Şimdi Ara

Google, korsan içerik için kullanılan Kodi'yi arama otomatik tamamlamadan çıkardı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
1.279
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Korsanlık için kullanılan birçok yazılım muhtemelen bu amaca hizmet etmesi için tasarlanmadı. Örneğin, CD'leri MP3'lere dönüştürmek için kullanılan bir yazılım düşünelim. Tamamen kişisel kullanım için tasarlanan bu yazılım daha sonra insanlar tarafından MP3 oluşturmak ve bunları internet üzerinden dağıtmak için kullanılabilir. Aynı şey Kodi için de geçerli ancak maalesef Google böyle düşünmüyor.

Ayrıca Bkz.Windows 10, 700 milyon kullanıcıya ulaştı
    TorrentFreak tarafından yayınlanan bir rapora göre,Google, korsanlıkla yakından ilişkili olduğu gerekçesiyle "Kodi" kelimesini arama motorunun otomatik tamamlama özelliğinden çıkardı. Bilmeyenler için Kodi'nin birçok platformda çalışan ancak genellikle akıllı televizyon ve set üst kutulara yüklenerek akış için (IP TV gibi) kullanılan tamamen yasal bir medya oynatıcısı olduğunu belirtelim. Ancak yazılım, üçüncü parti eklentileri sayesinde korsan içeriğe erişmek için kullanılıyor.

Kodi: Yazılımımız tamamen yasal, şaşırdık!

Kullanıcılar hala Google üzerinden Kodi ve Kodi ile ilgili her şeyi aratabiliyorlar. Sadece otomatik tamamlama özelliğinde listelenmiyor. Yani arama motoruna “Kodi” yazıldığında “kodak” veya “kodiak” gibi arama tahminleri gösteriliyor. Bu durum Google'ın belirli terimler veya isimler için otomatik tamamlama özelliği sunmadığı The Pirate Bay gibi yasa dışı içerik paylaşım platformları için de geçerli.

Kodi'nin geliştiricisi olan XBMC Vakfı ise yaptığı açıklamada Google'ın kararıyla ilgili büyük hayal kırıklığına uğradıklarını belirterek "Kodi tamamen yasal açık kaynak kodlu bir yazılım olduğu için Kodi'nin otomatik tamamlamadan kaldırıldığını görmek bizi şaşırttı ve hayal kırıklığına uğrattı" dedi.

• Bazıları yasal olmayan şeyleri de Google üzerinden arayıp buluyor, o zaman Google da engelleyelim olsun bitsin...

• addidas_85 kullanıcısına yanıt
    bence de aynı yaklaşım...

• addidas_85 kullanıcısına yanıt
    "Bunun olmaması için var gücümüzle çalışıyoruz." diye klasik laflar var.
  • Önce Google Play'den başlasınlar o zaman da...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Google çok bozmuş.

• Vavoo içinde gelecekmi bu uygulama.

• Bizimkiler de insanı korsanı yönlendirmek için netflix i mahvetmeye çalışıyor, tebrikler.

• Bunlar hep çifte fiyatlandırmalardan kaynaklanıyor. İnsanlar aşırı ödeme yapmak istemiyor. Bu tür hizmetlerin artık ortak bir karar alması lazım. Aksi halde korsan olayı bitmez. Yani müzik dinlemek istiyorsanız, örneğin Turkcell'in ve Spotify'ın ortak bir karar alıp, ortalama bir fiyat belirlemesi gerekiyor çünkü diğer türlü son kullanıcı için külfetten öteye geçen bir durum ortaya çıkıyor. Resmen sömürü yani. Ya da Netflix ile TTNet'in ortalama bir fiyat belirlemesi gerek.

• Kodi nasıl kullanılıyor onu bile bilmiyorum anlamadım da.

Ayrıca yandex var. Kimse google mahkumiyetinde değil.

Windowsphone çok daha iyi olmasına rağmen ısrarla android'in desteklendiği, her şeye rağmen windowsphone'nun bir pazar payı alamadığı dönemde google'ın alıp başını gideceğini bundan sonra kafasına göre takılacağını anlamıştık zaten.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Google'ın tuhaf bir düşüncesi daha. İnsanlar google'ı website hacklemek amacıyla, açığa sahip olan siteleri aramak için kullanıyor diye Google'da kendini engellesin o zaman. Yani arabalar kaza yapıp insanlar ölüyor diye karayollarından arabaları kaldırmaya çalışmakla aynı düşünce.

