Şimdi Ara

GRID (2019) [ANA KONU] (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
115
Cevap
2
Favori
8.142
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Oyunun ön yüklemesi açıldı. 46 GB indirme 70 GB alan istiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tanerq kullanıcısına yanıt
    olsun 25mbps internetin olup oyunun olmamasindan iyidir :)

• Vip Üye kullanıcısına yanıt

Neyse ki ön yükleme açtılar, 8 mbit ile 3 günde indirdim.
  • Ultimet alanlara 3 gün erken erişim deniyor ıyun açılmadı oynuyabilen varmı ?
  • Saat 16:55 e ayarlı bir update bekliyor belki o zaman açılabilir.
  • Bir yarış oyununda fizikler ne kadar kötü yapılabilirin örneği olmuş. 2007'de çıkan ilk oyunun üstüne koyacaklarına daha da batırmışlar oyunu. Kimse sim bir oyun beklemiyordu ancak Forza da arcade bir oyun ve fizikleri ve grafikleri arcade olmasına rağmen gerçekçi hissettiriyor. 2020 yılında artık NFS gibi bunun gibi oyunlara para verip oynayacak kitle olduğunu sanmıyorum. Mobil oyundan hallice bir oyun bu.
  • Codemasters Racing'in geliştiriciliğini ve yayıncılığını yaptığı yarış oyunu GRID'in inceleme
    puanları paylaşıldı. Oyun 11 Ekim'de PlayStation 4, Xbox One ve PC için piyasaya sürülecek.

Ancak Ultimate Edition sahipleri bugünden itibaren oyunu oynayabilirler.

Oyunun şu an için metacritic ortalaması 74. Puanları aşağıda bulabilirsiniz.

Wccftech - 90
    The Games Machine - 86
    Hobby Consolas - 82
    Everyeye.it - 80
    IGN Italia - 80
    IGN - 80
    GamingTrend - 80
    DarkStation - 70
    Metro GameCentral - 70
    Game Revolution - 70
    Game Informer - 70
    Push Square - 70
    TheSixthAxis - 70
    Gamer.nl - 50
  • quote:

Orijinalden alıntı: OzanSRC

Bir yarış oyununda fizikler ne kadar kötü yapılabilirin örneği olmuş. 2007'de çıkan ilk oyunun üstüne koyacaklarına daha da batırmışlar oyunu. Kimse sim bir oyun beklemiyordu ancak Forza da arcade bir oyun ve fizikleri ve grafikleri arcade olmasına rağmen gerçekçi hissettiriyor. 2020 yılında artık NFS gibi bunun gibi oyunlara para verip oynayacak kitle olduğunu sanmıyorum. Mobil oyundan hallice bir oyun bu.
    Aldık artık yavaş yavaş kitlede yerimizi alalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bozcaadalı

Aldık artık yavaş yavaş kitlede yerimizi alalım.

Alıntıları Göster
    Sen simcisin abi seni kesmez bu oyunlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: OzanSRC

Sen simcisin abi seni kesmez bu oyunlar

Alıntıları Göster
  • quote:

Orijinalden alıntı: _GRKM_

Codemasters Racing'in geliştiriciliğini ve yayıncılığını yaptığı yarış oyunu GRID'in inceleme
    puanları paylaşıldı. Oyun 11 Ekim'de PlayStation 4, Xbox One ve PC için piyasaya sürülecek.

Ancak Ultimate Edition sahipleri bugünden itibaren oyunu oynayabilirler.

Oyunun şu an için metacritic ortalaması 74. Puanları aşağıda bulabilirsiniz.

Wccftech - 90
    The Games Machine - 86
    Hobby Consolas - 82
    Everyeye.it - 80
    IGN Italia - 80
    IGN - 80
    GamingTrend - 80
    DarkStation - 70
    Metro GameCentral - 70
    Game Revolution - 70
    Game Informer - 70
    Push Square - 70
    TheSixthAxis - 70
    Gamer.nl - 50
    Oyunun fakir editionu düşmüşte bu puanları kim sallıyor. Biri 90 vermiş biri 50 vermiş. Bazılarıda sırf site ismi duyulsun diye sallıyor mu ne? 50lik oyun çöptür yoklukta bile gideri olmaz 90lık oyun uzun yıllar unutulmayacak efsanedir. Mesela ilk oyun 95 eder.

