Şimdi Ara

GPU arızası - Sistem Donması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.841
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Beyler bikaç gün önce şu konuyu açtım :http://forum.donanimhaber.com/m_83101363/f_//tm.htm#83101363

Bilgisayar oyun açıldıktan sonra donuyodu ve tek çare hard resetti. Yeni Windows 8.1 yüklediğim için problem o sandım. Ama Windows 7'ye döndüğüm halde hala aynı sorun devam ediyo.

Bugün hangi parçada sorun var diye bikaç test yaptım. CPU 80 derecede bile sorun yapmadı. Ama gpu 80 göremeden tıkıyo bilgisayarı.

Sorum şudur. GPU'nun sistemi durdurmak için belirlediği bi sıcaklık var mıdır?

Zaten yeni ekran kart almayı düşünüyorum ama sistemde başka arızalı parça var mı nasıl öğrenirim?

Sistem

gigabyte 990xa-ud3
    amd phenom ii x4 955
    hd radeon 6850
    8 gb ram

• Macunu yenimi ekran kartının psu yeterlimi tüm bileşenleri stabil çalıştırmak için ?
  • Macunu yeniledim. Psu 2.5 yıldır çalıştırıyo sorunsuz. Ayrıca PSU yetmese donmaktan ziyade bilgisayar kapanır yada res atar bildiğim kadarıyla
  • Kartta sorun olabilir. Farklı driverlerle deneyebilirmisin ?
  • 13.6 13.9 ve 13.11 le denedim hep aynı sonuç

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Soğutucuya baktınızmı hocam tam oturuyormu karta oda oturuyorsa kart gidici olabilir.
  • Kart tam oturmamıştır diyip vidaları sıktım. Bi tanesini kırdım. Artık yeni kart almak şart oldu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Helter_Skelter

Kart tam oturmamıştır diyip vidaları sıktım. Bi tanesini kırdım. Artık yeni kart almak şart oldu.

Nedir bizdeki bu şansızlık anlamadım. Geçen bozulan kartın yerine yedekte tuttuğum kartı takarken onuda bozdum
  • Çözdüm lan vallahi çözdüm. Ekran kartı iyi sıkışmıyodur diye etrafını bantla iyice sarıp sıkıştırdım. Gpu'nun sıcaklığını da yavaş yavaş artırdım bi oyunun özelliklerini arttırarak. 95 dereceye kadar geldi daha da yükselmedi sıcaklık. Eskiden 75'i göremeden res atıyodu.

Gerçi yeni kart illa alıcam bu aralar ama o gelene kadar idare edicek.
  • Soğutucudamıymış problem ?
  • Soğutucusu başından beri çok iyi değildi zaten ama vidalar gevşekken iyi temas etmiyodu heralde. Şimdi bantla iyice sıkıştırınca soğutucu çipe iyice yapıştı problem çözüldü diye düşünüyorum.
  • İyiki denemişsin diğer kartı alana kadar idare edersin.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.