Şimdi Ara

★★★GOOGLE NEXUS 4 KULLANICILAR KULUBU (İLK SAYFAYI OKU-SOR)★★★ (257. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33.912
Cevap
149
Favori
1.066.229
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 255256257258259
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: espesito

quote:

Orijinalden alıntı: seaflames

quote:

Orijinalden alıntı: Yudmud

quote:

Orijinalden alıntı: teknobah

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: psyshock

quote:

Xperia Z ile Nexus 4 arasında kaldım. Şu anda Galaxy Nexus kullanıyorum. İşlemcileri aynı. Z ekranda önde. Batarya konusunda bir şey bilmiyorum. Fiyat olarak düşünürsek de Nexus önde. Sizce hangisini tercih etmeliyim?

1080p ekran ve s4 pro adreno 320 ikilisi performans vermeyecektir. o yüzden nexus 4 tabiki ayrıca o rezalet ekranla xperia z nasıl nexus 4 ten iyi onu anlamadım. nexus 4 batarya olarak memnun etmeyebilir sadece, kağıt üstünde xperia z nin daha çok pil harcaması lazım ama saf android biraz pili içiyor kullanırken gördüğüm kadarıyla

Ekran konusunda bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim. Batarya konusu beni düşünürüyor. Aşırıya kaçmayan bir kullanımla bir günü çıkarsam yeter. Bu durumda nisanın başında Nexus 4 benimdir

hocam xperia z.ye yetecek kadar paran varsa galaxy s4 al kafana bak

S4 istemiyorum ya. Nexus 4 - Xperia Z - HTC One - Yeni Nexus

Sony aşığı değilseniz HTC One çok güzel cihaz ama Sony ayrı bir olay sırf o özelleştirmelerin uyumu için bile alınır(portlanmış z uygulamalarını kullanıyorum özellikle walkman çok güzel olmuş.ClearAudio+ cidden çok başarılı bası kısıp mid ve tizleri açıyor)

Parandroid in gamma ayarlarını (halfbreed) kesinlikle öneririm telefonun ips ekranlı olduğunu belli ediyor.
    Herkesin telefonunda sanki içinde hareket eden parça varmış gibi ses var değil mi?Kameranın içinden geliyor sanki ama telefon ters iken vurduğumda o ses gelmiyor.

Hocam bu Xperia z deki programlar , nerden buldunuz mesela clearaudio yu

xda forumlarında ibanez7 diye birinin konusu vardı linkini bulamadım.Ama adamın bir kardeşi var sakın onun yaptığını yükleme,yüklediğin zaman ses gidiyor tamamen.
    throw çalışıyor ama müzik etiketleri olayı ve görselleştirici çalışmıyor güncelleyecekmi diye bekliyorum bakalım
    ses efekterinden ses geliştirmeleri açık olacak ve build prop a adamın dediği yazılar eklenecek unutma sakın.Wipe cache ve dalvik cache unutma

• telefonda kullanılan tüm malzemeyi görmek isteyenlere ne işimizie yarayacaksa :) parçalamışlar

http://www.ifixit.com/Teardown/Nexus+4+Teardown/11781/1
  • quote:

Orijinalden alıntı: norton772

quote:

Orijinalden alıntı: kralcr1994

@norton772
    Amaciniz tartismak degilse bir cihazi elestirirken karsisina rakip koymamali bunu yapacaksanizda elestirilen cihazin kullanicilarina soylemeyeceksin aksi halde tartisma cikacagini ongormek zor olmasa gerek
    İphoun kotu degil sorunlu bir kamerasi var dedim
    Kasa kalitesi diger bircok yonuyle elestirdim ama ben elestirilerimi gidip iphone ana basligina yazmadim!
    Jailbreak ne zaman yapsam bir hafta on gun sonra raydan cikiyordu bende
    3 iphone 5 degistirdim daha beni sarj yonunden mutlu eden cikmada sarj konusunda gece birakip sabah %1 gibi fantastik rakamlar sunan telefonumdu
    Benimde amacim tartisma cikarmak degil ama nexusu elestirirken iphoneun yucelmesine sessiz kalamam.bir telefonu kotuleyeceksiniz kullanicilarinin icinde ve baska bir telefonla kiyasliyarak yapmak hatadir

Ama ben bunu alacak iken diğerini aldığım için karşılaştırdım. Neyse gocunduysanız yazmam olur biter. Neticede burası bir paylaşım platformu, eğrisiyle doğrusuyla tartışılarak ortak bir paydada buluşmak biz nihai tüketicilere yol gösterir ve bundan nemalanacaklar da bizleriz haksızmıyım. İkisi de babamın oğlu değil, bana ne google yada apple'dan.

