Şimdi Ara

GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: blaster2005 Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 5 Misafir (4 Mobil) - 1 Masaüstü5 Mobil
5 sn
8.050
Cevap
435
Favori
1.820.627
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 10 sa. önce
  • Cevaplayan Üyeler 2041
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 56
  • Ortalama Mesaj Aralığı 10 saat 47 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 29
  • Favoriye Eklediklerim 435
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • prokopi (810 mesaj) acizcool (483 mesaj) Mrt008500 (172 mesaj) blaster2005 (137 mesaj) Alicanarslann (110 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (2771 mesaj) Mobil (2508 mesaj) Tablet (193 mesaj) (2 mesaj) Mini (166 mesaj) Uygulama (197 mesaj)
  • @
93 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Sağlıklı Yaşam >> GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK!
Giriş
    620 Mesaj

quote:

Orijinalden alıntı: sonic35

1.25 miyop için inceltmeye gerek var mı ? Essilor inceltmesiz normal cam 1.56 mı oluyor ?
    O numara için İnceltmeye gerek yok. Normal cam 1.56 index oluyor.
    |
    |
    Bahsedilenler: sonic35
  • Onbaşı
    34 Mesaj

arkadaşlar nasıl bir cam ve marka tercih etmeliyim. yardımcı olurmusunuz. teşekürler

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/7d/f1/1d/7df11d7c7f7fe2567fd41f5734feaac9.jpeg&t=0&width=480&text=1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi subutayi -- 15 Ocak 2021; 18:29:15 >
  • Yüzbaşı
    299 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: sonic35

1.25 miyop için inceltmeye gerek var mı ? Essilor inceltmesiz normal cam 1.56 mı oluyor ?

1.56 cam inceltmeli camdır. İnceltmesizler 1.5 olarak geçer. Genelde 1.56 olanlar kaplamalı camlardır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Teğmen
    129 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: subutayi

arkadaşlar nasıl bir cam ve marka tercih etmeliyim. yardımcı olurmusunuz. teşekürler

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/7d/f1/1d/7df11d7c7f7fe2567fd41f5734feaac9.jpeg&t=0&width=480&text=1

Maddi durumunuz yerindeyse almışken iyi birşey aliyim derseniz 1.67 veya 1.74 asiferik özel üretim bı cam tercih edebilirsiniz..

Uygun fiyatli olsun ve goruntum çok bozulmasin derseniz 1.60 incelik ve kemik çerçeve tercih edebilirsiniz..

Kaplama olarak günlük hayatta vakit geçirdiğiniz veya gözlerinizin rahatsiz olduğu sorunlara göre çözüm bulunabilir

• Onbaşı
    34 Mesaj

Hct18116, işbir cam nasıldır. 1.60 %45 inciltme için 500 TL, 1.67 %55 inceltme için 700 TL fiyat verdiler. bi asiferik özellikli ama mavi ışın koruması yokmuş.

OPAK cam için 350-400 gibi bir fiyat verdiler her özellik var dediler. sizin cam markası olarak tavsiyeniz nedir. teşekürer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi subutayi -- 18 Ocak 2021; 12:8:8 >
    |
    |
    Hct18116 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    299 Mesaj

İşbirin biasiferikli camo hangisiymiş acaba ? Opak optik mi opak lens mi ? 350-400 dediğiniz fiyatlar opak lens stok camlardır büyük ihtimal. Kaplama vardır ama mavi ışık korumalı değillerdir. İki sorduğunuz cam hakkında net bilgi daha sağlıklı olur.

|
    |
    subutayi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Er
    0 Mesaj
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi e.Buz -- 24 Ocak 2021; 18:13:56 >
  • Teğmen
    203 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: e.Buz

.

Essilor ve Seiko camlar %60 inceltilmiş, bir de çap değişimi adında bir işlem önerdiler fiyatlar da dediğiniz gibi 500 küsür essilor. Bende de hipermetrop astigmat var. Bilen öneren varsa paylaşırsa sevinirim.

• Teğmen
    217 Mesaj

Essilor Optifog cam kullanan varmı dedikleri gibi buğulanmada etkililermi?

