Şimdi Ara

Google itiraf etti: Konum verilerini gizlemeyi neredeyse imkansız hale getirdik

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
1
Favori
3.998
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
36 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Google itiraf etti: Konum verilerini gizlemeyi neredeyse imkansız hale getirdik

Google'a karşı açılan bir davada, yeni düzenlenmemiş belgeler, şirketin kendi yöneticilerinin ve mühendislerinin, akıllı telefon kullanıcılarının konum verilerini gizli tutmasını ne kadar zorlaştırdığını bildiklerini ortaya koyuyor.

Ayrıca Bkz.iPhone 12 kutusuna şarj cihazı koymayan Apple dava edildi: Ücretsiz şarj cihazı verecek

Google çalışanları, şirketin hizmetlerini kullananların konumlarını neredeyse hiçbir şekilde gizleyemeyeceğini kabul etti. Özel ayarlar bile yardımcı olmuyor. Bu, Arizona Başsavcısı'nın Google'a karşı açtığı davadaki belgelerle kanıtlanmış durumda. Şirketin, kullanıcılar konum paylaşım ayarlarını kapattığında bile konum verilerini topladığı söyleniyor.

Google itiraf etti: Konum verilerini gizlemeyi neredeyse imkansız hale getirdik

Akıllı telefon üreticileri sıkıştırıldı

Ayrıca Google, popüler gizlilik ayarlarının bulunmasını zorlaştırdı ve kullanıcıların talep ettiği ayarları gizlemek için LG ve diğer akıllı telefon üreticilerini sıkıştırdı. Ev ve iş yerinin konumunu Google'dan gizlemenin tek yolunun, adresleri rastgele bir konuma ayarlamak olduğu not ediliyor.

Arizona Başsavcılık Ofisi, kullanıcılar reddetse bile, Google'ı bir akıllı telefondan yasadışı olarak konum verileri toplamakla suçluyor.

Kaynak:https://www.businessinsider.com/unredacted-google-lawsuit-docs-detail-efforts-to-collect-user-location-2021-5

• Klavyeden bastığınız her tuş keylogger ile kayıt altına alınıyor. Banka hesabınızda ne kadar paranız var , banka uygumalasına girdiğinizde erişilebilirlik hizmetleri ekran okuma ile işletim sistemi okuyabilir.. Sağlık randevusu alırken hangi sebeble hastaneye gittiğinizi bile görebilirler.

Androidin stratejik noktalarında bilinçli olarak açıklar bırakılmış. Ve bu açıklar telefonlarla ön yüklü gelen gapps paketi ile tepe tepe kullanılıyor

Avrupa birliğinin öncülüğünde açık kaynak kodlu , özel hayatın gizliliği odaklı özgür bir işletim sistemi geliştirilmeli. AB uyuyor.
    Bunun aslında google ile hatta apple, whatsup, twitter veya instagram ile alakası yok. Bu uygulamalar bağlı bulundukları ülke için büyük kazanç ve güvenlik kaynağı. FBI'ın bu uygulamalara sözünün geçmediğini düşünmek saçmalık olur, ABD dahil hiç bir ülke kendi güvenliğini tehlikeye atabilecek kişi veya kurumları takip edebilme ve bilgi sahibi olabilmeyi sağlayan bu uygulamalar üzerinde hakimiyet kurmamayı düşünemez bile. Google'ın kendi ülkesinin en önemli kişi ve kurumlarını da bu şekilde takip ederek ABD'ye ve müttefiklerine en büyük güvenlik sorununu yaşatmasına izin verirler mi, FBI kendisini takip ettirir mi? Akıl var mantık var.
  • Çok şaşırdık 😁 Google bu yani normal

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Bu daha önce de ortaya çıkmıştı sanırım. Eğer veri toplamasını onaylarsanız göstere göstere topluyor. Onaylamazsanız bunu gizli gizli yapıyor.

• İnsanlar bir de aşılar üzerinden komplo teorisi yapıyor. Buyrun işte cebinizdeki telefonlar zaten sizi adım adım takip ediyor konum servislerini kapatmama rağmen adamlar her türlü takip edebiliyor.

• yoldaki trafik bilgisi derdim nasıl toplanıyor telefon ile öğrendiğimde e dedim bunlar sürekli takip ediyor demiştim. hakkatten öyleymiş.

• Bu konu özellikle askeri anlamda çok sıkıntılı...

• Siyonist şirketlerin günlük itirafları.

• Telefonunuzdaki ajan google , milyarlarca insanı konum dahil olmak üzere mikrofon ile dinliyorlar. Bu verilerin abd ile istihbarat amacı ile paylaşılıp paylaşılmadığı bilinmiyor.
    Özellikle dahili olarak gelen ve silemediğiniz 'google play hizmetleri ' uygulamasıdır.