• Boyle haberler iyi oluyor, programi bilmeyenlerin de ogrenmesini sagliyor. Yasaklarin VPN kullanimini ogretmesi gibi bir sey. Bunu kullananlar genelde filmden cok mac filan izliyorlar. Futbolla ilgim yok, nasil yapiliyor bilmiyorum. Ilgililer icin kaynak vereyim bari : Kodimag. Kodi icin gerekli kullanim tavsiyelerine buradan ulasabilirsiniz. Google'a bakmaniza gerek yok. :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tensi -- 1 Nisan 2018; 16:5:17 >
  • Korsan özgürlüktür. Yasak bütün zeminler sizi fişlemek in kullanılıyor ve içerikler orjinal durumlarını yitirmiş olarak size ulaşıyor.

Tivibu hizmetini şans eseri kullanma olanağı bulmuştum bir keresinde. Tümüyle yasal ve ayrıca RTÜK sansürüne maruz bırakılmış bir film belgesel kanalı.

Tivibu'dan ücretsiz 3 ay üyelik kazandım ve nasıl sevindim size anlatamam. Kullanıcı adı şifreyi girdikten sonra karşımda sınırsızca 3 ay izleyebileceğim binlerce film ve belgesel vardı. Havalara uyuyordum çünkü uzun süredir korsan herhangi birşey kullanmamak gibi alışkanlık edinmiştim. Filmlerden birini açtım. Bir sahnede kadın duştan çıkıyor. Üzerinde havlu var. Havlu olmayan omuzlar ve bacaklar buzlanmış :D. O anki duygularımı size anlatmam mümkün değil. Gülmeye başladım. Yarım saat güldüm film hala devam ediyor. Ama ben filme bakmıyorum bile. Yine bir bar sahnesi aynı filmde. İçkiler sigaralar buzlu. :) Kadınlar barda silah çekiyor ateş etmeye başlıyorlar. Kadınlardan biri barmen tarafından vuruluyor ama kadını göremiyorsunuz çünkü tamamen buzlanmış. Galiba kokmasın diye. Sonuçta öldü kadın. :).

Bu yasal maceramdan sonra korsana sağlam bir dönüş yaptım. Dublajsız ve sansürsüz çoğu sanatsal içeriklerin tadını çıkarıyorum. Bizde içeriği hangi kitlenin görebileceği işe ilgili düzenleme yerine doğrudan içeriği bozma alışkanlığı var. Türkiye çok uzun zamandır fiilen rejimi değişmiş bir ülke ama haberiniz yok.

En son RTÜK internet yayınlarını denetleme hakkı kazandı. Bu ücretli içerikleri buzlayan da RTÜK elbette. Onun yayın kurallarına takılmak istemeyen bir içerik sağlayıcı Tivibu.

Vpn engellenmeye çalışılıyor. Yapabilecekleri bir şey değil ama kamuda kuşku bile başarılı olursa başarılı olmuşlar sayılır. Korku ekiyorlar. Bu durumda kendimi İran'da ya da Arabistan'da sandım. Korktum açıkçası yalan söyleyecek halim yok.

Bu yüzden korsan özgürlüktür. Eskinin gerçek korsanları neden açık denizlerde yaşayıp hırsızlıkla geçimini sağlıyordu diye yeniden düşündüm. Belki de çoğunluğu siyasi kaçaktı. Düşüncelerinden ötürü hapse girmemek için açık denizlere sığınmış insanlardı. Ancak bizim gibi ülkelerde seviye çok daha düşük. Neyi izleyip izlemeyeceğine bile karışan bir yobaz kafa yönetiyor Türkiye'yi.

Şimdi böyle bir durumda hem yasal hem de özgür olunmasını bekleyemezsiniz. Türkiye'deki ekonomik darboğazların bir diğer nedeni de bu korku toplumu tasarlama çabalarıdır. Tespitlerim genelde doğru çıkar. Türkiye'deki adaletsiz vergilendirme düzeninin de enflasyonun temel kaynağı olduğunu düşünüyorum. Gelirden az tüketimde 3 kar daha fazla vergi yoksulluğu ve enflasyonu hep yüksek tutuyor ama rejimin ve iktidarların umrunda değil. Hayatta kalabilmek için herkesi kurban etmeye hazır bir kafa. Bu ayrı bir konu elbette.

Baştaki kişi 7 tane renk vardır birini beğen diyen bir ruh hastası. CHP'nin doktor raporları istemesi artık şaşırtıcı değil. Halbuki doğada milyonlarca renk var ve aynı renkler gibi kişilikler de özgündür ve asla biri diğerine benzemez. Halkımız içerik sınırlama ile sansür arasındaki farkı bilmiyor. Yaş sınırlaması veya süre sınırlaması pedagojik bir uygulamadır. Ancak doğrudan içeriğin engellenmesi sansürdür. İçeriğin engellenmesi sansür değildir. İçeriğin değiştirilmesi sansürdür. Hem parasını verip hem de içerik kırpılmış olamaz.

