Şimdi Ara

Gözünüzde Çok Büyütmeyin

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
1
Favori
2.853
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ben iyi bir yer kazanmadım atıyorum 60k lık yerde okusam odtü hep içimde ukte kalırdı.Ama youtubeden bitirme projelerine bakıyorum o hayalini kurup ütopik yaklaştığımız yada ulaşılmaz olarak gördüüğüm bölümün öğrencilerinin projelerini görünce ne bileyim eğitimde harbiden bir mok değiliz.O yüzden ilk 100k yerde okuduysanız çok fazla şey kaçırmadınız bunu anladım.

Yemin ederim en ufak bir çekememezlik söz konusu değil sadece en iyi üniversitelerimiz bile çok fazla bir şey üretmiyor zaten ülkeye bakarak anlayabiliriz.Ben daha iyisini yaparım demiyorum ana ne bileyim üzüldüm intiharın eşiğine geldiğimiz okullar tam bir balon yada abartılmış demek yanlış olmaz.

• birileri odtü kazanamamış
  • Önemli olan sınavda puan alabilmek değil önemli olan kazandığın üniversiteyi ne şekilde bitirebildiğin öyle değil mi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ragnarok.

birileri odtü kazanamamış

Off böyle insanlardan nefret ediyorum özellikle yazdım böyle bir niyetim olmadığını.Birileri bir şeyi eleştirecekse sadece çekemediği anlamına gelmiyor.O kadar saçma sapan konuşup insanı sinirlendiriyorsunuz ki.Hani bak kardeşim iyi projelerde var deyip link atmak yerine özellikle söylediğim çekememezlikten değil sadece fazla abartmışız onlarda bizimle hemen hemen aynı projeleri yapıyor dememe rağmen yine yazdığın şeye bak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kardeşim sen kullanılacak malzemelerin havadan düştüğünü mü zannediyorsun Adamlar 1 metre boyunda robot yapmak için milyon dolar harcıyorlar. Odtülü öğrenci nereden bulsun bu parayı? O odtülü öğrenci araba da yapar, uçakta. İTÜ den sevdiğim bir abi şu anda Airbus'ta uçak mühendisliği yapıyor. Uçak üretiyorlar orada ve yüzmilyon dolar değerinde o uçaklar. Yani lütfen pek takılma bu konuya para olmadan bir proje de ortaya çıkmaz

edit. Bende bir aralar buna takılıyordum fakat burada hocalarla konuşunca aydınlandım bu konuda. Öğrencilerin bitirme projelerinde önemli olan kafalarındaki bilgileri üretime döküp dökemedikleri. Adam videoda kutu taşıyan alet yapmış, bir şirkete girer dozer üretir vs vs mantık bu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İTÜ Kimya -- 16 Ağustos 2017; 15:6:51 >

• Ülkede üniversitelere ne katkı veriyor devlet? Eğitim umurlarında bile değil. Ortada bir sürü negatif etki varken bizim öğrencilerimiz bir b*k yapamıyor demek çok yanlış.

• Casper1907 C kullanıcısına yanıt
    Hocam çok haklısınız. Bizim abi almanyaya gitti airbusta mühendislik yapmaya. O adam Türkiye'de uçak üreten firma olsaydı neden gitmek istesin? 20 küsür yılı Türkiye de geçmiş.
    Üretecek adam var. Üretime yardımcı olacak ADAM YOK. BMW Mercedes gibi firmalarda Türk mühendisler çalışıyor o adamlar istemez mi gelsinler burada kendi ülkelerinde dursunlar. İnşallah bizde durum değişir
  • adam yoktan var edemeyecegi icin verilen imkanla o yapiliyor diger okullara onu yapacak yardım bile yok ülkemize yazık odtüye degil
  • quote:

Orijinalden alıntı: MakeeKako

quote:

Off böyle insanlardan nefret ediyorum özellikle yazdım böyle bir niyetim olmadığını.Birileri bir şeyi eleştirecekse sadece çekemediği anlamına gelmiyor.O kadar saçma sapan konuşup insanı sinirlendiriyorsunuz ki.Hani bak kardeşim iyi projelerde var deyip link atmak yerine özellikle söylediğim çekememezlikten değil sadece fazla abartmışız onlarda bizimle hemen hemen aynı projeleri yapıyor dememe rağmen yine yazdığın şeye bak.

ağla kudur çıldır

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: MakeeKako

quote:

ağla kudur çıldır

Max 13 Böyle çocukca bir mesajı atan kişiyi ciddi alamam daha yanıt alamazsın benden.Oyuncaklarınla ilgilen ciddi söylüyorum çocuksun.

