Şimdi Ara

GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK! (396. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
12 Misafir (4 Mobil) - 8 Masaüstü4 Mobil
5 sn
11.462
Cevap
593
Favori
2.275.898
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
133 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 394395396397398
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

20 senedir gözlük kullanıyorum ileri derecede miyopim var. Daha önce hiç fotokromik cam kullanmadım bu sene denemek istiyorum. Bazı sorularım var:

1) Fotokromik camların (fotokrom özelliğinin) optimum kullanım ömrü ne kadar? Ben genelde bir camı 3 sene kadar kullanıyorum. Belli bir süreden sonra kararmama veya açılmama yapar mı?

2) Fotokromik camların abbe değeri yani ışık geçirmesi daha mı düşük? Karanlıkta görüşe etkisi ne kadar olur? Bu camlar gerçekten tam şeffaf olabiliyor mu?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • catalyst kullanıcısına yanıt

Ben de gözlüğe bu camlardan taktırmak istiyorum kararan

• catalyst kullanıcısına yanıt
    Camdan cama markadan markaya tamamen değişen bir sistem bu. Tamamen açıklamak uzun olacaktır biraz fakat translations denen bir sistem var sizin işinizi görecek ürün budur bir arastirmanizi öneririm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emren35

Camdan cama markadan markaya tamamen değişen bir sistem bu. Tamamen açıklamak uzun olacaktır biraz fakat translations denen bir sistem var sizin işinizi görecek ürün budur bir arastirmanizi öneririm.

Merhaba,

Cevabınız için teşekkür ederim. Zaten transitions'i inceledim. Ancak aradığım teknik bilgilere ulaşamıyorum. Mesela 3 sene sonra camın ömrü ne durumda olacak, gece dışarıda yürüyüş yaparken görmemi azaltacak mı vs vs gibi konularda kullanıcı yorumlarına ihtiyacım var.

• Merhaba,

Şöyle yüzeysel bir araştırma yaptım.

anti-refle ve mavi koruması/kaplaması olacak. Bir de klipsli/mıknatıslı olan çerçevelerden alacağım böyle güneş gözlüğüne dönebilenlerden. Yerli malı buldum bir tane(Legion 710 ya da 711), ilk gözlük olduğu için çok önemsemiyorum açıkçası ileride mutlaka yenilerim diye düşündüm. Var mıdır önerileriniz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdem444 -- 17 Aralık 2020; 13:32:27 >
  • circassianman kullanıcısına yanıt

3 yıl önce burada bazı optikçiler 60 liraya numaralı gözlük veriyordu ( çerçeve hariç) bir süre kullandım açıkçası hicbir şikayetim de olmadı. 1 ay oluyor Synchrony kullanıyorum tek farkettigim gece görüşü daha iyi gibi. Onun haricinde aynı. Fakat bu camı değiştireceğim doktor sol gözüm için düşük numara vermiş .. yine bu pahalı cami alırmıyım zannetmiyorum  

• ßyİsMaİLCaN ß kullanıcısına yanıt
    camın fiyatı nedir?
  • 4Yankee 4 kullanıcısına yanıt
    Çifti 300 tl diye hatırlıyorum
  • hayatımda hiç gözlük kullanmadım doktor dinlendirici gözlük verdi günde 10 saat pc başındayım hiçbir şeyden anlamıyorum 1-2 gözlükçüye gittim hoya marka cama uv400 ışınlarından koruyan özellikli 200 tl dedi dışarda da kullanacaksan 250 tllik başka versiyonu var dedi tavsiyeleriniz nelerdir ? göz kuruluğu,yanma,baş ağrısı var uzun süreli pc ye baktığım için

• quote:

Orijinalden alıntı: catalyst

Merhaba,

20 senedir gözlük kullanıyorum ileri derecede miyopim var. Daha önce hiç fotokromik cam kullanmadım bu sene denemek istiyorum. Bazı sorularım var:

1) Fotokromik camların (fotokrom özelliğinin) optimum kullanım ömrü ne kadar? Ben genelde bir camı 3 sene kadar kullanıyorum. Belli bir süreden sonra kararmama veya açılmama yapar mı?

2) Fotokromik camların abbe değeri yani ışık geçirmesi daha mı düşük? Karanlıkta görüşe etkisi ne kadar olur? Bu camlar gerçekten tam şeffaf olabiliyor mu?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Normal superhydrofobik 150-200 liralık kolormatiklerin ömrü yaklaşık 9-12 ay arası ve kararma açılma olayı gittikce kötüleşir

Trans camlar veya Hybrid teknolojisini tercih edebilirsiniz

Trans camlar biraz daha pahalı aralarında 2 kat fark var öyle diyiyim

• Essilor Crizal SAPPHIRE cam kaplamasına sahip olanlar görüşlerini yazabilir mi?