Bunu pcden adb ile silebilirsiniz fakat bazı uygulamalar hata verebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-E27222C63 -- 29 Mayıs 2021; 21:10:20 >
  • Klavyeden bastığınız her tuş keylogger ile kayıt altına alınıyor. Banka hesabınızda ne kadar paranız var , banka uygumalasına girdiğinizde erişilebilirlik hizmetleri ekran okuma ile işletim sistemi okuyabilir.. Sağlık randevusu alırken hangi sebeble hastaneye gittiğinizi bile görebilirler.

Androidin stratejik noktalarında bilinçli olarak açıklar bırakılmış. Ve bu açıklar telefonlarla ön yüklü gelen gapps paketi ile tepe tepe kullanılıyor

Avrupa birliğinin öncülüğünde açık kaynak kodlu , özel hayatın gizliliği odaklı özgür bir işletim sistemi geliştirilmeli. AB uyuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-E27222C63 -- 29 Mayıs 2021; 21:09:34 >
  • İl teber İ kullanıcısına yanıt
    Google street view , irlandada yasaklandı.

• O kadar hizmeti hayrına mı kullandıracaklardı zaten.

• Google'a da gerek kalmadı. Yurdum insanı nefesini paylaşıyor.

• mert1907 kullanıcısına yanıt
    Hangi hizmeti hayrına kullandırıyormuş ki? 10.000 liyalık telefonu alıp işletim sistemine para vermemiş mi oluyorum? Ya da tıkır tıkır ödediğim Youtube mu? Başka bir hizmetinie de kullanmadığıma göre babasının hayrına birşey kullandırmıyormuş.

• alpabi A kullanıcısına yanıt

Ne alakası var kardeşim YouTube'a para vermeden kullanamıyor musun? Google Maps, Playstore, Fotoğraflar gibi servisleri ücretsiz kullanıyorsun ama verileri topluyor sonuçta.

• veysel_444 V kullanıcısına yanıt
    Bunun aslında google ile hatta apple, whatsup, twitter veya instagram ile alakası yok. Bu uygulamalar bağlı bulundukları ülke için büyük kazanç ve güvenlik kaynağı. FBI'ın bu uygulamalara sözünün geçmediğini düşünmek saçmalık olur, ABD dahil hiç bir ülke kendi güvenliğini tehlikeye atabilecek kişi veya kurumları takip edebilme ve bilgi sahibi olabilmeyi sağlayan bu uygulamalar üzerinde hakimiyet kurmamayı düşünemez bile. Google'ın kendi ülkesinin en önemli kişi ve kurumlarını da bu şekilde takip ederek ABD'ye ve müttefiklerine en büyük güvenlik sorununu yaşatmasına izin verirler mi, FBI kendisini takip ettirir mi? Akıl var mantık var.

• monacomen kullanıcısına yanıt
    Öyle düşünüyorsun ama herşey takip altında.
    Fbi örneği vermişsin de zaten bu izlemeleri onlar yapıyor onlar bu işin başı zaten 😁
    Olan normal insanlara oluyor izlemeyen uygulama yok.
    Google örneği verdim de izlemeyen yok.
    Apple falan güvenlik mavalları okuyor ama onlar da aynı 😉

Burda olay şu önceden gizli gizli yapıyorlardı şimdi açıktan yapıyoruz diyorlar

• veysel_444 V kullanıcısına yanıt

Şu an açık açık sizi dinliyoruz çünkü dünyanın güvenliğini önemsiyoruz, biz dünyaya saldıracak herhangi bir örgütten kullanıcılarımızı koruma adına vs vs diye bir şey geveleseler kimse e, ama olmaz ki öyle demez. Adamlar haklı der geçer. Çünkü biliyoruz ki bu programlara bağlıyız, kapımıza gelip camdan bile dinleseler hayır diyecek halimiz durumumuz yok. Ama kişi başkalarını dinlemeye başlarken zamanla kendisini de dinlemeye başlar ve kendi kazdığı kuyuya kendisi düşer, hep öyle olmuştur.

• kullanmıyoruz dese inanacak mıydık yoo yani değişen bir şey yok sen adamın hizmetini kullanıyorsan o da seni kullanır buna alışın artık

• Covid aşısı olursanız size chip takacaklar diyorlar telefon varken chipe ne gerek var diyorum.

Bunlar normal vatandaş için sorun değil ama askeri ve istihbarat teşkilatı zaten durumdan haberdar önlemlerini alsınlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.