Yazdiginiz yazilarin yeri burasi degil iphone 5 vs nexus 4 hangisini almaliyim gibi basliklarin yanitidir.kimsenin gocundugu yok daha oncede dedigim gibk hataya karsi cikmak...konusma uzarda gider herneyse zaten bitmiyor bitrcegede benzemiyor en iyisi vazgecmek

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: mhmtckmk

quote:

Orijinalden alıntı: bozoo1903

Beyler şu ahizeden gelen cızırtı için servise göndereceğim telefonu. Daha 2 haftalık ama yapacak bir şey yok. TeknoSa'dan aldım ürünü. 3 arkadaş aldık aynı telefonu. Ben ve bir arkadaş teknosa'dan diğeri istanbul bilişimden aldı.

Ürünün değişimini kabul ettirip ücret iadesi talep edeceğim. Sebebi ise yurtdışında bir forumda okuduğum ahize problemi için biri daha başvurmuş cihaz değişmiş ve söylediği ya gerçekten donanım arızası yada firmware düzeltilmiş. İlk parti üretimde bu sıkıntı olmuş olabileceğini belirtmiş. İstanbul bilişimden alan arkadaşın cihazını kontrol ettik bizim yaşadığımız ve harici bir problem yok. Ücret iadesinden sonra cepkask ile istanbul bilişimden almak.

Tahminim olan İstanbul Bilişim'in ikinci ve sonraki parti üretim cihazlarını sattığı. Bu konu da bilgisi olan arkadaşların paylaşmasını rica ederim.

bende teknosadan aldım cihazı herhangi bir problem yaşamıyorum cızırtı falan bir şey duymadım . inşallah değiştirirler ürünü

Eyvallah dostum, teşekkürler.

Merak ettim telefonunuzun kutusunda S/N: xxxxxxxxxxxx diye bir kod vardır. onu son 6 rakamı olmadan yazarsanız benim aldığım cihaz ile karşılaştırmak isterim.

• Telefonu root'ladım ama güncelleme gelirmi arkadaşlar açıkçası tırstım biraz bilgisi olan cevap verirse güzel olur sevinirim
  • Arkadaslar merhaba
    Yaklasik 2 haftadir nexus 4 un sarj suresi basta olmak uzere batman ve izmirden toplam 4 kisi ve xda dan birkac degerli kisiyle beraber bu konuda elimizden geldigince birseyler yapmaya calistik henuz tam istenilen noktaya ulasmamis konular disinda yeterli duzeye ulastigini dusundugumuz sarj performansi cizirti duzeyi erken isinma ekran renklerinde cansizlik yetersiz kisisellestirme vb. Birkac konunun ustune gittik ve yaptigimiz testlere gore olumlu sonuclar aldik.
    Ayrintilara bakarsak
    Pil performansi;bu gun yapilan denemede %100 den telefon kapanana kadar surecte cihaz 19 saat acik kaldi
    5 saat 42 dakika ekran acik kalabildi
    Parlaklik hep otomatikteydi
    Wifi ve bluetooth hic kullanilmadi
    Mobil veri surekli olarak acikti
    Genel olarak internette gezinmek icin kullanildi
    Facebook bazen acildi kullanilmayinca kapatildi
    Muzik dinlenildi
    Subway surf temple run 2 hunry suck vector gibi oyunlar oynanildi
    Birkac program indirildi
    Kamerayla yaklasik 3 dklik video ve 10 adet fotograf cekildi
    Gmail kullanildi google talk kullanildi
    Genel faaliyetleri bu sekildeydi
    Ekran renkleri
    Manuel veya otomatik seceneklerden olusan bir birkac eklentiyle kullanici istegine uygun secenekler olustruldu
    Daha doygun
    Daha parlak
    Mat gibi ...vs isteklere yanit veren uygulamalar eklendi
    Cizirti konusu
    Su anda telefonla gorusurken hicbir parazit almiyorum(daha oncedende rahatsiz etmiyordu cok dikkatli olursam ses aliyordum)
    İsinma konusu
    Telefon yogun kullanimda hala isiniyor ancak biz bunu cekirdeklere verilen yukun surekli olarak farkli cpular uzerinde isleme alinmasini saglamaya calisarak isinmayi geciktirmek istedik
    Dis hoperlor
    Dis hoperlorde sesin daha yuksek ve biraz daha iyi basslar cikmasi icin calistik bekledigimizden narin cikan hoperlore cok fazla yuk bindiremedik(yuksek seste cizirdamamasi icin).
    Buradan hem xda hemde izmirdeki emegi gecen herkeze tekrar tesekkur ediyorum
    Soz konusu teste tabi olan custom rom custom kernel official gapps ve faaliyetler icin gerekli program ve uygulamalar ile birlikte nasil yapilacagininda anlatildigi bir metin olusturularak hepsi bir cd de toplandi.
    Deneyimlerime bakarak sizlerde ulasmak isterseniz cuma gunene kadar bana bilgi verin
    Bende eger olursa bu kisilerin hepsine surekli git gel imkanim olmadigi icin cuma gunu tek seferde emanetlerini kargoluyacagim.
    Notlar
    1-emegi gecen arkadaslar adina sembolik olarak 10(on) tl lik bir miktar talep edilecektir
    2-bu bir ticari icerikli mesaj degildir
    3-akilda kalabilecek tum sorulara yanit vermeye calistim lutfen soylemek istediginiz birsey olursa yanitinin metnin icinde olup olmadigini kontrol ediniz
    Tesekkurler...

