Şimdi Ara

GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK! (264. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: merdo1234 Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 7 Misafir (2 Mobil) - 6 Masaüstü2 Mobil
5 sn
11.469
Cevap
593
Favori
2.276.515
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
133 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 262263264265266
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 0 numara ,sadece bilgisayar karşısında oluşan kuruluk, göz yanması,kızarması için maksimum performansı alabileceğim, uzun süre bilgisayar karşısında durabilecegim bir cam almak istiyorum.Bir sitede adam antirefle + uv özellikli cam ile sorununun kalmadığını söylemiş.Gözlükçü ilaveten Polarize ve ışığa göre renk değiştirme özelliği de ekleyebilecegini söylemiş adama ama adam gerek görmemiş.Polarize ve renk değiştirme özelliği ilave katkı yapar mı ?Sadece bilgisayar karşısında böyle bir gözlük kullanan var mı acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bugün kızılayı gezdim pek fazla açık gözlükçü yoktu

amacı mavi ışık filtreli camlar hakkında fiyat almak

0.5 sağ sol miyopum var
    soysal pasajının girişindeki büyük gözlükçü

fujima blue 200 liraya yapıyorum ama tavsye etmem mavi ışığı tamamen kesiyor bu iyi bir şey değil mavi ışıkta lazım göze dedi

Crizal Prevencia için iki cama 340TL fiyat verdi

meşrutiyet caddesindeki 3 optikçiden aldığım fiyat

fujima blue için 200TL

novalux gibi italya bir markadan bahsetti 120TL verdi

son giridğim dükkan ise hangisinden istiyorsun dedim araştırıyorum aldığım marka ve fiyatlar

sana 250tl ye bırakırım dedim hangi markayı bırakısın diyince essilor Crizal Prevencia dedi.

250-340TL fiyat farkı kafamı karıştı bayramdan sonra tekrar gezmeyi düşünüyorum optikçileri, fujima hakkında söylenende kafamı karıştırdı

• Arkadaşlar ben cuma günü muayene olacağım titanyum çerçeve ve hoca cam almayı düşünüyorum bunlar Hakkı'nda ne düşünüyorsunuz muhasebeciyim devamla bilğisayar ve tabletteyim gözlerim acıyor ne tavsiye edersiniz inceltme oranı kaç olsun cam cinsi ne önerirsiniz tüm tavsiyelerinizi şiddetle bekliyorum 4.5 derece iki ğözümde agtigmatlarım 3 ün üstünde lütfen yardımcı olur musunuz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Iyi gunler arkadaslar bende elimdeki bir cerceve cam taktiracagim. gozlerim miyop 2 numara ikiside. Ortalama kaliteli bir cam icin kac tl fiyat cikar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • iyi akşamlar
    Gözlük numaram değiştiği için yeni gözlük alayım dedim hem eskisi yedek olsun diye

Birkaç optik gezdik çerçevesiz pek güzel bulamadım atasunda rayban 8724 siyah ı beğendim. Cam için de atasunun kendi camları varmış bu iyi mi? Kötü vb gibi şeyler okudum da nasıldır

Şuanki camım fujima marka alırken yanında kart vermişlerdi fujima diyordu onu hatırlıyorum ve raybanın yazdığım modeli kaliteli midir? Şuan osse min çerçevesiz bir modelini kullanıyorum

400-450 yi geçmese iyi olur çünkü öğrenciyim kırılır falan

• Cok yararli bir konu olmus acandan katki saglayanlardan allah razi olsun.sirf yasadigim tecrubeyi anlatmak icin foruma uye oldum. Yaklasik 2 yil once muayene oldum ve ulucanlarda bir optikcide onceden kalma cerceveme cam taktirmak icin gittim, camlarin adini sanini bilmiyordum. Adamlar takmis ama iscilik dandik sirf bu yuzden attim gozlugu bir kenara. Aradan bu kadar zaman gecti ve ben tekrar muayene oldum ve derecelerim artmis. Artik bas agrisi da oluyor buyuzden gozluk takmaya karar verdim. Bircak insan gibi Atasun'un yolunu tuttum. Ankara Ankamall deki Atasun 2 ye girdim (sanirim orda 3 tane atasun var) Konustu ettik neyse soyledir boyledir inceltelim mavi isik korumasi kaplayalim felan 480 lira SGK dustukten sonra fiyat cikarildi, cercevesiz ligtfly diye bir marka cerceve, cam ne hic bilmiyorum. Camin markasinin oldugunu bile buraya bakinca ogrendim.Neyse araya kurban bayrami felan girdi 9-10 gun sonra mesaj geldi gittim aldim soyle cizik varmi diye baktim ilk gozume carpan yanlardan et kalinligi bekledigimden fazla geldi, Allah Allah dedim neyse attim cantaya eve geldim bir taktim ki gozluğu, gozluk yuzume buyuk geliyor. Hanim bakiyor ben bakiyorum diyoruz bir farklilik var benim begendigim bu olamaz...Birde daha hic takmadigim gozlugun saplarindaki yazilar silinmis!!! Teshir urunu mu diye acaba diye dusundum. Birde yine burda ogrendim cam zarfi, garanti karti felan oluyomuş, hak getire...Ertesi gun iade etmeye gittim gardimi alarak. Allahtan biraz direnip degistirelim soyle yapalim boyle edelim diye sonra iade aldilar sorunsuz. Sordum bu urun teshirmi diye yok felan dendi ama orda baska bir renk vardirafta benimki yoktu ona baktim yeni gibi yazilar. Sonra camlari bir karsilastirdik ki alakasi yok benimkiler alttan 2 mm daha genis yanlardanda sanirim. Niye boyle farkli cam oldu ben boyle istemedim dedim biz size demistik daha genis gelecek diye numaralarinizdan dolayi dediler. inanmadim ama bilmiyorum? iste boyle birsey yasadim. Recete de gitti hakkim yandimi onuda bilmiyrum.. simdi sevgili arkadaslarim sizden ricam ankarada helal sut emmis isinin erbabi bir optikci ariyorum. Kazanacaginibkazansin ama kandirmasin yeterki, avmlerdeki magaza zincirlerine de gitmem daha ecikcocuk, ne sattigini bilmiyor. Insan sagligiyla boyle kolay oynanir mi? Biraz uzun oldu usura bakmayin imla hatalari ve devrik cumleler icin mobilden bu kadar oluyor. Asil soracaklarimi soramadim bir sonraki mesajda sorayim artik yordu melet yazarken..herkese katkilarindan dolayi cok tsk.ler simdiden.