Ama Türkiye neden bu halde anlamak zor değil. Sadece yabancı yatırımcı değil yerli girişimci de bundan etkileniyor. Netflix gibi bir dev sizce buna müsaade eder mi? İleride köklü gelişmeler olacak. Ya internet toptan yasaklanacak çünkü başka çareleri yok ya da Türkiye bu illet kafadan kurtulmanın yollarını arayacak. O zamana kadar yaşasın korsanlık.

• quote:

Orijinalden alıntı: fthkn

Korsan özgürlüktür. Yasak bütün zeminler sizi fişlemek in kullanılıyor ve içerikler orjinal durumlarını yitirmiş olarak size ulaşıyor.

Tivibu hizmetini şans eseri kullanma olanağı bulmuştum bir keresinde. Tümüyle yasal ve ayrıca RTÜK sansürüne maruz bırakılmış bir film belgesel kanalı.

Tivibu'dan ücretsiz 3 ay üyelik kazandım ve nasıl sevindim size anlatamam. Kullanıcı adı şifreyi girdikten sonra karşımda sınırsızca 3 ay izleyebileceğim binlerce film ve belgesel vardı. Havalara uyuyordum çünkü uzun süredir korsan herhangi birşey kullanmamak gibi alışkanlık edinmiştim. Filmlerden birini açtım. Bir sahnede kadın duştan çıkıyor. Üzerinde havlu var. Havlu olmayan omuzlar ve bacaklar buzlanmış :D. O anki duygularımı size anlatmam mümkün değil. Gülmeye başladım. Yarım saat güldüm film hala devam ediyor. Ama ben filme bakmıyorum bile. Yine bir bar sahnesi aynı filmde. İçkiler sigaralar buzlu. :) Kadınlar barda silah çekiyor ateş etmeye başlıyorlar. Kadınlardan biri barmen tarafından vuruluyor ama kadını göremiyorsunuz çünkü tamamen buzlanmış. Galiba kokmasın diye. Sonuçta öldü kadın. :).

Bu yasal maceramdan sonra korsana sağlam bir dönüş yaptım. Dublajsız ve sansürsüz çoğu sanatsal içeriklerin tadını çıkarıyorum. Bizde içeriği hangi kitlenin görebileceği işe ilgili düzenleme yerine doğrudan içeriği bozma alışkanlığı var. Türkiye çok uzun zamandır fiilen rejimi değişmiş bir ülke ama haberiniz yok.

En son RTÜK internet yayınlarını denetleme hakkı kazandı. Bu ücretli içerikleri buzlayan da RTÜK elbette. Onun yayın kurallarına takılmak istemeyen bir içerik sağlayıcı Tivibu.

Vpn engellenmeye çalışılıyor. Yapabilecekleri bir şey değil ama kamuda kuşku bile başarılı olursa başarılı olmuşlar sayılır. Korku ekiyorlar. Bu durumda kendimi İran'da ya da Arabistan'da sandım. Korktum açıkçası yalan söyleyecek halim yok.

Bu yüzden korsan özgürlüktür. Eskinin gerçek korsanları neden açık denizlerde yaşayıp hırsızlıkla geçimini sağlıyordu diye yeniden düşündüm. Belki de çoğunluğu siyasi kaçaktı. Düşüncelerinden ötürü hapse girmemek için açık denizlere sığınmış insanlardı. Ancak bizim gibi ülkelerde seviye çok daha düşük. Neyi izleyip izlemeyeceğine bile karışan bir yobaz kafa yönetiyor Türkiye'yi.

Şimdi böyle bir durumda hem yasal hem de özgür olunmasını bekleyemezsiniz. Türkiye'deki ekonomik darboğazların bir diğer nedeni de bu korku toplumu tasarlama çabalarıdır. Tespitlerim genelde doğru çıkar. Türkiye'deki adaletsiz vergilendirme düzeninin de enflasyonun temel kaynağı olduğunu düşünüyorum. Gelirden az tüketimde 3 kar daha fazla vergi yoksulluğu ve enflasyonu hep yüksek tutuyor ama rejimin ve iktidarların umrunda değil. Hayatta kalabilmek için herkesi kurban etmeye hazır bir kafa. Bu ayrı bir konu elbette.

