Şimdi Ara

★ Grand Theft Auto V (PS4 ANA KONU) ★ (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
17.106
Cevap
170
Favori
513.163
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
25 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bkaakco

Trailer 1080p olduğuna göre oyun büyük ihtimal 1080p.
    Youtube da yayınlanan trailera bakarak oyunun çözünürlüğünü belirlemek..
    Αdamlar ps3 gameplay videolarını 1080p de paylaşabildiğine göre bíz oyunu boşuna 720p de oynuyormuşuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darktooth -- 10 Ağustos 2014; 10:02:28 >
  • Rockstar gamescom da supriz yapip oyunu nextgen'e eylul yada en geç ekim ortası cikaracagını duyurursa ki sanmiyorum, balkona cıkıp göbek atacam.
  • Nalet olsun sleeping dogs ekim 14 te cikiyor. Bu demektir ki gta5 amazon almanya nin verdigi tarih yani kasim ortasi cikmasi %90 dogru. Nedenine gelince rockstar gel su sleeping dogs (open world oyun) oyunuyla ayni tarihlerde cikaralim da adamlarin satislarini baltaliyalim diyecek insanlar degillerdir. Bu yuzden gta5 kasim ortasi cikmasi dogrudur. Eger dedigimin tam tersi rockstar kotu niyetliyse ve sleeping dogs ile mucadeleye girerse ki gta ezer, bu oyun hemen hemen sleeping dogs la ayni tarihte cikar. Yani ekim ayin da. Ama ilk dedigim daha mantikli ne yazik ki. Rockstar sleeping dogs satislarini baltalamiyacak ve sleeping dogs tan bir ay sonra kasim ortasi cikaracaktir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dark-Samurai -- 10 Ağustos 2014; 11:01:06 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bkaakco

Rockstar'ın yeni nesil için yayınladığı video 1080p. YouTube Rockstar Games kanalında var.

Bak bu oyun da zamanında PS1'e çıkmıştı. Bu da 1080p senin mantığa göre.

• 1080p olacağı kesin zaten arkadaşlar o konuda şüpheniz olmasın ancak 60 fps olmayabilir
  • Ne 1080P olacağı ne de 60 FPS olacağı doğrulanmadı. Yanlış bilgiler vermeyelim.

Gel gelelim PS4 bu oyunu 1080p ve 60 FPS'de çok çok rahat kaldırır. Xbox One'ı bilmem ancak PS4'den eminim diyebilirim.
    Ben de GTA 5'in PS4'e 1080p ve 60 Fps olarak geleceğini düşünüyorum.
  • arkadaşlar şöyle bir kampanya başlattım ilgilenen arkadaşların desteklerini bekliyorum
    https://www.change.org/tr/kampanyalar/rockstar-release-red-dead-redemption-on-ps4-and-xbox-one
  • quote:

Orijinalden alıntı: _CHARLOTTE_

Ne 1080P olacağı ne de 60 FPS olacağı doğrulanmadı. Yanlış bilgiler vermeyelim.

Gel gelelim PS4 bu oyunu 1080p ve 60 FPS'de çok çok rahat kaldırır. Xbox One'ı bilmem ancak PS4'den eminim diyebilirim.

bence açık dünyada öncelik fps olmalı 900p 60 fps olsa bile olsun açık dünya oynarken uzak noktalar 30 fps de göz yoruyor çok fazla
    yada ben pc den alışık olduğum için öyle geliyor
  • Muhtemelen konsolun tüm gücünü kullanabilecek 1080p 60 fps olur PS4.XBOX One de ya 720p 60 FPS yada 1080p 30 Fps

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EmreTurkoglu

Muhtemelen konsolun tüm gücünü kullanabilecek 1080p 60 fps olur PS4.XBOX One de ya 720p 60 FPS yada 1080p 30 Fps

Hocam ne diyon gözünü seveyim. Daha ps4 e gta6 ve red dead redemption 2 cikacak bunlarda ps4 un butun gucunu kullanirsa kullanir. Gta 5 de atmosfer grafigi iyi olamasina ragmen ki buda ps4 un butun gucunu kullanmiyor, arac ve karakter grafikleri ps4 un yari gucunu kullaniyorsa öp basina koy. Gta 5 oldu ki 900p 30 fps gelirse bu ps4 un gucsuzlugunden degil ki 1080p rahat gelecektir, grafik muhendislerinin ps4 un butun gücünü kullanmamalarindandir. Daha gta5 ten cok daha kaliteli grafikli oyunlar gorucez ilerleyen yillarda...
  • Hocam.ben trailer üzerinden konuşuyoorum.Ama dediğimiz gibi PS4 ün gücünü kullanacak oyun GTA 5 olacak.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • PS4 de ki işlemcinin içinde ki GPU HD7850 gücünde dostum. Grafik olarak KZ SF, Infamous ve GTA 5 tarzı oyunlardan daha iyisinin çıkacağını pek sanmıyorum. Çıkarlar ama 1080p 30 fps olacaklardır mecburen. Grafik olarak bundan 3 sene sonra çıkacak oyunda bile pek bir fark bekleme yani PS4 de.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DaniCalifornia

PS4 de ki işlemcinin içinde ki GPU HD7850 gücünde dostum. Grafik olarak KZ SF, Infamous ve GTA 5 tarzı oyunlardan daha iyisinin çıkacağını pek sanmıyorum. Çıkarlar ama 1080p 30 fps olacaklardır mecburen. Grafik olarak bundan 3 sene sonra çıkacak oyunda bile pek bir fark bekleme yani PS4 de.

