Şimdi Ara

Gözlüğü sadece zorunluyken kullanmak (astigmat) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
14.276
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Mr. 3D Waffle

Tabiki de olur bende öyle diyordum zaten görüyorum bir şey olmaz diye doktorun gözlük vermesinden sonra 5 yıl hiç takmadım sonra okulda tahtayı görmemeye başladım yine doktora gittim gözlük verdi onu da sadece derslerde kullandım onuda öyle 5 yıl taktım tabi bu dönemde ara ara lens de takmayı denedim olmadı.Neyse sonra ergenlikten çıktım(gözlük takarsam insanların benle dalga geçeceğini sanıyordum) son 5 yıldan beri sürekli olarak gözlük kullanıyorum gözlüğü çıkarınca 360p takınca 4k hayat seviyeni önemli ölçüde arttırıyor takmamazlık yapma ben yaptım sen yapma

Aslında ben takarım gerekliyse banane milletden sağlığımdan önemli değil ama doktor dedi yazık olur mümkünse takma tembelleştirme gözlerini gerek de yok dedi sadece biraz uzak dur pc tv den yeter dedi. ???

• quote:

Orijinalden alıntı: Eiens.Upload

quote:

Tabiki de olur bende öyle diyordum zaten görüyorum bir şey olmaz diye doktorun gözlük vermesinden sonra 5 yıl hiç takmadım sonra okulda tahtayı görmemeye başladım yine doktora gittim gözlük verdi onu da sadece derslerde kullandım onuda öyle 5 yıl taktım tabi bu dönemde ara ara lens de takmayı denedim olmadı.Neyse sonra ergenlikten çıktım(gözlük takarsam insanların benle dalga geçeceğini sanıyordum) son 5 yıldan beri sürekli olarak gözlük kullanıyorum gözlüğü çıkarınca 360p takınca 4k hayat seviyeni önemli ölçüde arttırıyor takmamazlık yapma ben yaptım sen yapma

Aslında ben takarım gerekliyse banane milletden sağlığımdan önemli değil ama doktor dedi yazık olur mümkünse takma tembelleştirme gözlerini gerek de yok dedi sadece biraz uzak dur pc tv den yeter dedi. ???

doğrudur gözler alışınca gözlüğe hiç görmüyorsun gözlüksüz zorlandığın zaman tak televizyon pc den de uzak dur gözünü fazla zorlama anlayacağın

• quote:

quote:

quote:

doğrudur gözler alışınca gözlüğe hiç görmüyorsun gözlüksüz zorlandığın zaman tak televizyon pc den de uzak dur gözünü fazla zorlama anlayacağın

Uzak durmaya çalışacağım ya neden olduğunu ben biliyorum aslında 3 sene kadar ekran parlaklığı 80 deymiş ellemedim bilmiyordum geceleri lamba kapalı karanlıkta o parlak ekrana baktım ondan sanırsam bozuldu ya zaten bizim aile biraz takıntılı gece oldu mu elektrik yakıyormuş lamba açılmıyor televizyon ışığı ve yahut bilgisayar ışığı neyine yetmi,yor diyorlar.

• Eiens.Upload kullanıcısına yanıt
    loş ışık zagen bir numaralı düşmanı gözlerin
  • quote:

loş ışık zagen bir numaralı düşmanı gözlerin

Malesef zamanında farkına varamadım bu saatden sonra düzelirmi peki eskisi gibi olurmu .
  • Eiens.Upload kullanıcısına yanıt
    emin değilim o konuda ama 0 olmaz herhalde istersen lazer ameliyat olabilirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. 3D Waffle -- 19 Ekim 2015; 21:04:25 >
  • Bende ayni senin gibiyim, 5 yil önce astigmat oldugumu ögrendim. Bir kez taktim, bir dahada takmadim. Gözler biraz yoruluyor ama fazla rahatasiz olmuyorum. Gözlük takmak beni daha çok rahatsiz ediyordu
  • quote:

Lazer nasıl oluyor ki tehlikesi varmı kör olma gibi ya da eskisi gibimi yhapıyor gözü internetde bazıları oldum gene gözlük takıyorum demiş.
  • quote:

quote:

Lazer nasıl oluyor ki tehlikesi varmı kör olma gibi ya da eskisi gibimi yhapıyor gözü internetde bazıları oldum gene gözlük takıyorum demiş.

http://www.dunyagoz.com/tr/kurumsal/haberler/lazer-olmak-isteyenlere-yol-haritasi burda yazıyor

0 oluyorda dediğin gibi daha sonraları ilerleyebiliyor

tehlikesi yokbasit bir ameliyat (düzgün bir hastaneye gitmeye özen göster)

• quote:

quote:

quote:

http://www.dunyagoz.com/tr/kurumsal/haberler/lazer-olmak-isteyenlere-yol-haritasi burda yazıyor

0 oluyorda dediğin gibi daha sonraları ilerleyebiliyor

tehlikesi yokbasit bir ameliyat (düzgün bir hastaneye gitmeye özen göster)

Anladım kardeşim her şey için teşekürler sana da baya uğraş verdim hepinize teşekürler arkadaşlar.

• Bazen uzun süre kitap okuyacağım zaman, bazen de parlak dijital şeylere bakarken gözüm yorulduğunda takıyorum ben. 0.25 e 0.50 benim de astigmat. Oldukça nadir takıyorum diyebilirim, pek ihtiyacım olmuyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yazık olur dediyse fazla bilgisayar oynama kardeşim. Ama illaki bir şey dememi istiyorsan şunu söyleyeyim. Astigmatın varsa monitörün parlaklığını azaltacaksın. Parlak ekran acayip baş ağrısı yapıyor vede pc kullanımını azalt. Sürekli takmana gerek yok doktorun dediği gibi. Pc kullanımını azaltırsan pek bir sorun olmaz gibi. Tabi ki bu senin göz yapına bağlı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.