Şimdi Ara

GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK! (397. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
11.462
Cevap
593
Favori
2.276.209
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
133 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 395396397398399
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Farklı dükkanlara gidip fiyat araştırması yapın bence..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mrt008500 M kullanıcısına yanıt

Hangi marka bu yam ARYMMO falan yazıyor. Buyrun top sizde?

• Essilor Crizal Sapphire 360 UV cam fiyatları ne kadar oldu

1.60 - 1.67 - 1,74 (abbe değerleri ?)

4 sol - 4,25 sağ ....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjkyener -- 4 Ocak 2021; 2:34:51 >
  • Uzmanlarımıza danışmak istediğim bir konu; son 5 yıldır Shamir AutographIII progresive cam kullandım. Hiç şikayetim olmadı.

Şimdi gözlük çerçevem kırıldığı için gözlüğümü yenilemek zorundayım.

Emeklilik ve Doların bu denli artışından sonra herkes gibi benim de bütçem çok daraldı.

-2.50 SPH, +3.25 CYL ve add 2.5 numaralı gözlük camlarına ihtiyacım var. 1.59 veya 1.61 index yeterli olacak.

Kullandığım shamir AutographIII ayarında daha hesaplı optik lens varsa hangi marka camlara yönelmeliyim?

Bilgisini paylaşacak beylere şimdiden teşekkürler.

• 1 Kasım 2018 de tanıtılan Essilor Crizal Sapphire 360 UV satışa başlandı mı ?

2014 aldığım Essilor Crizal Forte UV arasındaki fark çok gibi

GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjkyener -- 4 Ocak 2021; 23:6:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: nhtgrck

.

Essilor Crizal sapphire 360 uv

360 yoksa o forte uv olma olasılığı yüksek

cam kartı opak optik mi

• bjkyener kullanıcısına yanıt

Sapphire 360 olarak değil engraving olarak geçiyor türkiye de .engraving kullanılmıyor ama .sapphire espf 35 bu arada. Prevencia ve alize espf 25 . Sapphire normal göze göre 35 kat fazla koruyor demek.

• Alicanarslann A kullanıcısına yanıt

forte uv yede espf 35 diyorlar

• bjkyener kullanıcısına yanıt

Yok hayır forte espf 25 kaldı ki forte kullanılmıyor artık , kaplamaları çabuk bozuluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Alicanarslann

Yok hayır forte espf 25 kaldı ki forte kullanılmıyor artık , kaplamaları çabuk bozuluyor.

35 yazıyor hocam yansıma diğer özellikler aynı

GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjkyener -- 5 Ocak 2021; 1:30:36 >
  • Haklısınız bütün camları espf 35 yapmışlar. 2021 listesinde de güncellemişler. Stoklarda eski üretimler durduğu için bize gelen zarflar 25 idi.

• Hayatımda ilk defa gözlük alacağım. Mavi filtre işi aklıma yatmadı bir türlü çünkü hem bilgisayarımda hemde telefonumda programlar ile kesebiliyorum(flux, redmoon) Ufak bir araştırma ile bir pazarlama stratejisi olduğu kanısına vardım. Bu konudan ve yorumlardan çok faydalandım o yüzden bu kaynağı sizlerle de paylaşmak isterim.

• cetinodinson kullanıcısına yanıt

https://www.reviewofoptometry.com/article/living-with-blue-light-exposure burada da benzer bilgiler var. Bilimsel olarak tartışmalar sürüyor.

• Ltf.

Uzmanlarımıza danışmak istediğim bir konu; son 5 yıldır Shamir AutographIII progresive cam kullandım. Hiç şikayetim olmadı.

Şimdi gözlük çerçevem kırıldığı için gözlüğümü yenilemek zorundayım.

Emeklilik ve Doların bu denli artışından sonra herkes gibi benim de bütçem çok daraldı.

-2.50 SPH, +3.25 CYL ve add 2.5 numaralı gözlük camlarına ihtiyacım var. 1.59 veya 1.61 index yeterli olacak.

Kullandığım shamir AutographIII ayarında daha hesaplı optik lens varsa hangi marka camlara yönelmeliyim?

Örneğin Trion 3D yaklaşık maliyeti ne olabilir?

Bilgisini paylaşacak beylere şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sas_sas -- 6 Ocak 2021; 13:25:22 >
  • 1.59 istemenizin sebebi çerçevesiz gözlük mü kullanıyorsunuz ?

Cam için düşündüğünüz bütçe ne kadar ?

• quote:

1.59 istemenizin sebebi çerçevesiz gözlük mü kullanıyorsunuz ?

Cam için düşündüğünüz bütçe ne kadar ?

Çerçeve yarım çerçeve ve titanium 8 gr.

Ama ciddi fiyat farkı varsa daha kalın cam da olabilir..

Shamir Autograph III den sonra attan inip eşeğe binmek istemiyorum.

Bütçem, camlar için 1,000. Yeterli mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sas_sas -- 6 Ocak 2021; 18:37:24 >
  • sas_sas kullanıcısına yanıt

Aks(axis) 90 a yakınsa inceltmesiz düşündüğünüz fiyata yakın daha geniş açılı bir cam almanız daha iyi olur. İnceltilmiş bir cam almam istiyorsanız da 1.59 yerine 1.61 tercih edin 1.59 yarım çerçeveli gözlüklerde çok tercih etmiyoruz. Üstte trion 3d sormuşsunuz , 1000 lira gibi bir teklif aldıysanız yaptırın derim.

• quote:

Aks(axis) 90 a yakınsa inceltmesiz düşündüğünüz fiyata yakın daha geniş açılı bir cam almanız daha iyi olur. İnceltilmiş bir cam almam istiyorsanız da 1.59 yerine 1.61 tercih edin 1.59 yarım çerçeveli gözlüklerde çok tercih etmiyoruz. Üstte trion 3d sormuşsunuz , 1000 lira gibi bir teklif aldıysanız yaptırın derim.

Öncelikle bilginizi paylaştığınız için teşekkürler.

Trion3D için öyle bir teklif almadım.

1.61 Trion 3D kaç para civarında? bunu öğrenmek isterim.

Akslarım 70 ve 140.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sas_sas -- 7 Ocak 2021; 12:51:44 >
  • herkese merhaba ben de bir konuda sizlere danışmak istiyorum, 2016yılında ilk gözlüğümü aldım ara ara taktım o dönem, şuan numaram ilerlediği için tekrar doktora gittim reçetem ile bir tanıdıktan cam yaptırdım fakat 15 dakikada teslim eti bana, bu kadar kısa süren bir işlem mi bu, ücret ödemediğim için çok dert etmedim fakat rahat değilim 2 hafta olmasına rağmen baş ağrısı ve rahatsızlık söz konusu, teşekkürler

• arkadaşlar merhaba aramızda optikten anlayanlar var onlara bir sorum olacak.

dün iki optikçiden gözlük ve 0,25 - 0,50 blue cut gözlük camı sordum. izmir de bilindik marka olan yerde liste fiyatı 650 ama 400 e kadar düştü. sonra atasun a gidip sorduğumda 250 dedi. ve atasun da şu ayrıntı dikkatimi çekti blue cut camlar kaplama olur dedi. benim bildiğim -yanlış biliyor da olabilirim- camın kendi özelliği yani kaplama olmadan mavi ışığı kesiyor.

bu iki optik arasında çok fark var ve bende ne yapacağımı bilemedim. camın fiyatı normalde nedir? izmir özelinde yardımcı olursanız sevinirim. teşekkürler.

• 
Sayfa: önceki 395396397398399
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.