Şimdi Ara

görev yöneticisi..??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
289
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar ctrl+alt+del yaptığımda şöyle bi hata alıyorum.. "Görev yöneticisi, yöneticiniz tarafından devre dışı bırakıldı" bu hatanın gelmemesi için bilgisayarımı her açtığımda başlat>çalıştır>gpedit.msc yapıp ordan düzeltiyorum... ama bilgisayar kpanıp açıldıında tekrar işlemleri yapmak zorunda kalıyorum.. bunları tekrar tekrar yapmaktan sıkıldım... bu hatayı almamam için ne yapmam gerek yardımcı olursanız sevinirim..

• Yeni bir kullanıcı hesabı oluştur.. Yönetici olarak ayarla.. Aynı hatayı verecek mi bak.. Vermezse gerekli bilgilerini bu hesaba diğerinden aktar.. Verirse yeni bir çözüm bulalım..
  • yeni bir kullanıcı açtım onuda denedim fakat aynısını orda da veriyoo yani bişyi farketmiyor..
  • cevap çok basit
    çalıştıra gel, gpedit.msc yaz oradan deşele. yönetim şablonlarında olacak galiba.
    ama xp home için çalışmaz. prof için çalışır;)
  • quote:

Orjinalden alıntı: barbariansss

cevap çok basit
    çalıştıra gel, gpedit.msc yaz oradan deşele. yönetim şablonlarında olacak galiba.
    ama xp home için çalışmaz. prof için çalışır;)

arkadaşım bende çalıştırdan gpedit.msc yapıyorum zati.. sadece sürekli bunu yapmak istemiyorum bi kez yaptıımda kalıcı olsun istiyorum..
  • http://www.dougknox.com/xp/utils/xp_securityconsole.htm

arkadaşım bunu bir dene. home userlara alternatif. ama professionaller de kullanabilir. belki işine yarar. sonuçta ayarları kaydediyor.

(program, home userlara, gpeditmscnin görevini görsün diye verilmiş.)
    orada yazının içinde download yazan yere tıkla. selamlar
  • güzel bişiye benziyoo ama kullanımını biliyorsan açıklarmısın? yada bunun türkçe bi sitesi warmı kullanım klavuzu gibi gerçekten yararlı bişiye benziyor çünkü
  • vallahi indirmedim onu kullanmadım ama az bira niglizcen varsa hallolur sorun ya. ya da merak ettiklerini yazarsan çevirebilirim. kullanbımı da basit olsa gerek çünkü sade bir arayüze sahip.

ayrıca sana regseeker.exe'yi de öneririm. ben kullanıyorum 2 haftada bir falan, kayıt derfterindeki gereksiz girdileri siliyor, xp tweaker özelliği var. eğer yoksa senin bilgisayarında güzel bir program. üstelik yaklaşık 500 kb.
  • regseeker.exe programını kurdum çok saol herşey için.. şimdi şu görev yöneticisini halletmeye çalışıyorum... bu konu yeri değil ama başka güzel programlar warmı?
  • spybot search and destroy var süper bişi.
    o da ufak fakat tüm registryi tarayarak sorunları hallediyor. adware spyware girmişse onları siliyor. hatalar varsa onları da temizliyor.
    bunları yaparken backuplarını almayı unutma:D

ben ikisini de kullanıyorum, gayet de memnunum.
  • http://www.dougknox.com/xp/utils/xp_securityconsole.htm bu sitedeki programı indirdim. güzel bişiy ama görev yöneticisini halletmedi
  • Baslat - calistir - gpedit.msc yaz entera bas. Yonetim Sablonlari - Sistem - "Gorev Yoneticisini Devre Disi Birak" bunu devre disi olarak ayarla ve daha sonra tekrar dene
  • quote:

Orjinalden alıntı: serji

Baslat - calistir - gpedit.msc yaz entera bas. Yonetim Sablonlari - Sistem - "Gorev Yoneticisini Devre Disi Birak" bunu devre disi olarak ayarla ve daha sonra tekrar dene

bende böyle yapıyorum zatii... ama Pc yi her açtığımda aynı işlemi defalarca yapmaktan sıkıldım.. tam bi çözüm bulursanız yazın arkadaşlar.. saolun şimdiden..
  • Arkadaşım kendi sayfamdan kopyaladım bazı yerler hatalı yazılmıs ona göre oky

Çözüm 1
    Masaüstüne bir adet "txt" dosyasy olu?turun.Yani masaüstünde sa? tyklayyp
    >"Yeni"
    >>"Metin Belgesi" deyin.

Daha sonra bu metin belgesi içerisine aynen ?unlary kopyalayyn.
    "Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System]
    "DisableTaskMgr"=dword:00000000"

Kopyaladyktan sonra
    "Dosya"
    "Farkly Kaydet" deyin ve dosya adyny "EnableTM" uzantysyny da "reg" yapyn ve
    Masaüstünü göstererek "Kaydet" deyin.

?imdi yapmanyz gereken sadece bu reg dosyasyna çift tyklayarak sorulan soruya evet demek.

Not:Windows'un varsayylan dosya görünümünden dosya uzantylary
    görünmez. Bu nedenle bazy durumlarda burada oldu?u gibi dosya uzantylarynyn
    görünmesi gerekebilir. Dosya uzantylarynyn görünür olmasy için a?a?ydaki i?lemi uygulayynyz.
    >"Bilgisayarym"
    >>"Araçlar"
    >>>"Klasör Seçenekleri"
    >>>>"Görünüm"
    >>>>>"Geli?mi? Ayarlar"
    >>>>>>"Bilinen dosya türleri için uzantylary gizle" seçene?indeki i?areti kaldyryn.

Çözüm 2
    >Ba?lat
    >>Çaly?tyr
    >>>Aç Kutusuna
    "REG add HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System /v
    DisableTaskMgr /t REG_DWORD /d 0 /f" komutunu yazarak "tamam"a tyklyyoruz.

Çözüm 3
    >"Ba?lat"
    >>"Çaly?tyr"
    >>>Aç Kutusuna "regedit" yazyn ve "tamam" deyin.

Kar?ymyzda "Kayyt Defteri Düzenleyicisi" var.?imdi ?u yolu izleyelim.
    HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System
    Burada "Disable TaskMgr" adynda bir de?er göreceksiniz.Ona sa? tyklayyp "de?i?tir"
    deyin ve 1 olan de?eri 0 yapyn.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi B utter Fly -- 14 Şubat 2007; 15:10:33 >

• Başlat/Çalıştır/Regedit.. Burada "DisableTaskMgr" arattır... Bulduklarının hepsini sil gitsin...

Sorunsuz günler dilerim.!
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.