Şimdi Ara

Gpon internet

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
660
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Yeni tasinacagim sitede fiber altyapi mevcut her odaya ethernet hattida cekilmis. İnternetin oldugu kutuda fiber sonlandirici var. Superonline baglatacagim onlarda gpon koyup modeme bagliyorlar ya, o baglantidan once araya switch koyup her odaya ethernetle internet goturebiliyor muyum yoksa gpondan sonra illa modememi baglanmasi gerekiyor? Fikri olan var mi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• ONT'den sonra modemi bağlarsın.Odalardan gelen ETH kablolarını da modemin LAN girişlerini bağladığın zaman switch'e de gerek kalmaz.4 LAN+1 WAN girişi oluyor genelde fiber modemlerde.4'ten fazla dağıtım yapmam lazım diyorsan da modemdeki LAN girişlerinden birini switch'e takar oradan dağıtırsın.
  • Dediginiz dogruda fiber kutusu yatak odasinda ben modemi salona koymak istiyorum ama oturma odasinda da ethernetle baglanmak istiyorum yani salona ethernetle internet gider ama diger odalara gonderemem

• eneskaanb E kullanıcısına yanıt
    Öncelikle cevap yazarken "haberdar et/mentionla" seçeneğini seçersen daha çabuk yanıtlayabilirim.

Odalardan gelen ETH kabloları fiberin de geldiği YATAK ODAsında mı toplanıyor yoksa sadece FiBER KABLO yatak odasına gelip ETH kabloları başka oda da mı toplanıyor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Charmlander kullanıcısına yanıt
    Kablolar fiberin oldugu yerde toplaniyor

• eneskaanb E kullanıcısına yanıt
    Bu durumu en pratik yatak odasında router + salonda access point olarak çözersin gibi geliyor.Kırıp dökmeden, ekstra kablo çekmeden vb.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.