Şimdi Ara

GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK! (340. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
14 Misafir (3 Mobil) - 11 Masaüstü3 Mobil
5 sn
11.462
Cevap
593
Favori
2.276.063
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
133 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 338339340341342
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bulundugunuz ilden herhangi bir optikciden alabilirsiniz ama belli başlı kurumsal firmalarda o kadar tecrübesiz bilgisiz kişiler calışıyorki insanlardan nasıl daha fazla para koparabiliriz derdindeler -175 numarada insanlara bilincsiz şekilde %70 ince cam takıyorlar -1,75 camımız zaten ince ne gerek var inceltmeye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MERSİN ORHAN -- 1 Temmuz 2019; 9:15:30 >
  • Merhabalar;
    Şu çerçeveyi almak üzereyim. Bu parayı eder mi, normal 50 TL'lik çerçeveden farkimokur mu? Pek çok çerçeve kırdım maalesef. Aynı sorunu yaşar mıyım? Şimdiden teşekkür ediyorum.

https://www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B075ND2XKT?psc=1

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar atasundan essilor mavi filtreli cam aldım ancak renkler bildiğin sarımsı.Zamanlı alışır mıyım?.Kullananlardan yorum alabilir miyim.
  • Mrt008500 M kullanıcısına yanıt
    Merhaba
    Size özelden yazdım ama cevap alamadım
    Fatihte ki adresinizi ve iletişim bilgilerinizi alabilir miyim. Perşembe günü geleceğim.Birde özellikle siz mi ilgileniyorsunuz müşteri ile . Annemi getireceğim,siz yardımcı olursanız çok memnun olurum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • E.R.W. kullanıcısına yanıt
    MAVİ FİLİTRELİ CAMLARDA HAFİF SARIMTIRAKLIK VARDIR AMA MAVİ FİLİTRELİ CAMLARI GÜNÜN 4-5 SAATİNİ BİLGİSAYAR BAŞINDA GECİRENLERE ÖNERİYORUZ AMA DEVAMLI MAVİ FİLİTRELİ CAMI KULLANDIGINDA O SARIMTIRAK RENK İNSANDA BELLİ BİR SÜRE SONRA RAHATSIZLIK VERİYOR BEN ŞAHSEN MAVİ FİLİTRELİ CAMI GÜN BOYU KULLANMAYA ÖNERMEM
  • bugun oglen Murat bey ile (Mrt008500) guzel bir alisverisim oldu.Fatihte ki yerlerine gidip annem icin siparisimizi verdik.Gercekten guzel indirimde yapti kendisi.Gerci ne marka ne model aldigimnizi bilmiyorum bile :) Benim gibi bu konuda tecrubesiz birisi iseniz ve gozluk cami yaptiracaksaniz kesinlikle Murat a ulasmanizi tavsiye ederim.Gozluk cami isi gercekten saticinin niyetine kalmis birsey.Kendimde ticaret ile ugrastigimdan musteriye X urun satiyorum diyip Y urun verenler dolu ne yazik ki tum sektorler.Bu yuzden Murat bey e guvenim sonsuz ve kesinlikle bundan sonra yine kendisinden alisveris yapacagim bu konuda ihtiyacim oldukca..
  • tut_si T kullanıcısına yanıt
    Camı değiltiridnizmi benimde sizin numaralarda ve elli yaşımdayım progrsiv kullanıyorum zaten ama ywrli ğrğn kullanıuorum sğreklş çiziliyor.sşz hangi marka hangş özellktw ne kadara mal ettini

Ekte gönderdiğim sertifikadaki camlarım eskidi fiyatları sormaya korkar oldum.bu cama hada daha üst cam fiyatı ne olmuştur.bu durumda
    GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK!

• Gözlüklerim üç sene oldu değiştireli çizikler çoğaldı.gözlükten kurtulmak ümidi ile lazer yada göz içi lens için venividiye gittim.göz içi lens ile ancak hem uzak hem yakın çözüm oluyor ve fiyatı 16 bin TL dendi bende vazgeçtim.lazer ile yakın problemi
    GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK!gidermek anladığım kadarı ile imkansız.
    Gözlüklerimi değiştirmek için aşırı dolar artışı endişelendiriyor haliyle yakında bu numaralardan gözlük alan yada optisyenlerce hem bilgi hem fikre ihtiyacım var.aynı markamı kullanmalıyım yada ömrünün uzun olması için başka markalarmı kullanmalıyım.şimdiden teşekkür ederim.katkı sağlayanlara