Ankara'da 3.75 4 derece miyopa 550tl fiyat biçtiler (inceltilmiş) daha uygun fiyat alan var mı?

|
    |
  • Yüzbaşı
    299 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: by_heat

Essilor ve Seiko camlar %60 inceltilmiş, bir de çap değişimi adında bir işlem önerdiler fiyatlar da dediğiniz gibi 500 küsür essilor. Bende de hipermetrop astigmat var. Bilen öneren varsa paylaşırsa sevinirim.

Alıntıları Göster

Pardon reçete sizin zannettim. Hipermetropsanız çap değişikliği daha ince olmasını sağlar. Numaralarınız nedir acaba ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alicanarslann -- 20 Ocak 2021; 9:47:17 >
  • Yüzbaşı
    299 Mesaj

İşbir, novax ve essilor yapıyor . Diğer markalardan da sorabilirsiniz.optifog kaplama olmasına dikkat edin kimisi normal kaplama optifog bez veriyor.

|
    |
  • Yarbay
    2306 Mesaj

Bu yazılanlar çift cam fiyatı değil mi arkadaşlar?

• Teğmen
    203 Mesaj

Evet çift cam

|
    |
    K4TL14M kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2306 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: by_heat

Evet çift cam

Fiyatlar uygun o zaman. Ben 4 sene önce hawk marka camlarımı 1,67 inceltme oranına göre 500 e almıştım dolar 3 tl miydi neydi şimdi 3 katına çıkmıştır diye düşünüyodum.

• Teğmen
    203 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Alicanarslann

Pardon reçete sizin zannettim. Hipermetropsanız çap değişikliği daha ince olmasını sağlar. Numaralarınız nedir acaba ?

Alıntıları Göster

Sağ Spher +1,50 Cylindr -0,75 170, +3,00 -1,50 22 budur hocam,.

• Yüzbaşı
    299 Mesaj

Çapta küçültecekseniz %60 inceltmeye gerek yok. Sağ cama hiç işlem bile yapmanıza gerek yok hatta. Atasunda satış yapan temsilciler yaptıkları her işlem için prim alıyorlar. Bu yüzden gerekmese bile inceltmeli çap küçültmeli odak kaydırmalı işlemler yapıyorlar. %30-35 inceltme seçin sağ göze çap küçültmeye gerek yok sol göze çap küçültebilirsiniz.

|
    |
    by_heat kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    203 Mesaj

Teşekkürler, bugün tekrar gidip konuşayım.

|
    |
    Alicanarslann kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    129 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: K4TL14M

Fiyatlar uygun o zaman. Ben 4 sene önce hawk marka camlarımı 1,67 inceltme oranına göre 500 e almıştım dolar 3 tl miydi neydi şimdi 3 katına çıkmıştır diye düşünüyodum.

Alıntıları Göster

500 TL ye Stell Ar kaplama almissinizdir hocam

Şuan hmc kaplamasi bile satış fiyatı 1.67 bin yaklaşık 400 kusurlerde

1.67 siferik Stell Ar net hatirlayamicam ama 800-900 arası bişey olmalı

Söylediğim fiyatlar tavsiye edilen satış fiyatıdır.pazarlik sünnettir

• Yarbay
    2306 Mesaj

Ben %40 iskontolu almıştım sanırım bu oran da gözlükçülerin yapabileceği en yüksek iskonto oranıymış bana dediğine göre. Demek ki çok büyük kâr payı koyuyolar.
    |
    |
    Hct18116 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    217 Mesaj
    Arkadaşlar yardımcı olabilir misiniz lütfen Essilor Optifog %35 inceltilmiş sağ sol -3,75 miyopa 550₺ para verdim (iki cam) başka optikçiler çift cam için 700-1200₺ arası mebla söyledi aldığım camların çakma ya da başka bir marka cam olma ihtimali var mı?

Optikçi gözlükle beraber özel mendili, özel temizleme sıvısı ve garanti belgesini vereceğini söyledi paket içeriğinin ne olduğunu bilen var mı bu camlarda.

|
    |
Reklamlar
Pubg mobile uc
Masal Oku
Radyo Dinle
En ucuz kedi maması fiyatları
Ko Cuce
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
1,047
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.