• hocam senin daha nickin çalıntı üstüne acaba senin ne gibi bi insanlığı kurtaran projen var da laf atıyorsun . ilkokuldan beri her sene tübitak düzenleniyo bir kez katıldın mı ? onu geçtim bi kez fuarına gidip seyrettin mi etrafını . her zaman ona buna laf atıyonuz da bir kez dönüp aynada kendinize bakmıyorsunuz
  • Üniversitelere çok az ödenek veriliyor işini hakkıyla yapanlar değil torpili olanlar destek fonlarına çöküyor bunca olumsuz duruma rağmen yine odtü dünya çapında sayınlığı olan mezunlar veriyor özellikle İngiltere'de prestiji yüksek olan bir üniversite.Türkiyede böyle denebilecek 6 üniversite var toplamda bunları diğer tabela ünileriyle kıyaslamak yanlış

• quote:

Orijinalden alıntı: LorrySossue

hocam senin daha nickin çalıntı üstüne acaba senin ne gibi bi insanlığı kurtaran projen var da laf atıyorsun . ilkokuldan beri her sene tübitak düzenleniyo bir kez katıldın mı ? onu geçtim bi kez fuarına gidip seyrettin mi etrafını . her zaman ona buna laf atıyonuz da bir kez dönüp aynada kendinize bakmıyorsunuz

Nick ile konunun ne alakası var? İnsanlığı kurtaran projem var dedim mi? Ben özellikle Ben daha iyisini yaparım demiyorum ana ne bileyim üzüldüm intiharın eşiğine geldiğimiz okullar tam bir balon yada abartılmış demek yanlış olmaz. tarzında açıklama yapmama rağmen anlamsızca sığ şekilde yorum yapmışsınız.Özellikle laf atmak istemediğimi dile getirdim.Eleştiriye açık değil mi odtü? Biz orada okumuyoruz diye konuşma hakkımız yok mu? Varsa kaynağın bak kardeşim böyle projelerde var dersin aydınlatırsın kesin konuştum mu ben? Yemin ediyorum sizin gibilerini gördükçe üniversite sınavının zeka sınavı olmadığına o kadar çok eminim ki.

• MakeeKako kullanıcısına yanıt
    koskoskocaman edit.

-EMPTY-

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İTÜ Kimya -- 16 Ağustos 2017; 16:18:40 >
  • odtünün çimeni yeter
  • quote:

Orijinalden alıntı: METUEngineer

odtünün çimeni yeter

Deniz yok la angarada izmir istanbul kraldır.
  • Konu sahibi haklı, Türkiyede nerde okursanız okuyun dünya sıralamasında ilk 500'e nüfusu İstanbul kadar olmayan ülkelerden üniversiteler girerken bizim üniversitelerimiz girince bizimkiler uzaya çıkmış gibi seviniyor, geçen bir yerde izlemiştim Avrupadaki enerji üzerine düzenlenen seminerlere toplantılara Finlandiya adına giden bir arkadaş söylüyordu bir tane Türk göremiyorum elin Mısırı 40-50 temsilci yolluyor bizim Türkler 4 yıl sonra ilk defa geldi onda da toplantıya İng bilmedikleri için katılmayıp Brüksel'i gezip dönmüşler vs vs... Bu tip şeylere şaşmıyorum, bu ülke böyle bir yer.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LorrySossue

ulan konuyu ben açtım haklıyım kafasından vazgeç dingo . haksızsın üstüne de mal kafasın bu sonsuza kadar böyle gidicek .

Terbiyesiz keko

• benim çok hoşuma gitti transformers mı bekliyodun? hodri meydan daha iyisini yaparsan ilerde buyur gönder buraya burdayız. tatavayı ve kendini avutmayı kes

• Sanki oyuncak yapmışlar gibi eleştiren tipler olmuş. Acaba o robotlar ve varsa kullandıkları yapay zeka sistemleri nasıl bir bilgi birikimi sonucu ortaya çıkıyor haberleri var mı ?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.