gta5 ile gta6 ayni grafikte cikacak, 3 sene sonra dahi gta5 grafiginden daha fazla fark bekleme dersen ve ustune konsolda grafik sisteminin işlenişini yani ps4 ekran kartinin gücünü, ram gücünü vs. pc ye endekslersen ve ps4 un gücünü kücümsüyorsan sen bu konsol ve ekran karti firmalarinin piyasa politikasi islerini genel anlamda bilmiyorsan, neyin ne kadar güclü oldugu vs. gibi hocam yanlis anlama ama rica ediyorum benden uzak dur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dark-Samurai -- 10 Ağustos 2014; 15:01:35 >

• quote:

Orijinalden alıntı: TheMuyu

quote:

bence açık dünyada öncelik fps olmalı 900p 60 fps olsa bile olsun açık dünya oynarken uzak noktalar 30 fps de göz yoruyor çok fazla

Ortağım yeni nesil konsolları bence biraz fazla küçümsüyoruz gözümüzde. Uncharted 4'ü 1080p 60FPS oynatma olasılığı olan bir konsol her ne kadar açık dünya olsa da eski nesil bir oyunu rahatlıkla aynı ayarlarda açar bence.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: TheMuyu

quote:

Ortağım yeni nesil konsolları bence biraz fazla küçümsüyoruz gözümüzde. Uncharted 4'ü 1080p 60FPS oynatma olasılığı olan bir konsol her ne kadar açık dünya olsa da eski nesil bir oyunu rahatlıkla aynı ayarlarda açar bence.

yok dostum küçümseme değil tabiki dediğin gibi olsa canımıza minnet bizim için iyi :)
    sadece demek istediğim bana göre açık dünyada taviz verilecekse çözünürlükten taviz verilsin fps yerine
    tabi buda benim görüşüm
    en iyisi beklemek :)

• yeni nesil gta5 üzerinde bence baya bir uğraşıyorlar. yoksa salla pati olsaydı çoktan çıkmıştı oyun. Bu yüzden dolayı 1080p 60 fps gelme olasılığı var.
  • 1080p 60Fps'den aşağısını görmez ps4. Belki 45fps dolaylarında gezinebilir bazı oyunlar ama standart 60 fps. Pc'de bin türlü bileşen var optimizasyon problemi oluyor konsollar tek olduğu için bütün oyunlar iyi bir performans sergiliyor.

• dostlar fps konusunda endişe etmeyin bence

ps3 teki oyunu şu an açsak görsel olarak yine hayran kalırız

geçen gün video paylaşmıştım oyun görsel olarak canavar gibi zaten

buna rağmen oyun görsel olarak Ps4 te oldukça yol katedecek zaten

asıl önemli olan oyundaki fiziksel gelişmeler

araç hasarı,sürüş dinamikleri ve tüm etkileşimler

bana göre gerçek Gta5 next gende karşımıza çıkacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkermurat -- 10 Ağustos 2014; 15:14:04 >
  • Sen ne bekliyordun dostum? GTA 5 in grafikleri ortada GTA 6 da ne kadar artabilir diye tahmin etmeye kalksak şuan ki görünenle pek birşey değişmez. Ama hepimiz biliyoruz ki GTA 6 çıktığı zaman da en iyi grafiklere sahip oyunlarla yarışacak. Ama asıl sıkıntı o değil. PS4 sistemini pc ile karşılaştıran yok. İçinde ki GPU nun gücünü yazdım ben oraya. Bak XBox a mesala. 1080p oyun oynatamıyor konsol ve aynı sistemi kullanıyorlar. Zamanında hatırlıyorum bu tür konular açıldı. Yeni nesil diye çıkardılar ama GPU gücü ortadaydı. Gene de tabi ki PC de ki gibi değil olay ama öyle ahım şahım grafiklerde beklemek olmaz cihazdan. Demeye çalıştığım olay bu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DaniCalifornia

Sen ne bekliyordun dostum? GTA 5 in grafikleri ortada GTA 6 da ne kadar artabilir diye tahmin etmeye kalksak şuan ki görünenle pek birşey değişmez. Ama hepimiz biliyoruz ki GTA 6 çıktığı zaman da en iyi grafiklere sahip oyunlarla yarışacak. Ama asıl sıkıntı o değil. PS4 sistemini pc ile karşılaştıran yok. İçinde ki GPU nun gücünü yazdım ben oraya. Bak XBox a mesala. 1080p oyun oynatamıyor konsol ve aynı sistemi kullanıyorlar. Zamanında hatırlıyorum bu tür konular açıldı. Yeni nesil diye çıkardılar ama GPU gücü ortadaydı. Gene de tabi ki PC de ki gibi değil olay ama öyle ahım şahım grafiklerde beklemek olmaz cihazdan. Demeye çalıştığım olay bu.

Ps3 teki ac serisinin grafikleriyle ac unity nin grafik farkına bakabilirsin mesela. Aynı şekilde cod modern warfare ile cod advanced warfare. Umcharted in fragmanını gördük. The order 1886 nin gameplayleri var. Aynı şekilde infamous 1 ile second son arasındaki farkta. Ve rockstar gibi konsolun suyunu çıkaran bir firma. Gta 5 i başka kaç firma ps3 te bu değerlerde calistirabilirdi? Ve sen gta 5 ile gta 6 arasında fark çok olmaz diyorsun? En basit örnek ac unity e bakmak yeterli olacaktır. Ac unity grafiklerinde bir gta bile gayet fark yaratır ki ac unityden de iyi olacaktır gta 6.

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.