Baştaki kişi 7 tane renk vardır birini beğen diyen bir ruh hastası. CHP'nin doktor raporları istemesi artık şaşırtıcı değil. Halbuki doğada milyonlarca renk var ve aynı renkler gibi kişilikler de özgündür ve asla biri diğerine benzemez. Halkımız içerik sınırlama ile sansür arasındaki farkı bilmiyor. Yaş sınırlaması veya süre sınırlaması pedagojik bir uygulamadır. Ancak doğrudan içeriğin engellenmesi sansürdür. İçeriğin engellenmesi sansür değildir. İçeriğin değiştirilmesi sansürdür. Hem parasını verip hem de içerik kırpılmış olamaz.

Ama Türkiye neden bu halde anlamak zor değil. Sadece yabancı yatırımcı değil yerli girişimci de bundan etkileniyor. Netflix gibi bir dev sizce buna müsaade eder mi? İleride köklü gelişmeler olacak. Ya internet toptan yasaklanacak çünkü başka çareleri yok ya da Türkiye bu illet kafadan kurtulmanın yollarını arayacak. O zamana kadar yaşasın korsanlık.

Güzel bir konuya temas etmişsiniz.

Allah'a şükür durumum var, bu yüzden yıllardır orijinal içerik kullanırım. Durumu olmayanlar içinde korsan'ın olması beni rahatsız da etmez hiçbir zaman. Durumu yok diye kimse film maç izlemesin diyecek değiliz.

Ama son yıllarda çok keyif kaçırıcı hale geldi yasal uygulamalar rtük yüzünden.

Çok zor olmasa gerek bazı tedbirler.

Rtük'ün yönetildiği kafa ile kara yolları yönetilse ülkede yol kalmaz.

Neden?

Karayolları aynı kafaya sahip olsa, birisinin kaza yapmasına yol açan kusurlu yolu karayolları kapatmayı tercih ederdi rtük. Gerçi yaptıkları yapacaklarının referansıydı. Bir geri kafalı tam yetiştirilememiş hayalle gerçeği ayıramayan çocuk camdan atladı diye pokemon yasaklandı tüm ülkede. Kimse geriye kalan çocukların böyle bir kafasızlık yapmadığını dikkate almadı topluca cezalandırıldı ülke çocukları. Ama bir Alman çocuğu bilim kurgu tarzı pokemonu izleyip hayal gücünün sınırlarını genişletti.

Çok zor olmasa gerek dedik, bazı tedbirler.

Neden paralı içeriklerde bile sansür var?

Rtük'ün bize dediği çocuk gelişimi... diye gidiyor.

Devir teknoloji çağı, bir filme tıkladık diyelim açılırken dil, alt yazı gibi tercihlerimizi belirleyen 50 tane soru soruyor değil mi? Bir soru daha sorsun desinki bu film çocuklar vs için uygun değil, sansürlü versiyon mu istersiniz, sansürsüz versiyon mu? diye sorsun. Zor mu bu şimdi.

Digitürk play aboneliği var yıllardır son 4,5 aydır hiç açmamışım yeni fark ettim. Kapattıracağım yeni ayda yenilemeyeceğim.

Blu tv diziler için tutuyorum yaz dönemi.büyük ihtimalle o da iptal.

Filbox avrupa, asya ve bazı amerikan sinema içeriğini sağlayan tek firma ama hiç cazibesi kalmadı filmler korku gerilim aksiyon izlenmez halde.

Tv Plus var, binada uydu yasak olduğu için belgesel ve ingiltere ligi, nba ihtiyacını giderir hayli hayli.

Sırf sansür saçmalığından 3 platformdan aboneliği iptal edeceğim. Bu yasal işletmeler nasıl ayakta kalacak bu kafayla bilmiyorum.

Torrent filan öğreneceğiz artık bu saatten sonra. Kolaylık yasak şu ülkede adam gibi parasıyla rahat hizmet almak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gecem1903 -- 2 Nisan 2018; 16:19:58 >

• arkadaşlar...kodinin legal olduğunu yeni öğrendim...
  • fthkn F kullanıcısına yanıt
    Çok güzel açıklama olmuş. Duygularımıza tercüman oldunuz bir nevi. İyi forumlar diliyorum

• Kodide o kadar uğraştım. Çok nadir çalışan repo bulup izlemişimdir. Çok rahat bir şekilde Online film izleme siteleri direk çıkıyor google da.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CXath1 -- 20 Kasım 2018; 8:14:54 >
  • google kendisini yenilmez, rakipsiz olarak görmeye başlamış sanırım. bunun illa ki sonuçları olacaktır. dünyada ses çıkarmaktan korkmayan insanlar da var.

• arkadaşlar...kodiyle uğraşmak tehlikelimiymiş?...
  • Google kullanmayalı yıllar oldu.
    O ne ki?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.