• baki69 B kullanıcısına yanıt
    Aynı markayla devam edebilirsiniz. Maalesef fiyatlar dolara bağlı olarak geçen seneden başlayarak çok yükseldi.
    Tavsiye edebileceğim camlar da var.
    Essilor Hoya Seıko olsun bu camları tavsiye ederim
    Hawk marka kötü bir ürün değil.
    İyi araştırın derim.
    Kartınızın fotoğrafı açılmıyor maalesef
    Numaraları görebilseydim ve hawk ın hangi ürünü görseydim size fiyat verebilirdim.
    Kampanyalı ürünleri yakalayın derim.
    Kullandığınız markadan daha üstün ürünler mevcut.
    Kampanyaları yakalarsanız fiyat olarak çok uyguna alabilirsiniz.
    3 sene önceki fiyata yakın bir fiyat almak mümkün olabilir.
    Hayırlı akşamlar dilerim

• Merhaba

4.5 astiğmat gözlük siparişi verdim ama sonradan acelemi karar verdim diye düşündüm.

Yarım çerçeve bir gözlük seçtim % 40 inceltilmiş yeterli olur dediler. Sizcede bu incelik yarım çerçeve için yeterli midir ağırlık ve görüntü için?
  • sihirb kullanıcısına yanıt
    Merhaba miyop astigmat ise %40-45 incelikte cam yeterli.
    Çerçevenizi bilmiyorum ama. Çerçeve seçimide önemli.
    İnşallah memnun kalırsınız

sadece astigmat değeri var 4.5 iki gözde de slazenger marka bir çerçeve seçtim cam olarakta astigmatta camların pek farkı yok dediler. İnşallah sorun çıkmaz.
    Yarın arayıp cumartesi çerçeveye tekrar bakmayıda düşünebilirim. Salı günü anca cam gelir dediler. Sizin bir öneriniz olur mu ?
  • Bir önceki sayfada progresive cam yaptırmayı düşündüğümü belirtmiştim.
    Bir optik mağazasına gittim,numaralrım yüksek olduğu için ,en yüksek inceltilmiş hali ile İŞBİR camları kullanıyorlar,3900 tl fiyat çıkardılar.Daha sonra ATASUN a gittim,orada fix paketler var,ne cam kullandıklarını bilmediklerini söyledilerr,1450 tl fiyat var,en yüksek paket için.
    Önce Devlet hast.de muayene olmuştum ,bir de özel hast.. ye başvurdum.Oradaki Dr .hanım alışamama gibi bir durum olabilir ,satın almadan önce iade hak. görüşün dedi.Atasun 21 gün denemeniz lazım ,eğer 4-5 günde pes edecekseniz hiç yaptırmayın dedi,bu arada Atasunun iade süreci 7 gün (15 biliyordum).30 GÜN değişim süreci imiş.
    Uzak gözlük numaralrım değişmemişti,ben de sadece Atasundan en yükseğin bir altı platin paket 250tl ye yakın gözlüğü yaptırdım.İndirimde olan bir çerçevede aldım.
    İşimide gördü aslında çünkü günümün çoğunu bilgisayar başında geçiriyorum.
    3900 tl ,O da son olur fiyatı,biraz pahalı geldi,kullanama gibi durumda para boşa gitmiş olacaktı.

• sihirb kullanıcısına yanıt
    Benim şu aşamada size bir tavsiye versem bile camda konusunda dönüşünüz olmaz. Camın siparişini verdiyseniz. İptal edemezsiniz. Gözlükçünüz işi biliyorsa ona göre çerçeve ve cam siparişi vermiştir.
    Benim tavsiyem şu aşamada çok köşeli çerçeve almamanız. Fakat yüzünüzü nasıl bir model gider buradan kestirmem zor olur.
    Slazenger çerçeve modelleri güzel ve sağlam markalardan.
    Yüzünüze yakışan modelden önce rahatlığına bakın.
    Cam konusunda çok çeşit camlar mevcut.
    Siparişe girildiği için cam da değişiklik yapamazsınız.
    Ama çerçeve konusun da gözlükçünüzü arayın camlar geldiğin de kesmesinler. Çerçeveye yine bakacağınızı söyleyin.
    Camlar geldiğinde hemen montajını yaparlar.
    Hayırlısı olsun inşallah