• Hiç umudum da beklentim de yoktu ama beni şaşırttı
    bence harika olmuş

• quote:

Orijinalden alıntı: ilkermurat

Hiç umudum da beklentim de yoktu ama beni şaşırttı
    bence harika olmuş

Aferim İlker. Biz Steam 'le cebelleşip duruyoruz hala.

• Oyunun Ultimate Edition sürümü bugün erişime açıldı fakat bu sürümü Steam dışı başka yerlerden sipariş edenlerde önyükleme yapılmasına rağmen oyuna erişim sağlanamıyor.Steam üzerinden alanlar ise şu an oynayabiliyor.Sorun neden kaynaklı bilinmiyor fakat bu sorundan dolayı oyuna giremeyen çok sayıda kullanıcı var.

• GRID 2019 - Codemasters
    Beklediğimden daha hızlı yalan yok değişik bir kafayla yapılmış normalde Gamepad'e göre yapıldı ama gamepad de zor bir oyun olmuş neden çünkü Dirt Rally 2.0'ı yapan ekip yaptı :) Touring Sınıfı yarışları dışındakiler Simcade ++ diyebilirim. Direkt Arcade demem ama Simcade'ten de bi tık arcade'e yakın. Cümle garip oldu ama 2011'deki Grid Autoban daha sime yakındı. Velhasıl işin eğlence kısmı çok iyi :) Yarışırken temas eden kişi direkt Nemesis oluyor bu sayede size zor anlar yaşatmak için yapmadığı kirli hareket kalmıyor yani oyunda siz ne kadar temiz yarışırsanız, yapay zeka da size öyle yaklaşıyor. Direksiyon ayarlarını yaptım GT den Touring e geçerken en az farkın olacağı şekilde tatlı bir ayar yakaladım ilk günden. Onla çok keyifli oldu özellikle WRC - Dirt Rally Mekaniğinde etkili bir unsur olan El freni çok işe yarıyor. Kokpit ve kamera açıları muazzam. Bir tek Güneş ışığı ve güneş biraz fazla abartmışlar. HDR olan bir 4k bir tv de güzel ama HDR'li 4k bir monitörde oyun içindeki parlaklığı düşürseniz dahi çok aşırı parlıyor,bazen yolu görmekte zorlanıyorsunuz. (Bu muhtemelen benim donanımımla ilgili) Genel anlamda Asistleri azaltıp sürüldüğünde çok eğlenceli bir yapısı var. Forza'dan daha çok eğlendiğimi söyleyebilirim sanırım bunda etkili olan yapay zeka sistemi. Online da çok basit yarış öncesi sıralama özel oda kurma herşey var. Dirt Rally 2.0 kadar setup yapabiliyorsunuz oyunda. Ciddi beklentisi olmayan ve eğlenmek isteyenler için güzel bir oyun. GTR 3 gelene değin WRC ve Forzalarla çok güzel idare edilir bu geçiş dönemi. Kendi aranızdaki Forza Horizon yarışlarından daha eğlenceli olur ama GT Sport ya da Forza Motorsports, Asetto Corsa,F12019 daki ciddiyeti de çok aramayın işin o kısmı oyuncuların davranışlarına kalıyor zaten. Bu arada Ceza Sistemi çok iyi :) Yarışta cezanız anında kesilip sürenizden düştüğü için sürekli derece geliştirmeniz gerekebiliyor. Bazı simlerde bile bu kadarı yok :)

• quote:

