Şimdi Ara

Görev Mars: Bütçe 16000TL 'En iyi oyun sistemini topluyoruz' video inceleme (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
418
Cevap
8
Favori
20.952
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: N.Aksel

quote:

Orijinalden alıntı: nightwish34
    quote:

Orijinalden alıntı: HiqhWoltage
    Adam sana oyun PC'si mi toplamış ? Oyun da oynayabileceğin mini bir süperbilgisayar var orada. Video'yu izlemeden mi sallıyorsun ne yapıyorsun ? Ps4 çıksa da bu cümleleri kursan hak verilir de şu an ki konsollara bakacak olursak zaten ohoo işimiz var.

ha birde madem çok fazla oyun odaklı kurulmamış bir sistem. niye sadece oyun testleri ve sentetik testleri yapıp geçtiler?
    Forum "bilgisayarı sadece oyun oynanan bir sistem" olarak düşünenlerle dolu olduğu için, sistem testi denen şeyin de Crysis 3 ve Bf 3 Multi üzerinden yapılması zorundaymış gibi bir algı var. Mesut ve Erdi'nin bir kabahati yok.
    Adamlar gayet güzel yapmışlar, eleştireceksek de iyi eleştirmeliyiz ki artık mobil haberden ziyade donanım haberi görelim.

Hem oyun, hem iş üzerine kurulmuş bir sistemdir bu. Sadece oyun olarak düşünmeyin.

ben haberi değil bilgisayarı eleştiriyorum. bu tarz haber ve testlerin olması forum için tabiki de iyi yoksa türkiye'de nereden bulacaktık bu tarz mini bir süper bilgisayar incelemesini.

• harika vidyo elinize sağlık

• quote:

ben haberi değil bilgisayarı eleştiriyorum. bu tarz haber ve testlerin olması forum için tabiki de iyi yoksa türkiye'de nereden bulacaktık bu tarz mini bir süper bilgisayar incelemesini.
    Bu konuda hak veriyorum size. Ama distribütörlerden gelen parçaların kullanıldığı, sermayesiz bir makine olarak düşünürsek yine iyi bir toplama olmuş diyebiliriz. Sermayesizden kastım 16000 TL'nın ele alınıp, ürünlerin satın alınmamasından söz ediyorum tabii ki.

Bu kısım size değil, geneledir:
    Ek olarak, her yerde Crysis 3 görmekten ciddi anlamda bıktım diyebiliriz, başkaları da vardır eminim benim gibi düşünen. Optimizasyonu bozuk bir oyunun kullanıcılar üzerinde, sanki gelecekteki tüm oyunların böyle oturmamış olarak geleceği algısını oluşturması ve Crysis 3'ün bir kıstas kabul edilmesi komik. "Kıraysis üç için sistem topluyoraaam! ACİLL YARDIIIAAMMM!" konuları ile doldu forum. Crysis 3 için ekran kartı soruyorsun, ben 5 yıllık ekran kartımda neredeyse her oyunu rahat oynayabiliyorsam; acele ile değil, iyi düşünerek ve araştırarak ekran kartı almışımdır. Sen de yap.

Acil yardım konusunu da hiçbir zaman anlayamayacağımı eklemek isterim. Hastanede diyaliz makinesine bağlanacak bilgisayar mı topluyorsun da "Acil yardım" ? Senin oyun oynaman neden acil bir durum? Neden bizim ülke insanının sürekli acelesi var?

Edit: Off ne dolmuşum yahu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi N.Aksel -- 5 Nisan 2013; 15:48:44 >

• Kasa hariç müthiş bir sistem tabii biz bunu toplayacak kadar bütçeli insanlar değiliz maalesef.Yinede olurda piyango falan vurursa ileride bu videoyu açarız tekrar.Emeklerinize sağlık,sponsor olan ve donanım gönderen firmalara da teşekkürler.
  • Cevat Yerli kazanmış
  • Donanım habere çok teşekkürler günümü şenlendirdiniz böyle bir incelemeyle.
    Distribütörlere de çok teşkküler. Artık EVGA gibi markaların distribütörleride gelsede çeşitlilik artsa.

• Guzel video guzel inceleme (genede Forever 1080p ) :D
  • monitördeki 2K lafına taktım çünkü 2k demek zaten full hd demektir. bu 2buçuk K olur olursa.

• quote:

Orijinalden alıntı: cybernoid

2K'da aynı ayarlarda ben de test yapayım ne çıkacak :)

1180 Mhz - 7970

Matrix modlu ailecek takipteyiz hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu sisteme 3. Titan eklenirse 2K çözünürlükte FPS'ler nasıl değişir?

• WAAOOOOWWWWWW
    UZUN BİR ARADAN SONRA SİZDEN BÖYLE BİR İNCELEME GÖRMEK GERÇEKTEN ŞAŞIRTI.SIRF BU YÜZDEN YENİ BİR BİLGİSYAR TOPLAYABİLİRİM. AYRICA BAYA EĞLENCELİ BİR VİDEOYDU.

