Şimdi Ara

Görev yön. Regedit çalışmıyor....

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
4.159
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar pc me yaklasık 3 kere format attım 2 gün içinde .Atma sebebim görev yöneticisinin ve regedit in calışmaması .Formatı atyorum görev yöneticisi ve regedit normal olarak calısıyo fakat programları kuruyorum sonra aniden bozuluyor kayıt defteri düzenleme yönetici tarafından iptal edildi yazıyor bunun sebebi ne olabilir acaba . kurduğum programlar driver dısında FRAP, YOUR UNNISTALER ,ViSTA MANAGEMT MSN filan bu sorun neden kaynaklanıyo hardiiskimi bozulmuş virüsmü war lütefn yardımcı olun....

• Vista managemt sil belki ondan kaynaklanıyodur ve advenced windows care adlı programı yükleyerek bu sorunu belki çözebilirsin

Çalıştıra şu komutu girin :

REG add HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Pol icies\System /v DisableRegistryTools /t REG_DWORD /d 0 /f

Galiba çok kötü virüs yemişşin Bi da format at ama herşeyi sil bütün windowsları sill üstüne yazmadan yap derim :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: xrapx

Vista managemt sil belki ondan kaynaklanıyodur ve advenced windows care adlı programı yükleyerek bu sorunu belki çözebilirsin

Çalıştıra şu komutu girin :

REG add HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Pol icies\System /v DisableRegistryTools /t REG_DWORD /d 0 /f

Galiba çok kötü virüs yemişşin Bi da format at ama herşeyi sil bütün windowsları sill üstüne yazmadan yap derim :)

hocam yaptım C yide sildim D yide komple Ama nafile .Acaba format atmadan önce programları müzikleri resimleri cd ye yazmıştım .hep o programlardan birini kurarken görev yöneticisi gidiyor .Mantıklı bi acıklaması olabilirmii.BU virüs DVD den de gecermii....
  • o elindeki programlari kaldir at, windowsu kurar kurmaz internetten guzel bi virus programi indir(antivir) ve saglam bi tarama yaptir(guvenli kipte)
    daha sonra yuklemek istedigin programlari internetten temiz bi sekilde indir ve teker teker kurulum yap, her seferinde de gorev yoneticisi ve de diger fonksiyonlari kontrol et, bu sekilde yaparsan sorunsuz bir kurulum gerceklestirirsin
  • Yüklediğiniz programlardan biri virüs içeriyor olabilir. Öncelikle virüs taraması yapmalısınız.
    SuperAntispyware Free Edition 4.0.1154
    http://www.filehippo.com/download_superantispyware
  • quote:

Orjinalden alıntı: Emrah_Tr

o elindeki programlari kaldir at, windowsu kurar kurmaz internetten guzel bi virus programi indir(antivir) ve saglam bi tarama yaptir(guvenli kipte)
    daha sonra yuklemek istedigin programlari internetten temiz bi sekilde indir ve teker teker kurulum yap, her seferinde de gorev yoneticisi ve de diger fonksiyonlari kontrol et, bu sekilde yaparsan sorunsuz bir kurulum gerceklestirirsin

Güvenli kipte nasıl taratcam anlatırmısın hocam .detaylı olaraka
  • quote:

Orjinalden alıntı: dennzi

quote:

o elindeki programlari kaldir at, windowsu kurar kurmaz internetten guzel bi virus programi indir(antivir) ve saglam bi tarama yaptir(guvenli kipte)

antivirusu yukledikten sonra bilgisayari ac tekrardan, surekli f8 e bas, karsina siyah bi ekran cikacak ordan guvenli kipi sececeksin, bilgisayar acilinca tarama yaptir, ama bazi virus programlari guvenlikipte calismayabilir.

• quote:

quote:

quote:

antivirusu yukledikten sonra bilgisayari ac tekrardan, surekli f8 e bas, karsina siyah bi ekran cikacak ordan guvenli kipi sececeksin, bilgisayar acilinca tarama yaptir, ama bazi virus programlari guvenlikipte calismayabilir.

Peki hocam ben bütün harddiski formatladıktan sonra da gereklimi böyle bi tarama..