Orijinalden alıntı: mkmdesign

GRID 2019 - Codemasters
    Beklediğimden daha hızlı yalan yok değişik bir kafayla yapılmış normalde Gamepad'e göre yapıldı ama gamepad de zor bir oyun olmuş neden çünkü Dirt Rally 2.0'ı yapan ekip yaptı :) Touring Sınıfı yarışları dışındakiler Simcade ++ diyebilirim. Direkt Arcade demem ama Simcade'ten de bi tık arcade'e yakın. Cümle garip oldu ama 2011'deki Grid Autoban daha sime yakındı. Velhasıl işin eğlence kısmı çok iyi :) Yarışırken temas eden kişi direkt Nemesis oluyor bu sayede size zor anlar yaşatmak için yapmadığı kirli hareket kalmıyor yani oyunda siz ne kadar temiz yarışırsanız, yapay zeka da size öyle yaklaşıyor. Direksiyon ayarlarını yaptım GT den Touring e geçerken en az farkın olacağı şekilde tatlı bir ayar yakaladım ilk günden. Onla çok keyifli oldu özellikle WRC - Dirt Rally Mekaniğinde etkili bir unsur olan El freni çok işe yarıyor. Kokpit ve kamera açıları muazzam. Bir tek Güneş ışığı ve güneş biraz fazla abartmışlar. HDR olan bir 4k bir tv de güzel ama HDR'li 4k bir monitörde oyun içindeki parlaklığı düşürseniz dahi çok aşırı parlıyor,bazen yolu görmekte zorlanıyorsunuz. (Bu muhtemelen benim donanımımla ilgili) Genel anlamda Asistleri azaltıp sürüldüğünde çok eğlenceli bir yapısı var. Forza'dan daha çok eğlendiğimi söyleyebilirim sanırım bunda etkili olan yapay zeka sistemi. Online da çok basit yarış öncesi sıralama özel oda kurma herşey var. Dirt Rally 2.0 kadar setup yapabiliyorsunuz oyunda. Ciddi beklentisi olmayan ve eğlenmek isteyenler için güzel bir oyun. GTR 3 gelene değin WRC ve Forzalarla çok güzel idare edilir bu geçiş dönemi. Kendi aranızdaki Forza Horizon yarışlarından daha eğlenceli olur ama GT Sport ya da Forza Motorsports, Asetto Corsa,F12019 daki ciddiyeti de çok aramayın işin o kısmı oyuncuların davranışlarına kalıyor zaten. Bu arada Ceza Sistemi çok iyi :) Yarışta cezanız anında kesilip sürenizden düştüğü için sürekli derece geliştirmeniz gerekebiliyor. Bazı simlerde bile bu kadarı yok :)
    Yorum yapacaktım ancak bunun üstüne yorum yapılmaz.

• mkmdesign kullanıcısına yanıt
    Güzel özetlemiş siniz. Benim tek rahatsızlık duyduğum şey 1080p çözünürlükte inanılmaz düşük olan AA eksikliği, sanki çok daha düşük bir çözünürlükte oynuyormuş hissi yaratıyor. Allah'tan ekran kartı kaldırdı da Nvidia Dsr kullanarak çözünürlüğü 2k olarak ayarladım. Büyük ihtimal ile güncelleme ile yeni ayarlar koyarlar.

Direksiyon ayarlarını paylaşabilir misin, bende g29 ile oynuyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: tanerq

Güzel özetlemiş siniz. Benim tek rahatsızlık duyduğum şey 1080p çözünürlükte inanılmaz düşük olan AA eksikliği, sanki çok daha düşük bir çözünürlükte oynuyormuş hissi yaratıyor. Allah'tan ekran kartı kaldırdı da Nvidia Dsr kullanarak çözünürlüğü 2k olarak ayarladım. Büyük ihtimal ile güncelleme ile yeni ayarlar koyarlar.

Direksiyon ayarlarını paylaşabilir misin, bende g29 ile oynuyorum.
    Oyunu 10 dakika oynama fırsatım oldu. İlk açılışta düşük çözünürlükte ve en düşük grafik ayarında açıldı. Bende hemen 1080p ve ultra ayarlara aldım ama oyun içindeki ilk 3 yarışta aa sorunu ve texture düşüklüğü oldu. Sanki 1080p ultra değilde 720p lowda açmışım gibiydi. Oyunu kapattım ve dx11 ile açtım sorun büyük oranda çözüldü. Dx12 ile denedim dx11e göre biraz gereksiz kasıyor. Oyunun optimizasyonu ve klavye ile oynanışı güzel. Oyunun menüsü güzel ama ayar kısmı ciddi çöp. O kadar uğraştım look back tuşu ayarlayamadım. Ayrıca yıl olmuş 2019 hala pcye çıkan oyunda gaz ve fren için A ve Z tuşlarını kullanıyorlar. Dediğim gibi ayar menüsü çok kötü olmuş. Eski dirt rally oyunlarındada benzer odunluk vardı. R9 270x 4gb ile 1080p ultrada sıkıntısız oynanabiliyor. Fps testi yapmadım ama 60ın altındadır. Oyunda update gelse güzel olur çünkü gerekiyor.

• gokhans19 kullanıcısına yanıt
    Dx11 olarak nasıl oynadınız, f1 2019 daki gibi açılırken her hangi bir seçenek çıkmıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tanerq

Dx11 olarak nasıl oynadınız, f1 2019 daki gibi açılırken her hangi bir seçenek çıkmıyor.
    Ben elamigostan fakir edition olanı indirdim Hem dx11 hemde dx12li 2 tane exe var.GRID (2019) [ANA KONU]

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.