ACABA RİCA ETSEM, BU SİSTEMLE WİNRAR I ÇALIŞTIRIP, ARAÇLAR-HIZ VE DONANIM TESTİ SONUÇLARINI PAYLAŞIRMIZINIZ.İŞLEMCİNİN PERFORMANSIN ANLAMAK ADINA.ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.
    http://a.hizliresim.com/upload.php

buda benim laptop olsun.i5 2430

• 1080p çözünürlükte gtx680 ekran kartımla fxaa'da 40 fps altına düşmüyorum demekki 2k çözünürlükte 2xgtx680 yeterli titana gerek yok
  • pardon link yanlış oldu
    http://a1304.hizliresim.com/18/5/lt3vg.png

• @mesut cevik

pcmark 7 3989 puan almissiniz bu iste bir yanlislik yok mu?ben tek ocli 6850 ve 3.6 ghz 1090t islemcili sata2 ssd 4gb ddr2 makinede 4031 puan almisim.xeon islemciyi masaustu islemci olarak kullanma konusunda supheye dustum bu testte.
  • Bu anakarta tek e5 veya farklı model iki e5 işlemci taktığımızda kabul etmeme söz konusu nu? Sadece aynı model iki işlemci ile mi çalışıyor?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: HiqhWoltage

quote:

devir konsol devri arkadaş. o kadar para verdikten sonra adam akıllı performans alamamak adama koyar bence.(konsolda düşük fps alıyorsun ama en azından çok çok daha az paraya kafa rahat ve 30 fps seviyesinde bir deneyim sağlıyorsun.)

Adam sana oyun PC'si mi toplamış ? Oyun da oynayabileceğin mini bir süperbilgisayar var orada. Video'yu izlemeden mi sallıyorsun ne yapıyorsun ? Ps4 çıksa da bu cümleleri kursan hak verilir de şu an ki konsollara bakacak olursak zaten ohoo işimiz var.

salladığım falan yok. oyun + iş için kurulmuş ama olayı 16 bin liraya oyun sistemi olarak değerlendirince durum ortada.bu saatten sonra pc devri kapanmıştır benim için. ps3 şuan için idare edecek bir seviyede ve kullanılan parçaları düşününce bu kadar dayanması bile müthiş bir olay. ps4'ü düşünecek olursak arada kullanılan bileşenler olarak dağlar kadar fark var.

birde niye bu kadar fanatiksiniz anlayamıyorum.

ha birde madem çok fazla oyun odaklı kurulmamış bir sistem. niye sadece oyun testleri ve sentetik testleri yapıp geçtiler?

sen oyna 30fps de 720p oyunlarını. adamlar burda 4k da crysis 3 oynuyo fanboyla hala ps diyo

• şu alette yapacağınız gta 5 incelemesini sabırsızlıkla bekliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Madécassol

quote:

Orijinalden alıntı: Lady Gagalayan

16bin liraya çok daha yüksek fps alamaz mısınız? Sanki bana işlemcinin üstünde çok fazla durmuşsunuz da ekran kartını sallamışsınız gibi geldi. Tek işlemci ve 4 tane tek çekirdekli veya 2 tane çift çekirdekli ekran kartı koysaydınız alınan fps çok daha üst seviyelerde olabilirdi bence.

Örnek olarak Titan Quad SLI:

Görev Mars: Bütçe 16000TL 'En iyi oyun sistemini topluyoruz' video inceleme

Veya Asus ARES II CrossFire

Görev Mars: Bütçe 16000TL 'En iyi oyun sistemini topluyoruz' video inceleme

Quad sli falan dalga geciyon herhalde? Nvidia 2x sli da bile adam akilli tatmin etmezken 3x sli yaparsan 3.kartin %60 I bosa, 4x sli da ise 4.kart tamamen bosa gider. Çogu zaman sli in ustune 3.kart bile bir sey ifade etmezken siz saniyorsunuz ki tek titan 60fps Quad titan 240fps ayni mantik ares 2 icinde gecerli yani 4 cekirdek = çöp = parayi sokaga atmak. Pek anlamiyorsunuz bari sole olsaydi bole olsaydi diye gereksiz yorum yapmayin

Tabi dostum sen haklısın 3er 4er tane titan alan insanlar hiç bir şey bilmiyorlar. Hatta alttaki videoda da tek işlemci ve 4 tane titan crysis 3'ü en yüksek ayarlarda 5760x1080'de 40 fps'nin altına düşmeden oynatmıyor Hatta onun altındaki videoda da 6:30'dan sonra gelen tablolarda 4 titanla 2 tanesi arasında hiç bir fark yok

• İşte istediğimiz video bu.
  • quote:

salladığım falan yok. oyun + iş için kurulmuş ama olayı 16 bin liraya oyun sistemi olarak değerlendirince durum ortada.bu saatten sonra pc devri kapanmıştır benim için. ps3 şuan için idare edecek bir seviyede ve kullanılan parçaları düşününce bu kadar dayanması bile müthiş bir olay. ps4'ü düşünecek olursak arada kullanılan bileşenler olarak dağlar kadar fark var.

birde niye bu kadar fanatiksiniz anlayamıyorum.

PC devrinin sizin için kapanması sizin tercihinizdir yapacak bir şey yok. Zaten görüntü kalitesi ya da oyun kalite-performansından pek anlamadığınız ortada o nedenle isabet olmuş diyebilirim.

DH'de bu video'yu izleyenlerin %90'nından fazlası zaten oyuncu, oyun testi yapmaları normal. Cinebench ve x264 gibi render ve encoding testleri de var... Ne bekliyordunuz birilerinden iş alıp render yapmalarını mı ? Tabi ki böyle bench. sentetik testlerle test yapacaklar onların işi de render almak değil. Onlarda az çok bizim gibi oyuncu... Ancak böyle bir PC toplayarak 7/24 render alınabilecek bir sistem nasıl yapılır ona bir yol göstermişler ellerinden geldiğince. Hem iş hem de oyun tarafında daha iyi nasıl bir sistem yapılır onlar da biliyor tabi. Bilmediklerinden değil böyle bir sistem yapmaları yani...

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.