• Bende bu telefonu almak istiyorum fakat şu ses,şarj v.s. sorunlar aklımı kurcalıyor.Ne tavsiye edersiniz.Telefonu almamı tavsiye ederseniz nereden almalıyım ve oem kulaklığı nerede bulabilirim?Çok hoş duruyor...
  • quote:

kralcr1994

Yeni bir rom ve kernel mi oluşturdunuz ?
    Bu CD'ye sahip olmak isteyen herkes 10-TL mi ödeyecek yoksa , toplamda Türkiye içerisinde çalışma yaptığınız 4 arkadaşa 10'ar TL'den 40TL mi toplanmasını istiyorsunuz ?

Ekleme : Wifi dalgalanması konusunda bir çalışma yapıldı mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frenze -- 19 Mart 2013; 18:55:01 >
  • RootBOX 03.18 için türkçe eklenti çıkaramadım kusura bakmayın
  • quote:

Orijinalden alıntı: frenze

quote:

kralcr1994

Bu CD'ye sahip olmak isteyen herkes 10-TL mi ödeyecek yoksa , toplamda Türkiye içerisinde çalışma yaptığınız 4 arkadaşa 10'ar TL'den 40TL mi toplanmasını istiyorsunuz ?

Evet aynen ben de anlamadım.Tamam telefonun sorunlarını çözdünüz fakat yaptığınız işlemler açık değil.Daha açık anlatırsanız tüm arkadaşlara kaynak olacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emou

Bende bu telefonu almak istiyorum fakat şu ses,şarj v.s. sorunlar aklımı kurcalıyor.Ne tavsiye edersiniz.Telefonu almamı tavsiye ederseniz nereden almalıyım ve oem kulaklığı nerede bulabilirim?Çok hoş duruyor...

Şu bahsedilen sorunları bir tek ben mi görmüyorum yoksa çok mu abartılıyor anlamadım gitti
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dexxter

quote:

Bende bu telefonu almak istiyorum fakat şu ses,şarj v.s. sorunlar aklımı kurcalıyor.Ne tavsiye edersiniz.Telefonu almamı tavsiye ederseniz nereden almalıyım ve oem kulaklığı nerede bulabilirim?Çok hoş duruyor...

Şu bahsedilen sorunları bir tek ben mi görmüyorum yoksa çok mu abartılıyor anlamadım gitti

Yani abartılıyor gibi duruyor fakat bazılarında bu sorun yok kafam çorba oldu.
  • quote:

quote:

+1
  • quote:

Orijinalden alıntı: frenze

quote:

kralcr1994

Bu CD'ye sahip olmak isteyen herkes 10-TL mi ödeyecek yoksa , toplamda Türkiye içerisinde çalışma yaptığınız 4 arkadaşa 10'ar TL'den 40 mi toplanmasını istiyorsunuz ?

Ekleme : Wifi dalgalanması konusunda bir çalışma yapıldı mı ?