• calistirdan gpedit.msc ac orda
    Kullanıcı Yapılandırması
    Yönetim Şablonları
    Sistem/Ctrl+alt+del seçeneklerinde görev yöneticisini devre dışı bırak seçeneği var bunu YAPILANDIRILMADI olarak ayarla
    ya da TuneUp Utilities'i yukle onun kendi registry editor'u var.. onu ac ve "DisableTaskMgr" diye ara.. buldugun tum anahtarlari sil.. kolay gelsin
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Peki hocam ben bütün harddiski formatladıktan sonra da gereklimi böyle bi tarama..

soyle diyeyim, aslinda gerekli degil ancak internete baglanip virus programi indirebilmen icin muhakkak driverlari yuklemen gerekiyor, belki driverlarda bir sorun olabilir, veya internete cikis yaptiginda(antivurus prog icin) ani bir trojan veya virus yiyebilirsin, her ihtimali dusunmek lazim. Ha yapmaz isen muhtemelen bir sorun cikmaz ama senin en fazla 40 dk ni alacaktir, yine de sen bilirsin

• soyle diyeyim, aslinda gerekli degil ancak internete baglanip virus programi indirebilmen icin muhakkak driverlari yuklemen gerekiyor, belki driverlarda bir sorun olabilir, veya internete cikis yaptiginda(antivurus prog icin) ani bir trojan veya virus yiyebilirsin, her ihtimali dusunmek lazim. Ha yapmaz isen muhtemelen bir sorun cikmaz ama senin en fazla 40 dk ni alacaktir, yine de sen bilirsin

peki hocam muhtemelen virüslü pragramların içinde bulundugu klasöre ben müzik ve resimlerimi kopyalayıp dvd ye yazmıştım müzik ve resimlerimi formattan sonra kopyalasam sorun olurmu . virüs tekrar gecermii
  • quote:

mp3 ve resim dosyalarina kolay kolay virus gecmez ancak yinede ne olursa olsun antivurus programin aktif iken bu islemi yap, yani antivirus olasi bir tehlikeye karsi tetikte bulunsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emrah_Tr -- 11 Aralık 2008; 21:56:45 >
  • quote:

quote:

mp3 ve resim dosyalarina kolay kolay virus gecmez ancak yinede ne olursa olsun antivurus programin aktif iken bu islemi yap, yani antivirus olasi bir tehlikeye karsi tetikte bulunsun

peki anakartıma virüs girmiş olabilirmi nette arastırıken ana karta giren virüslerden bahsediyordu da..
  • arkadasim ACDSee32 diye bir fotograf programi var onu bul yukle bilgisayarina.. sonra DVD'lerini acarken otomatik olarak acmasini engelle ve DVD'lerin icine bu ACDSee ile bak ve bilgilerini o program araciligi ile kopyala.. orda gizli dosyalari gorebilirsin (dolayisiyla virusleri de gorebilirsin) ve virus bilgisayarina kopyalanmamis olur..
  • quote:

Orjinalden alıntı: sfdemirhan

arkadasim ACDSee32 diye bir fotograf programi var onu bul yukle bilgisayarina.. sonra DVD'lerini acarken otomatik olarak acmasini engelle ve DVD'lerin icine bu ACDSee ile bak ve bilgilerini o program araciligi ile kopyala.. orda gizli dosyalari gorebilirsin (dolayisiyla virusleri de gorebilirsin) ve virus bilgisayarina kopyalanmamis olur..

Peki hocam dvd nin içinde müzik varsa onda da görebilirmiyim..
  • bence sen cdlerini iyi bir antivirüs ile tarat. benim bilgisayar da seninki gibi bir sorun yaşadım. bilgisayara hangi antivirüsü yüklersam çoğu programı iptal ediyordu. 2 gün ayarla format çare etmiyordu. burada bir arakdaş dediki bilgisayarı format atarken c d yil kompile sil daha sonra vindowsu kurmadan bilgisayarı resetle. ondan sonra bilgisayarı kur demişti onun dediğini ypatım. birde bilgisayarı format attıktan sonra iyi bir anti virüs programı ile tarat hiç bir program kurmadan. ben nod 32 kullanıyorum çok memnum dah önce olsa kaspersky kullanıdırdım ama nod kendini geliştirmiş. geçen bir sitede bulduğum virüs kodlarını bile engeledi şaştım kaldım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cemsnbc -- 1 Mayıs 2009; 9:38:45 >
  • combofix programını internetten bul indir sorunun halolur. olmazsa foruma bidaha girmem
  • quote:

Orjinalden alıntı: askkalp

combofix programını internetten bul indir sorunun halolur. olmazsa foruma bidaha girmem

Ozaman girmeyecen demekki Sorun combofixlik değil, arkadaşın taktığı cd'lerden geçiyor muhakkak virüs . Yukarıda bir arkadaşın dediği gibi formatı at güzelce virüs programı kur, sonra teker teker netten dosyalarını indir ve kur . Ama formattan hemen önce ne haridi ne usb bellek tak ilk önce virüs Programınu kur sonra ne yapacaksan yap. Sistemin sağlam ise virüs programının ayarlarını FUll'e al ve uçanı kaçanı Avira Antivir yakalayacaktır .

Anlatım hazırladım ayarlar için Buyur :

http://www.stonesbucket.com/upload/uploads/hHI2PK0Vav.swf

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.