Şimdi Ara

Google Pixel 2 / Google Pixel 2 XL anakonu --- incelemeler ve fotograflar... (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
119
Cevap
7
Favori
11.036
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Q yu yuklemekle ayni metodlardir:) .

Yani OTA ile hem Andorid Beta programina katilip Q ye terfi hem de ayni sekilde beta programina cikarak ta yine OTA ile gelecek birkac yuz MB lik guncelleme dosyasi ile downgrade ( Android 9 a dusurme ) yapabilirsiniz.

Telefondan OTA icin Google hesabinizla su adrese girip katilin:
    https://www.google.com/android/beta

Your eligible devices ta Pixel cihaziniz gorsel olarak belirlecektir. Cikan penceredeki tum kutucuklari tikla katkiniz da olur :) siz farkinda olmadan da .

Ya da direk Google hesabimla da ugrasmak betaya katilmak filan istemem diyorsan ikinci yolu vardir o da Factory Image bilgisayar yardimi data kablodu ve driver suruculeri dosyalari ile :

BETA olmayan her ay yayinlanan imaj dosyalari icin ( Android 9 a donmek icin sordugun soruya cevap burada ) :

https://developers.google.com/android/images

ACKNOWLEDGE I have read and agree with the above terms and conditions. ACKNOWLEDGE yazisina tiklayin.

Model ve hangi ay listelenmistir.

FULL OTA dan da yapilabilir. Yani dosyalariniz uygulamalar korunarak hem de herhangi bir aydaki guncelleme sarti olmadan bagimsiz yuklenebilmektedir.

Android 10 ( Q ) BETA icin factory imaj indirme adresi ise :
    https://developer.android.com/preview/download

Windows 10 icin usb driver yuklenecektir internete bagli ise bilgisayar . Ek olaraak adb fastboot guncel olanlari yukleyin ister sistem geneli ister hedeflenen dosyanin icine de atilabilir.

imaj dosyalari ile kurulum yaparken sahsi bir deneyim/ipucum var :

flash-all.bat adli dosya Windows icin calistirilacaktir ama oncesinde telefondaki dahili depolama ve yuklu seyler filan korunmasi icin flash-all.bat dosyasini notepad gibi bir metin gostericisi ile acin ve arama yaparak veya gozunle bakarak -w yaziyla "eksi w" olani silip bat dosyasini kayit edin. Bu sekilde silinme durumu karsilasilmayacaktir.

Lakin tavsiyem stabil deneyim icin beta dahi olsa kurulurken ya kendisi silmesi varsayilaninda oldugu gib ya da sonrasinda fabrika ayarlarina geri donulmesi ile olasi sorunlar engellenmis olur.

Fastboot recover mode unlock bootloader nasil yapilir bunun icin Note8 konusunda anlatmistim ilk sayfasinda TOOL ALL IN ONE bircok islemi kendisi seri halledebilmektedir Note8 Anakonusunda olsa da ortak cozumlerdir gecerlidir :

TOOL ALL IN ONE ibaresi gecen ilk yerden baslayarak uygulayabilirsiniz. Orada sari markorle vurguladiklarim aslinda Samsung Note serisi icindir lakin Pixel serisinde o program TAM kapasite ile calismaktadir.

Windows 10 da ise yonetici haklari ile uygulamayi calistirin veya driver/suruculeri yukleyin aksi halde hata verecektir.
    https://forum.donanimhaber.com/samsung-galaxy-note-8-ana-konu-android-9-ve-one-ui-turkiye-ve-asya-varyantlilarina-gelmistir--123998221

Bootloader unlock edilirken mantigi geregi mevcut hersey silinir ona gore. Ayni sekilde unlock edilmisi tekrar lock kilitlemeye de gecilirse dahili ve yuklu hersey silinecektir.

Temel seviyede seri sekilde bu bilgiler kafidir.

Internette gorsel anlatimlarda olabilir Ingilizce hali boldur .

• smart1978 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler.
    Telefonunda google kamera da Photobooth özelliği var mı ? 6.2 güncel sürüm ama tüm yabancılarda olan photobooth neden bende yok ?

Edit : tamam türkçesi fotograf kabiniymiş nedense ingilizce ismini aradım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi __nikolaus__ -- 18 Nisan 2019; 9:24:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: __nikolaus__

Telefonunda google kamera da Photobooth özelliği var mı ? 6.2 güncel sürüm ama tüm yabancılarda olan photobooth neden bende yok ?

Edit : tamam türkçesi fotograf kabiniymiş nedense ingilizce ismini aradım
    Acaba pixel 2 ye gelirmi bu mod

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • revenquel kullanıcısına yanıt
    Gelebilir hocam night sight geldi sonucta bu daha basit bir olay.