Merhaba
    İslemleri yapan arkadaslarin arasinda bilgilerim cok alt seviyelerde oldugu icin genelde seyirci oldum
    Sanirim xda dan faux ve icecream e benzer iki kisinin katkilari cok buyuk oldu anladigim kadariyla faux bu cpular arasi gecis isini yapan kisiydi
    İce cream da daha cok ahize olayinda katki sagladi ve sanirim onunda bir grubu var romun buyuk kismini ini onlar tasarladi desem yeridir.yabanci dilim pek yok aradan koparabildiklerim bu sekilde:)
    Aslinda onlarin durumdan haberi yok kucuk bir hediye niyetine kisi basi 10 tl dusundum en azindan fazlasiyla kafa yorduklarina eminim.benim yaptigim cd deki nasil yapalilir bolumu orasi %100 bana ait

Ekleme:wifi konusuna degindiler fakat wifinin suruculeri (herneyse) tam acik olmadigi hic pek basari saglayamadilar diye biliyorum ama ben telefonu aldirdim onlara mecbur cozdurtecem herseyi rahat birakmam:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MzBag -- 19 Mart 2013; 19:08:54 >

• quote:

quote:

quote:

Siz Ses ve şarj demişsiniz ne sorunu varmış ses ve şarj bakımından ne duydunuz bana söyleyin ben size cevap veriyim ? Cızırtı mızırtı diyorsanız ben hiç duymadım cızırtı sesi eğer duymak istesem bırakın çızırtı sesini işlemci sesini bile duyarım.Şarj süresi bakımından sorun yok bu tamamen beklentiden kaynaklanıyor bende isterdim 10 saat ekran açık kalma süresi versin ama bu cihazlardan bunu beklemek biraz abes kaçıyor.Yani bu cihazı alanlar bunu bilmeden mi aldılar onu da merak etmiyor değilim

• quote:

quote:

quote:

quote:

Siz Ses ve şarj demişsiniz ne sorunu varmış ses ve şarj bakımından ne duydunuz bana söyleyin ben size cevap veriyim ? Cızırtı mızırtı diyorsanız ben hiç duymadım cızırtı sesi eğer duymak istesem bırakın çızırtı sesini işlemci sesini bile duyarım.Şarj süresi bakımından sorun yok bu tamamen beklentiden kaynaklanıyor bende isterdim 10 saat ekran açık kalma süresi versin ama bu cihazlardan bunu beklemek biraz abes kaçıyor.Yani bu cihazı alanlar bunu bilmeden mi aldılar onu da merak etmiyor değilim

Hay ağzınla bin yaşa dostum.Kimse bana bu kadar bilgi vermemişti.Son bir soru sormak istiyorum=Siz telefonunuzu nereden aldınız?

• quote:

Hay ağzınla bin yaşa dostum.Kimse bana bu kadar bilgi vermemişti.Son bir soru sormak istiyorum=Siz telefonunuzu nereden aldınız?

Hocam ben yurtdışı aldım
  • quote:

quote:

Hocam ben yurtdışı aldım

Telefonda rom veya root var mı acaba?
  • quote:

quote:

quote:

Hocam ben yurtdışı aldım

Telefonda rom veya root var mı acaba?

Evet hocam yuklu

• quote:

Orijinalden alıntı: norton772

İyi ki nexus almamışım. Görebildiğim kadarıyla wifi, ses ve şarj problemleri fazlasıyla var. İphone5 kullanıyorum jb'li ve gayet memnunum. Hanım'a verecektim iyi yeni android cihazlar geliyor diye ama yine hayal kırıklıkları var gibi duruyor. Bakalım xperia z ve s4 ne sunacak? Yine tek gerçek seçenek sanırım s4 kalacak gibi. Bu gidişle cihazlar çıkana kadar emektar efsane s2'imle devam edicem . Şu nexus bi adam gibi pili ve donanımı olan sağlam bir şey çıkaramadı gitti. Hep bir tarafları tırt. İphone alanlara şimdilerde daha çok hak veriyorum. Şarjı iyi gidiyor, kamerası iyi, stabil, malzeme kalitesi iyi. Pek adam akıllı alternatif kalmıyor geriye.

Sen yanlış gelmişsin kardeş. Ayrıca bahsi geçen sorunlar genel değil. Bende hiçbiri yok mesela. Eminim iPhone da %100 memnuniyet oranı ile piyasaya çıkmıyordur. 1 yıl geçtikten sonra basmayan tuşlar, çizilen ve boya atan iPhone 5 kasası, kendim iPhone 4'te yaşadığım parlak piksel sorunu, iPhone 3G-3GS zamanında kendi kendine çatlayan kasalar, 4-4S sürümlerinde %100 ekran parlaklığında cihazın aşırı ısınması... bunlar hiç problem değil di mi? Eminim değerli iPhonelarınız kimseye sorun yaşatmıyordur.

• 
Sayfa: önceki 255256257258259
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.