• tut_si T kullanıcısına yanıt
    Merhaba
    Numaralarını uygunsa. Neden doktor kullanamazsınız der bu nu anlamak mümkün değil. Bu konuda size bir açıklama yapmak isterim.
    Bir çok doktor müşterilere Varılux camların kullanımını zor olduğunu söylemektedir.
    Müşteri gözlüğü aldıktan sonra alışamazsa. Ya gözlükçüye gider ya da doktora gider. Bu sebeple doktorda çok uğraşmak istemez.
    Müşteri ayrı ayrı alsın keyfine baksın modunda. Ne ben uğraşayım ne müşteri uğraşsın modunda.
    Bir çok kişi Varılux cam kullanıyor.
    Öncelikle müşterinin ben bu gözlüğü takacam demesi ben bu gözlüğe alışırım demesi gerekiyor.
    Eğer müşteri etrafında olumsuz yorum duyduğunda bize bunu söylediğinde bizlerde Varılux cam satma taraftarı değiliz.
    Açıkçası biraz müşteride bitiyor iş.
    Doktor doğru numara tespit edecek
    Gözlükçü odaklarını iyi alarak düzgün montaj yapacak
    Müşteride gözlüğü sürekli takacak
    Bunlar olursa sıkıntı olmaz.
    Ama ben alışamam etrafında kullanamayanlar var derseniz zaten bizlerde tavsiye etmiyoruz. Kafadan olumsuz düşünen müşterilere ayrı ayrı gözlük vererek onu da memnun etmeye çalışıyoruz.

Atasun Varılux cam yaptırıp kullanamadığınız zaman iadesi söz konusu olmaz.
    Eğer atasun montaj atası yaparsa iade söz konusu olabilir
    Buradaki yanlışı düzelteyim.
    Yani siz gözlüğü aldınız 5 gün veya 7 gün kullandınız. Memnun kalmadınız iade edemezsiniz bu tarz camları.
    Atasun montajda hata yapmadığı sürece iade edemezsiniz.

Aldığınız cam sizi mutlu ettiyse. En iyi gözlük sizinkisi.
    Hayırlı pazarlar dilerim

• E.R.W. kullanıcısına yanıt
    Hocam merhaba, bana da essilor marka tablet pc tel ekranına bakarken yormasın diye bir model önerdiler bu modelde mavi filtresi var mı bilmiyorum, fakat mavi filtresi ve uv filtresi olan bir cam alacağım evde kullanım için, film dizi iş güç vb. Rahatsız ediyor mu mavi filtreli gözlüğünüz? Bir de uv filtresi hakkında bilginiz var mı r3nk değişiyormu uv olunca

Merhaba, ben ev ve Dışarısı olmak üzere 2 gözlük alacağım, evdeki cam için mavi ve uv filtresi düşünüyorum uv filtresi nasıl olur ev içi tv pc tablet vb. için? İkamet ettiğim yerdeki gözlükçü bana crizal kaplama isminde bir cam önerdi.

Dışarıda kullanacağım cam için uv filtresi ve gözlerim ışığa karşı hassas olduğu için (bulutlu havalarda bile yanıyor yürürken yola bakamıyorum neredeyse) bu göz yanmamı rahatlatacak bir cqm çeşiti önerir misiniz? Sizden bile alabilirim camı hiç sıkıntı değil, bir de bu hoya zeiss gibi marka camı yurtdışındaki akrabalara gerekli teknik bilgiyi göz numarası filtreler vb versek onlwr bize gelirken getirebilir mi yoksa illa almanya da mı tedavi olmak lazım,teşekkürler

• CuSn kullanıcısına yanıt
    Essilor firmasının
    4 çeşit kaplaması var
    Mavi filtre bilgisayarda yoğun kullananlar için tavsiye ediliyor
    Beyaz ışıkları sarımtırak renge dönüştürüyor.
    Bazı müşteriler memnun kalıyor
    Essilor crizal kaplamalı camların hepsinde uv koruması mevcut.
    Gözünüz Beyaz Işık’lardan rahatsız oluyorsa prevencia kaplamayı tavsiye ederim
    Veya
    Hoya camın mavi kaplamasını da tavsiye ederim
    Kaliteli camlar

• ATASUN firmasındaki SEIKO marka camlarda hangi türünü takıyorlar. Sistemlerinde cam seçimi yaparken sadece marka ve yanında inceltme oranı yazıyor. Ben SEIKO %70 inceltilmiş camını seçtim 3,75 astigmatım var. Hangi özellikteki cam gelecek soru işareti var kafamda
  • 
Sayfa: önceki 338339340341342
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.