şahsen ben bu kaplamaya herşey dahil(çerçeve, 2 cam) 750₺ para ödedim ve yansımayı gerçekten de baya azalttı özellikle gece araba sürerken ciddi şekilde farkediyorsunuz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DING DING -- 23 Aralık 2020; 15:18:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hct18116

Normal superhydrofobik 150-200 liralık kolormatiklerin ömrü yaklaşık 9-12 ay arası ve kararma açılma olayı gittikce kötüleşir

Trans camlar veya Hybrid teknolojisini tercih edebilirsiniz

Trans camlar biraz daha pahalı aralarında 2 kat fark var öyle diyiyim

Alıntıları Göster

Teşekkürler transitions gen 8 sipariş ettim kullanmaya başlayınca yorum yazacağım.

• Merhabalar, -2.5 ve -2.25 numaralı miyopum. Gözlük kullanmaya başladım ve almışken de iyi bir cam alayım ve gözlerimde ışığa karşı hassasiyet de var diye, gözlükçünün de yönlendirmesiyle Visionart Arya Muv cam aldım. Işıklı mekanlarda(, gözlüğü taktığımda camda mavi ışıklar oluşuyor bırakın ışığın etkisini azaltmayı çok ışıklı yerlerde o noktalara odaklanmaktan göremiyorum bile. Aldığım yere götürdüğümde camı göndereceklerini ve firmanın kontrol edeceğini söylediler bir hafta sonra da camda bir sorun olmadığını, camın özelliğinin bu olduğunu söylediler. Daha önce böyle bir sorun yaşayan birileri ya da konu halkında fikri olan birileri yazarlarsa çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
  • arkadaşlar merhaba 1.56 hmc gözlük camı uv420(bluecut) filtreli mi oluyor acaba

• quote:

Orijinalden alıntı: UnLimiteD.

arkadaşlar merhaba 1.56 hmc gözlük camı uv420(bluecut) filtreli mi oluyor acaba

Uv380 oluyor..

• Bugün yakın 1 numara gözlük almak için gözlükçüye gittim. Hesapta iyi bir ince tel tip çerçeve ve filtreli cam almaya.

Yahu dedim. titanyum çerçeveler varmış. hafif ve çok dayanıklı oluyormuş. kaç lira dedim.

bi tane gösterdiler fiyat 800 tl. Çüş yani. Hocam bunun ucuzu yok mu deyince at nalı gibi kalınlığı 4,5 mm civarında bir metal çerçeve çıkardı bu kaç lira dedim. 300 tl dedi.

Yahu üstad dedim bunun ucuzu yok mu? en sonunda acayip dedemden kama plastik çerçeveler gösterdi en ucuzu 150-200 tl.

eh dedim. demek ki piyasa böyle

Sonra cam sordum filtreli falan fiyat nedir diye kasik UV filtreli olanların en ucuzuna 150 tl dedi. Yani klasik cam fiyatıymış bu. Birde mavi filtreli shamir diye bir cama en son 300 olur dedi.

Fiyatlar gerçekten böyle mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taydin66 -- 30 Aralık 2020; 22:44:27 >
  • Selamlar,
    Belki 20 yıldır gözlük kullanırım ama camın da farklı türlerde, özelliklerde olduğunu, iyi ve kötü markasının olabileceğini burada yeni öğrendim.
    İlk mesajı ve son sayfaları iyice okuduysam da, nihayetinde bilenlere sormak istiyorum.

Ekteki reçeteye göre almam gereken cam hangi özelliklerde olmalı?
    Pek araba kullanmam, ofis ortamında çalışırım. Bolca dosya okur, bilgisayarda yazı yazarım.
    Yardım edeceklere şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ömer81 -- 1 Ocak 2021; 11:17:9 >

• taydin66 T kullanıcısına yanıt
    Bir kısmı doğru. Ancak tamamen beklentiniz nedir onları söyleyin ben de yardımcı olayım size. @ehiloptisyen instagram sayfamdan ulaşabilirsiniz
  • Ömer81 Ö kullanıcısına yanıt
    Merhabalar. Mavi ışınları kesecek bir filtreye ihtiyacınız var ayrıntılı bilgi için @ehiloptisyen instagram sayfama DM atabilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: UnLimiteD.

arkadaşlar merhaba 1.56 hmc gözlük camı uv420(bluecut) filtreli mi oluyor acaba

Düz 1.56 hmc camlar direkt uv 420 korumaya sahip değil ama farklı hammadde kullanıp bu özelliği ekleyebiliyorlar. Yani 1.56 hmc ve uv420 camlar da var. Zaten satılırken de hmc olarak değil bluecut olarak satılıyor.

• 
Sayfa: önceki 394395396397398
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.