• Derecelerim
    Sag -1.00 -1.00 70
    Sol -1.25 -1.00 85

1. Essilor crizal prevencia uygun mudur? Bilg. Karsisinda cok zaman geciriyorum is icabi.

2. 1,56 indeks uygun mu? Cercesizlerde olurmu bu kalinlik. En fazla kac olmali.

3. Yanlarda et kalinligi ax 90 a yakin olursa daha mi kalin oluyor.

4. Gozluk takmamak dereceyi ilerletir mi ilerliyorsa belli bir siniri var mi?

Anlayan arkadaşlar bir zahmet cevaplarlarsa seninirim..
    Bu mesaja eklenen görseller:

• Kgyc2010 K kullanıcısına yanıt
    1- üretici crizal prevencia kaplama için morötesi ve mavi ışığın göz dibindeki algılayıcı hücrelere verdiği zararı önlediğini söylüyor, kullanabilirsiniz.

2- 1.56 endeksli camlar çerçevesiz gözlüklere gelmez, çabuk kırılır. dayanıklı endeksler (1.53 trivex) (1.58 ) (1.59 policarbon) (1.60) (1.67) dir. prevencianın bunlardan hangilerine uygulandığı ve fiyatları sizin için karar konusu olacaktır.

3- sizinki gibi concav cyl camlarda akslar 90 dereceye yakın olduğunda alt ve üst ince, burun ve yanlar kalın olur.

4- tartışılabilecek bir konu. bana göre ilerletmez, yanlış numara kullanımı ve yakınla uzağa bakmak gibi yanlış kullanım ilerletir.
  • Merhaba arkadaşlar,

0,75 numara miyop için gözlük camı markası

1- Rodenstock
    2- Zeiss
    3- Seiko

Sizce hangisi?

• Merhaba

sağ-7.75 -1.75 axis 16

sol-8.00 -2.25 axis 150

numara organik inceltilmiş (1,67 inceltme) cam için marka ve kaplama tavsiyesi ve fiyat konusunda bilgi alabilirmiyim.

optiway bir markamıdır

birde optiswiss marka cam nasıldır

• Merhabalar. benim recetem budur birkac gozlukcuden fiyat aldim fakar burdaki gozlukculer marka olarak bilgi vermek istemiyorlar nedense anlamis deilim . fiiiyat olarak ta kolormatik cam istedim 2 kalitesi oldugunu soyluyor hepsi. kimsi 2. kalitesine yani gec kararan rengi acilana 80-120 , 3sn yede reaksiyona giren cama 1. kalite dediklerine 200-300 tl arailiginda fiyat veriyorlar. bana nasil bir bilgi vverirsizini acaba..cercevemmisinali yarimcerceve

• Tercihimi Rodenstock markasından yana yaptım. Alman işçiliği, sağlamlığı ve kalitesi olsun diye. Hem Zeiss gibi Seiko gibi markalarla birlikte anılıyordu hem de fiyatı onlara kıyasla daha uygundu. Çifti 171 TL'ye geldi (0,75 miyop için)

Bu arada Zeiss için 300 TL gibi Seiko için ise 250 TL civarında fiyat aralığı vardı.

Camın özelliklerine gelirsek, standart olarak antirefle kaplamayla geliyor zaten. ben özellikle gece otomobil kullanırken kusursuz olmasını istemiştim tam da öyle. Herhangi bir sorunu yok, ışık yansıması, köşelerde kararma, bulanıklık vs kesinlikle yok. Işık geçirgenliği de gayet tatmin edici.

Bakalım ilerleyen zamanlarda ne olacak, inşallah beklediğimiz kadar sağlam ve güvenilirdir. Şimdilik her şey yolunda. Tavsiye ederim.

