Şimdi Ara

GRAIN VEYA KUMLANMA SORUNU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
1.415
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar bu konu ile detayli bilgi internette yok daha cok fotografcilik bolumunde yer almaktadir.

Bende Playstation 4 pro var ve bazi oyunlarda grain veya kumlanma fark ediyorum.Ozellikle siyah tonlamanin kullanildigi bolumlerde inanilmaz fark edilmektedir.

Tv ile alakali oldugunu dusunsemde diger oyunlarda bu neden olmuyor diye dusundugumden oyunu yapan firmalara camur atmak isime geliyor.Sonucta sony led tv ve ps3 konsolumda hic bu sorunla karsilasmadim.

Oyun firmalarinin bilincli kullandigi bir teknik detay mi cozmus degilim.
    Suana kadar farketigim oyun isimleri sunlar;

-BATMAN ARKHAM KNIGHT
    -NFS 2015
    -THAT'S YOU

Oynadigim ama bu grain veya kumlanma farkettirmedigi oyunlar ise;
    -WIPEOUT OMEGA
    -THE WICTHER 3
    -BLOODBORNE
    -NIER
    -RE 7
    -GRAN TURISMO SPORT

Bu kohu hakkinda bilgisi olan varmi konsol ayarlari ile alakali bir durum olabilir mi ,bilgilerinizi bekliyorum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Grain sinema ve oyun endüstrisi için oldukça önemli bi unsur. ne yazık ki bunu teknikten ziyade psikolojik olarak açıklamak mümkün. insanlar izledikleri şeyin sinematik olup olmadığına kullanılan bazı kodlamalar sayesinde ulaşıyor. örneğin Color Correction ile sahneye bir duygu yüklenmesi ya da Renk düzenlemeleri ve tabi en nihayetinde geçmişte kullanılan kimyasal film graini simule etmek gibi. açıkcası bunlar olmasa oyun ve sinema mekanik olarak çok güçlü ancak duyulara hitap etmeyen yavan bir endüstri olurdu.
  • That's You'da deli gibi grain var. Oyunu oynarken ara sahneleri pek seyretmesen de beni rahatsız etti. Eğer kasıtlı yapılıyorsa çok lüzumsuz bir hede yani.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.