 >

• Ben bir conjurer olarak şu build ile oynuyorum. Kıyafetlerin %90 +pet özelliklerinden oluşuyor.

http://grimcalc.com/build/NuWmHz

2 tane sürekli pet buradan geliyor. 1 tanede CDli var shamanın son seviyesinde, Primal Spirir. CD si kısa olduğu için rahatça kullanılıyor gerçi.
    2 tane üzerimdeki eşyalardan gelen var. 1 fire revenant sürekli bir de yüzükten gelen defansif köpek, köpeğin CD si uzun ve şansa çıkıyor pek kullanışlı değil aslında. 1 tanede kılıçtan gelen baya güçlü demon var ama CD si çok yüksek, zor zamanlarda salıyorum piyasaya.
    Devotion gelmeden önce aktif skill sadece curse vardı, devotion gelince aktif yeni skiller almak gerekti ne yazık ki. Evil Eye büyüsüne şansa güzel pet hasarı arttıran bir pasif ekledim, bloody pox a da şansa çıkan bir köpek daha.CD si uzundu baya ama seviye atladıkça azalmaya başladı.

Elite de pek zorlanmadan ilerliyorum. Mümkün mertebe geride kalıyorum yoksa hemen kesiyorlar.

• Bu da benim karakter veteran bitti ama daha elite geçmedim biraz daha nemesis avı yapacağım daha sonra elite devam ederim

Grim Dawn (2016) [ANA KONU]

Beraber oynamak isteyen ekleyebilir.
    steam id:http://steamcommunity.com/id/namik_ylmz/

Malesef spirit istiyor resmi forumdada saçma değil mi neden spirit istiyor bunlar diyorlardı.Üstüne giydiğin eşyalardan ve az birşey kendin spirit vermen gerekiyor malesef

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ShadowOfDarkness -- 31 Aralık 2015; 16:13:38 >

• Zemox kullanıcısına yanıt
    saol dostum az çok fikir sahibi oldum aslında pek yabancı değilim bu türe ama 2 saat oynadım baya karışık geldi skiller falan karakterler farklı geldi o yüzden. bide iş güç olduğu için çok vakit harcayamıyorum ama gayet güzel yakın zamn da bu kadar iyi hacknslash de gelmedi zaten
  • ShadowOfDarkness kullanıcısına yanıt
    Güzel olmuş karakter.
  • güzelim karakterimi skill deneyeceğim diye mahvettim.. dikkat etmedim 10bin 10bin götürmüş paraları.. para da kalmadı elimde dandik skiller ile oynamaya çalışıyourm. 10bin nedir arkadaş.. neyse belki biraz ara veririm oyuna. yoksa bir yerlerden editor vs bulup düzelteceğim ama istemiyorum yapmayı.
  • Beyler şu videodaki 5 numarada kullanılan sarı skill nedir ya Nasıl alınır bulamadım? Conjurer var bir türlü o skili bulamadım?http://youtu.be/4vkas6dLG0o

• EliteKillaz E kullanıcısına yanıt
    onu dün ben de düşürdüm. ''summon revenant of og'napesh'' skilli.. ama skill olarak yok, off hand itemden geliyor. itemin adı da; Black Grimoire of Og'napesh
  • Ya varya kaç aydır bakıyorum. Saolasın valla ne diyim ama bildiğin skill gibi baya kullanışlı bi kaç videoda iş yapıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: saintroyo

onu dün ben de düşürdüm. ''summon revenant of og'napesh'' skilli.. ama skill olarak yok, off hand itemden geliyor. itemin adı da; Black Grimoire of Og'napesh

Parayla fazla bir işin yokki bu oyunda birazcık farm yapsan çıkan eşyalarla skillerini düzeltirsin sorun değil.Para transferi olsa yollardım ama malesef yok, karakterler arası bile para transferi yapılmıyor.
  • ShadowOfDarkness kullanıcısına yanıt
    skilleri değiştirmek için lazımdı para. dediğiniz gibi; bir kaç saatlik farm ile düzeltirim aslında ama biraz sabır lazım. ama o karakteri bırakıp daha önce gene bozduğum occu/shaman karakterime döndüm.. biraz eli yüzü düzeldi bakalım. onunla yürüyeceğim.. haftaya da bir tane arcane açarım büyük ihtimalle.

her ne kadar kızsam da oyuna o kadar bağlıyım ki, severek oynatıyor gene de..
  • Son durum böyle.Elite act 3.

Grim Dawn (2016) [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GodPan -- 2 Ocak 2016; 18:07:49 >
  • Valla sağlam tanka benziyor :) elitte durumlar nedir zorluyor mu ?

• 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.