• Bir sorum var mesela çiçek fotografı çektim , google fotograflar buna otomatik efekt ekliyor ama her resmen yapmıyor , genelde efektli resimler hosuma gidiyor , bunu istediğim resim için yapmam mumkun degıl mı ?
    Smart sana bir sorum daha var , benim cihazda kullanıcı ekleyerek xiaomi ve huawei cihazlardaki gibi ikincil alan yapıyordum yani farklı bir telefon , android q yükledim bugun ve bu olay yok oldu , acaba farklı bir yerde ben mi bulamıyorum?
  • __Nikolaus__ kullanıcısına yanıt
    Q Beta2 de bircok uygulama dahili bellek erisimde izin verememeis en temel seylerden cektigim fotograflari erismek MTP moduyla zor olmasi ( adb moduyla halletmekteydim gerci ) ile tekrar Android 9 a dondum .

Arayuz temelde degismedi.

Android 9 SAf Arayuz icin su adimlari takip et benzer olacaktir :

Ayarlar a gel

Sistem e tikla oradan Gelismisi tiklayarak listenin tamamini gorun ve iste orada "Birden cok kullanici " ibaresi olacak, ISte orada birden fazla kullanici olusturabilirsin. Her bir kullanici aktif iken kendi depolama alanina geciyor yani aktif hesap dahili depolama icerikleri otekinden farkli olmaktadir .

Misafir veya mevcut ( Yonetici ) hesaplari da olusturulabiliyor ...

"Kullanici ekle " ile de yola devam edebilirsin.
  • beyler merhaba, yurtdisindan babam
    icin bir tane pixel xl 128gb getirdim. pixel’lerde imei olayini halledebilen bir yer var mi bildiginiz? her zamanki telefoncum bunu çözemedi.

tesekkurler simdiden.

• fuatturkrap F kullanıcısına yanıt
    Pixel 1? Verizon versiyonuysa bootloader kilitli oluyor yanlış bilmiyorsam. root olmadanda imei atabileceğiniz sanmıyorum.
  • Pixel 3 xl icin typc 3.5 mm dönüştürücü aldim kulaklik ile taktigimda sistem takilan analog cihazı algilamada uyarisi aliyorum acaba kulaklik mi uyumsuz yoksa dönüştürücü mu bu cihazda orjinal haric kulaklık olarak ne onerirsiniz

• srdaly S kullanıcısına yanıt
    Aynı sorunu pixel 2 cihazımda yaşadım dönüştürücü adaptör işe yaramıyor htc u11 kulaklığı denedim yine olmadı sonra arkadaşımın Huawei mate 10 pro orijinal kulaklığını denedim çalıştı bulabilirsen Huawei kulaklığı dene muhtemelen çalışacaktır (kulaklık uçları type-c olanlar)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 17reyhan17 kullanıcısına yanıt
    Cevap için teşekkürler typ-c dönüştürücü aldım büyük hevesle, rock zircon kulaklığım var gayet güzel ses veriyordu kullanamayacak olmak üzücü oldu.kaliteli güzlel ses veren önerebileceğin bir model var mı
  • Anladığım kadarıyla dahili ampfili kulaklıklar bu telefon ile uyumsuz yani standart type-c ucu olan bir kulaklık iş görür xiaomi marka kulaklıklar var mesela onları deneyebilirsin ben yurt dışında olduğum için telefon yanımda değil en son Huawei mate 10 pro kulaklığı denedim güzel ses deneyimi aldım
    Yanımda xiaomi black shark var htc u11 kulaklığı taktığımda sorun oldu standart bir kulaklık değil telefon çok rahatsız edici sesler çıkardı
    Sonra basit bir kulaklık denedim mis gibi oldu 😀

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pixel 2 XL ikinci el temizinin fiyatı ne kadardır kabaca?
    OnePlus 6T ve Google Pixel 2 XL arasında kaldım

• quote:

Orijinalden alıntı: Admdgnx

Pixel 2 XL ikinci el temizinin fiyatı ne kadardır kabaca?
    OnePlus 6T ve Google Pixel 2 XL arasında kaldım
    Bende buna benzer bir durumdayım

• Admdgnx A kullanıcısına yanıt
    Pixel 2 xl ın ikinci el değeri 3-3.2 civarında denk geliyorum. 6t de kullanmış biri olarak kamera önemliyse xl derim

• arkadaşlar, pixel 2 xl telefonumun arka kamerası bulanık çekmeye başladı, lens değiştirdim, kamera değiştirdim ama yine de düzelmedi. Sizce bu neden kaynaklı olabilir

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.