• Mavi ışık geçirmez cam için hangi tür çerçeve önerirsiniz?İndex olarak 1.61 öneriyorlar 2.00 numara için size uygun mudur?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba. 4 yıl önce 0.75 miyop tespitiyle ilk gözlüğümü almıştım(markasız devletin karşıladığı cam ve 50 tl lik antirifle kaplamalı) ve sadece araç kullanırken, derslerde uzaktaki yazıyı göremediğimde kullanıyordum. Şuan doktorum sağ 1.25 sağ 1,50 sol miyop ve iki gözdede astigmat olduğunu söyledi. Ek olarak sorunum şu ki; örneğin bir kişi koridorda karşımda dururken arkasında loş ışık vs varsa yüzü karanlık görünüyor ve dibime gelmeden kim olduğunu anlayamıyorum. Aynı durum güneşli havada da oluyor, güneş, karşıdan gelen kişinin üstünde veya arka tarafında olsun birkaç metre yakınıma gelene kadar yüzük karanlık görünüyor, seçemiyorum. Doktor bunun için özel kaplamalı kolormatik cam için gözlükçülere sormamı istedi. Önceki gözlüğümde problem gece araç kullanırken karanlıktaki bir cismi gözlükle görmek zor oluyordu(gözlüksüz görülebiliyor) ve çok ucuz kaza riskleri atlattım. Karanlık bir kavşakta hemen sol kapımın dibindeki bir aracı görememiştim(görünmüyor) son anda farkettim.

Yarın gözlükçüye gideceğim ve sormak istediklerim:

1- Essilor, zeiss marka camlar ve crizal kaplama, anti rifle kaplamalar ile nasıl bir seçenek en uygundur?
    2- Öğrenciyim en fazla 400 tl gibi cama ödeyebilirim. Bu camların ve kaplamaların şu an ki fiyatlarını bilmiyorum.
    3- Lens ile bu sorunlar giderilebilir mi? Doktora lens sormayı unuttum:D.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fresh123 -- 6 Ekim 2016; 20:57:45 >

• Merhaba,

Benim numaram , her ikisi de sph : 0.50 ve cyl : 0.50 , 1.56 Essilor crizal prevencia çerçevesiz olarak cam takyldy.
    Çerçevesiz camlar için uygun de?il , kyrylabilir diye yazylmy? forum da ama ? gözlükçü beni yanyltty my yoksa ???
    Bu arada cam-çerçeve hakkymy kullanarak , 200 lira verdim.
  • Göz numaram ikiside yaklaşık 5 lens önerir misiniz yoksa hangi camlardan önerirsiniz ortalama ne kadara mal olur bana sigortadan düşünce Ankaradayım nereyi tavsiye edersiniz?

• doruk75 D kullanıcısına yanıt
    iki elle takıp çıkarın, tek elle asılmayın. darbe almamasına özen gösterin.

reçeteniz ortalama 50 tl tutmuştur yani toplamda cam-çerçeve için 250 tl ödenmiş oldu.

kırılmaz cam takılsaydı herhalde bu rakamı geçecekti.
  • Atasundan gözlük sipariş vermiştim

Kendi sundukları markadan almıştım yani markasız olandan yüzde 40-45 incelmiş falan miyop+astigmatım

Önceki gözlüğün camı fujima idi
    Bunda şimdi sanki nesneler biraz değişik miş gibi geliyor
    Gözlüğün kenarlarına doğru nesneler biraz değişiyor
    Bu camın kalitesinden mi fujimada böyle bir sorunum yoktu.

Çerçeve ve cam aldım sadece camı iade edebiliyor muyum? Veya cam iade ediliyor mu?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim

Edt: bu dediğimin progresif cam olup olmamasıyla mı alakası var. Atasunun kendi camında bu özellik yok mudur

200 tl dedikleri camdı bu ve yüzde 40 indirim vardı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alimmm78 -- 8 Ekim 2016; 20:28:43 >
  • Merhaba sayın ynahit
    Evet 250 tl ye geldi ama bana pahalı gibi geldi, bide yüzde 50 indirim yaptı falan demişti :)
    Yani yalan mı söylemiş... 1.56 Essilor crizal prevencia çift cam 400 lira mı yapıyor yani?
  • doruk75 D kullanıcısına yanıt
    fiyatlar satıcıdan satıcıya az çok değişebilir. indirim söylemlerine fazla takılmayın. çerçeve markasını bilmiyorum ama cam-çerçeve 250 tl normal sayılabilir.

essilor, zeiss, hoya, seiko, rodenstock, nikon gibi kendini ispatlamış markaların pahalı olması normaldir.

essilor mavi kaplamaya prevencia adını verir başka bir firma başka bir ad, sonuçta hepsi mavi kaplamadır, üretim kalitesi değişebilir.

organik bir camın ortalama ömrü 2 senedir, bu süre içinde gerek numaramızın değişmesi gerek kullanımdan dolayı çizilerek cam ömrünü tamamlar. bizler bunu gözönüne alarak bütçemizin elverdiği ölçüde alım yapmak durumundayız.
  • 
Sayfa: önceki 262263264265266
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.